FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
02-11-23 21:20  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No to zrobiłem dolny płat i... osłonę silnika...


Wycinankowy "dźwigar" dolnego płata wzmocniłem bambusowym patyczkiem do szaszłyka. Montaż dolnego płata do kadłuba jest dość karkołomny - trzeba go wsunąć w wycięte dziury w kadłubie... Aby poszło to w miarę gładko dziury te muszą być większe, niż zaznaczone... Dobrze,że jest oprofilowanie zasłaniające to łączenie... ;-)

No i osłona silnika:

Elementy skleiłem na BCG na styk. Chyba zaczynam rozumieć ten klej... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-11-23 21:45  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Relacja uspokoiła się ;-) , zatem wstawiam zdjęcia z niewielkich,ale jednak - postępów.
Wykonałem km-y - nie te z wycinanki, ale z ciętych laserem elementów z GPM.

Zdjęcie częściowo nieostre,ale ale jakoś nie mogłem opanować drżenia rąk... ;-)

Postanowiłem "zamknąć" kadłub od przodu doklejając osłonę silnika. Dodałem kilka drobiazgów biernej wentylacji przestrzeni za silnikiem:


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-11-23 09:33  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Powstaje ładny koliberek ! :-)
Powodzenia w dalszej budowie,
Pozdrawiam

 
19-11-23 19:59  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dokleiłem km-y na miejsce. Kilka dodatkowych drobiazgów, by móc wykonać kolejny krok w kierunku górnego płata... ;-)


Dalszy plan jest taki : słupki do centropłata płata górnego, słupki podwozia, no i górny płat. Choć nie jest wykluczone,że wcześniej zabiorę się za silnik...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-11-23 22:33  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wykonałem słupki kadłubowe mocujące baldachim górnego płata.
Po porównaniu z planami, rysunkami w modelu wyszło mi,że oznaczenia tych elementów w wycinance oznaczone są omyłkowo ; prawe oznaczone są jako lewe i na odwrót.
Dodatkowo ponownie pokazuję mój sposób na zachowanie geometrii mocowania tych słupków jako w przyszłości pewnego mocowania górnego płata . Widać wykonany z tekturki "płat szczątkowy", który znakomicie ułatwia pracę.


Słupki wstępnie przyklejone na klej "Hemol", dodatkowo będą mocowane klejem cjanoakrylowym.


--

Post zmieniony (29-11-23 15:28)

 
29-11-23 10:05  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Dobry pomysł z tym " szablonem" choć nie musi być "szczątkowy". Na pełnym lepiej może być widać ewentualne zaburzenia geometrii. A sam model wyglada zacnie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
29-11-23 15:32  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki Jhradca!
Ten „szczątkowy płat” ma wymiary 10 x 5 cm i moim zdaniem zupełnie wystarczy do oceny równoległości krawędzi natarcia skrzydeł, wzajemnej równoległości płatów i cięciw ich profili.
Ale oczywiście jak ktoś chce, to może zrobić większy...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-11-23 15:43  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fajnie to już zaczyna wyglądać:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-01-24 18:12  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Minął ponad miesiąc od ostatniej aktualizacji. Poświęciłem ten czas na sklejenie silnika. Mając w zamiarze jego lekką waloryzację wyszukałem w internecie zdjęcia oryginału - 11 cylindrowego rotacyjnego silnika Siemens Halske:



Niżej kilka zdjęć "warsztatowych", zatem nieco gorszej jakości.


To wszystkie wycinankowe elementy silnika, oprócz imitacji popychaczy zaworów...


Moja waloryzacja polegała na wykonaniu imitacji ożebrowania cylindrów, dodania imitacji dźwigienek zaworowych. Na tym zdjęciu już po pomalowaniu - najpierw na czarno, następnie intensywne przetarcie srebrną farbką suchym pędzlem.
Następnie montaż w całość ; popychacze z kawałków igieł lekarskich nr 5.




A na koniec zdjęcia modelu po zamontowaniu silnika:


Jak zawsze czekam na ewentualne pytania - chętnie podzielę się bardziej szczegółowymi spostrzeżeniami.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-01-24 18:21  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ten silnik w twoim wykonaniu przypomniał mi, że zapomniałem wcześniej podsunąć Tobie fajny zestaw do tego czerwonego wynalazku, oto on> https://www.mojehobby.pl/products/Siemens-Schuckert-D.III-Roden.html

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024