FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
02-03-04 10:52  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Wielkie dzieki za pomoc i slowa otuchy!!!:) Uparte trzymanie sie standardu to chyba rzeczywiscie najlepsze wyjscie z tej sytuacji. Zwlaszcza, ze jak sie chce pojechac na konkurs z modelem w klasie "standard", to i tak nie mozna sobie na wiele pozwolic. Odnosnie znaku zodiaku to jestem rak (i to wczesny), wiec do blizniat blisko. Moze cos w tym jest, ale szczerze mowiac nie bardzo wierze w takie gwiezdne powiazania:) Jeszcze raz dzieki i serdecznie pozdrawiam!!!

 
02-03-04 11:28  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
dragon 

 

Zgadzam się z przedmówcami.Zachciało mi się robić deskowanie z kartonu w ,,Golden Hind,,.............i mam kadłub i....i tyle.

 
02-03-04 14:33  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Piter jeżeli to ma cosik wspólnego ze znakami zodiaku to będzie u ciebie tak jak u mnie, bo ja też jestem RAK

 
03-03-04 08:43  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
Jer-ry 

 

:) jako astrolog-amator, moge jedynie powiedziec, ze pozycja Słońca w horoskopie (czyli mówiąc potocznie spod jakiego jest się znaku) ma wpływ na to jak i jakie modele kleimy.
A Bliźnięta - coż.. typowe dla tego znaku jest zainteresowanie wszystkim po trochu. ;)

pozdrawiam

 
03-03-04 10:43  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Piter,

he, he
jeśli się nie mylę to ten problem nazywa się:
PRZEROST PERFEKCJONIZMU

modelarstwo kartonowe ma dawać radochę
więc coś tam udoskonalaj ale nie za dużo
bo tak to można nigdy nic nie skleić
a idealne odwzorowanie i tak można tylko w skali 1:1 uzyskać a i to wydaje się problematyczne, bo nie da się teraz dokładnie odtworzyć gdzie jakie zadrapanie lakieru miało miejsce w oryginale czy np. konkretna przestrzelina od pocisku wroga w poszyciu kadłuba, itp, itp.

modele kartonowe jak wszystkie inne z natury są "niedoskonałe" tj. tylko w większym lub mniejszym przybliżeniu oddają oryginał.

A poza tym wszystko gra - skoro masz takie nastawienie to spodziewamy się wkrótce fotek świetnie sklejonych modeli kartonowych !!!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
03-03-04 10:49  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Aha zapomniałbym dodać przechodziłem coś podobnego jakieś 15 lat temu przy budowie VITTORIO VENETO.

model nigdy nie został ukończony, natomiast zwodowany w pobliskiej zadzawdze kadłub został zatopiony.

tym samym wyłączyłem się z modelarstwa kartonowego na ok. 15 lat

Obecnie moja dewiza to mniej więcej tak:

ANI ZBYT DOBRZE ANI ZBYT KIEPSKO
PO PROSTU SKLEJAĆ !!!

może proste ale w moim przypadku działa

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
03-03-04 11:03  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

i nie zapomnij napisać co ostatecznie postanowiłeś ?

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
03-03-04 17:56  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Wojtas i inni koledzy! Dzieki za slowa otuchy:) Postanowilem cos i zdaje relacje. Po pierwsze czysty standard, bo jak go wreszcie skoncze, to mam zamiar wybrac sie na jakas malya wystawe(duza moze tez:) i przypomniec sobie stare dobre czasy. Na pewno bedzie to okret. Tylko jaki??? To wymaga wiekszego zastanowienia... Zwlaszcza, ze bede sie z nim zmagal przez dluuuugi czas. Mysle o pancerniku, lub ciezkim krazowniku. Lubie ciezkie kalibry:) Moze i tym razem mi pomozecie i zasugerujecie co to moze byc?

 
03-03-04 19:36  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Scharnhost?

 
03-03-04 19:38  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wiem jak zrobić, żeby skończyc model. Wystarczy w zasięgu wzroku, rak i nóg, oraz dostępnych środkow lokomocji mieć JEDEN model, ten który się właśnie lepi. Jako dodatkowy środek bezpieczeństwa zalecam nie chodzenie do sklepów modelarskich i na strony modelarskie przez cały okres pracy nad modelem. U mnie się to PRAWIE sprawdziło... Zapomniałem wynieść do piwnicy Plany Modelarskie...

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024