FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
11-05-04 13:18  Re: [pytanie] Gdzie te kleje ?
Junior II   

Nie wiem.
Ale nie trzeba koniecznie uzywac tych wlasnie .
Ten sam efekt osiagniesz z ponalami np express czy jak one sie tam teraz w pospolitej nazywajom .
A nawet z jakim dobrym wikolem

 
11-05-04 13:38  Re: [pytanie] Gdzie te kleje ?
MZX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Podobnie jak junior uzywam kleju wikolowatego o podobnych własnościach - nazywa się Rakoll express 15 http://www.pionex.com.pl/kleje.html - istotą tego kleju jest że naprawdę szybko chwyta ale nie na tyle szybko aby coś zepsuć.

Używam go do wszystkiego od podklejania wręg (smaruje tylko tekturę, naklejam kartę i obciążam na 24h) po drobne elementy i uzupełniam jedynie od czasu do czasu super glue.

----==MZX==----

 
11-05-04 14:24  Re: [pytanie] Gdzie te kleje ?
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Też się przyłączę do hymnów pochwalnych na cześć wikolowatych. Korzystam z UHU Coll i UHU Coll express. Oba są bardzo dobre, mam z nimi takie same doświadczenia jakie opisał Junior, tyle, że ja ich nie rozcienczam. Inne kleje cjanoakrylowe i butaprenoidy stosuję tylko wtedy, gdy nie ma innego wyjścia.

Pozdrawiam,
Wakamij

 
11-05-04 14:31  Re: [pytanie] Gdzie te kleje ?
Junior II   

Wakamij , sproboj jednak z rozcienczonym , sam siem zdziwisz co efekt .

 
11-05-04 14:32  Re: [pytanie] Gdzie te kleje ?
Junior II   

...sam sie zdziwisz co za efekt .
I koniecznie malusienki pedzelek .

 
11-05-04 14:33  Re: [pytanie] Gdzie te kleje ?
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Ano spóbujem :-)

Pozdrawiam,
Wakamij

 
11-05-04 14:38  Re: [pytanie] Gdzie te kleje ?
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wakamij napisał:

> Też się przyłączę do hymnów pochwalnych na cześć wikolowatych.
> Korzystam z UHU Coll i UHU Coll express.

Ja sobie chwalę Coll Express - to chyba najlepszy wikolowaty jaki miałem. (w Macro 13,80zł za 500ml) Powiedzcie mi tylko gdzie kupić Coll Specjal!? To ten do łączenia z tw.sztucznymi (owiewki)... Wydaje mi się, że jest nieprodukowany już od dawna i w ogóle nigdy nie słyszałem żeby ktoś go w Polsce widział w sprzedaży...

 
11-05-04 14:43  Re: [pytanie] Gdzie te kleje ?
Junior II   

Konradus , nie musisz miec koniecznie tego Specjal .
pOeksperymentuj z tym co masz.

 
11-05-04 14:50  Re: [pytanie] Gdzie te kleje ?
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Junior II napisał:

> Konradus , nie musisz miec koniecznie tego Specjal .
> pOeksperymentuj z tym co masz.

express tez lapie do plastiku???!!! :O
robilem proby, ale moze za wczesnie sprawdzalem czy trzyma? ile czasu mu dac?? jak wroce do domu to musze poszukac testowa owiewke - moze tam jest jakis paseczek przyklejony na beton, a ja sobie z tego sprawy nie zdaje? ;-)

 
11-05-04 14:52  Re: [pytanie] Gdzie te kleje ?
Junior II   

ucieklo mi pisanie wienc dokanczam.
Ja tez po kilku nieudanych probach ze zwyklym ponalem , dalem sobie siana i uzywalem tylko Specjal.

Jednak kilka dni temu jak zaczolem kleic tymi rozcienczonymi 1;1 to przykleilem ten widoczny na zdjeciu pierscien do folii a nastepnie szkielko do obudowy tej lampy i trzyma .

A nanioslem pedzelkiem bardzo malutkom ilosc tego kleju , to jest po prostu bialawa woda.
To samo udalo´mi sie z innymi bialymi (ponal ) ale z rozcienczonymi bardzo i tez trzyma sie folii.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024