FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 13Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-07-04 21:11  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
KrzysiekR   

Swinger, mam małą proźbę (czy tam prośbę, zapomniałem jak sie to pisze;-) Gdybyś znalazł troche czasu, to opisz nam tutaj jak wykonałeś te karabiny. Tak krok po kroku, żebym i ja cosik z tego zrozumial ;-) (Wiem, że to wyższy stopień wtajemniczenia) ;-)

Pozdrawiam, KrzysiekR

 
02-07-04 21:18  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

modeli wygląda smakowicie !

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
02-07-04 23:04  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
ProŚbę. ;)

Jasne, nie ma sprawy. Mam też zdjęcia, więc... Do rzeczy.

Przede wszystkim zaznaczyć muszę, iż wykonanie tych gunów zajęło mi kilka dni... Przede wszystkim czasochłonny proces koncepcyjno-treningowy... Najpierw myślałem, jak to porządnie zrobić. Potem natrzaskałem setki dziurek różnymi wersjami sprzężonych wybijaków... Potem zacząłem wykonywać karabiny... Dopiero gdy zrobiłem ich osiem, stwierdziłem, że mam już trzy takie, które nadają się do modelu.

A teraz know-how.

Pierwsza rzecz to narzędzia.

Na zdjęciu są pokazane. Wybijak wykonany ze szpilek połączonych Poxipolem, metalowa linijka oraz młotek. Zdjęciu ukazuje też oryginalną część oraz zeskanowaną przeze mnie i trochę zmienioną (wyraźniejsze dziurki, wybielenie - po co marnować toner).

Za chwilę dalszy ciąg programu.

 
02-07-04 23:07  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Następnie przyklejamy część do starego programu TV (czerwone oznacza miejsce z klejem), żeby się nie ruszała, przykładamy liniał i stukamy dziurki. Jedno uderzenie to cztery dziurki, ale po pierwszym stuknięciu wkładałem pierwszą szpilkę do już wykonanego otworu, żeby było równiótko.

 
02-07-04 23:14  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Malujemy część (użyłem markera).

Przyklejamy drut (trzeba pamiętać o odpowiednim skróceniu części, żeby za gruba lufa nie wyszła).

Zwijamy etapami (nie w palcach, lecz na stole - to ważne). Najpierw smarujemy klej (użyłem BCG) na obszarze czerwonym (1), zawijamy. Czekamy, aż zwiąże. Następnie smarujemy na obszarze zielonym, zawijamy i czekamy. I tak dalej.

To wszystko. Jeżeli macie jakieś pytania, to walcie. Generalnie nie ma w tym wielkiej filozofii, wymaga to jednak żmudnych przygotowań (wykonanie wybijaka, trening dziurkowania) oraz dużej cierpliwości. Sposób jest czasochłonny. Znaczy się, samo wykonanie ostatniego kaemu zajęło mi mniej niż 30 minut (tzn. do etapu pokazanego na ostatnim zdjęciu, bo potem jeszcze trzy pierdółki trza było dodać), ale żeby dobrze go zrobić, musiałem się odpowiednio szkolić przez trzy dni. :) Ale jeżeli ktoś skorzysta z tego sposobu, to zajmie mu to mniej, bo nie będzie musiał myśleć, jak to zrobić. :D Co nie znaczy, że nie ma lepszych sposobów... Moze ktoś wykombinuje cos fajniejszego. :)

 
03-07-04 09:17  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Z rady Juniora ( o ściętych czubkach szpilek) widać, że i on wychowywał sie na książkach Adama Słodowego "Zrób to sam" ;-).
Ścięcie czubka w gwoździu znacznie zmniejsza ryztko rozłupania deseczki, w którą go wbijamy, po prostu ostry szpic działa jak klin.
A w ramach doskonalenia Twojego "kombajnu" do robienia otworków może spróbować pierwszą szpilkę zrobić minimalnie dłuższą od pozostałych ? Pomagałoby to łatwiej przymierzyć się do już wykonanych otworków.

Gratuluję poziomu wykonania modelu i czekam na ciąg dalszy, Rajkub

Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
03-07-04 11:01  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
KrzysiekR   

Dzięki Swinger za naprostowanie pisowni ;-) Metoda faktycznie jest bardzo ciekawa i daje FENOMENALNE efekty. Oby tak dalej. Juz nie mogę się doczekać fotek Junkersa w całości :-)

Pozdrawiam, KrzysiekR

 
03-07-04 11:03  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
KrzysiekR   

Ah, zapomiałeem. Mam jeszcze jedno pytanie. Z ilu elementów składa się działko 20mm?? (Sorry, że nie w jednym poście, luki pamięciowe;-)

Pozdrawiam, KrzysiekR

 
03-07-04 23:18  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Rajkub -> co prawda było to niezamierzone, ale szpilki w moim urządzeniu są trochę pod kątem, co właśnie ułatwia wcelowanie w ostatnią dziurkę. :)

Krzysiek -> standardowo działko składa się z 9 elementów, ale realnie wyszło mi o wiele więcej, bo każde "pudełko" rozcinałem na poszczególne części (metoda Wujka Andrzeja, o której wspominałem wcześniej), oraz dodałem parę dyngsów - czekaj, niech policzę :) - razem 38 elementów.

 
05-07-04 23:14  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Oto lewy panel. Gałki dźwigienek są z plasterków izolacji jakiegoś drutu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 13Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024