FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-05-23 21:24  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Bjorn napisał :
I tu wiem co mówię, zawodowo zajmuję się badaniem rynku i wdrażaniem nowych technologii.

Po pierwsze - model jest samowystarczalny i nie potrzebuje dodatków jeśli tego nie chcesz , więc nie musisz ich kupować aby skleić model , czyli cena jest do przyjęcia według Ciebie
Po drugie - skoro zajmujesz się tym co piszesz to powinieneś wiedzieć bardziej niż inni że tego trendu i postępu się nie da zatrzymać , powinieneś też wiedzieć że takie technologie niestety kosztują i cena jest jaka jest i uwierz mi że nie są one podbijane jakoś sztucznie , są nawet tańsze jak byś kupował osobno po sztuce , zapraszam do innych producentów i proszę sobie porównać ceny podobnych detali ,
Po trzecie - przedsiębiorcy słuchają klienta , ale też musza patrzeć na opłacalność , podam mały przykład , żywica do drukarki rok temu kosztowała 160 zł , teraz trzeba zapłacić 400 zł , więc proszę mieć pretensje do tych co spowodowali taki wzrost cen a nie do wydawców ,

--
uszanowanko gdaś

 
20-05-23 22:28  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

pach: ]

Post zmieniony (21-05-23 12:37)

 
20-05-23 23:39  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gdaś po pierwsze bez nerwów. Przeczytaj jeszcze raz mój wpis i powiedz gdzie ja tam pisze pretensjonalnie o czymkolwiek? Ani nie mam żalu ani pretensji do nikogo oraz absolutnie podkreślam absolutnie nie uważam, że ktoś chcę nas oszukać.Po drugie wydawcy słuchają klienta tak? A Answer bo o tym wydawnictwie i jego podejsciu do klienta to można książkę napisac albo i dwie. Albo o tym że owo wydawnictwo sprzedaję u siebie na stronie np. Akagi za około 165zł i ten sam wydawca pod innym nickiem na Allegro sprzedaję ten sam produkt tylko tyle że w licytacji za okolo tu widełki 50-80zł.To jak to nazwać? Cuda dziwy? Nie jest to czysty marketing a mianowcie jest to jedna z technik promocji polegajaca na sprzedaży produktu po znacznie zaniżonej cenie celem sprzedaży dodatków do artykułu głównego tak zwanej podstawki. Takie same techniki używane są w grach komputerowych i na urządzenia mobilne. Najwiekszy zarobek wedle rynku jest na modelu Free tu Play. Przykład, kto gra ten wie WOW, gra niby za darmo ale bez premium punkty słabo wchodzą, a może by tak jakiś kamuflażyk sobie wrzucić i stówka miesięcznie pyka. Nie ma nic za darmo i ja to doskonale wiem. Wracając do Answera, nakład 350szt? Smiech na sali, brak informacji o nr. wydania. ISSN się zmienia ale JO jako konsument nie wiem co to ten, ISSN bo co mnie to obchodzi. Ja widzę że mały nakład to napalam się jak szczerbaty na suchary i biorę!!! No dobra zaoszczędziłem na modelu no to dokupie sobie kratownice bo przecież rok bede je wycinał a tak nie będą tak fajnie jak te laserowe, idąc dalej darmowa dostawa od 300zł no to coś jeszcze wezmę zaoszczędzę 20zł, i biorę lufy, ryfelki itp. Koniec końców i tak wydalem na model 400zł. Tak działa rynek i tak działa dobra strategia sprzedaży. Tutaj Answer jest mistrzem. To był przykład analizy rynku modelarskiego na przykładzie wydawnictwa Answer który zajął mi 20min. Pełna analiza danego wydawnictwa zajęła by mi do 30dni ze szczegółowym wykreśleniem kosztów, nakładów pracy, środków niezbędnych, możliwości itp. Zwieńczeniem tejże analizy byłby raporty ile tak naprawdę zarabia wydawnictwo +/-4%. Jeżeli ktoś chętny zapraszam na priv ;) ale uprzedzam to nie są tanie rzeczy Panie. Przykład nr.2 tym razem na parkiet bierzemy GPM analizie poddamy drut mosiężny 0,3mm długości 10mb cena GPM 12zł, ten sam drut na Allegro 0,3mm CuZn37 1kg metraż 1700mb cena 200,96zł co daje nam 170 odcinków po 10mb i teraz uwaga będzie magia, GPM odnotuje sprzedaż tego drutu na poziomie 2040zł minus koszt materiału 200,96zł minus VAT 23% minus czas niezbedny na przygotowanie produktu do sprzedazy czyli cięcie, pakowanie, wprowadzenie do systemu fiskalnego, wprowadzenie do sprzedaż, czyli strona internetowa inne opcje sprzedażowe przyjmujemy to jako 5 roboczogodzin przy założeniu, że pracownik zarabia 26 zł brutto/h. Kto poda wynik sprzedażowy za ten drut? Przebicie jest kolosalne lepsze niż na syropie klonowym hehe. Reasumując modele są drogie przez te właśnie dodatki, modele projektowane są pod te właśnie dodatki, bez nich zagrzebać się w modelu można na długie lata a i tak efektu wow nie będzie.

Z pełnym szacunkiem dla wszystkich pozdrawiam.

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
21-05-23 05:09  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

@Bjorn - ja wiem, że to jest forum dyskusyjne tylko ten wątek, który założyłem dotyczy modelu New Mexico i proszę trzymać się tematu. Jest to wątek SZKUTNIKA. I jeżeli masz coś do powiedzenia w sprawie modelu, czy działalności wydawnictwa SZKUTNIK to bardzo proszę.
Modele, dodatki, inne produkty i usługi Szkutnika kosztują ile kosztują.
Jak znajdzie się chętna osoba to możemy wydrukować na drukarce 3D całego New Mexico w skali 1:100. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Tylko to ZAWODOWY BADACZU RYNKU kosztuje, ale to zapewne wiesz.
Nikt nie zmusza Ciebie do kupowania dodatków do modeli. Ba nawet nikt ze Szkutnika nie stoi z wyciągniętą spluwą i nie karze Ci kupować samego modelu (jak to napisałeś podstawy) Kupno towaru lub/i usługi Szkutnika jest TYLKO twoim wyborem.
SZKUTNIK realizuje projekty na prywatne zamówienia od 1 egzemplarza. Model USS NEW MEXICO tak samo jak poprzedni USS HORNET został zaprojektowany przez ADAMA dla samego siebie, bo nie było wcześniej tych modeli na rynku. Zainteresowanie i prośby innych modelarzy spowodowały, że te modele ukazały się w więcej niż jednym egzemplarzu. Powtarzam kartonówka NEW MEXICO NIE ZOSTAŁA ZAPROJEKTOWANA POD DODATKI. Tak samo dotyczy Horneta jak i przyszłe modele Adama.

A propo drutu..... proponuję byś kupił sobie na Allegro 1 kilogram drutu 0.3mm i go używał. Nie będziesz wtedy musiał tracić czasu i energii na to ze ktoś ciebie oszukał wycmokał czy wydymał. Będziesz mógł ten czas przeznaczyć na klejenie modeli.

Z pełnym szacunkiem dla Ciebie pozdrawiam.

PANOWIE MODERATORZY
Proszę o usunięcie wypowiedzi nie związanych z tematem. Zaraz się zaczną najazdy polityczne, ekonomiczne, księgi skarg i zażaleń, przysyłanie paragonów grozy i wszyscy zaczną ciągnąć druta. A na koniec zablokujecie i zamknięcie kolejny wątek dotyczący nowości Szkutnika, tak jak to miało miejsce z modelem USS Hornet w skali 1:300 :-(

--

Post zmieniony (21-05-23 05:56)

 
21-05-23 08:31  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Kończąc temat zawsze się zastanawiałem dlaczego tacy miszczowie kalkulacji sami nie wydają modeli bądź chociaż nie tną tego drucika na kawałeczki...
Pz. nie obrazę się za wycięcie offtopa :-) Nie mogłem się powstrzymać
pzdr

 
21-05-23 10:39  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
dryf   

Model super, cena ok , natomiast cena dodatków nieco wysoka tak na pierwszy rzut oka.

 
21-05-23 11:00  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
yak   

Cytując wielokrotnego zwycięzcę Wimbledonu, niejakiego B. Borga: "Jakieś promo morze będzie" podkreślam, że lubię komentarze nawiązujące do tematyki morskiej :-) Zanim wątek zniknie dodam, że kupiłem model w dniu premiery i w dużej mierze decydował poziom, yak :-) by to ujął imć Zagłoba, dowcipu zarówno autora jak i wydawcy. Jedynie "zawiodłem się", że dodatkowy dodatek pojawił się z poślizgiem i denko w barwionce kupić będę musiał oddzielnie. Po dniu premiery :-) ale z tym dramatem jakoś sobie poradzę....

 
21-05-23 11:36  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

nie zgadzam się też, że model bez dodatków wygląda tak se. Sam osobiście nawet ciut bardziej koślawe czy niezbyt idealne wykonanie we własnym zakresie, oceniam dużo lepiej niż nawet najbardziej wymuskane gotowce z drukarki. To jedynie od modelarza zależy, czy chce podjąć wyzwanie czy woli mieć szybki i łatwy efekt, a jak znam Adama, to niczego nie brakuje w samej wycinance, co nie pozwoliło by uzyskać super efektu.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
21-05-23 11:38  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szkutnik. Wdajesz się w dyskusję z potencjalnym klientem ? Walisz tekstami ZAWODOWY BADACZU RYNKU hehehe. Bardzo profesjonalne podejście brawo. A z jakiej racji wpis ma być usuniety skoro dotyczy tematu i niebotycznych cen dodatków Waszego wydawnictwa i innych. Co to ma być jakaś cenzura? Bo nie wygodnie, bo tematu się nie tyczy. Jak się nie tyczy. To teraz pytanie do Szkutnika, skąd się wzięła cena barwionki wyciętej laserem 150zł, bo ja uważam że z kosmosu . Ziomalstwo wszechobecne na forum się szerzy. I jeżeli tylko ktoś coś powie nie tak to zaczyna się jazdą i teksty ADMIN USUWAJ POSTA BO NIE NA TEMAT. Większość modelarzy jest tego samego zdania, że z cenami dodatków wydawcy przeginają. Jak tak dalej pójdzie to żeby skleić coś sensownego trzeba będzie wziąć kredyt albo przesiąść się zapałki lub origami. Szkutnik czy Wy jako wydawnictwo sądzicie, że ludzie nie potrafią liczyć? Temat niewygodny ale istotny. I na temat. "Modele, dodatki, inne produkty i usługi Szkutnika kosztują ile kosztują“ co to ma w ogóle być za tekst? Bo tak?

Nooooo ale gdybym powiedział WOW ŚWIETNY MODEL "bo jest" i dodatki też w super cenie, co to jest 1000zł "przecież to jedynie połowa pensji". To Szkutnik by napisał OJ BJORN STARAMY SIĘ O NISKIE CENY DZIEKI ZA POCHWAŁĘ.

Pochwała się należy dla Adama za świetnie opracowany model z jak najbardziej uzasadnioną ceną bo tam właśnie jest wkład czasu, wiedzy i umiejętności wprost proporcjonalny do owej ceny. Ale dodatki to już inna sprawa, i powtórzę raz jeszcze cena za dodatki jest kosmiczna i wzięta właśnie z BO TAK.

"Model USS NEW MEXICO tak samo jak poprzedni USS HORNET został zaprojektowany przez ADAMA dla samego siebie, bo nie było wcześniej tych modeli na rynku" dla samego siebie to on był do momentu dostania ceny. Teraz jest produktem i chcąc nie chcąc stał się podstawką pod dodatki. BO TAK.



Z pełnym szacunkiem MISZCZ KALKULACJI ZAWODOWY BADACZ RYNKU.

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
21-05-23 11:48  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
yak   

Bjorn, to zawodowstwo w badaniu rynku za pensję 2 tyś.zł? Czy z umowy o dzieło? Zlecenia? Badałeś "większość modelarzy", że masz czelność się za nich wypowiadać? Jakieś ankiety robiłeś? Masz tu dwumiesięczny staż więc zapewne przebadałeś to i owo. Pochwal się zawodowcze. Nuże a chyżo morski zuchu :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024