FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
04-05-04 14:04  Re: Czy ja dobrze liczę -czyli VAT 22%
MobyDick   

Jak ci się skończą to cie poratuję. Obiecuję, tylko przypomnij.

Na warsztacie Cleopatra ( od roku ):)

 
04-05-04 14:08  Re: Czy ja dobrze liczę -czyli VAT 22%
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ostatni odłożony model sprzedałem jakiś rok temu. Teraz żałuję :(

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
04-05-04 15:15  Re: Czy ja dobrze liczę -czyli VAT 22%
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

MObyDick : dobrze jak tylko to sie stanie (niepredko) to sie odezwe ;-)

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
05-05-04 08:47  Re: Czy ja dobrze liczę -czyli VAT 22%
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

>>Ale tu zrodziło mi się nastepujące pytanie.Czy ten podatek ma dotyczyć nowych produktów.Czy wszystkiego od razu,(tych wydanych przed 1 maja?-też)<<
Niestety sprzedający nie ma wyboru - musi naliczać od chwili obowiązywania przepisu (1 maja) właściwą stawkę VAT na każdy sprzedawany produkt. To,że kupił towar jeszcze z niższą stawką nie ma niestety nic do rzeczy.
>>Podatek VAT jest zwykłym haraczem nakładanym na nas wszystkich przez mafię, mówiąc delikatniej niesprawiedliwym podatkiem dla którego nie ma żadnego uzasadnienia. << Obiektywnie patrząc to jest to najsprawiedliwszy podatek. Że za wysoki? Wybory do parlamentu niedługo.
Skrajnie niesprawiedliwe są wszelkie akcyzy,opłaty produktowe itp daniny nakładane przez Państwo całkowicie uznaniowo w zależności od potrzeb budżetu i możliwości wydojenia płatnika

 
05-05-04 09:21  Re: Czy ja dobrze liczę -czyli VAT 22%
Pancho   

Jaćko ma rację ,że vaciszon jest sprawiedliwym podatkiem - żadnych ulg i progresji ,wszyscy płacimy tak samo. A rozszerzenie unii warte jest tego 22% vatu nawet gdyby prze niego szlag miał trafić całe polskie modelarstwo kartonowe :-P (co oczywisćie nie nastąpi - podwyżki wydawcy serwują nam już od dawna....)

 
05-05-04 11:17  Re: Czy ja dobrze liczę -czyli VAT 22%
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Może i sprawiedliwy ale na pewno najbardziej porąbany. Stawka zero, zwolnione, 7, 12, 22 i jeszcze kilka innych które chyba już nie obowiązują a może tak, potem to w jakichś proporcjach się nalicza, odlicza, wyłudza itd. Na wszystko powinna być ustalona jedna stawka.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
05-05-04 11:18  Re: Czy ja dobrze liczę -czyli VAT 22%
MobyDick   

Już kiedyś pisałem coś o obiektywiźmie ...
Jeżeli sprawiedliwość polega na tym że każdy dostaje to co mu się należy ( popełnił przestępstwo do odpowiednią karę, zapłacił za coś to adekwatny do zapłaty towar ) i jeżeli uznamy że podatek to jest coś co płaci się Państwu za określone czynności wykonywane przez to Państwo to oczywiste jest że nie tylko podatek VAT ale i podatek dochodowy jest podatkiem niesprawiedliwym !!!
Bo nie ma korelacji pomiędzy zapłatą a towarem.
Są tacy co płacą dużo a dostają tyle samo co ci którzy nie płacą w ogóle.
Należy pamiętać również że podatek VAT tak naprawdę płacimy my - konsumenci a producent jedynie odprowadza ten podatek w naszym imieniu.
Czyli, kto więcej kupuje ten więcej płaci. Czy to jest sprawiedliwość.

Gdyby Państwo nie szło na łatwiznę i nie zabierało w ten sposób jak mu jest najłatwiej, to określiło by ustami Wybrańców Narodu jaki oferuje towar, a następnie określiło kto jest jego odbiorcą i dopiero wtedy zażadało zapłaty czyli podatku.

I cale nie jest obiektywne to że podatek VAT jest najsprawiedliwszy albo że nie jest.
Zależy to od przyjętych założeń i poglądów.

A wątek ten należałoby chyba przenieść do HP bo jeszcze jeden taki wpisj ak mój i Konradus nas stąd wyrzuci.

 
05-05-04 11:43  Re: Czy ja dobrze liczę -czyli VAT 22%
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

MobyDick- obiektywizm i obiektywność to dwie różne rzeczy.
>>Czyli, kto więcej kupuje ten więcej płaci. Czy to jest sprawiedliwość.<< tak moim zdaniem właśnie to jest sprawiedliwe - stać mnie na większą konsumpcje droższe rzeczy itp -płacę więcej. Oszczędzam - nie płacę (a raczej nie płąciłem - w tej chwili jest przecież oBelkowanie oszczędność w wymiarze 20% - jawny przykład niesprawiedliwości)
>>Bo nie ma korelacji pomiędzy zapłatą a towarem.<< - owszem jest w wymiarze podstawowym 22%-owa.
>>Gdyby Państwo [...]następnie określiło kto jest jego odbiorcą i dopiero wtedy zażadało zapłaty czyli podatku.<< Strzeż nas Panie Boże. Państwo nie potrafi robić tak wielu rzeczy , że lepiej niech decyzję co kupić i czy kupic pozostawi samym konsumentom.
>>A wątek ten należałoby chyba przenieść do HP << tu się zgadzam.

 
05-05-04 12:10  Re: Czy ja dobrze liczę -czyli VAT 22%
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Skoro tak tu sobie VAT-ujemy to dorzucę swoje trzy grosze ;-))

Nie ulega wątpliwości że VAT jest podatkiem obciążającym konsumpcję i jako taki jest najpewniejszym i najwydajniejszym źródłem wpływów budżetowych.
Ekonomiczny ciężar tego podatku co do zasady ponosi konsument ale.... nie zapominajmy, że podatnikiem tego podatku jest przedsiębiorca, zaś obowiązek zapłaty podatku (zobowiązanie podatkowe) co do zasady powstaje bez względu na to czy otrzymał on zapłatę za ten towar czy też nie (w żadnym przypadku nie można mówić, że sprzedawca odprowadza podatek "w imieniu" klienta, VAT funkcjionuje przecież na każdym etapie obrotu). Jeżeli przediębiorca wydał towar lub wykonał usługę musi zapłacić podatek, jeżeli nie dostał za nią wynagrodzenia - to płaci z własnej kieszeni (oczywiście za wyjątkiem stawki 0% czy zwolnień, bo wtedy kwota podatku wyniesie rzecz jasna 0 zł).
Co więcej, jeżeli coś skonoci, zastosuje złą stawkę, źle zakwalifikuje towar lub usługę (tudzież w ocenie organu podatkowego zrobi to źle, co w cale nie oznacza, że faktycznie popełnił błąd) po skórze dostanie tylko on, a nie konsumenci, którzy kupili coś taniej.

Największym bólem naszych wydawców kartonowych, oby żyli długo i szczęśliwie, jest to, że oddając modele w kolportarz rzadko kiedy otrzymują zapłatę od razu, a VAT (i zaliczkę na PIT) niestety trzeba zapłacić. Również ze względu na powyższe rozumiem dlaczego niektórzy asekuracyjnie podnieśli ceny wszystkich modeli, zaś inni przyczaili się i czekają co będzie. W normalnym kraju ustawodawca i MF wyjaśnił by wszstko co i jak, stworzył przejżyste przepisy i egzekwował je w cywilizowany sposób - niestety Polska nie jest jeszcze normalnym krajem, dlatego również nasz VAT - teoretycznie podatek idealny, sprawiedliwy i obiektywny długo jeszcze takim nie będzie i to nie tylko w wymiarze nabywca finalny-Państwo, ale również nabywca - przedsiębiorca, przedsiębiorca-przediębiorca oraz przedsięborca-Państwo.

Dobra, wylałem swoje VAT-owe smutki, ale dodam jeszcze że z nową usatwą o VAT będą niezłe jazdy i to nie tylko w kontekście modeli kartonowych.

Uff.......

Pozdrawiam

Yaris

 
05-05-04 12:41  Re: Czy ja dobrze liczę -czyli VAT 22%
MobyDick   

Obawiam się Jaćko że nic nie zrozumiałeś, albo nie chcesz.
Towarem o jakim ja mówię jest towar który dostarcza Państwo: np. zapewnienie ci bezpieczeństwa przez policje.
Czy jak kupisz więcej modeli kartonowych to policjant Cię chroni bardziej niż innych ?
A może to Państwo usilnie pracuje w tej chwili nad najnowszą wersją YAMATO i lada chwila wypuści na rynek ? No i weźmie oczywiście sprawiedliwą zapłatę 22% od sztuki.

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024