FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-02-04 22:07  Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ja przy okazji takiego tematu napisze Wam cos strasznego... Zajmuje sie modelarstwem bez przerwy od 9 roku zycia do teraz (mam 23), a ostatni moj model skonczylem jakies kilka lat temu... To jest naprawde przerazajace. Wpedza mnie to powoli do grobu...:( Przyczyny tego dziwnego stanu sa dosc skomplikowane. Zajmuje sie poznawaniem roznego rodzaju technologii, zastosowaniem roznych dziwnych materialow, itp itd, zaczynam, nie koncze... To nie przystoi mezczyznie!!!:) Mam wiele tematow, ktore odlozylem na polke i to wcale nie dlatego, ze cos nie wyszlo. Po prostu cos "wygaslo". Czeka Tygrys z KA (prawie gotowy kadlub i wieza), czeka Bf 109 z KA i wiele innych... Moze jest ktos, kto mi pomoze??? Ratunku!!! Myslalem by zaczac jakis malutki projekcik, np jakis mysliwiec z I wojny, ale od razu bierze mnie chetka by zrobic kazdy szczegolik, kazda srobeczke i znow szykuje sie projekt na caly rok... Koszmar!!! Mial ktos kiedys podobny problem??? Pomocy modelarscy Bracia (i Siostry)!!!

 
29-02-04 22:15  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
Mechanik 

 

Myślę że wystarczy się wziąć w garść i skoncentrować się na jednym modelu. Ja też mam cały stos różnych modeli czekających do sklejenia, ciągle myślę jakby to było jakbym je kleił, jak formował części, czytam opisy do nich ale wiem że muszę najpierw skończyć to co zacząłem czyli MCV-80 z Modelika. Trzeba być cierpliwym i to wszystko.

Pozdrawiam
Janusz

 
29-02-04 23:01  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Wystarczy że postanowimy sobie ze robimy model w czystym standardzie, mi to np wystarczyło. Pomimo tego że zebrałem duzo materiałow dotyczących tego co mam teraz na warsztacie i chciałem to maksymalnie podkręcic z wielu rzeczy zrezygnowałem aby to był standard. Chociaż pewne rzeczy zrobiłem po własnej myśli odpowiednio je ulepszając, ale nie zajęło mi to az tak duzo czasu. Polecam coś małego np myśliwiec w 1:50 i zorbieine go w standardzie. Jeśli ma sie odpowiednio duzo czasu to w dośc krótklim czasie moze powstać model który zadowoli nas i innych.

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
01-03-04 09:09  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
Pomocna dłoń   

A może wystarczy na początku określić co się chce zrobić w modelu, wyznaczyć sobie tylko to co naprawdę chce się zrobić i trzymać sie tego! Zaczynając model nie odkładać go na półkę i zaczynać inny - tak jako przerywnik! trudno jest później wrócić do takich modeli! Zaczynać modele na miarę- takie z którymi jest się w stanie uporać czasowo! Lepiej robić mniej, mniejsze ale doprowadzać je do końca! bardziej cieszy widok dwóch, trzech skończonych modeli, niż dwódziestu. trzydziestu rozgrzebanych!

Najpierw szkólka, potem praca...czy to komuś sie opłaca?
Kiedy sklejać mam modele? Po południu? Czy w niedzielę?
--------------------------------------------

 
01-03-04 14:37  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ja nie koncze tylko modeli ktore spieprzylem... :-) albo cos nie daje mi sie narazie przeskoczyc...no ale nic...dosc pleplania czas do stoczni bo Matsu czeka!

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
01-03-04 14:51  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Miałem kiedyś podobny problem. Nie kończąc modelu zaczynałem inny. Miałem wtedy 11 lat ale teraz (16) problem roozwiązał się sam. Zawsze sobie obiecywałem wrócęwróce. Mi powiem szczerze trochę pomogło to że w trakcie klejenia nie myślałem o następnym modelu. Jakoś tak kończe i wtedy sięgam do mojej sterty i szukam coś odpowiedniego. Ja także lubie pierdółki, ale nie wiem nie zniechęcają mnie specjalnie.

 
01-03-04 23:10  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piter - jeżeli jesteś spod znaku bliźniąt to nic na to nie poradzisz. Ja też mam ten sam problem. Rozwiązaniem jest chyba trzymanie się standardu (pewnie można to jakoś przeżyć). Kiedyś zacząłem dorabiać klapy do Jaka 1 (ale z plastiku) - leżą i czekają już od 1988 roku i chybę się nie doczekają. W pogoni za wykonaniem jak najwierniejszej repliki można wpaść w "spiralę zbrojeń". Po dorobieniu śrubki zaczyna się mieć ochotę na nagwintowanie jej itd. Jako że większą przyjemność/radość sprawia mi "robienie" modelu a nie "zrobienie" modelu więc się tym aż tak bardzo nie przejmuję. Mam nadzieję że wszystkie rozpoczete modele jednak kiedyś skończę.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
02-03-04 00:21  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

No... podobno to sie leczy...?

 
02-03-04 07:27  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tempest: mówisz, że na to wpływ ma znak zodiaku? Ja też jestem bliźniak i faktycznie, nieraz jak mi się coś umani żeby poprzerabiać to skończyć nie mogę ; )

 
02-03-04 10:47  Re: Pomocy!!! Chce wreszcie skonczyc model!!!
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Panczo ma rację. Nie można myśleć co się będzie kleiło potem, bo to tylko przeszkadza. W moim wypadku prowadzi do bardzo dużego pośpiechu, a rezultatów łatwo się domyślić.

Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024