FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-06-04 08:51  [pomysł]Czasopisma o kartonówkach
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Wczoraj przed snem tak sobie myślałem, że ostatnimi czasy czasopisma o tematyce modelarstwa kartonowego dostały lekkiej zadyszki! Tknięty pomysłem doszedłem do dwóch wniosków:
- trzeba wyjść z naszej jaskini i zasypać czasopisma o modelarstwie redukcyjnym(czytaj plastikowo-żywicznym) artykułami o kartonówkacha pokazać im zdjęcia arcydzieł tworzonych z celulozy napisać kilka artykułów i może uda się zaistnieć na szerszym forum!
- stworzyć własne czasopismo a raczej broszurkę. Na naszych kartonowych forumach jest zalogowanych kilka set osób, kilkadziesiąt jest bardzo aktywnych, oni mają znajomych którzy także tworzą repliki z kartonu. Gdyby ci co mają lekkie pióro i ci co potrafią robić dobre zdjęcia dogadali się i stworzyli kilka artykułów które potem można by zlepić w jedną całość i w formie cyfrowej udostępnić szerszemu ogółowi. To nie wszystko wielu z nas ma drukarki taką broszurkę (na początek tak ze 4 kartki) można by wydrukować w kilku egzemplarzach i zanieść do znajomego sklepu modelarskiego czy nawet kiosku ruchu, za zgodą dyrekcji zostawić w szkole! Dzięki temu cos by się działo, może ktoś nowy zaczął by kleić!
Co wy nato ?
Wiem że zaraz wielu powie że to się nie uda że niema szans. Niestety jestem z Poznania i 123 lata pruskiego zaboru odcisnęło pewne piętno na nas mieszkańcach tego regionu, na początek chętnie zostanę osobą która zbierze artykuły i sklei je w całość i już jako broszurka udostępni szerzej.
Liczę na waszą pomoc
Krzysztof Kokoć

 
03-06-04 09:40  Re: [pomysł]Czasopisma o kartonówkach
KOALA 

 

Czemu nie z przyjemnoscia zostane prenumeratorem tego typu wydawnictwa, tylko dlaczego jestes tak zakompleksiony?????
Poznan to jedyna kraina w Polsce slynaca z podziemnych pomaranczy tak zawsze mawia moj najleprzy kolega w Sydney ,Ja sam pochdze z miasta ktore w mysl przekonan Krakowiakow nie powinno byc stolica ale w tym momecie to sa marginesowe sprawy, jak by to kiedys powiedzial s.p. Kofta nie badz rora i nie pekaj.
No moze to zamocno powiedzialem wybacz!

G' day Mate
welkome down under

 
03-06-04 12:14  Re: [pomysł]Czasopisma o kartonówkach
Teed   

Rzeczywiście, czasopisma kartonowe nie rozwijają skrzydeł. Nie ma nas wcale na łamach czasopism poświeconych modelarstwu plastikowemu. Uderzmy się jednak w pierś - kto ma pisać do nich te interesujące artykuły ?
Na stronach "Konradusa" można znaleźć wiele interesujących porad, sposobów, podpowiedzi i życzliwych rad. Dlaczego nie ma takiego stałego działu w tego typu czasopismach ? Tylko we własnym gronie prezentujemy przebieg budowy modeli, co jest natomiast standardem u modelarzy plastikowych. Ze zdjęć na stronach www wynika natomiast, że niektórzy mają problemy np. z czystym wycięciem ożebrowania kabiny - widać w kacikach jakieś resztki kartonu, nitki. Kłania się po prostu niefachowe operowanie skalpelem. Tymczasem modelarze mający naprawdę coś do powiedzenia, mogli by rzucić na papier kilka prostych, fachowych rad, wzorem porad plastikowców, ku chwale ruchu kartonowego. Przecież co roku za takie modele biorą się nowi ludzie, mający często takie właśnie, podstawowe problemy.
Kilkakrotnie w szczecińskich sklepach modelarskich spotkałem młodych ludzi, którzy poszukiwali kogoś z branży. Choć Szczecin to nie metropolia, nie widzieli, że działa tu klub modelarski "Huzar", gdzie można zasięgnąć języka. Może adresy takich klubów powinny być publikowane na łamach czasopism ? Nie zawadzi podać adresów www interesujących stron, jak chociażby Konradusa.
Także prezentacja zdjęć co lepszych modeli, a nie tylko z okazji mistrzostw Polski, pozwoliła by na zaprezentowanie możliwości jakie daje teraz karton, zwłaszcza po swoistej rewolucji drukarsko-komputerowej.
Warto temu poświęcić uwagę - przecież jesteśmy kartonową potęgą modelarską w Europie, USA także nie może się mierzyć z niektórymi naszymi wydawcami.

 
03-06-04 21:17  Re: [pomysł]Czasopisma o kartonówkach
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Koala niejestem zakompleksiony jestem dumny z Pyrlandii poprostu prusaki nauczyły nas bycia solidnym i konsekwentnym(to apropo wielu podobnych inicjatyw) a dotego pracowitości i porządku coprawda cechy te sa w zaniku u wielu ludzi (w tym i umnie) ale to co zostało jest wstanie wiele!!
Tak więc Kto się pisze na to??
Kilka pomysłów mam np.
Kartonowe felietony - takie coś jak Kazik Staszewski w Wyborczej
Errata do instrukcji- troche dodatkowych rysunków pomysłów na waloryzacje, opis newralgicznych punktów
Kącik techniczny cos jak na PWM
Model krok po kroku dla bardzo początkujących
Tytuł np.KARTONUS(jesli Twórca bajki o Kartonusie się zgodzi) pisany czciąku stylizowaną na złożoną z origami
Kto się pisze?

 
03-06-04 21:32  Re: [pomysł]Czasopisma o kartonówkach
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Fajnie -- tylko kto to przedsiewziecie bedzie finansowac? GPM, Halinski to nie Hasegawy i inne Tamiye, zeby kupowac drogie reklamy w takim czyms. Niestety (wiem z wlasnego doswiadczenia) napisanie gazety to tylko poczatek.

Tym niemniej zycze powodzenia,
Szymon

 
04-06-04 00:35  Re: [pomysł]Czasopisma o kartonówkach
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Przecież Krzyś pisze o broszurce na 4 strony, a nie o czasopiśmie... Pomysł ciekawy...

 
04-06-04 09:22  Re: [pomysł]Czasopisma o kartonówkach
Jer-ry 

 

Idea pisma, jak proponuje Krzys jest jak najbardziej słuszna... tylko, że:
- jeżeli będą to robić hobbyści w wolnym czasie i w zależności od chęci/niechęci, to nie można oczekiwać, że atrykuły będą się ukazywać regularnie, że pismo będzie trzymało poziom, itp, itp..
- jeżeli ktoś ma to robić dobrze i porządnie, to powinno to być jego źródło dochodu. - a przecież wydawanie gazety (jakiejkolwiek) to poważna sprawa...

Myślę, że fajna byłaby inicjatywa podobna do tej, którą kiedys pokazał Junior II.
Chodzi mi o "gazetkę", do której hobbyści piszą artykuły (w ramach swojej pasji),
ktoś (również w ramach pasji) nadaje temu w miarę spójny wygląd i efekt jest do
pobrania np. w pliku PDF. Kto będzie chciał - to sobie wydrukuje.
I jeżeli np. właścicel sklepu modelarskiego będzie chciał parę takich wydrukowanych (skserowanych) egzemplarzy komuś podarować w sklepie - to ok, jeżeli w jakimś klubie ktoś to wykorzysta do pomocy młodym modelarzom, też ok.. Ale zawsze za darmo.

Może to utopia, ale przecież to chodzi tylko o wygodniejsze przedstawienie tych samych materiałów. Wiele razy zdarzyło mi się drukować z WWW - pojawiają się problemy z ramkami, itp. Wygodniejszy jest właśnie PDF.... Może tak?..
Dodam, że narzędzia do konwersji na PDF można znaleźć za darmo... Jakby co, służę pomocą.

pozdrawiam

 
04-06-04 09:25  Re: [pomysł]Czasopisma o kartonówkach
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

A dotego w wersji takze cyfrowej:) Nawet przez mój mały łeb mi nie przeszło żeby zacząć wydawać własne czasopismo, przez duże C, raczej myślałem o czymś na kształt gazetki szkolnej rozprowadzanej kolega koledze!
Wczoraj dostałem kilka ciekawych postów i przez noc moja łepetyna zaczełą to przetrawiać i faktycznie jest to troche ułański pomysł typu "bij kto w Boga wierzy" ale mam łikend więc to sobie wszystko przemysle.

 
04-06-04 10:09  Re: [pomysł]Czasopisma o kartonówkach
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Właśnie o coś takiego mi chodziło.

 
04-06-04 12:29  Re: [pomysł]Czasopisma o kartonówkach
ZzB   

Witam.
Trochę z innej beczki ale z tej samej piwnicy, i na faktach.
Mój szwagier wydaje gazetke osiedlową w nakładzie 3 tyś egzemplarzy. Gazetka ma okładkę full kolor i 6 stron b/w (znaczy jest okładka A3 i 3 wkładki A3, całośc zszyta). Gazetka jest bezpłatna i utrzymuje się z reklam - jak mi szwagier powiedział, koszty druku/kolportarzu (listonosze) mieszczą się w ~3 tyś PLN.. Czyli każdy reklamodawca więcej to już jego zysk .
A'ha - w tej wycenie nie ma JEGO roboty, czyli przygotowania zdjęć, napisania artykułów i składu

Pozdrowionka
ZzB

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024