FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
09-12-21 20:37  [R] BR86 Kriegslok - laser
kezat 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cześć,

Po popełnieniu Kraza - zabrałem się za coś na "szynach". Wybór padł na BR86 Kriegslok w wersji wycinanej laserem (zestaw zakupiłem po atrakcyjnej cenie kilka lat temu...)



Na początek wykonałem sobie stanowisko - "obrotnicę" (uwaga - filmik, po otwarcu trzeba jeszcze kliknąc "start"):



A potem to już "z górki":



Nawet na własnych kołach przez chwilkę:

(koła tylko żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało, a potem zdecydowałem że robie koła od nowa....)

Przymiarka silnika:


Komentarz na chwilę obecną:
- rysunki montażowe - fatalne. Trzeba się domyślać co jest co ...
- dopasowanie - cóż... nie jestem jakimś modelarskim wymiataczem, coś tam skleiłem - ale tutaj jest kiepsko... Trzeba przycinać, trzeba dorabiać, trzeba ... ech...
- gdybym kupił model za normalną cenę - byłbym na maksa wkurzony. A tak to tylko trochę zły...

... no to dalej do roboty!

Ps. stworzyłem skrypt do generowania tagów zdjęc z google drive - jakby ktoś był zainteresowany to szczegóły w odpowiednim dziale :)

Pozdrawiam
M

 
10-12-21 15:06  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zastanawiałem się nad zakupem tego modelu ale na razie odpuszczę sobie i popatrzę jak się go skleja.

 
12-12-21 00:08  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Ja toto złożyłem dokładnie 11 lat temu :) aż mi się łezka zakręciła
Podejrzewam ,że jakby dziś go wycieli na nowych laserach byłby lepiej spasowany.




--

Post zmieniony (12-12-21 00:11)

 
12-12-21 01:24  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ja mam tkt 3 wyciętą laserowo i jest to nowy model wydany przez Answer i pomalutku sobie przy nim dłubie i jak na razie nie mam problemów z pasowaniem.

 
12-12-21 16:48  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
kezat 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Maverick - a masz może więcej zdjęć niż te 26 dostępne na forum? Albo choć w lepszej rozdzielczości?

 
12-12-21 17:12  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

kezat - mam tylko te 26 zdjęć

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
21-12-21 23:13  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Lasery mają swoje + i -. Najważniejsze, żeby te plusy, nie przysłoniły minusów.
Dobry podkład i szlifowanie, dużo szlifowania, żeby ukryć fakturę tektury.

--

 
13-03-22 21:59  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
kezat 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cześć,

Pora na aktualizację... Zabrałem się za koła.

Podejście I - zgodnie z instrukcją i pomysłem z zestawu - wynik dramat :(
Instrukcja przewiduje składanie koła z poszczególnych "warstw" i próbę zgrania ze sobą szprych. Wyszło tragicznie...

Próbowałem szlifować, kombinować - ale... poddałem się:


Podejście II:
Stworzyłem sobie taki przyrząd (a właściwie 4 - bo koła lewe/prawe/z dużą/małą przeciwwagą...)


... i powstało coś takiego:


A po pomalowaniu:


Cóż.. powiem, że jest mniej więcej jak w dowcipie z chłodnikiem... Po zamontowaniu na osiach idzie jeszcze jeden element maskujący, więc trochę jeszcze poprawię....

pozdrawiam
MR

Ps. dla tych co nie znają:
W restauracji:
- Jak panu smakuje nasz chłodnik ?
- Dupy nie urywa.
- Cierpliwości...

--

 
15-03-22 12:13  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Sklejanie kół tych laserowych to dla mnie też mordownia ,ze względu na bardzo pracochłonny proces ,ale jakoś to opanowałem i mam sposób na to - a mianowicie każde koło składa się z dwóch do czterech elementów szprychowych ja smaruje każdy element szprych,delikatnie klejem wikolem a następnie powoli łączę ze sobą ,wikolem dla tego że powoli zasycha i mamy możliwość korygowania i spasowania szprychy aby jak najmniej było potem szlifowania poza tym wikol się nie ciągnie jak polimerowy i po zaschnięciu jest twardy i przeźroczysty ,potem po wyschnięciu nasączam rzadkim cyjanoakrylem i po wsiąknięciu i stwardnieniu szlifuje małym pilnikiem szprychy .Potem podkład i właściwe malowanie ,każdy ma pewnie swoje metody .
Kiedyś sklejałem klejem polimerowym ale za bardzo się ciągnie i denerwują mnie te powstające nitki ,tego kleju używam tylko na podklejenie jakiś większych elementów ,a przy mniejszych dobrze się sprawdza w moim przypadku pattex repair total nie ciągnie się tak i nie robią się nitki a jest bardzo uniwersalny a do tego pattex ultra gel na drobnice ,pozdrawiam i życzę wytrwałości .

 
15-03-22 12:27  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
Wojciech Cięciwa   

A mnie zawsze zastanawiało, dlaczego nie zrobiono 2-3 szprych nie składanych z warstw, tylko w formie pełnej pionowej wstawki - pozycjonującej resztę ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024