FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-03-24 11:51  Odp: [R] Mig-21
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Obstawiam SMT.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
08-03-24 12:41  Odp: [R] Mig-21
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A może wietnamski dla odmiany?

Czaję się na ten model ale ja chcę mieć ortodoksyjny: srebrny.
Czuj się uważnie obserwowany.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
08-03-24 12:48  Odp: [R] Mig-21
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Nie zgadł nikt, niestety...
Tytuł relacji doprecyzowany, tak wziąłem na warsztat Mig-a -21R czyli wersję rozpoznawczą. Jako wersja rozpoznawcza powinna posiadać stosowane wyposażenie, niestety takowe posiada tylko na okładce. Znaczy się ma ale tylko częściowo, jest zasobnik SPO-3 i anteny na końcówkach skrzydeł, ale nie posiada dodatkowych zbiorników paliwa i rakiet powietrze-powietrze. Zamiast tego autor "uzbroił" go w wyrzutnie pocisków niekierowanych. Genialne...

Mam oczywiście zamiar poprawić błąd autora i rakiety pozyskać z innego nieukończonego Mig-a-21, zbiorniki sobie przerysowałem z wydrukowałem na srebrnym kartonie.

W modelu mam zamiar zastosować kilka dodatków, będzie to firmowa owiewka (swojej raczej nie będę miał możliwości wykonać ze względu na ograniczoną mobilność) i w zależności jak będzie przebiegać budowa, z jakimi rokowaniami zamierzam zastosować dodatki do modeli plastikowych, rurkę pitota od Mastera i żywiczne koła. Na answerowe koła w tym przypadku szkoda pieniędzy, po pierwsze ze względu na kiepską jakość, a dwa ze względu na niewłaściwy typ kół niepasujący do tej wersji samolotu. Żeby było ciekawiej Answer do prawie pełnego wachlarza wersji wydanych Migów oferuje jeden rodzaj kół podwozia a powinien oferować przynajmniej trzy. Cóż, tak wygląda optymalizacja kosztów i maksymalizacja zysku, a pelikany łykają...
.
Wrócę więc do wręg i triku który tam musiałem zastosować.
Od początku swojej kariery projektowej P. Straszewski w modelach projektuje szkielet którego elementy mają grubość 1mm i 0,5mm i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że uparcie udaje że nie wie ile wynosi 1mm plus 0,2mm i 0,5mm plus 0,2mm. Są to grubości tektury jaką zaleca do podklejania elementów szkieletu który jest wydrukowany na kartonie 0,2mm. Stosując zalecenia zawarte w instrukcji wpędzamy się w kłopoty z wzajemnym pasowaniem elementów szkieletu. Co prawda projektant zaleca podklejenie szkieletu tekturą 0,8 mm, ale to brzmi tak jak przepis na jajecznicę, który wygląda mniej więcej tak: aby usmażyć jajecznicę podgrzać jajka na ogniu, aby uzyskać lepszy efekt najlepiej użyć patelni... W tym przypadku zadał bym Mu pytanie skąd wziąć zalecaną tekturę 0,8mm, ale oczywiście jego Wysokość nie pozwoli mnie maluczkiemu zobaczyć odpowiedź...
Oczywiście lasery oferowane przez wydawcę mają grubość 1mm, przypadek? Nie sądzę...
Ponieważ nikt mi w ręce nie nasr..ał, podklejone wręgi wycinam samodzielnie i nie potrzebuje laserów z szajskartonu, które sądząc po płaczach na fejsie często nie spełniają kryteriów jakościowych. Żeby wręgi miały odpowiednią grubość niestety muszę do podklejania stosować karton i tekturę o takiej grubości żeby ich sumaryczna grubość wynosiła 1mm i 0,5mm.


Kolejna porcja zdjęć postępów poniżej.

Pod przyszłe obciążenie dziobu dodałem półkę pod balast. Będzie do niej dostęp przez otwór wycięty we wrędze, a cała operacja będzie miała miejsce jak już cała bryła modelu będzie gotowa i będzie ją można wyważyć.

I tak kawałek po kawałku przybywa kadłuba.

Klinowe szczeliny na połączeniu segmentów, na dole kadłuba w obrębie wnęki podwozia wystąpiły już w poprzednio sklejanym Mig-u, więc podejrzewam że to nie moja wina. Za mały obwód wnętrza wlotu powietrza również...

ps. Jaroslav


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
08-03-24 13:33  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

masz Ty człowieku tempo!
no chyba, że zaczęte już gdzieś z miesiąc temu, fotkowane a teraz tylko dozowanie ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
08-03-24 16:21  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Pytanie mam do posiadaczy tej wycinanki w stanie niepociętym. Szukam części 78 i 79 L i P. W innych mutacjach tego projektu były one na polach do wycięcia które są w poszyciu segmentu 75. Tak to wygląda w Bisie.

W modelu który sklejam te pola są puste, a wiem to po przekopaniu kosza na śmieci. Jest mało prawdopodobne żebym to gdzieś zapodział, ale wolę się upewnić żeby niepotrzebnie nie szukać.

Chciałbym też zamieścić sprostowanie i wyjaśnienie odnośnie kół żywicznych do Miga-21 jakie są w ofercie Answera, jednak nie ma jednego rodzaju, są dwa, ale mimo wszystko brakuje trzeciego do UM-a.


Andrzej Px48, tygrysek był bardzo blisko pocięcia, ale...

...to zupełnie dziwne i niespotykane, ma błędy w kamuflażu, a był sklejany testowo...

97, relacja nie jest do końca na żywo, aczkolwiek model zacząłem 05.03. ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
08-03-24 19:44  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Wojtku w wycinance nie widzę tych części o których piszesz, te sam problem napotkał El Comendante w węgierskiej wersji "- w modelu zabrakło 4 elementów do uwypukleń przy lukach głównego podwozia, errata dostepna u wydawcy."

Miło znów zobaczyć Twoją relację

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
08-03-24 20:36  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
Zeus12345   

Witam
Mam tego miga i nie znalazłem części 78 i 79 L.

Wojtuś - na stronie wydawcy nie widzę erraty do tego modelu .

dziwne ten mig ma 500 części :)

 
08-03-24 21:59  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Bardzo ciekawa relacja.
Z przyjemnością będę tu zaglądał.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
09-03-24 15:47  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Wojtuś, Zeus12345 - dzięki że zechcieliście potwierdzić brak w wycinance poszukiwanych przeze mnie części.
Errata niedostępna na stronie wydawcy, tylko na żądanie u wydawcy...
Prędzej sam to przerysuję lub wytnę niż napiszę mejla i doczekam się odpowiedzi.

I cyk, kolejne kawałki modelu sklejone i połączone we większą całość. W tej sekcji szkieletu dorobiona podłużnica w celu podparcia miejscu paska łączącego krawędzie poszycia.

Przygotowanie do kolejnego etapu czyli dysza i ostatni segment z widoczną charakterystyczną cechą projektową dla tego autora czyli problem z dopasowaniem wewnętrznej oklejki wylotu spalin. Wręga stanowiąca zamknięcie dyszy od strony wnętrza kadłuba ma za dużą średnicę nie uwzględniającą grubości kartonu więc nie pasuje do średnicy wewnętrznej dyszy.


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
09-03-24 19:20  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Ciekawe co autor ma na swoją obronę? Czy projektował to taśmowo bez klejenia testowego?

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024