FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 
31-01-05 18:42  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Oj Mac żeby tak w redakcji MM ( i w drukarni ) pili tyle piwa .... co to by były za modele :-)))


Teoretyk ostatnio...

 
31-01-05 21:37  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Kemot, zdrajco!! :-)) To tylko ja mam sie meczyc?? Juz mi do Eugena siadac!! :-)

 
04-02-05 13:18  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Michu, obiecuję, że PE ukończe...

"Pudełeczka" na nadbudówce juz poprawiłem, dodatkowo wkleilem w środek wzmocnienia, aby lepiej trzymały kształt.



Widać, że część przyklejona do pokładu ma zostawiony biały pasek zapasu na pokładzie... Tam na koniec przykleję dorobioną dodatkowo ścianke czołową. Myślę, że będzie lepiej wyglądać niż kilka łączeń osobnych elementów. Niewielkie fragmenty pokładu, którę będę sztukował dorobię z zapasowych szarych częsci (pomimo, że kleje białą Aurorę MacGregor, część elementów umieścił w 2 kolorach - do wyboru w zależnie od klejonej wersji)

Kolejne zdjęcie to przykład jednego z wielu relingow na podestach Aurory. Słupki praktycznie klejone na styk (jeszcze nie do konca wyrownane). O poprzeczkach boję się nawet pomyśleć...



Aurora ma w pokładzie wbudowane szereg okrągłych szybek (ale po co to nie mam pojęcia). Na fotografii oryginału, widać, że są one na równi z pokładem, jednak w obecnym etapie klejenia takie wykonanie było niemożliwe. Wyciąłem wiec tylko otwory w ramce i podklelłem folią zamalowaną od spodu na szaro.



pzdr
Kemot

Post zmieniony (30-03-05 09:40)

 
04-02-05 14:02  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kemot! Slicznie ci idzie...
Te okrągłe szybki na pokładzie to nie szybki, ale pokrywy na otwory w pokładach do bunkrowania wegla. Na tych starcyh okrętach opalanych węglem węgiel bunkrowano niemal wszędzie... Stąd taka ilość tych "dekli"...

Już na etapie projektowania zastanawiałem się, czy one wystawały nieco ponad pokład, czy też nie - ale nie miałem wtedy żadnej sensownej fotografii. Więc uznałem, że element naklojony będzie wyglądał ciekawiej... Ot - moja improwizacja z powodu braku wiedzy.

MacGregor

 
07-02-05 10:59  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Faktycznie, sam nie wiem gdzie ja dopatrzylem się tam szybek (zmylił mnie chyba wydruk z drukarki) Na zdjeciach na monitorze widac że to zwykłe metalowe dekle jak w studzienkach ściekowych... Trudno, niepotrzebnie się tylko narobiłem.

W chwili obecej mam skonczony reling na 1 nadbudówce. Pewnie jak czas pozwoli to dzisiaj ją wkleję na pokład.



pzdr
Kemot

Post zmieniony (30-03-05 09:41)

 
07-02-05 11:08  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A te poprzeczki to z plastiku są ?

 
07-02-05 12:51  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

drut miedziany, słupki 0,3mm poprzeczki 0,2mm

pzdr
Kemot

 
08-02-05 09:06  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Należysz do modelarskiej elity z najwyższej półki.
Podziwiam i cieszę się, że jest co oglądać.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
08-02-05 12:32  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Kemot nie żebym sie czepiał ,czy aby słupki relingów nie są za grube co do tej skali.Mam ten sam problem chociaż robie model w skali 1:100 to zawsze zostaje ta niepewność czy aby relingi nie są za grube.

 
08-02-05 14:40  Re: Biała Aurora [Raport z budowy]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Jarod, jasne, że sa za grube. W oryginale 6cm słupki wyglądałyby na pancerne. Na fotografiach Aurory pokazujących relingi wyglądają one na około 3cm, czyli w skali 1/200 0,15mm. W zasadzie niewykonalne... Na 203mm wieży Prinz Eugena zrobiłem reling z 0,2mm drutu na słupki i 0,15 na poprzeczki. Praca jest strasznie ciężka a cała konstrukcja niezwykle podatna na odkształcenia.

W skali 1/100 można już nieco bardziej zblizyć sie do prawidłowej skali relingu.

Przy okazji... mam pytanie właśnie odnośnie relingów na Aurorze. Na współczesnych fotografiach widać wyrażnie, że część z nich jest wykończona drewnem. Czy tak również wyglądała Aurora w latach swojej świetności? Oczywiście nie mam zamiaru robić drewnianych balustrad, ale zastanawiałem się czy nie użyć na "górną" poziomą linie w relingu grubszego drutu i pomalowac go w kolorze drewna?

pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024