FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-08-23 09:05  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, w zapodanej powyżej relacji plastikowej, jest pewna dziwaczność,
mianowicie tamtejsi dyskutanci rozważają czy jest tam , abo czy jak odzwierciedlić "frakture płótna"

"fraktura płótna" w skali 1:32 ?, oto jeden z symptomów zaburzenia "aby było jak w rzeczywistości"


Pan Mariusz prosi o podawanie różności do wzmocnienia wartości dydaktycznej jego relacji, więc służę:

W muzeum Bundeswery w Gatow/Berlin, stoi model tegoż w skali 1:1.

Zbudował go według planów fabrycznych nieżyjący już założyciel muzeum lotniczego w Villingen-Schwenningen, Manfred Pflum.

Zajęło mu to 6500 godzin pracy, przewiózł go 800 kilometrow na przyczepie w roku 2000 do muzeum w Berlinie.

A Gugła powie i pokaze reszte.


PS

Panie Mariuszu, zamiast uzdrawiać ludzi z kartonowego pierdolca, to Pan nim zaraża i bakcyle sieje !

właśnie mie Pan zaraził , wyciągłem go z kupy i bede rozgrzebywał, ino w moim sa paskudne przesunięcia farby

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
20-08-23 11:11  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Autor wspomnianej relacji zrobił to z czego znany jest ten samolot czyli skonstruował przekładnię, dzięki której śmigło kręci się w przeciwnym kierunku niż silnik. Skoro śmigło będzie wycinankowe to może warto by było zrobić taką przekładnię ?

--

Post zmieniony (20-08-23 11:12)

 
20-08-23 12:03  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Brystol - faktura płótna w skali 1:33...Sam pamiętam jak mnie rozbawiła „faktura płótna” w modelu ZTS Plastyk RWD 14 Czapla w skali 1:72...
Tego na pewno nie będę „odwzorowywał” ;-)
Jhradca- nie, nie będę robił przekładni... To byłby masochizm ;-) A ja jestem hedonistycznie nastawionym sybarytą ;-)
Tymczasem nie wyszedłem jeszcze z kokpitu, a to chciałbym dopieścić ; licencja LAPL(A) zobowiązuje ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-08-23 21:36  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fotel z pasami już na swoim miejscu.

Makro na zdjęciu niestety nie pokazuje zbytniej finezji...
Pocieszam się,że w gotowym modelu i tak trudno będzie dostrzec i ocenić najdrobniejsze szczegóły... ;-)

--

Post zmieniony (28-08-23 21:51)

 
28-08-23 20:20  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W oczekiwaniu na kolejne zdjęcia-ciekawostka zagadka, no bo:

.... proszę i zachęcam obserwatorów mojej relacji do wstawiania w komentarzach linków, zdjęć, tak, by wartość edukacyjna tego wątku była jak największa!


Ile zwycięstw odniósł na tymże samolocie tenże Udet ?

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
28-08-23 21:11  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

W okresie od marca do maja 1918 r. E.Udet służył kolejno w Jasta 11 i Jasta 4.
Wyposażone one były w samoloty Fokker D VII i SS D.III i IV.
W w/w okresie uzyskał 41 zwycięstw (ogólna ilość - 62) w tym, jak podają źródła "kilkanaście" na SS D III/IV

 
28-08-23 22:23  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Można sie zdziwić, ale żadnego.

Udet w spisanych przez siebie wspomnieniach wydanych w 1935 roku wymienia samoloty na których walczył, nie ma tam tegoż.

W wydanej w 1977 obszernej biografi (autor Amand van Ishoven, " Udet") jest wzmianka, że jednostka Udeta otrzymała Schuckerty na początku pazdziernika 1918 roku.

Udeta S-Schuckert był jak jego Fokkery , czerwony i z LO, ale nic juz nie ustrzelił, wojna sie skończyła.

Ostatnie dwa strącenia (61 i 62) zaliczył 26 września, dwa Hawilandy 9 , na Fokkerze VII z silnikiem BMW
.
LO to Elenora, jego pierwsza żona, długo nie trwało, od 1919 do 1923, Udet był rozrywkowym kłusownikiem.

--

Post zmieniony (28-08-23 22:39)

 
29-08-23 21:55  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Muszę przyznać Brystolowi rację.
Na Siemensie nie uzyskał już zwycięstw...
Jak się okazuje mam w swoich zbiorach te wspomnienia Udeta...:

W Jasta 4, którym dowodził , zwycięstwa odnosił od maja 1918 do 26 września 1918, kiedy to na Fokkerze D VII zestrzelił DH9 w okolicy Metz....I to było ostatnie, 62 zwycięstwo...

Tymczasem orczyk i drążek trafiły na miejsce:


Na jednym ze zdjęć jest groszówka dla uzyskania porównania wielkości. Ale w makro widać dużo niedoskonałości.
Pracuję już nad segmentem kabinowym kadłuba, by to wszystko tam upchnąć...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-08-23 23:46  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mnie musisz przyznac racje ??

Jak to mnie ?, Udetowi, i "prawdzie historycznej" , ja ino pośrednik.

aby wiec było "maksymalnie najbliżej prawdy historycznej " uzupełnie Twój wpis.

W ciągu jednego krótkiego lotu zestrzelił dwa Havilandy

zajrzyj na strone 115 i 116, Udet opisuje 5 minutową potyczke z siedmioma Hawilandami, chwile wcześniej wystartowali w sześciu.
Zestrzelili natychmiast trzy, Gluszewski jedenego, Kraut jednego i Udet jednego.

Pozostałe cztery zawróciły do ucieczki, jeden z nich zbliżał sie do Udeta, lecąc powyżej niego.

Udet pisze, że postawił swojego Fokkera "na ogonie" i zaczął strzelać, i ten wleciał w jego pociski i spadł, trafiony zatopiony.

Udet chciał gonić jeszcze jednego ale ten zauważył, zawrócił i zaczął strzelać do Udeta, trafił go w lewy pół***** i zbiornik paliwa,
Udet wyłączyl silnik i wylądował.

Wygrzebał sie z kabiny i zameldował Göringowi, dwa zestrzelenia i lekkie zranienie.

Tak, "temu Göringowi" , bo Göring był tam jego dowódcą.

Wszystko to działo sie w okolicy lotniska, reszta wszystko widziała "z ziemi "

więcej i dokładniej masz w książce

Tyle Udet.

PS

Ten, który trafił Udeta w depozyt, oczywiście odleciał, miał na stateczniku proporczyk dowódcy

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
30-08-23 02:49  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję za rozszerzenie tematu!
Książka po niemiecku, druk czcionką gotycką, trudno się to czyta... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024