FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
20-10-23 01:17  [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Witam serdecznie forumowiczów,

Po Vickersie miałem kleić Torpedoboot T-13 z WAKu. Nawet udało mi się złożyć szkielet i wyciąć oklejki kadłuba ale, skuszony inicjatywą konkursu szkutniczego na forum Kartonówki.pl, postanowiłem zrobić mały skok w bok. Kruszyna także dorzucił swoją cegiełkę, rozpoczynając budowę Szkuty Wiślanej, i tak oto na moją matę trafił tytułowy Revenue Cutter. To będą moje pierwsze kartonowe żagle, lecz nie pierwsze żagle w ogóle. Kiedyś tam przywiązałem parę linek do jakiegoś drewniaka ;-) Relację z budowy założyłem już na kartonówkach ale pamiętam też o moich kolegach z Konradusa dlatego tutaj będzie relacja równoległa :-)

Jednostka jest mała i prosta i mam nadzieję, że nawet z moim tempem uda mi się ją w miarę szybko skończyć. Mam czas do końca lipca przyszłego roku czyli mniej więcej tyle ile trwała budowa Vickersa. Model zakupiłem jako zestaw z pełnym kompletem dodatków.

Na pierwszy ogień poszedł szkielet i składając go natrafiłem na kilka drobnych błędów. Wręgi nr. 5 i 12 są osadzone odrobinę za nisko. Poszerzyłem trochę wpusty na wodnice i osadziłem je wyżej tak żeby się wszystko zgadzało. Wpusty we wrędze nr. 2, w które wchodzi wręga nr 15, są wypalone o 1mm za wysoko i nie zgadzają się z oznaczeniami na podłużnicy. Odciąłem więc listki i wkleiłem wręgę 15 na styk tam, gdzie powinna być. W ogóle zauważyłem, że szkielet był wypalany dokładnie po linii obrysu gdyż pasowanie jest baaaardzo luźne. Udało się to jednak poskładać równo i bez zwichrowań. Wyciąłem z grubsza pokład chcąc sprawdzić czy będzie pasował na długość i jest ok. Z rozpędu wytrasowałem też klepki będąc ciekawym efektu. No i jest całkiem fajny, lecz jedynie patrząc pod światło. W normalnych warunkach ciężko cokolwiek wypatrzeć, ale jak to się mówi - ja wiem, że to tam jest :-)







Następnie doszła pierwsza warstwa poszycia. Wszystkie oklejki musiałem nieco zwężać na szerokości i było też trochę walki z cz. 33 czyli ostatnimi oklejkami na rufie. Aby wpasować wręgę pawęży trzeba było dość mocno zeszlifować pokład od spodu. Ostatecznie wszystko się ładnie zeszło i poszycie wyszło nawet spoko. Teraz kolej na poszycie wzdłużne.






--
Pozdrawiam
Piotrek

 
20-10-23 09:55  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

I znowu moja wina? :D
Piękna robota, u mnie mały zastój, ale przez weekend może coś ruszę dalej ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
20-10-23 10:34  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kurde następny się szmatami zajął:-)
Ja raczej nie pójdę w Wasze ślady - w życiu skleiłem jedną łajbę z żaglami, która już dawno odeszła do Krainy Wiecznych Łowów, ale będę bacznie obserwował. Od Mistrza zawsze się czegoś można nauczyć, nawet jak sobie palce sklei:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-10-23 15:09  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Wysypało się żaglówek ostatnio... Super!

Jestem i podglądam :)
Powodzenia!

Oczywista oczywistość - oczywiście mam go w planach :))

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
20-10-23 15:56  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Widziałem na f, kawał solidnego startu : ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
22-10-23 16:43  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Dzięki Panowie :-) Tymczasem skończyłem poszycie wzdłużne. Znowu trochę mi się nie zeszło na tej nieszczęsnej rufie i nie dałem rady naciągnąć tego bardziej. Tak jakby szkielet w tym miejscu był za szeroki pomimo, że był szlifowany. Zobaczymy co z tego wyjdzie w późniejszym etapie. Jeszcze troszkę podszlifuję i leci następna warstwa.





--
Pozdrawiam
Piotrek

 
14-11-23 11:55  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Mała aktualizacja z postępów budowy. Oklejanie kadłuba zacząłem, zgodnie z numeracją, od kilu do góry. Pierwsza planka na sterburcie nie wyszła mi najlepiej gdyż między nią a kilem pojawiły się drobne szpary. Na bakburcie byłem już bogatszy w doświadczenie i tam gdzie było trzeba porobiłem drobne podklejki z papieru. Podposzycie na rufie musiałem dość mocno zeszlifować. Celem było aby poszycie właściwe zeszło się z oklejką pawęży na jednym poziomie, bez uskoku, oraz aby stewa rufowa nie wyglądała na osadzoną zbyt głęboko. Trochę zgaduję jak to wszystko ma wyglądać i robię na czuja.





Wkleiłem też poszycie wewnętrzne burt i pawęży. Okolice bukszprytu będą jeszcze przykryte dodatkowymi elementami więc na razie nie martwię się widocznym niespasowaniem.



Na dziobie poszycie zgrało mi się bardzo ładnie, ale przy rufie wyszło mi jednak nieco za wysoko przez co wpasowanie zewnętrznej oklejki pawęży nie będzie jednak takim hop siup. Poza tym wydaje mi się, że jest sporo za wąska i chyba dorobię ja od nowa z zapasu koloru. Mam nadzieję, że po przebrnięciu przez kadłub pójdzie już z górki.





--
Pozdrawiam
Piotrek

 
15-11-23 14:27  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Łódki i statki to nie moja bajka ale kurde jak zwykle pokazujesz modelarstwo najwyższej klasy, no i oczywiście będę zaglądał i śledził :)

 
18-11-23 15:10  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Jako współautor opracowania obserwuję ninejszą relację.
Za projekt kadłuba odpowiadam ja. Niestety - w przedniej wrędze przesunęły mi się w projekcie szczeliny pod wypustki.
Z lustrem rufy przy sterze trzeba zachować uwagę. Dzieje się to ze względu na jego anatomię i niewielkie rozmiary. Stąd element poszycia z otworem pod płetwę sterową ma nieco naddatku w pionie, dobrze jest go przyciąć dopasowując do sąsiednich elementów.
Na ostatnim zdjęciu całość wygląda pięknie :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
26-11-23 11:24  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Piotr, planki super wyglądają. Jak postępy w budowie? ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024