FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
14-06-23 22:13  Odp: [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam.

Dzisiaj mam cos nie związane z modelem z relacji, ale na pewno zainteresuje to kilka osób, mianowicie wychodząc na przeciw dość silnemu głosowi modelarzy, którzy chętnie by sobie czterysetkę skleili, ale brakuje im jednego drobnego elementu w tych modelach.
Więc zakasałem rękawy, piórko w dłoń i ogień. Po rysowanku drukarka w ruch i są:



Wydrukowałem pełny szkielet i wszystkie pokładowe elementy potrzebne do ewentualnego dokończenia modelu, Chwila wycinania i szkielecik gotowy:



No i nadeszla wiekopomna chwiła :D Zdjęcia na arkuszu nie pokaże bo nic nie widać, za to wycięte pokazuje jaki mam szalony pomysł:



Całość została odpowiednio uformowana, najpierw na próbę z paskami od etykiety, żeby zobaczyć jak się ułoży na szkielecie, a potem już właściwe sklejki z barwionki 80g ( ma ten sam kolor co ta grubsza, więc w przyszłości to wykorzystam :D )
Do tego dokleiłem burty, żeby było jeszcze bardziej nietypowo i wyszła taka oto łudeczka:



Dzięki temu, że zrobiłem oklejkę rufową doklejaną, miałem jakieś pole manewru, no i hyc przypasować do szkieletu:



O dziwo pasowało znośnie więc, zachęcony efektami postanowiłem przyklejać. Zacząłem od przyklejenia kilu dla wypośrodkowania na szkielecie, żeby burty równo się nakładały po obu stronach. Jak kil wysechł, mogłem jechać styki pokład burta, najpierw prawa potem lewa. Smarowałem tylko na wodnicy i przy pokładzie, wręgi zostały suche. Jedynym mankamentem był fakt, że rufa trochę się zadarła (jak to rufa) i trzeba będzie na siatce skorygować jakieś 0.5mm. Na koniec zostało wkleić oklejkę burtową rufy, która ma mały zapas po obwodzie i trzeba jedną stronę docinać, wyszło średnio, ale jakby nie patrzył to tylko "surówka".
No i tak oto prezentuje się ołóweczek, przyznam, że jestem zadowolony z tego sposobu i będę brnął dalej w tym kierunku:



Fotki szalu nie robią, bo cykam jak tylko mogę. No i taki kadłubek sobie będzie leżał w szafie na dokończenie kiedyś tam, albo jak ktoś inny będzie miał na to chęć.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
15-06-23 08:20  Odp: [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :)
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jednak będzie opcjonalne dno, super :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024