FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
11-02-24 07:38  Odp: [R] Sherman "FURY" 1:16
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jakbym widział wieżę w aktualnie robionym przeze mnie T-72, więcej szpachli niż kartonu ;) Ale świetnie wybrnąłeś z kłopotów i ja pisze Chopin gdy zrobisz ,,odlew" to będzie super.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-02-24 16:05  Odp: [R] Sherman "FURY" 1:16
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Chopin te sprawy są niedrogie i nie trzeba specjalnie sprowadzać bo na sklepach modelarskich jest tego od groma. Te druciane to 20 zł z haczykiem za 50 cm do 1/35, a są jeszcze fototrawki za 16 za metr chyba. Te foto są dobre do 1/35.

 
12-02-24 00:00  Odp: [R] Sherman "FURY" 1:16
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Chopin za projekt modelu odpowiada Pan Dariusz Wandtke.
Dla mnie to pierwszy model z tego wydawnictwa.
Nie będę oceniał wydawnictwa po jednym modelu, choć pierwsze wrażenie budzi sceptycyzm do sięgnięcia po kolejny.
Ja akurat robię wersję waloryzowaną, doświadczenie jakieś mam więc lepiej lub gorzej, ale jakoś sobie poradzę z tym tematem.
Jak by nie patrzeć jest to model kartonowy, powinien dać się skleić w standardzie i sprawić jak najwięcej przyjemności.
Standard to fundament modelarstwa kartonowego, a że ktoś ma inne pomysły na wykonanie modelu, niczego nie zmienia.

Maćku to na jednym wózku jedziemy 😀 z tą pancerką.
Z odlewem jeszcze pomyślę i potestuje bo to trochę większa skala i trzeba będzie jakoś tą strukturę dopasować.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

Post zmieniony (12-02-24 00:09)

 
12-02-24 15:17  Odp: [R] Sherman "FURY" 1:16
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Obserwuje Twoją relację już trochę, również z powodu tego, że chciałem popełnić ten model w standardzie.
Dziś chciałem akurat go zamówić i coś mnie podkusiło żeby zajrzeć na forum i Twój ostatni post mnie uratował widzę przed dużym pokładem frustracji;) No nic wybrałem innego Shermana :)

A sam model super, malowanie i szpachlowanie to nie moja bajka ale bardzo fajnie się całość prezentuje i jestem ciekaw efektu końcowego :)

 
12-02-24 15:48  Odp: [R] Sherman "FURY" 1:16
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ABC dzięki za info. Jak będzie potrzeba to jeszcze poszperam po sieci.

WOJTEK ja niestety na tym wydawcy już kilkukrotnie się sparzyłem i jego "jakość" śmiało przyjmuje za pewnik. Zresztą nie jestem odosobniony w tej opinii, niestety...

Co do opracowań Shermanów w kartonie: sklejam plastikowe w 1:35 ;-P Bo w kartonie nie ma dobrych opracowań Shermanów, a brytyjskie wersje to po prostu kundle*, które nie powinny nosić szlachetnego miana Shermanów ;-P

*(chyba, że messer zgodzi się swój projekt przekonwertować na wersję PTO ;-) )

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
03-03-24 19:48  Odp: [R] Sherman "FURY" 1:16
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

SHERMAN "FURY" - ciąg dalszy.

Postępy przy SHERMANIE.

Doszły wizjery we włazach załogi. Jeszcze się zastanawiam nad osłonami, nie wiem dlaczego do filmu były pozdejmowane.



Za wieżą dokleiłem siedem korków do wlewu paliwa i innych płynów, zrobione od podstaw.
Ósmego na środku w tylnej części nie robiłem bo i tak będzie pod pudłami.



Na górze zostały do zrobienia już tylko tylne lampy, uchwyty do narzędzi i spawy, te rzeczy dojdą w między czasie prac nad układem jezdnym.

Zacznie się trochę monotonii przy powtarzalnych elementach zawieszenia i kół, dlatego powoli się za to zabieram.

Zrobiłem podstawy wózków, chcę je zmodyfikować, żeby koła były ruchome, co zawsze ułatwia ustawienie modelu na nierównościach podstawki.
Pierwszy krok w tym kierunku wychodzi dobrze.
Główne osie do których będą mocowane ramiona kół obracają się na wmontowanych do środka drutach.



To tyle na dziś.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 
08-04-24 19:08  Odp: [R] Sherman "FURY" 1:16
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

SHERMAN "FURY"

W dalszym ciągu walczę z wózkami, wiele powtarzalnych elementów to niestety jest to czego najbardziej nie lubię.

Na początek poprawione i dokończone podstawy wózków.



Doszły też amortyzatory.



Niestety wymiary tych elementów, jak i sprężyn i ich gniazd zostały zaczerpnięte chyba z sufitu.
Bazowałem na planach, które przesłał mi kiedyś QŃ, za co jeszcze raz dziękuję.
Ogólnie wszystko jest zbyt cienkie.
W przypadku amortyzatorów nadrysowałem braki do oryginału. Widać to na amortyzatorze, który jest najwyżej na zdjęciu.
Dorobiłem też zbiorniczki, tych elementów nie ma w wycinance.

Gniazda sprężyn też od podstaw.



Podobnie z wahaczami łączącymi koła, sprężyny i amortyzator.
Poniżej jeden gotowy.



Jedenaście sztuk trzeba jeszcze wykończyć.



Powstały dwie próbne sprężyny, brakuje jeszcze 10.


Do kompletu brakuje jeszcze 12 elementów łączących gniazda sprężyn z wahaczami.

Jak się z tym uporam to i tak poleży wszystko luzem póki nie zrobię koła napędowego i nie ustalę poprawnej odległości w jakiej powinny być koła na wózkach, bo to będzie można jeszcze skorygować.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

Post zmieniony (08-04-24 19:26)

 
08-04-24 19:25  Odp: [R] Sherman "FURY" 1:16
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No to jest piękne.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-04-24 00:10  Odp: [R] Sherman "FURY" 1:16
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Mała aktualizacja.

Doszły koła napinające:



Robią się też napędowe:



Prawdopodobnie poleje się żywica przy reszcie kół, za dużo czasu schodzi przy tym 😊

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 
28-04-24 19:18  Odp: [R] Sherman "FURY" 1:16
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Koła napędowe w kilku obrazkach😊

Najbardziej wymagające elementy podklejone na tekturze 1mm i wycięte:



Wszystko podklejone na kolejną warstwę tektury 1mm:



Gotowy element:



I gotowy komplet, wewnętrzne zaokrąglone części zostały odchudzone o 1 mm, tak aby częściowo weszły na pierścienie:



Ze śrubami:



Wewnętrzne elementy łączące dwie gwiazdy:



I gotowe koła:



--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024