FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 13Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
21-08-04 21:10  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kat -> ciiiicho, bo się wyda... ;)

Thunder -> jest to Nikon Coolpix 2200 - makro od 4cm, więc świetnie się nadaje dla modelarzy.

A teraz jeszcze fotki. Korzystam teraz z photobucketa, więc mogę sobie poszaleć. :D

Pierwsze zdjęcie przedstawia kadłub w ujęciu artystycznym i widoczną dziurą, tudzież palcyma mojemy.



Drugie natomiast robi za takie podsumowanie. Włożyłem trochę wyposażenia (bez kleju) i pstryknąłem. Aha, jeszcze jedno - model skleja się świetnie, wszystko pasuje w jakichś 99%. Najbardziej miałem stracha przy wycinaniu dziury, ale okazało się, że od wewnętrznej strony wycięła się ona w idealnym miejscu. :)

 
21-08-04 21:56  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Krzysiek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak ty dobierasz kolory do retuszu?
u mnie na fotkach zawsze retusz wygląda fatalnie

 
21-08-04 22:09  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

W zasadzie nie ma tu specjalnej folozofii, po prostu mieszam do skutku. Przy malowaniu zawsze dodaję do farbek wody, ale nie należy dodawać wody przed dobraniem koloru, bo z wodą farbka jest jaśniejsza. Farbki to tempera, w sumie to nie wiem, czym się to różni od plakatówek. Przy zdjęciach natomiast nigdy nie używam flesza; to też może mieć znaczenie.

 
22-08-04 08:30  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Thunder909 

 

super ! taki watek daje wiecej niz tysiace innych ze zdjeciami na tapczanie czy stole pelnym rupieci. Model czysto i ladnie zrobiony.Szybkie ,wsparte dobrymi zdjeciami ,odpowiedzi autora .To nazywa sie RELACJA !!!

 
22-08-04 09:34  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Thunder909 

 

no, byloby perfekt gdyby nie durne komentarze niektorych "modelarzy" !!!!!

 
22-08-04 22:41  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Swinger, piękna robota ! I te pomysły, mosz chłopie łyb na kyrku :D

Z relacji też mozna wyciągnąć jedną bardzo ważną rzecz - tak jak piszesz, doskonalenie "techniki" ( tutaj np budowa kaemów ) choć pracochłonne na początku daje ogromną satysfakcję. Po czasie prób każdy następny element jest budowany szybciej i wygląda lepiej ! A Ty to jeszcze dobrze ubrałeś w słowa dodając porządne zdjęcia - to bardzo cenna umiejętność. Dzięki !


 
22-08-04 23:15  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dobrze, że nieporozumienie się wyjaśniło. :) Edycja postów istotnie przydałaby się jak mało co (właśnie zauważyłem paskudnego orta w jednej z moich wypowiedzi... brrrrr...).

Dzięki za ciepłe słowa!!! Staram się działać konkretnie i z poszanowaniem zasad estetyki, tak przy budowie modelu, jak i prowadzeniu relacji... A pomysły często są wykopane z forum (tego lub niebieskiego). :) Opłaca się kopać w starych tematach, naprawdę. :) Aczkolwiek te karabiny wymyśliłem w dużej części sam, co rzeczywiście sprawiło mi wielką satysfakcję. :D

Jeżeli chodzi zaś o postępy w modelu, to są ostatnio kiepskie, bo mam w domu końcówkę remontu, i przez to mało czasu oraz nie najlepsze warunki do pracy... Jutro postaram się jednak zrobić tablicę przyrządów (o ile znajdę w garażowym rumowisku lakier na "szkiełka" ;) ). Potem pedały, montaż, i będzie można zamknąć płytą pancerną przód kabiny.

 
25-08-04 12:30  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Obeszło się bez lakieru.



A oto etapy powstawania "zegarów":
1. Przyklejam obręcze,
2. Zalewam je ponalem,
3. Po wyschnięciu szybek robię śruby z kropelek ponalu,
4. Oglądam pod światło, jak wyszło. ;)

 
25-08-04 13:17  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Kurcze! Rany! Super!

Mam tylko kropelkę, tego ustrojstwa od miodu:). Na zdjęciu z 18.08 pokazałeś pojemnik na amunicje. Wygląda bajer ale Niemcy nie używali miedzianych łusek. Jest błąd wielu modelarzy. Wygląda to efektownie ale gdyby używano tego materiału wojna skończyła by się gdzieś koło 1942-1943r. Jest o tym bardzo ciekawy artykuł w ModelFanie z kilkoma ciekawymi zdjęciami.

Dobra uciekam do AutoCada i podolinować się oglądaniem własnego "dzieła".

Pozdrawiam Krzysztof Kokoć

Fanatyk Kartonu

 
25-08-04 13:33  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

W takim razie, czy były one z mosiądzu? Te moje łuski nie są koloru miedzi (kolory na tamtym zdjęciu nie są zbyt wiernie oddane), bo pomalowałem je nieco prześwitującą złotą farbą, żeby się z miedzianych (taki był drut) zrobiły mosiężne... To zdjęcie pokazuje lepiej kolor (tamto było pod żarówką), aczkolwiek też nie idealnie, bo w oryginale one się tak nie błyszczą:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 13Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024