FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
16-03-24 20:32  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Tak sobie po cichu przeglądam Twoje relacje czy galerie.
Szkoda, że wydawca wypuszcza ciekawe modele z fajnymi malowaniami ale nie przykłada się aby były dopracowane.
I wydaje mi się, że czasem nie potrzeba dużego nakładu pracy aby było dużo lepiej.
Te braki części, błędy w instrukcji to nie są rzeczy trudne do wychwycenia.
Szkoda.
Ale moim zdaniem i tak jest lepiej niż było.
Dobrze, że wróciłeś do klejenia. Czekam na kolejne zdjęcia.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
16-03-24 22:28  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Podoba mi się to, co pokazałeś do tej pory. Przy działku zastosuj swój manewr, model rób dalej :-)

"Generalnie to co jest napisane na okładce jako temat opracowania, jest nieco naciągane, bo to co zawiera wycinanka to nie jest Mig-21R, a Mig-21MF stylizowany na R."

Dodałbym jeszcze, że to, co jest pokazane na okładce to jest MiG-21 R. Przedstawiona na niej scena nie jest, tak jak to głosił ktoś na Facebooku, zapowiedzią Viggena. Nawiązuje raczej do jednego ze spotkań (dość niebezpiecznego swoją drogą) ze szwedzkimi samolotami jakie miało miejsce podczas lotu na rozpoznanie nad Bałtykiem. Na Youtube jest ciekawy materiał na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=inpLtEiZJGo&ab_channel=Balszoi.

Jak zaczynałem go kleić jakoś jesienią, to zajęło mi niecałą godzinkę "googlowania", żeby znaleźć wspomniane przez Ciebie babole. Daleko nie trzeba było właściwie szukać, bo prawie wszystko jest tu: https://muzeumlotnictwa.pl/wystawy/mikojan-guriewicz-mig-21r/

Szkoda, że wydawnictwo nie poświęciło kilku minut na to, żeby zagłębić się w temat i sprawdzić co się wydaje.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.



Post zmieniony (18-03-24 16:00)

 
18-03-24 10:06  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Niedziela minęła, a aktualizacji brak, jak to możliwe że nikt mi nie przypomniał...

Tym razem mam do pokazania elementy wyposażenia powierzchni kadłuba, czyli jakieś wloty, osłony, itp. Widać także moją wersję części pominiętych przez projektanta cz. 78, 79, a także osłonę w miejscu działka, którego jak wiadomo z poprzednich postów nie powinno być.


I rzut okiem na dotychczasowa całość.


ps. Stachoo, dzięki za linki. Czy to przypadek że wstawiłeś dwa razy link do tego samego filmu, czy działanie zamierzone?

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-03-24 16:02  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Już poprawiłem link, pomyliłem się i dwa razy wstawiłem to samo.

No i teraz "działko" wygląda prawidłowo :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
18-03-24 21:28  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Orzesz Ty orzeszku :) A kogóż to z powrotem w opary budasia przywiało? :) Cieszę się dużo mocno, żeś się nawrócił, i pomimo marudzenia czekam na WINCYJ :]

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
19-03-24 17:15  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Kurła, Dochtór mnie namierzył, trza sie mieć na baczności... ;-)

No nic, czas pokazać (jak będzie widać na zdjęciach, bo nie wszystkie są takie jakbym chciał) wnętrze kabiny pilota.



Miałem problem żeby w kokpicie zmieścić fotel pilota, myślałem że blokował się na drążku sterowniczym, ale wina była jednak gdzie indziej, a mianowicie znajdujące się z przodu fotela podstawy pod nogi kolidują z dolnym panelem tablicy rozdzielczej. Żeby kolizja nie miała miejsca należało by rozsunąć o ok. 2mm wspomniane podstawy pod nogi, ale czy to jest możliwe bez ich przeprojektowania lub przeprojektowania wszystkich elementów uczestniczących w kolizji? Możliwe lub nie...

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
19-03-24 21:51  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Pięknie to wszystko wygląda! Jak patrzę na Twoje relacje to te modele wydają się takie proste w budowie jednak jak mam te wycinanki w rękach to już tak łatwo nie wyglądają..;-)

 
20-03-24 00:11  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
skarczew   

@stachooo:
"Szkoda, że wydawnictwo nie poświęciło kilku minut na to, żeby zagłębić się w temat i sprawdzić co się wydaje."
A od kiedy to wydawnictwo jest od zagłębiania się w temat? Wydawnictwo jest, jak sama nazwa wskazuje, od wydawania i zarabiania.

 
20-03-24 09:56  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Podwozie by się przydało, żeby Mig-a postawić na własnych nogach. ;-)

W przypadku goleni głównych i ich elementów zwijanych autor chyba nie ogarnął rozwinięć, bo cz.227 i 228 mają za dużą średnicę, o ile za dużą widać na zdjęciach.
Cz.228 musiała być ścięta żeby w ogóle móc włożyć do wnęk podwozia.

Cz.229 (goleń) też jest za gruba, o ile? Sugerują to wcięcia w elementach dźwigni przyklejanych do goleni. Na "rysunkach montażowych" są też wyraźnie szczuplejsze.

Za późno to zobaczyłem i nie poprawiłem, bo bcg jakoś za mocno chwycił i bałem się uszkodzeń kartonu.
Na zdjęciach gdzie golenie leżą luzem ich grubość nie rzuca się w oczy, będzie to widoczne później w czasie i po montażu w komorach podwozia.

Koła miały być sfotografowane po pomalowaniu, ale tak się rozpędziłem, że zdjęcia zrobiłem kiedy były już razem z goleniami. Koła oczywiście pochodzą z asortymentu dodatków do modeli plastikowych, mimo skali 1:32 występują pewne drobne różnice wymiarowe, takie jak np. koła główne mają ok. 1,5 mm większą średnice od tych wycinankowych, a żeby zamontować koło przednie trzeba było nieznacznie poszerzyć wycięcie w widelcu. Z kolorem felg to chyba nie trafiłem, ale zaufałem dość uznanemu producentowi modeli plastikowych...

Do kompletu elementów podwozia nie mogło zabraknąć też pokryw.

Całość teraz chwilę poleżakuje w oczekiwaniu na montaż ostateczny.

Sebastian W, też tak mam obserwując prace innych modelarzy ;-)

skarczew, eeech...

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
20-03-24 10:42  Odp: [R] Mig-21R Answer/ MSModel Scale 1/33 No.017
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ceva napisał:

> Podwozie by się przydało, żeby Mig-a postawić na własnych nogach. ;-)
>
> W przypadku goleni głównych i ich elementów zwijanych autor chyba nie ogarnął rozwinięć, bo cz.227 i
> 228 mają za dużą średnicę, o ile za dużą widać na zdjęciach.
i dla tego jestem za tym, żeby przy każdym modelu było podawane wymiarowanie goleni - średnice, długości itp., bo nie każdy skręca zwijki, tylko wycina odpowiednią wielkość dla samego walca, bez "schodka" w zwijce
nie wiem czy to takie skomplikowane, podać średnicę?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024