FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
28-05-04 23:41  Re: [informacje] Nowy MM - Su22
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

w nosie z traktorami :) nastepny jest Kiciuś ;]]]



kocham samoloty odrzutowe :])!


GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
29-05-04 10:15  Re: [informacje] Nowy MM - Su22
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Również kupiłem i to 2 egz. - no bo jak fitter bez fittera mógłby się obejść?:))) Zanim jednak dobrałem te dwa egzemplarze - prawie bez wad - kilka innych wróciło na półki warszawskich kiosków. Pomimo to widać jednak, że w większości egzemplarzy trafiają się:
- drabnka na stateczniku pionowym (część 13)
- załamanie kartonu na górze 7, 9 i 11arkusza - całe szczęście nie wchodzi na części
-obwódki przy przejściach tonalnych jasna - ciemna zieleń i czarny - jasnozielony (części 2, 3, 4, 5, 6, 13, 23, 25 L i P, 26 L i P oraz 35)
- przetarcie prawie do białego na częściach 5 i 6.
Poza tym mam wątpliwość, czy wnęka silnika /łopatki turbiny?/ (cz.12) i koła (cz.60) są ideanie okrągłe - może to "złudzenie apteczne", że trochę "skwadraciały"?
A tak w całości się mi podoba.
Jeszcze tylko muszę ustalić, czy na lewej stronie kadłuba przed kabiną pilota nie ma namalowanej oznaki eskadry, gdyż skoro stacjonuje tam od listopada 2003 to pewnie już ma namalowaną. Autor korzystał z materiałów WZL gdzie samolot pewnie przeszedł remont i był malowany, dlatego mógł tego nie uwzględnić. I jeszcze jedno - jest uzbrojenie, ale bez wariantu podwieszenia - to też postaram się ustalić, co gdzie i jak powinno być zgodnie ze sztuką wojenną.
Jak wyjaśnię wątpliwości - wpiszę.

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
29-05-04 10:58  Re: [informacje] Nowy MM - Su22
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Rzeczywiście, bardzo ładny model się ukazał, mimo kilku drobnych uchybień.

Bardzo podoba mi się ta "rura", chyba najbardziej ze wszystkich odrzutowców tej epoki - jakaś taka "rasowa". Może to dlatego, że wyszła spod ręki projektanta a nie wymodelował jej komputer. I ten garbik za kabiną pilota - miód w moich oczach ;-)

Wracając do podwieszeń, poniższe zdjęcie może być pomocne - widać zarówno zbiorniki dodatkowe i rakiety R-60.. Można wtedy wyrzutnie rakiet niekierowanych umieścić na najbliższych kadłubowi podwieszeniach podskrzydłowych. A bomby na zawieszeniach podkadłubowych. Trochę brakuje rysunku zestawieniowego podwieszeń w opracowaniu.





 
29-05-04 11:53  Re: [informacje] Nowy MM - Su22
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Musimy już "załapać" nowe standardy MM =) a tak!
Mi się model podoba........mimo tych wszystkich niedociągnięć drukarskich..... Model jest bardzo ciekawy i w bardzo fajnym malowaniu!

Jedynie mocno martwi mnie cena,,,,,,,,! Zbliżamy się do ceny MM z granicą krytyczną!!!

Ja ten model widzę na "różowo"!

Pozdrawiam!
Michał

 
29-05-04 12:13  Re: [informacje] Nowy MM - Su22
_TONY_ 

 

mm obrał ceny unijne ;) - może to już bedzie standartem lepsze modele i większa cena - w końcu nie ma co psioczyć no nie?? gpm np kosztuje od 25 zł wzwyż modelik już tańszy no ale modelu poniżej 10 zł nie znajdziesz. Choć to prawda że te firmy mają wysoki standart oprócz modelikowych p......... kolorków

---------------------------
W[OiO]WNIK POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ - no to panowie będę projektował kadłuby
---------------------------
3597139

 
29-05-04 12:30  Re: [informacje] Nowy MM - Su22
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

1.Bardzo się cieszyłem że wyjdzie model Su-22...
2. ... jeśli znajdę prawidłowo wydrukowany egzemplarz, to będę się cieszył ...
3. ... wczoraj mi się nie udało :(

p.s ja miałem w kiosku białe i czarne linie (2-3 mm) między kolorami a wy ? :(

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
29-05-04 21:17  Re: [informacje] Nowy MM - Su22
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

A ja poczekam na dzień dziecka, bo być może tato kupi mi MM a dwa egzemplarze po co mi.

 
29-05-04 22:17  Re: [informacje] Nowy MM - Su22
MicZ 



Na Forum:
Galerie - 4


 - 4

Kolega Fitter pisał o skwadracialych kolach - no wlasnie ja tez to mam, co ciekawe MM 10-11/2002 (Wildcat) tego samego autora (Roman Staszałek) ma też skwadraciałe koła i inne elementy, ktore powinny być idealnie okrągłe. Może wina leży po stronie programu, nie wiem... wiem tylko, że to dziwne jest:)

..:: Micz ::..

 
29-05-04 22:26  Re: [informacje] Nowy MM - Su22
Junior II   

A moze to jest ta slynna kwadratura koła ?

 
30-05-04 01:25  Re: [informacje] Nowy MM - Su22
igor   

Na innym forum ktoś już prowadzi relacje z budowy... :)

gg 3678666

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024