FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
07-01-24 16:56  [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam tym razem w trochę nietypowo tematycznie relacji z budowy ex marsjańskiej korwety Rocinante z serialu „The Expanse”.

Wg mnie jeden z lepszych seriali sci-fi, nie dziejących się gdzieś dawno, dawno temu w odległej galaktyce, ani w dalekim kwadrancie Delta, ale głównie w naszym Układzie Słonecznym.

W zasadzie, miałem nie robić relacji, a jedynie zrobić galerię gotowego modelu, bo to ma być tzw „model odpoczynkowy”, ale pomyślałem, że relacja będzie mnie bardziej dopingować do szybszego ukończenia modelu.

Budować będę model ex marsjańskiej korwety (w filmie chyba była też klasyfikowana jako fregata), byłej MCRN Tachi, którą niezależna załoga przemalowała i nazwała Rocinante.

Dla Tych którzy nie oglądali serialu to buduję statek, który ma wyglądać tak:



I ta powyższa pierwsza strona z opracowania niech pełni rolę „regulaminowej” okładki, bo takowej model nie ma, a jest to darmowy model opracowany przez podanego na powyższym zdjęciu autora. Opracował on też kilka innych modeli statków z tego filmu.

Model zamierzam nieco ubogacić w drobne elementy na podstawie kadrów z filmu i różnych wizualizacji a także wykonać z wysuniętymi działkami obrony defensywnej w filmie zwanymi – kontaktówkami, aby wyglądał mniej więcej jak z poniższego linka:

https://www.bing.com/images/search?view=detailV2&ccid=rvVq83i6&id=5A1897112A4FFBCA731670B201684803123E9F82&thid=OIP.rvVq83i6v5WqZKBtLYKWswHaEK&mediaurl=https%3a%2f%2fcdna.artstation.com%2fp%2fassets%2fimages%2fimages%2f016%2f140%2f574%2flarge%2fchris-kuhn-roci2.jpg%3f1551066073&cdnurl=https%3a%2f%2fth.bing.com%2fth%2fid%2fR.aef56af378babf95aa64a06d2d8296b3%3frik%3dgp8%252bEgNIaAGycA%26pid%3dImgRaw%26r%3d0&exph=1080&expw=1920&q=rocinante&simid=608031601520564727&FORM=IRPRST&ck=5A982AD2544573046D9AC5993A21F859&selectedIndex=4&itb=0&ajaxhist=0&ajaxserp=0

Tu akurat przedstawiony jest w pierwotnym marsjańskim malowaniu jako MCRN Tachi – w tym malowaniu też jest opracowany przez tego samego autora.

Budowę zacząłem od przedniego modułu załogowego.

Tu złożony szkielet tego modułu oraz wycięte górne poszycie:



Oraz sklejone poszycie nałożone na razie na sucho tylko na szkielet:



Ponieważ będę robił działka-kontaktówki, to będę musiał wyciąć otwory w poszyciu, aby później można było wkleić działka ze swoimi lukami do których się chowały.
To też jest ciekawe, że w filmie nie ma laserów czy jakiś fazerów, a główną bronią statków są torpedy – czyli pociski rakietowe, zaś do obrony służą działka kinetyczne – gatlingi strzelające pociskami.

To na razie tyle i pozdrawiam jak to w filmie mówili – Ziemniaków – czyli mieszkańców Ziemi;-)

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

Post zmieniony (28-01-24 19:13)

 
07-01-24 20:39  Odp: [R] Ex marsjańska korweta "Rocinante" - The Expanse, free
Nighwisherek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rad i sugestii nie mam jedynie prośbę o relację na bieżąco, bo kiedyś za ten model na pewno się wezmę a jest super. Pozdrawia "pasiarz" ;)

 
07-01-24 22:07  Odp: [R] Ex marsjańska korweta
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie dosyć że jestem fanem serialu to mam ten model i kiedyś go na pewno zrobię. Obserwuje z zainteresowaniem! Kto nie oglądał niech zobaczy te kontaktówki w akcji. Warto!

--

Post zmieniony (07-01-24 22:08)

 
07-01-24 22:13  Odp: [R] Ex marsjańska korweta
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Link do kontaktówek w akcji :)
https://www.youtube.com/watch?v=XuqEX1PnG9I
A tu w malowaniu które robi autor relacji:
https://www.youtube.com/watch?v=_c9W-icdTmg

--

Post zmieniony (07-01-24 22:17)

 
07-01-24 22:48  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Manul 

 

Jako zagorzały fan The Expanse, zarówno serialu jak i książek będę chętnie śledził postępy.

@Jasiek, te sceny można oglądać wiele razy a i tak sie nie znudzą. Dobry balans między akcją a realizmem. Bo starłorsy które wyglądają jak bitwy drednotów przeniesione w kosmos to już trochę mychą zalatują :D.

 
07-01-24 22:52  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Najger, jak duży będzie model? Tak porównując do maty na której leży, to chyba ze 60-70 cm.. Dobrze kombinuję?

Jasiek, gdzie to teraz można obejrzeć? Na Netfliksie nie widzę...

pozdr,
k.

 
07-01-24 23:10  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Amazon Prime Video. Jeżeli nic się nie zmieniło to płacisz 49 zł za cały rok i masz w tym przesyłki na Amazonie za darmo. Według mnie warto bo tam jest wiele ciekawych seriali: Jack Ryan rewelacja, 3 sezony. Reacher 2 sezony i wiele innych wartych poświęconego czasu. Abonamentu miesięcznego się nie opłaca, najlepiej roczny.

--
Pozdrawiam!

 
08-01-24 00:15  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Konradus - dobre pytanie. W modelu nie ma informacji co do jego wielkości. To co przedstawiłem ma ok 20 cm i stanowi ok 1/3 długości modelu, czyli dobrze kombinujesz ;-)
Jak skleję całość to podam wymiary.
Miło, że jest tu tylu fanów tego serialu.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
08-01-24 12:45  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Najger, dzięki za odpowiedź. Aż mnie naszła ochota, może sobie skleję. Skad można pobrać.

Jasiek, dzięki. Kupuję czasem winyle przez Amazon, więc się przyda :>

pozdr,
k.

 
08-01-24 13:13  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Konradus - ja ten model pobrałem jakieś 2-3 lata temu. Wpisz w wyszukiwarce "Rocinante paper model" i jest na kilu stronach, niektóre każą sobie za niego płacić, ale autor tego modelu udostępnił go za darmo.

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024