FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
08-01-24 13:24  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

https://www.galaxykits.com/download/the-expanse-zbior-modeli-papierowych/
tu znalazłem większość

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
08-01-24 13:47  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Pod powyższym linkiem nie chodzą łącza do: MCRN Donnager, MCRN Scipio Africanus i Protogen Amun Ra - brak zasobów na dysku.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
08-01-24 14:42  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Konradus - jak będą problemy z pobraniem to napisz na priv

--
"Si vis pacem para bellum"

 
08-01-24 23:38  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Zauważyłem że wstawiasz zdjęcia z dysku Google. Mógłbyś napisać małą instrukcję jak to zrobić? Fotosik zdechł więc ostatnio korzystałem z Papermodels ale wolałbym mieć coś nie związane z forum.
Nie było tematu. Właśnie zauważyłem że jest instrukcja w Testach.

--

Post zmieniony (08-01-24 23:40)

 
09-01-24 15:52  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Jasiek - ja dokładnie miałem to samo i skorzystałem z porad tu ma forum jak wstawić zdjęcia z googla - z tego linkera, który jest tam zamieszczony, tylko z tego co pamiętam, to trzeba coś tam zmienić tak jak jest opisane w poradach.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
12-01-24 17:58  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam.

Przy takiej publiczności to i motywacja jest, więc budowa modułu załogowego Rossi (– tak pieszczotliwie załoga nazywała swój statek) postępuje.



Wykonałem poszycie części dennej modułu – chociaż tak naprawdę statek ten ma pokłady w pozycji wertykalnej – czyli dołem statku jest silnik a górą – moduł który buduje, w pozycji tak jak na poniższym zdjęciu:



Chciałem wyjaśnić dlaczego jest napis „GAS” na burcie, ale chyba nie będę spoilerował, dla tych którzy zdecydują się obejrzeć ten serial.

Coś nie wyświetlają się miniaturki zdjęć. Nie wiem czy to znowu coś google miesza w kodach czy jakaś inna jest przyczyna. Zdjęcia jednak się otwierają.

Manul – czy są książki w j. polskim, bo ja znalazłem tylko po angielsku, a znając specyficzne słownictwo tego klimatu, to wykraczało by poza mój poziom znajomości angielskiego.

Pozdrawiam wszystkich „wewnętrzniaków i pasiarzy” i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

Post zmieniony (28-01-24 19:11)

 
13-01-24 10:07  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo ładnie Ci idzie produkcja Rocinante.
Jestem fanem literatury s-f i powiem, że film jest świetny (no może oprócz ciągle ponurej miny głównego bohatera). Za to książka jest kiepska, a najczęściej jest odwrotnie :)

--
Siwy

 
15-01-24 00:23  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam,
do czasu rozwiązania problemu ze znikającymi miniaturkami z googldysku, na razie zamieszczam zdjęcia dotychczasową metodą.

Za modułem załogowym, znajduje się moduł serwisowy.



Tu widoczny sklejony szkielet oraz poszycie modułu serwisowego a w tle moduł załogowy.
Autor modelu łączenie poszczególnych modułów przewidział na wypustki/bagnety i szczeliny, które świetnie pozycjonują i łączą moduły, trzeba jednak zachować ich poprawną geometrię, aby nic się nie skręcało.

Gotowa bryła modułu przygotowana do połączenia z modułem załogowym:



A tak wygląda obecnie kadłub złożony z modułu załogowego i serwisowego:



W sumie Rocinante składa się z 4 modułów, jest jeszcze moduł cargo oraz napędu.


Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

Post zmieniony (28-01-24 19:12)

 
15-01-24 09:37  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Najger napisał:

> do czasu rozwiązania problemu ze znikającymi miniaturkami z googldysku, na razie zamieszczam zdjęcia
> dotychczasową metodą.
>

Czołem!
Problem z fotkami z google drive nie leży po naszej stronie i niekoniecznie zakończy się happy endem.. Przeczytaj ostatnie kilka postów (od wpisu Białego z wieczora 11 stycznia):
https://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=104628&t=104628&filtr=&page=5&viewType=0&g=

pozdr,
k

 
15-01-24 15:14  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Konradus - wiem, że problem jest po stronie Google, ale może ktoś dojdzie jak zmienić kody aby te miniaturki się wyświetlały.

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024