FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-04-23 16:38  [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Mamy przyjemność zakomunikować Wam, że jest już dostępny w sprzedaży nasz nowy model kartonowy amerykańskiego pancernika USS NEW MEXICO (BB-40).



Projektantem modelu jest ADAM RUTKOWSKI. Relację z budowy modelu testowego możemy podejrzeć

TUTAJ

Model opracowano w skali 1:200. Format wycinanki A3. Druk offsetowy.

Wycinanka zawiera:
- 24 strony instrukcji montażowej
- 7 arkuszy z elementami szkieletu kadłuba
- 21 arkuszy z detalami do wycinania
- opis modelu i krótki rys historyczny
Elementy usztywniające poszycie kadłuba zawarte są w wycinance
Przykładowe arkusze wycinanki :




Do modelu dostępne są dodatki cięte laserem oraz elementy z żywicy (druk 3D) :





CENNIK

Model kartonowy USS „NEW MEXICO” - 250 PLN
Model kartonowy USS „NEW MEXICO” + szkielet wycinany laserem – 350 PLN
Model kartonowy USS „NEW MEXICO” + dodatki cięte laserem – 700 PLN
Model kartonowy USS „NEW MEXICO” + wszystkie elementy cięte laserem i elementy z żywicy – 950 PLN

Dodatki wycinane laserem :

202-01 - Szkielet kadłuba – 130 PLN
202-02 - Artyleria – 120 PLN
202-03 - Zestaw detali wycinanych laserem – 6 arkuszy A4 – 300 PLN
202-04 - Relingi – 50 PLN – UWAGA – ten dodatek jest niepotrzebny w przypadku zakupu zestawu 202-03, chyba ze ktoś chce mieć zapasowe relingi :)

Dodatki wydruk 3D :

202-05 - Lufy – komplet - 150 PLN
202-06 - Kotwice , łańcuchy , stopery , śruby – komplet – 120 PLN
202-07 - Pontony – komplet – 70 PLN

Elementy dodatkowe na zamówienie :

202-08 - Pokład drewniany – 120 PLN
202-09 - Poszycie dna cięte laserem na barwionce , w cenie 150 zł

DARMOWA WYSYŁKA MODELU na terenie Polski realizowana jest przez paczkomaty In Post oraz przez Pocztę Polską.

Osoby zainteresowane wycinanką „New Mexico” prosimy o kontakt na maila szkutnik-model@wp.pl
Zapraszamy :)

--

Post zmieniony (05-05-23 10:07)

 
21-04-23 18:50  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Greg77   

Nie marudzę - w żadnym wypadku- ale to jest dzień kiedy model kartonowy z dodatkami osiągnął cenę 1k złotych. Historyczna chwila.
Uważam, że warto. Cena podstawowego modelu jest bardzo racjonalna. Ale ile teraz trzeba dać za dodatki!
Chociaż jak ktoś kalkuluje swój czas to w sumie i tak tanio wychodzi.
Szkoda, że nie mój temat.
Dla mnie rewelacja!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
21-04-23 18:51  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
SeWo77   

Pokłady wyglądają jak jednobarwna plama ;) Przy dzisiejszych możliwościach mogły być bardziej "żywe".

Post zmieniony (21-04-23 18:53)

 
21-04-23 20:15  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ożesz ku$#a pier&^na jeb%$#a w d@e oje*&a mać! - powiedział stary marynarz, po czym zaklął szpetnie.

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
22-04-23 01:17  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
skarczew   

@Greg77:
Nie temat i nie czas na dyskusję o cenach modeli, ale... mylisz się. Pułap 1000 PLN został już dawno temu przekroczony.

 
22-04-23 16:27  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Będę na konkursie w Kruszwicy i Inowrocławiu, chętni mogą odebrać model osobiście.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-05-23 09:01  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Niespodziewanie doszedł jeszcze jeden dodatek , to poszycie dna cięte laserem na barwionce , w cenie 150 zł

--

Post zmieniony (05-05-23 10:08)

 
07-05-23 14:49  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Dagom   

Witam.
Na który rok jest prezentowany model ?

--
Im, kto głupszy tym szybciej strzela z nie nabitej broni.

 
07-05-23 20:29  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Przełom 41//42.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
07-05-23 20:30  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jeśli ktoś wybiera się do Kruszwicy lub Inowrocławia, będzie możliwość odbioru modelu osobiście.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
14-05-23 23:16  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cena kosomos.

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
14-05-23 23:19  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Was ist das 'kosomos"?

--
serwusik

 
15-05-23 07:08  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Cena okrętów w okolicy 200, lub takich większych bambarył 200+ to raczej standard, a jeśli ktoś dodatkowo lubi wymienić połowę dupereli na plastik i inne dodatki, no to taka zabawa robi się już kosztowna, ale to też nic nadzwyczajnego. Tu różnica jest taka, że dodatki są dedykowane i być może nie wylądują w koszu, tylko na pokładzie.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
15-05-23 12:25  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Przelicz, na te kilkanaście, kilkadziesiąt miesięcy zabawy i okaże się, że więcej wydajesz miesięcznie na piwo, loda, gofra, że o ew. papierochach nie wspomnę.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
19-05-23 23:14  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dokładnie Waldek K. tych wydatków tak nie widać...:)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
20-05-23 07:27  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Poza tym akurat ten model, to produkt wysokiej jakości.

--
serwusik

 
20-05-23 13:35  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Z tą jakością bym nie przesadzał, moje modele uważam za trochę lepszy Mały Modelarz.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
20-05-23 16:04  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Na Śląsku mawiamy: Ja, uhmmmmm
Czyli: rozumiem Twoją argumentację, ale się z nią niezgadzam
:-D

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
20-05-23 20:34  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czołem.

Doprecyzuje kosomos czyt. kosmos hehehhee.
Sama wycinanka droga nie jest, cena standard tych czasów. W opracowanie oczywiście również nie wątpię, przecież wiem, że projektantem jest nie byle leszczu. Alllleeee jak to mówią, hajs się u mnie mocno zgadza to nie ma szans żebym tyle dał za dodatki A gdzie jeszcze jakaś gablota, kleje bo przecież na ślinę się nie polepi, druciki i inne uje myje. 1.5k lekko za całość.To odpowiednik jednego dnia w sopocie hahahaha. Dobra żart żartami ale takie opinie jak ta właśnie dają sygnał przedsiębiorcy, że coś nie teges.A mądry przedsebiorca słucha klienta. I tu wiem co mówię, zawodowo zajmuję się badaniem rynku i wdrażaniem nowych technologii. Wycinankę raczej kupię ale z ograniczoną liczbą dodatków. Gdyby cena za komplet była atrakcyjniejsza to już w dzień premiery zamówilbym komplet. A tak poczekam na jakieś promo morze będzie. Albo się rozmyśle w między czasie i wciągnę coś innego i tym sposobem budżet modelarski się skończy itp. itd.

Z pełnym szacunkiem model bardzo mi się podoba odnośnie cen wypowiedziałem się jak wyżej.

Pozdrawiam

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
20-05-23 20:41  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Bjorn zawitaj za tydzień do Ino to morze jakaś promka wpadnie :D

A u nas zamiast Ja mówimy Jo :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
20-05-23 21:24  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Bjorn napisał :
I tu wiem co mówię, zawodowo zajmuję się badaniem rynku i wdrażaniem nowych technologii.

Po pierwsze - model jest samowystarczalny i nie potrzebuje dodatków jeśli tego nie chcesz , więc nie musisz ich kupować aby skleić model , czyli cena jest do przyjęcia według Ciebie
Po drugie - skoro zajmujesz się tym co piszesz to powinieneś wiedzieć bardziej niż inni że tego trendu i postępu się nie da zatrzymać , powinieneś też wiedzieć że takie technologie niestety kosztują i cena jest jaka jest i uwierz mi że nie są one podbijane jakoś sztucznie , są nawet tańsze jak byś kupował osobno po sztuce , zapraszam do innych producentów i proszę sobie porównać ceny podobnych detali ,
Po trzecie - przedsiębiorcy słuchają klienta , ale też musza patrzeć na opłacalność , podam mały przykład , żywica do drukarki rok temu kosztowała 160 zł , teraz trzeba zapłacić 400 zł , więc proszę mieć pretensje do tych co spowodowali taki wzrost cen a nie do wydawców ,

--
uszanowanko gdaś

 
20-05-23 22:28  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

pach: ]

Post zmieniony (21-05-23 12:37)

 
20-05-23 23:39  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gdaś po pierwsze bez nerwów. Przeczytaj jeszcze raz mój wpis i powiedz gdzie ja tam pisze pretensjonalnie o czymkolwiek? Ani nie mam żalu ani pretensji do nikogo oraz absolutnie podkreślam absolutnie nie uważam, że ktoś chcę nas oszukać.Po drugie wydawcy słuchają klienta tak? A Answer bo o tym wydawnictwie i jego podejsciu do klienta to można książkę napisac albo i dwie. Albo o tym że owo wydawnictwo sprzedaję u siebie na stronie np. Akagi za około 165zł i ten sam wydawca pod innym nickiem na Allegro sprzedaję ten sam produkt tylko tyle że w licytacji za okolo tu widełki 50-80zł.To jak to nazwać? Cuda dziwy? Nie jest to czysty marketing a mianowcie jest to jedna z technik promocji polegajaca na sprzedaży produktu po znacznie zaniżonej cenie celem sprzedaży dodatków do artykułu głównego tak zwanej podstawki. Takie same techniki używane są w grach komputerowych i na urządzenia mobilne. Najwiekszy zarobek wedle rynku jest na modelu Free tu Play. Przykład, kto gra ten wie WOW, gra niby za darmo ale bez premium punkty słabo wchodzą, a może by tak jakiś kamuflażyk sobie wrzucić i stówka miesięcznie pyka. Nie ma nic za darmo i ja to doskonale wiem. Wracając do Answera, nakład 350szt? Smiech na sali, brak informacji o nr. wydania. ISSN się zmienia ale JO jako konsument nie wiem co to ten, ISSN bo co mnie to obchodzi. Ja widzę że mały nakład to napalam się jak szczerbaty na suchary i biorę!!! No dobra zaoszczędziłem na modelu no to dokupie sobie kratownice bo przecież rok bede je wycinał a tak nie będą tak fajnie jak te laserowe, idąc dalej darmowa dostawa od 300zł no to coś jeszcze wezmę zaoszczędzę 20zł, i biorę lufy, ryfelki itp. Koniec końców i tak wydalem na model 400zł. Tak działa rynek i tak działa dobra strategia sprzedaży. Tutaj Answer jest mistrzem. To był przykład analizy rynku modelarskiego na przykładzie wydawnictwa Answer który zajął mi 20min. Pełna analiza danego wydawnictwa zajęła by mi do 30dni ze szczegółowym wykreśleniem kosztów, nakładów pracy, środków niezbędnych, możliwości itp. Zwieńczeniem tejże analizy byłby raporty ile tak naprawdę zarabia wydawnictwo +/-4%. Jeżeli ktoś chętny zapraszam na priv ;) ale uprzedzam to nie są tanie rzeczy Panie. Przykład nr.2 tym razem na parkiet bierzemy GPM analizie poddamy drut mosiężny 0,3mm długości 10mb cena GPM 12zł, ten sam drut na Allegro 0,3mm CuZn37 1kg metraż 1700mb cena 200,96zł co daje nam 170 odcinków po 10mb i teraz uwaga będzie magia, GPM odnotuje sprzedaż tego drutu na poziomie 2040zł minus koszt materiału 200,96zł minus VAT 23% minus czas niezbedny na przygotowanie produktu do sprzedazy czyli cięcie, pakowanie, wprowadzenie do systemu fiskalnego, wprowadzenie do sprzedaż, czyli strona internetowa inne opcje sprzedażowe przyjmujemy to jako 5 roboczogodzin przy założeniu, że pracownik zarabia 26 zł brutto/h. Kto poda wynik sprzedażowy za ten drut? Przebicie jest kolosalne lepsze niż na syropie klonowym hehe. Reasumując modele są drogie przez te właśnie dodatki, modele projektowane są pod te właśnie dodatki, bez nich zagrzebać się w modelu można na długie lata a i tak efektu wow nie będzie.

Z pełnym szacunkiem dla wszystkich pozdrawiam.

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
21-05-23 05:09  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

@Bjorn - ja wiem, że to jest forum dyskusyjne tylko ten wątek, który założyłem dotyczy modelu New Mexico i proszę trzymać się tematu. Jest to wątek SZKUTNIKA. I jeżeli masz coś do powiedzenia w sprawie modelu, czy działalności wydawnictwa SZKUTNIK to bardzo proszę.
Modele, dodatki, inne produkty i usługi Szkutnika kosztują ile kosztują.
Jak znajdzie się chętna osoba to możemy wydrukować na drukarce 3D całego New Mexico w skali 1:100. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Tylko to ZAWODOWY BADACZU RYNKU kosztuje, ale to zapewne wiesz.
Nikt nie zmusza Ciebie do kupowania dodatków do modeli. Ba nawet nikt ze Szkutnika nie stoi z wyciągniętą spluwą i nie karze Ci kupować samego modelu (jak to napisałeś podstawy) Kupno towaru lub/i usługi Szkutnika jest TYLKO twoim wyborem.
SZKUTNIK realizuje projekty na prywatne zamówienia od 1 egzemplarza. Model USS NEW MEXICO tak samo jak poprzedni USS HORNET został zaprojektowany przez ADAMA dla samego siebie, bo nie było wcześniej tych modeli na rynku. Zainteresowanie i prośby innych modelarzy spowodowały, że te modele ukazały się w więcej niż jednym egzemplarzu. Powtarzam kartonówka NEW MEXICO NIE ZOSTAŁA ZAPROJEKTOWANA POD DODATKI. Tak samo dotyczy Horneta jak i przyszłe modele Adama.

A propo drutu..... proponuję byś kupił sobie na Allegro 1 kilogram drutu 0.3mm i go używał. Nie będziesz wtedy musiał tracić czasu i energii na to ze ktoś ciebie oszukał wycmokał czy wydymał. Będziesz mógł ten czas przeznaczyć na klejenie modeli.

Z pełnym szacunkiem dla Ciebie pozdrawiam.

PANOWIE MODERATORZY
Proszę o usunięcie wypowiedzi nie związanych z tematem. Zaraz się zaczną najazdy polityczne, ekonomiczne, księgi skarg i zażaleń, przysyłanie paragonów grozy i wszyscy zaczną ciągnąć druta. A na koniec zablokujecie i zamknięcie kolejny wątek dotyczący nowości Szkutnika, tak jak to miało miejsce z modelem USS Hornet w skali 1:300 :-(

--

Post zmieniony (21-05-23 05:56)

 
21-05-23 08:31  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Kończąc temat zawsze się zastanawiałem dlaczego tacy miszczowie kalkulacji sami nie wydają modeli bądź chociaż nie tną tego drucika na kawałeczki...
Pz. nie obrazę się za wycięcie offtopa :-) Nie mogłem się powstrzymać
pzdr

 
21-05-23 10:39  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
dryf   

Model super, cena ok , natomiast cena dodatków nieco wysoka tak na pierwszy rzut oka.

 
21-05-23 11:00  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
yak   

Cytując wielokrotnego zwycięzcę Wimbledonu, niejakiego B. Borga: "Jakieś promo morze będzie" podkreślam, że lubię komentarze nawiązujące do tematyki morskiej :-) Zanim wątek zniknie dodam, że kupiłem model w dniu premiery i w dużej mierze decydował poziom, yak :-) by to ujął imć Zagłoba, dowcipu zarówno autora jak i wydawcy. Jedynie "zawiodłem się", że dodatkowy dodatek pojawił się z poślizgiem i denko w barwionce kupić będę musiał oddzielnie. Po dniu premiery :-) ale z tym dramatem jakoś sobie poradzę....

 
21-05-23 11:36  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

nie zgadzam się też, że model bez dodatków wygląda tak se. Sam osobiście nawet ciut bardziej koślawe czy niezbyt idealne wykonanie we własnym zakresie, oceniam dużo lepiej niż nawet najbardziej wymuskane gotowce z drukarki. To jedynie od modelarza zależy, czy chce podjąć wyzwanie czy woli mieć szybki i łatwy efekt, a jak znam Adama, to niczego nie brakuje w samej wycinance, co nie pozwoliło by uzyskać super efektu.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
21-05-23 11:38  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szkutnik. Wdajesz się w dyskusję z potencjalnym klientem ? Walisz tekstami ZAWODOWY BADACZU RYNKU hehehe. Bardzo profesjonalne podejście brawo. A z jakiej racji wpis ma być usuniety skoro dotyczy tematu i niebotycznych cen dodatków Waszego wydawnictwa i innych. Co to ma być jakaś cenzura? Bo nie wygodnie, bo tematu się nie tyczy. Jak się nie tyczy. To teraz pytanie do Szkutnika, skąd się wzięła cena barwionki wyciętej laserem 150zł, bo ja uważam że z kosmosu . Ziomalstwo wszechobecne na forum się szerzy. I jeżeli tylko ktoś coś powie nie tak to zaczyna się jazdą i teksty ADMIN USUWAJ POSTA BO NIE NA TEMAT. Większość modelarzy jest tego samego zdania, że z cenami dodatków wydawcy przeginają. Jak tak dalej pójdzie to żeby skleić coś sensownego trzeba będzie wziąć kredyt albo przesiąść się zapałki lub origami. Szkutnik czy Wy jako wydawnictwo sądzicie, że ludzie nie potrafią liczyć? Temat niewygodny ale istotny. I na temat. "Modele, dodatki, inne produkty i usługi Szkutnika kosztują ile kosztują“ co to ma w ogóle być za tekst? Bo tak?

Nooooo ale gdybym powiedział WOW ŚWIETNY MODEL "bo jest" i dodatki też w super cenie, co to jest 1000zł "przecież to jedynie połowa pensji". To Szkutnik by napisał OJ BJORN STARAMY SIĘ O NISKIE CENY DZIEKI ZA POCHWAŁĘ.

Pochwała się należy dla Adama za świetnie opracowany model z jak najbardziej uzasadnioną ceną bo tam właśnie jest wkład czasu, wiedzy i umiejętności wprost proporcjonalny do owej ceny. Ale dodatki to już inna sprawa, i powtórzę raz jeszcze cena za dodatki jest kosmiczna i wzięta właśnie z BO TAK.

"Model USS NEW MEXICO tak samo jak poprzedni USS HORNET został zaprojektowany przez ADAMA dla samego siebie, bo nie było wcześniej tych modeli na rynku" dla samego siebie to on był do momentu dostania ceny. Teraz jest produktem i chcąc nie chcąc stał się podstawką pod dodatki. BO TAK.



Z pełnym szacunkiem MISZCZ KALKULACJI ZAWODOWY BADACZ RYNKU.

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
21-05-23 11:48  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
yak   

Bjorn, to zawodowstwo w badaniu rynku za pensję 2 tyś.zł? Czy z umowy o dzieło? Zlecenia? Badałeś "większość modelarzy", że masz czelność się za nich wypowiadać? Jakieś ankiety robiłeś? Masz tu dwumiesięczny staż więc zapewne przebadałeś to i owo. Pochwal się zawodowcze. Nuże a chyżo morski zuchu :-)

 
21-05-23 12:06  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
SeWo77   

Bjorn ma prawo wyrazić swoją opinię, nikomu nie ubliża i jest ona w temacie, natomiast Szkutnik z całym szacunkiem nie trzyma ciśnienia

 
21-05-23 12:24  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Yak. To był przykład. Chcesz wiedzieć ile zarabiam proszę bardzo miesiąc 04.2023.r 13,432,12€ netto. A Ty ile pochwal się, ja powiedziałem. Dokładnie tyle wyszło. Ankieta będzie tylko nie zapomnij podać nicka z Kondradusa. I co z tego że mam dwu miesięczny staż na forum? Ty masz większy, to jesteś jakiś lepszy? Możesz więcej? Twoje wpisy są bardziej wartościowe? A pewnie że mam czelność poczytać wystarczy na forach o cenach dodatków do modeli i wypowiedziach.

Yak zainspirowałeś mnie morski druchu. Nuże chyżo biorę się za opracowanie ankiety. Wrrrr

I wątek osobny na forum również się ukaże. Niechaj opadną emocję.

ABY NEW MEXICO NIE UCIERPIAŁ BO JEST ŚWIETNY.

Proponuje zakończyć temat bo tutaj do niczego dobrego to nie doprowadzi. Na dyskusję przenieśmy się do innego wątku, założę go na dniach.

Jednocześnie czekam na odpowiedź Szkutnika odnośnie dodatku z barwionki skąd taka wysoka cena?

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
21-05-23 12:41  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
yak   

Bjorn: o 11.38 twierdzisz, że "większość modelarzy jest tego samego zdania, że z cenami dodatków wydawcy przeginają".
O 12.24 twierdzisz, że "Nuże chyżo biorę się za opracowanie ankiety".
Wniosek: twierdzenia, że większość modelarzy jest jakiegoś zdania wydumałeś sobie sam, a teraz bierzesz się a ankietę, która ma sprawdzić/potwierdzić twoje przypuszczenia? Czy jesteś badaczem? Profesjonalnym? Tak przypominasz mi "dzinnikarzy" z wiodących stacji co to zawsze mają rację.
Nie jestem modelarzem, w założonych relacjach bijesz mnie na głowę. Wiec absolutnie nie czuję się lepszy od kogokolwiek.
Na marginesie, utrzymuję się z czytania (m.in. badań) i pisania o ich wynikach.
I wiem, że osobom, które piszą "morze" z błędem ortograficznym przeważnie nie płaci się kwot o jakich wspominasz. A jeśli tak, to gratuluję. Szczerze.

Ale zbieram ładnie wydane modele, które mi się podobają właśnie ze względu na dopracowanie i ów "dowcip". Cena nie jest jedynym kryterium.Daaawno temu dałem czerwoną kartkę wydawnictwu, które dałeś za przykład "wyrafinowanej" techniki wciskania "czasem dopracowanych" modeli na allegro. I wydawania tego samego w różnych technikach "farbiarskich" Ich strata, nie moja. To róbże tę ankietę :-)

 
21-05-23 13:09  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoy!

@SeWo77 - oczywiście że Bjorn ma prawo wyrażać swoją opinię ale teksty typu cięcie drutu na kawałki przez GPM czy sprzedaż Answera na Allegro nie mają nic wspólnego z modelem New Mexico. Aha i Szkutnik bardzo dobrze trzyma ciśnienie.

@Bjorn cena to rzecz względna. Dla Ciebie jest za wysoka dla innego modelarza niska dla trzeciego do zaakceptowania. Nie stać Ciebie na daną rzecz to jej po prostu nie kupujesz.

Dodatek laserowy to nie tylko kilka kartek papieru. To przygotowanie plików pod laser obsługa maszyny i najważniejszy element czas pracy lasera.
Wycięcie wszystkich elementów laserem do jednego egzemplarza modelu New Mexico trwa ponad 13 godzin. Proszę sobie sprawdzić ile w waszej okolicy kosztuje roboczogodzina pracy lasera.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
21-05-23 13:23  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Za błędy ortograficzne przepraszam ale będą. Polski nie jest moim głównym językiem i błędy wynikają właśnie z tego faktu. A kwoty które zarabiam biorą się właśnie że znajomości wielu języków, gdzie ortografia i stylistyka jest najmniej istotną.

Czy wydumane? Raczej nie. Obserwacja i czytanie wielu wątków z wyciągnięciem wniosków tak. I mylne jest założenie, że pogodzenie się z ceną jest jednoznaczne z jej zasadnością. Tak samo jak mylne jest założenie, że ja próbuję udowodnić swoją rację bo jest najmosza i koniec. Nie jest tak absolutnie. Ankieta nie ma nic udowadniać ankieta ma zadanie jedno, sprawdzić co myślą konsumenci, pomocne to będzie przede wszystkim dla wydawnictw ale i dla nas modelarzy, szerszą perspektywa z korzyściami dla wszystkich. Uważam, że jest to potrzebne, okaże się które wydawnictwo jest pro klient a które pro kasa w myśl zasady robimy chłam i tak kupią. Zobaczymy które z wydawnictw zechcę zabrać głos, które podejmie działania, moŻe zmieni się coś na rynku. Nie może tak być, że z wydania na wydanie jest drożej i drożej. Kto by nie posklejał sobie z dodatkami, co najmniej połowa z nas a i tak uważam, że większość i tak to sobie wydumałem :). I szczerze to jestem zdumiony że w wycinankach nadal jest szkielet w standardzie, jak tak dalej pójdzie to zniknie i będzie można tylko laser dokupić. Albo połowa części z wycinanki zniknie a co tam niech lasery kupują. Marża wydawnictwa jest ogromna. A może by tak środek złapać, ja z chęcią zapłacę za dodatki ale bez przesady. Kleje sobie SCH HALA model mnie już kosztował 700zl. A zacząłem miesiąc z groszem temu.

Nikogo nie zamierzałem ani nie zamierzam obrażać czy lobbować.

Ankieta będzie głosem braci modelarskiej bez cenzury. Tak jak jest.

Za błędy przepraszam ale Polski język to trudny język.

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
21-05-23 13:32  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
yak   

I OK. Rozumiem wyrażone stanowisko. Pozdrawiam :-)

 
21-05-23 14:11  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Bjorn, bez urazy, ale wydaje mi się, że twoje mocno generalizujące wypowiedzi niewiele wnoszą do tematu pt. MODEL NEW MEXICO.

Przy okazji: unikaj wpisów takich jak ten z 20/5 23:39. Kilkanaście bardzo długich linijek jedna pod drugą sprawiły, iż bardzo szybko straciłem orientację co już przeczytałem, a czego jeszcze nie - i dlatego z żalem odpuściłem sobie dalszy ciąg lektury. Sugeruję częściej używać dwa razy klawisza ENTER :-)

 
21-05-23 14:55  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Na początek chciałbym poprosić Rafała, Grzesia i resztę żeby jeszcze nie zdejmowali osłony z wirtualnego AK-4 :D

Co do obsuwy z dnem, to moja wina bo mam teraz trochę więcej roboty tej stałej na kompie niż wcześniej i weny na takie akcje brak bardzo dużo.
Cena dodatków to trochę też moja wina bo to ja wybierałem co miało się w nich znaleźć i może trochę przesadziłem z ilością, no i sam je przygotowałem. To już Krzysiek nie chciał obcinać żeby nie marnować mojej roboty, chciałem dobrze i wyszło jak zwykle :(
No i trzeba też zauważyć, że teraz wydawnictwa z dodatków się utrzymują z resztą jak inne gazetki. Zauważyłem że lepiej zrobić kilka mniejszych projektów (1/400) niż jeden taki wypasiony bo nie będą tak po kieszeni walić.
Może nie powinienem o tym pisać ale wiem, że koszty sie jeszcze nie zwróciły, a wiadomo po premierze jest największa sprzedaż, a teraz już będzie tylko spadkowa. chciałbym też zauważyć że Krzysiek prawie rok się zastanawiał czy to w ogóle puścić, czy będzie sie sprzedawać.
Było kilka momentów że chciałem to rzucić w diabły i robić tylko dla siebie, ale wiem dzięki internetowi, że jest masa wartościowych modelarzy dla których warto się poświęcić i robić te pieruńskie rysunki po nocach.
A Bjorn ma trochę racji, jednak widać po wpisach, że nie wie jakie na tym forum dyskusje już były prowadzone na ostro. ta jest porównywalnie łagodna.
Kończąc pozytywnym akcentem, w ramach słuchania klientów pracuję nad dnami do waterlajnów:D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-05-23 16:34  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ktoś tam zapytał a co to jest "kosmos" ?
Odpowiadam - to ceny dla modelarza - emeryta ! Takich osób też jest pewna ilość, wcale nie tak mała ! I dla nich są to ceny zaporowe !

 
21-05-23 17:07  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Tylko to nadal są tylko dodatki, pewnie jak kto by jeszcze poszperał, to pewnie dałoby jeszcze 1 kafla włożyć w inne nie customowe elementy, a których tez jest pełno na rynku. Cena wycinanki adekwatna do obecnych realiów, dodatki to już dodatki. Można szaleć.
To że część kosztów jest przesuwana na nie, to też żadna tajemnica, na modelu jest minimalna marża. hehehe dlatego ja jestem słabym klientem bo zadowalam się raczej 'golaskiem': ] heheheeheheh. Nikt nikomu nie każe kupować całości, dodatki też są bardzo rozdrobnione, a nie np w 1 paczce, że albo kupuje się wszystko albo nic. Więc naprawdę, nie widzę powodów do narzekania.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
21-05-23 17:13  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
orkan   

Z zaciekawieniem czytam dyskusję i ADAM 12 jeśli można prosić używaj nicków a nie imion ,
w odniesieniu do tematu będzie wiadomo kto jest kim.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
21-05-23 19:52  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
siedem   

Bjorn zarobiłeś w samym kwietniu ponad. 13 tys euro i ten wydatek 1000zl, który w Twoim przypadku jest małym procentem zarobku, jest tak trudno akceptowalny?
Przecież nie kupuje się całego zestawu, każdego wychodzącego modelu, a ten zestaw (którego cały czas nie ma obowiązku kupować) daje frajdę na rok, a pewnie i dłużej.

Z drugiej strony ja może jestem dziwny, ale chciałbym żeby takie małe wydawnictwa jak Szkutnik czy Fantom Model, zarobiły godnie na wydawanych modelach i akcesoriach do nich. New Mexico kupiłem cały zestaw, pewnie kupię druga wycinankę dodatkowo, Hornety mam też dwa komplety.

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
21-05-23 20:58  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Siedem.
No i brawo dla Ciebie za kupienie całego zestawu. Nie rozumiem co zarobki mają do oferowanych przez wydawców dodatków? 1000zł to kosmos i będę przy tym obstawał.

Jak osoba która zarabia 3000zł ma sobie na to pozwolić? Nawet odkładając po 100zł miesięcznie jest to spory wydatek. A właśnie bez tych dodatków model raczej nie osiągnie tak kozackiego efektu jak z nimi. Jasne, że są modelarze wybitni co tak wyciągną model, że aż strach się bać i to bez drugiej wycinanki i żadnego dodatku taki oldschool.

Teoretycznie mogę jeździć Lamborghini w leasingu koszt 5000€ msc, pewnie że mnie stać. Ale po co mi to Lambo? Dla lansu? Dla fanu to sobie na tor pójdę zapłacę 500 i będę je piłował aż się zes.a. Lepiej te 5000€ zainwestować i zrobić z nich 5300€ no i mieć te 300 na model hehehe.
I tu frustracja mnie łapie, bo patrzę na model i wiem że go chcę razem z tymi nie obowiązkowymi dodatkami bo bez nich to trzy lata a efekt nie ten bo coś krzywo dotne albo nie wyjdzie albo w połowie stwierdze, że koniec mam dosyć a więcej nie dokupie bo budżet już dawno przekroczony.

I jasne, że małe wydawnictwa mają pod górkę, i dobrze jest wspierac ale z drugiej strony co to ja jestem fundacja harytatywna jakaś czo co?
Na Yamato idzie sciepa i to prężnie, może tędy droga małego wydawnictwa?

A może by tak strategię zmienić? I zapytać ludzi"siema ludzie mam taki model i proponuję takie dodatki i takie ceny co Wy na to?" I złapać środek. Nie produkować na palę a później obgryzać paznokcie i tłumaczyć się, że koszty wysokie, że laser 13godzin chodzi.

Brak opłacalności to brak produktu. Wydawca jest przedsiębiorcą i na krytykę właśnie musi być otwarty najbardziej.

A wydawnictwa wydają nie pytają a później wszyscy zdziwieni. My modelarze mówimy drogo a wydawnictwa mówią ale jak to przecież to na granicy opłacalności.

Mały bardzo szybko może stać się wielkim a wielki jeszcze szybciej małym.
Fantom się zapytał co by wydać, dał trzy opcję i ludzie wybrali.Wie na czym stoi zbadał sobie rynek.
Marcin Dworzecki również bada rynek czy ten Yamato jest teraz potrzebny.

Wyprodukować jest stosunkowo łatwo ale w sprzedaży tkwi sedno sprawy. A żeby sprzedać dobrze to trzeba się ludzi zapytać czy chcą lub chcieliby w niedalekiej przyszłości kupić.

I właśnie moja praca polega na pytaniu się tych ludzi o to czego chcą i ile za to zapłacą. Bez tego nie ma szans na dobry biznes, to jak granie w rzutki z opaską na oczach coś tam trafię ale kiedy i za ile pkt. nie wiadomo.

I to właśnie brak badania rynku powoduję tak wysokie ceny bo wydawca nie wie na co liczyć.Uda się nie uda. A koszty stałe są co miesiąc a 50000zł w towarze leży na półkach. Koszty stale rosną z miesiąca na miesiąc a sprzedaż w dniu premiery tylko była, później słupek w linii prostej pyk aż do zera i 20 sztuk miesięcznie idzie.

Duży wydawca ma swoje statystyki wie co się sprzedało ma dźwigary chandlowe, które niską sprzedaż na lajcie poniosą. A finalnie po 3 czy 4 latach produkt i tak zostanie sprzedany. Rachunek na 8+.

Mały nie podoła albo ledwo dotrwa do końca sprzedaży z wynikiem 0+ lub 2+.
A za wszystko zapłaci odbiorca ostateczny, pośrednich może i przeważnie jest wielu ale ostatnim w tym przypadku będę ją czyli osoba, która tego Mexico potnie i weźmie na warsztat.

I to by było na tyle, więcej na tym wątku się nie wypowiem. Będzie nowy.

Z szacunkiem dla wszystkich za błędy przepraszam.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (21-05-23 21:00)

 
21-05-23 21:08  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Tak się zastanawiam , czy jesteś trolem czy snobem który zaczoł zarabiac w euro i mu sie w bani przewróciło

--

Post zmieniony (21-05-23 21:09)

 
21-05-23 21:23  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Brawo Gdaś za piękną wypowiedź.

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
21-05-23 21:25  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

dziwi mnie to , ze czekasz jak sęp na wpis aby cos "twórczego " napisać :)

--
uszanowanko gdaś

 
21-05-23 22:00  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tobie Gdaś odpowiem zawszę. Czuję się do tego zobowiązany jako rasowy troll, i nie pochamowany snob.

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
21-05-23 22:11  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Idę robić popcorn.

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-05-23 23:25  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Bjorn, a może zamiast wynajdować koło na nowo zajmiemy się starym dobrym sklejaniem, co? Tak, by choćby te 250PLN, których jak mniemam nie żal Ci na model, nie poszło na marne?

W gestii Wydawcy i tylko niego leży co i za ile wydaje, i na tym poprzestańmy. Ty możesz powiedzieć "OK, BIERE", albo "NIE OK, NIE BIERE", i tyle. Dalsze rozpatrywanie z punktu widzenia laika kto co na czym i ile zarabia, to czyste spekulacje i strata czasu. Ani to Twoja sprawa, ani Twój ból, co kto i za ile wydaje. Skoro ceni się tak jak się ceni, to pewnie ma ku temu powody, a jeśli się przeszacował, to i tak zrewiduje to rynek. Niepotrzebne mu są jakieś żale na forum. A rynek ów, panie analityku, nie składa się tylko z for internetowych, więc całe Twoje dotychczasowe założenia, czy też ankiety są o przysłowiowy kant doopy potłuc :)

Twoje wypowiedzi o zyskach i rzekomych zarobkach ani nie są interesujące, ani nie wnoszą nic w rozmowę (choć przyznaję, ta część z cięciem drutu przez GPM i ich zysku mnie ubawiła :) ). Są zwyczajnie nudne, a do tego mało wiarygodne.

Z wielojęzykowym pozdrowieniem :)

PS: a pisanie w dzisiejszych czasach z tak rażącymi błędami ortograficznymi jest, no, y, no słabe po prostu :)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
22-05-23 09:18  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No i z tego wszystkiego, czytając wpisy takich marudasów jak Bjorn oraz całkowite niepotrzebne tłumaczenie Adama RUTO12, kupię sobie ten model na dzień dziecka :-). Nie bardzo mi leży ale niech leży sobie na półce :-)
Bez piepsz....nia o laserach, żywicach itp.
Kibicuję Adam w twych ciekawych "maluchach"
Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024