FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
21-03-24 09:43  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Tym razem do pokazania mam osłonę kabiny, no i skrzydła przyklejone do kadłuba.
Osłona kabiny tym razem firmowa, chwilowo musiałem skorzystać z takiej opcji, na szczęście miałem trzy sztuki z których udało mi się wybrać tą jedyną, posiadająca jedynie mała skazę. Na duży plus przejrzystość ogólna. Peryskop będzie przyklejony na późniejszym etapie.



97, nawet nie trzeba było by podawać średnicy, wystarczyło by umieścić rysunek przedstawiający w dwóch rzutach zespół podwozia. Poza średnicą sklejający miałby także pogląd na geometrię i wzajemne położenie detali. Autor coś takiego potrafi robić, zrobił to m.in. w Irydzie.

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
22-03-24 14:58  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Podwozie główne i przednie trafiło na swoje miejsce, teraz widać jak bardzo są przesadzone wymiary goleni podwozia.


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
23-03-24 13:24  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Dzisiaj podwieszenia, czyli to co Mig R ma pod kadłubem i skrzydłami.

Pylony.

Pociski rakietowe plus belki. Tak jak wspominałem na wstępie relacji, nie podobał mi się zestaw podwieszeń zaproponowany nie przez autora, a jak się okaże przez autorów. Mój wybór padł na zestaw taki jak na okładce, czyli zbiorniki plus rakiety. Co prawda na zdjęciach z okresu użytkowania (kompletacje egzemplarzy muzealnych z oczywistych względów pomijam) można zauważyć podwieszenia składające się ze zbiorników i wyrzutni pocisków niekierowanych, ale mój wybór był taki a nie inny.
Rakiety są wymęczone, ale tylko tyle udało mi się zrobić z częściami umieszczonymi na arkuszu w poprzek włókien kartonu...

A teraz ciekawostka, posiadając ta wycinankę ponad rok, mimo częstego przeglądania nie zwróciłem, uwagi na fakt, że model ten został opracowany w zespole w którym do M. Straszewskiego dołączył M. Dworzecki opracowując części do konwersji z MF-a na R-a. Jak widać po zawartości tej relacji nie była to współpraca wystarczająco owocna...
Jak widać wielkie nazwiska nie gwarantują sukcesu...
M. Dworzecki bez wątpienia jest autorem podkadłubowego zasobnika i anten systemu ostrzegawczego umieszczonych na końcówkach skrzydeł. Jego prace można rozpoznać po charakterystycznych cechach projektu i "rysunkach montażowych". Dodatkowo do cech autorskich dołącza słynne pasowanie części "uwzględniające nawet warstwę kleju", taa... Nic nie przeczuwając że muszę wziąć tą poprawkę na klej, jak gdyby nigdy nic wycinałem części po linii obrysu, co w przypadku M.Straszewskiego jest gwarancją dobrego pasowania, w przypadku M. Dworzeciego trzeba jednak jeszcze pamiętać o kleju... Ja zapomniałem i miejscami zabrakło mi poszycia, zlepiłem i wyszło jak wyszło.
Anteny systemu ostrzegawczego SPO-3 Syrena.
Skleiłem je z pominięciem widocznych pasków łączących, których zastosowanie było by dość karkołomne, a po drugie bez odchudzenia lub wywalenia szkieletu, było by to moim zdaniem niemożliwe. Sam szkielet sensowniej było by zaprojektować z poziomą podłużnicą.

Podkadłubowy zasobnik do fotografowania dziennego.
Mojej walki ze sklejaniem tego zasobnika na zdjęciach na szczęście nie widać...


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
24-03-24 17:25  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Czy całość kleisz BCG?

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
28-03-24 16:13  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Jakby ktoś był ciekawy, jak się ma Migu, to ma się, na razie tak. Czeka cierpliwie na montaż pitota i kilku czujników, które najpierw trzeba pomalować... ;-)



Matrix OST, tak BCG jest moim podstawowym klejem.

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-03-24 07:55  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
Lukee 

 

Phiii! To ja już wiem czemu ty tak pięknie kleisz! Jak model jest wielkości Poloneza to nic trudnego! :-D

A wracając do rzeczywistości - kilka dni temu pisałeś o zbyt dużych goleniach, mi się coś wydaje, że cały układ jezdny jest coś przydużawy w stosunku do wnęk... Ale opinie swą opieram tylko na zamieszczonych przez ciebie zdjęciach...

 
10-04-24 16:13  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Lukee, wspominałem tylko o zbyt grubych goleniach, innych wymiarów nie analizowałem.

Co zostało jeszcze do przyklejenia, zostało już przyklejone.
Model skończony.
Powinna być galeria, ale z racji na moją ograniczoną mobilność, trzeba będzie na to poczekać kilka tygodni...
Cierpliwości.
Tymczasem wstawię dwa kulawe zdjęcia, tak jakby tytułem zapowiedzi galerii... ;-)



The end.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
10-04-24 23:04  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
Lukee 

 

Model już widać, że jest fantastyczny.
A galeria to znowu będzie uczta dla oczu!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024