FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9 
09-02-05 08:40  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Prace nad korektą dziobowej nadbudówki dobiegły końca. Jestem nawet zadowolony z uzyskanych rezultatów. Płytę czołową udało mi sie dopasować już przy 4 wydruku ;-)
Fotografia zrobiona zaraz po przyklejeniu, więc nie ma jeszcze retuszu itp.


Tuż przed przyklejeniem dodatkowej ściany czołowej





Już po zabiegu :-)

Te szare paseczki widoczne w "przejściu" to właśnie przesunięcie pokładu ku rufie (około milimetra). Tak jak pisałem wcześniej, z zapasowych szarych części wyciąłem pasek i uzupełniłem powstałą szczelinę (widać to wyraźnie na 1 fotografii). Wyszło bardzo dobrze. Nikt sie nie kapnie, że była przeróbka :-)))


Dzisiaj rusza następny poziom i mocno zastanawiam się czy warto uplastyczniac grettingowe pokłady krążownika (a jest ich trochę). Oczywiście nie będę kleił go z paseczków, lecz myślałem o wycięciu jakimś przygotowanym wycinakiem kwadratowych czarnych otworów... Tylko nie wiem czy warto sie trudzić, gdyż i tak od spodu jest przyklejony "sufit" pokładu i czy to wogóle będzie widać? Muszę zrobić próbę, czy wogóle technicznie jest to wykonalne przeze mnie.

Ponawiam pytanie o drewniane balustrady? Muszę zdecydować się jak je wykonywać teraz, bo później juz ich nie zmienię.

Kolejne zdjęcia z budowy Aurory zamieszczę już w nowym wątku...

pzdr
Kemot

Post zmieniony (09-02-05 08:56)

 
09-02-05 08:52  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 

Tomku naprawde pięknie ciagle ogladam i sie uczę więcej prosimy takich relacji w twoim wykonaniu

 
09-02-05 09:44  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Tomek, zegarmistrzowskie wykonanie!! :-))))))). Co do balustrat to jestem laikiem w sprawach pierwszo-wojennych, ale wydaje mi się, że raczej były wykonane z drewna (górna część). W owych czasach ludzie jeszcze mieli straszny pociąg do żaglowców i sama goła stal nie bardzo im się podobała :-))))). Ale to zdanie laika. Lepiej pytać MacGregora. Kibicuje nieustannie Twojej budowie i czekam na więcej :). Pozdrawiam

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
09-02-05 11:30  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

MacGregor śledzi na bieżąco! I kłania się do ziemi Kemotowi za jakość wykonania!!!

Czy były drewniane balustrady - czy też nie? To dobre pytanie... Niestety, z lat 1904-5 miałem tylko KILKA zdjęć okrętu, na żadnym z nich nie stwierdzimy jakie były owe balustrady... To właśnie są problemy przy projektowaniu. Nie wiadomo jak co wyglądało, więc trzeba zaimprowizować. A jak już model wydrukowany, czasem wpadają w łapy materiały, które owe improwizacje weryfikują niemiłosiernie najcześciej in minus...

Może Navarin coś więcej wie na ten temat? Wszak to okręt bardziej z jego kręgu zainteresowań, niż z mojego :-(

MacGregor

 
09-02-05 11:48  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Też uważam że najlepiej zapytać Navarina, zawsze może sprawdzić :-)

Pięknie , poprostu pięknie.......


Teoretyk ostatnio...

 
09-02-05 15:48  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Kemot - jestem pełen podziwu !! Brawo !! Piękne wykonanie !!

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
09-02-05 16:52  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Kemot
A gretingi Syzyfa w wątku "Narzędzia zwariowane" oglądałeś?
Dla mnie bomba. Podobnie jak Twoja Aurora :-))

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
10-02-05 07:49  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Tak, widzialem gretingi, ale one byly dla skali 1/100. Poza tym w Aurorze są całe "wygretingowane" pokłady (co gorsza o dość skomplikowanych kształtach) a nie małe kwadratowe "krateczki" Dla mnie metoda Syzyfa jest zbyt trudna w odniesieniu do Aurory.

pzdr
Kemot

 
30-03-05 09:43  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Uff, właśnie uporałem sie ze zmianą fotek w relacji. Są teraz linkowane z zewnątrz. Jeśli ktoś ma ochotę pooglądać to zapraszam. Jakośc na pewno znacznie lepsza.
Przy okazji odchudziłem nieco forumowy dysk twardy...

pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024