FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-10-21 12:43  [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Wiadomo, że warsztat próżni nie znosi, no to pora ruszyć z budową kolejnego modelu. Tym razem coś z Wysp Brytyjskich. W Przeciszowie udało mi się nabyć drogą kupna Mk.VIA Crusader IICS. Jest to model w polskim malowaniu, jednak (pewnie ku wnerwieniu niektórych) myślę nad zmianą malowania - celuje w Afrykę. Ale co najważniejsze chciałbym zaprojektować nową wieżę i uzyskać Crusadera MkIII. I związku z tym mam pytania do fachowców:
Rozumiem, że kadłuby nie różniły się z zewnątrz między MkII a MkIII?
I czy gabaryty wież MkII i MkIII były zbliżone? Jednie przednia płyta była ustawiona w pion i delikatnie przesunięta do przodu oraz zmieniony właz z takiego odsuwanego w tył na dzielony otwierany na boki?

A teraz całe trzy fotki. Na początek piękna okładka. Ciekawe kto ją malował? Nie no tak naprawdę wiem i pochwalę się, że znam autora osobiście!(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Świetna robota Tomku.


Przeanalizowałem sobie fotki kilku różnych egzemplarzy czy to MkI, MkII czy MkIII i na wszystkich zdjęciach otworów w gumowych bandażach jest 30 a nie tak jak proponuje autor 36 więc wyrysowałem swoje bandaże - będę miał co dziergać:


No i sklejony i częściowo oklejony szkielet:


Jak widać kleję z kserówki, bo uznałem, że jak i tak model mam przerabiać i malować to szkoda ciąć oryginał. Może się komuś w przyszłości przyda.

To na razie tyle. Pozdrawiam.

--

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (15-03-24 12:43)

 
27-10-21 14:00  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Obecny!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
27-10-21 14:17  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zasiadam na widowni bo niewiele afrykańskich Crusaderów... Te które widziałem to prace wykonane wiele lat temu.
Szkoda że nie robisz Crusader II, tyle że nie CS a z zwykłym 2pdr zamiast haubicy. Wersja z 6pdf jest z Modelika ale chyba ta jest bardziej szczegółowa. Odnosnie różnic to, tyle co kojarzę ale specem nie jestem, wewnątrz była rewolucja ale na zewnątrz chyba kadłuby nie różniły się (nie wiem czy wydech był identyczny), za to na wieży oprócz płyty frontowej zmienił się tez układ peryskopów i doszła duża wentylacja
Co do malowania to akurat ja nie jestem fanem tych polskich malowań WAKu i w ogóle takich lekko nietypowych, jeśli mają być jedynymi z danego wydawnictwa. Wynika to z faktu, że wolę pojazdy używane bojowo i raczej przez typowych użytkowników. Tym samym Pz.III, Autoblinda i Crusader wolałbym w ich bardziej typowych barwach, podobnie np. Panhard z Answera widziałbym w kolorowych francuskich. Malowania we własnym wykonaniu nie uznaję, sam wykonuję w "niby" standardzie, co nie przeszkadza mi w podziwianiu czyichś dokonań.
Na Crusadera czekam, żeby choć trochę bardziej malownie pasowało, a najlepiej żeby ktoś wreszcie wydał w caunter scheme.

 
27-10-21 14:22  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
yak   

W ostatnim numerze Wojsko i Technika Historia 5/2021 jest spory artykuł o czołgach z tej "rodziny". Nie odnalazłem odpowiedzi na postawione pytanie, ale może inne informacje będą przydatne?

 
27-10-21 14:33  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Mucha: Bardzo mi miło!
@danielw: W końcu ktoś kto mnie rozumie, ja tez gdzieś na forum pisałem, że lubię wykonywać pojazdy w ich "naturlanym" kamuflażu i oznaczeniach.
Wiem o modelikowym Crusaderze ale wybrałem właśnie WAK bo pewnie jest lepiej opracowany.

Dzięki za wyliczenie zmian. Co do szczegółów takich jak układ peryskopów itp to sobie poradzę, chodzi mi o "uchwycenie" gabarytów nowej wieży.

Bardzo mnei zainteresowałeś tym malowaniem caunter scheme. Masz może jakieś materiały z Krzyżowcami w tym kamuflażu? Bo szukając na szybko znajduję jedynie MkI

@yak: Dzięki, sprawdzę!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
27-10-21 14:38  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
yak   

https://zbiam.pl/artykuly/czolg-crusader-brytyjski-rycerz-pustyni/

 
27-10-21 15:24  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Zasiadam i oglądam, powodzenia!

 
27-10-21 16:04  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Rzeznik: Tak na szybko to np. tutaj ale chyba jest więcej do wychwycenia. Z tym, że Crusader III raczej już takiego nie miał.
Ogólnie jedyny pojazd wydany w takim malowaniu to Matilda, jednak zarówno Imita jak i Modelik nie bardzo poprawnie oddały te kolory. Szkoda, że w Modeliku to jest chyba tylko kwestia wydruku, bo na podglądzie na ich stronie kolory wyglądają bardzo poprawnie. Tymczasem Stuart ani Crusader nie zostały wydane w tym malowaniu ani nawet w ogóle żadnym afrykańskim. Cruiser Tank A9, A10 i A13 nie zostały wydane chyba nigdy.
Poniżej linki do stronki gdzie pokazane są pojedyncze strony z książki w całości poświęconej caunter scheme: 1, 2 oraz tutaj z kolei współcześnie pomalowany "model" ciężarówki w skali 1:1.
Pozdrawiam, Daniel.

 
27-10-21 16:19  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam.
Będę podglądał, tutaj trochę zdjęć, może się przydadzą.

--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 
27-10-21 19:56  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Był i jest planowany Crusader III, ale w malowaniu jedynym i słusznym - czyli z 1DPanc. Jeśli masz dostęp do monografii W.Gawrycha, to tam znajdziesz rysunki takiego Crusadera; jeżeli nie, to daj znać - prześlę skan.

--
http://messer.cba.pl

 
27-10-21 20:16  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Kolejna modelarska "rzeźnia" w wykonaniu Rzeźnika... :)

Tanki po za moimi zainteresowaniami są obecnie, ale zaglądał tu będę.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
27-10-21 21:16  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Grzeje krzesło na widowni ,spoko malowanie miały tanki z bitwy El Alamein.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
27-10-21 21:29  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Piotr Ogólnie, to tak wspomniałem o caunter w relacji do wcześniejszego etapu walk na tym teatrze bo jest mega charakterystyczny i od operacji Compass 1940/1940 był stosowany a modeli brak. Crusadera w wersji III widziałbym jednak w tym piaskowym z plamami ziemisto/ciemno-zielonymi. Mega podoba mi się też Grant w kamuflażu z białymi/szarymi obwódkami wokół ciemnych plam z Ghazali (chyba pod El Alamein dalej jeszcze się pojawiał) ale na razie ani Granta, nadającego się do sklejania, ani kamuflażu...
Jakie malowanie by nie było to i tak zasiadam wygodnie na widowni:)

 
29-10-21 07:52  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@pawlo100: Cześć! Dzięki, ale niestety nie mam FB.
@messer. No to teraz mam zagwozdkę, po co projektować od podstaw wieżę ja ma się pojawić model. Kiedy planowane jest wydanie? W sprawie monografii napisałem maila.
@kudłaty: Będzie mi bardzo miło!
@Piotr: Cieszę się!
@danielw: Dzięki na wyczerpująca odpowiedź. Masz na myśli to malowanie?
https://www.o5m6.de/western/img/wd_Cruiser%20A15%20Crusader%20III%20Left_small.jpg

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
29-10-21 08:38  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Rzeźnik - spokojnie możesz robić swoją przeróbkę, na razie mam inne plany projektowe, Crusader Trzeci na pewno szybko się nie pojawi. Materiały do budowy prześlę wieczorem.

--
http://messer.cba.pl

 
20-12-22 10:00  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Czy mnie, a bardziej tę relację Państwo jeszcze pamiętają? No to żyję, ale co to za życie? Crus też nie umarł.

Skopałem trochę kadłub i porobiły mi się straszne zapadliska, które poprawiałem szpachlówką:


dodałem z tyłu żaluzje, a następnie je uzbroiłem w różne detale:




Przystąpiłem do oklejania kadłuba poszyciem, tutaj pozwoliłem sobie trochę pomodzić (było tak dawno, że dokładnie na pamiętam co zmieniałem - chyba układ nitów):




Walka z kołami cd:


I w końcu wykluły się jakieś konkrety dotyczące malowania. Bardzo kusi mnie to (wiem, że za wiele nie widać, ale nie mogłem znaleźć schematu w lepszej jakości):


Fajne, bo spód wieży oraz lufy jest malowana na biało.

No to na razie tyle. Do zobaczenia w następnej odsłonie, która nastąpi już w w 2023 roku. Korzystając z okazji chciałbym wszystkim modelarzom życzyć zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Wielu sukcesów modelarskich w nadchodzącym 2023 roku.



[size=150]Do zobaczenia![/size]


--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (15-03-24 12:49)

 
20-12-22 20:27  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łoooo Panie!!! Kolejne arcydzieło powstaje! Jako wierny kibic czekam na kolejne odsłony:)

Wszystkiego najlepszego dla Ciebie również. Kilo makulatury pod choinką!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
20-12-22 20:56  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

A ja skleroza w Gołębiu zapomniałem się o Crusadera zapytać. Dawaj dalej!

--
http://messer.cba.pl

 
21-12-22 12:12  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Wygląda bardzo obiecująco i malowanie też ciekawe - czekam na więcej.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
21-12-22 14:20  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wielki mi cwaniak! Robi model mając pomocnika w tej samej skali (albo podobnej) jak czołg. Tak to każdy głupi odstawi nawet najdrobniejszy detal!

 
21-12-22 17:18  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Akra, nie tylko krasnoludka zatrudnił, ale jeszcze wyposażył go w lupę - podwójna perwersja!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
28-12-22 06:51  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@messer: Cholera, niestey mało znam wielki modelarski świat i również dopiero po konkursie pokojarzyłem, że Ty to Ty i dodatkowo jesteś autorem Crusa. Żałuję, że nie zamieniliśmy kilku słów.

Dziękuję za doping, na pewno się przyda.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
29-12-22 09:05  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Syn ma kilkudziesięciu takich małych cwaniaków, ale jakoś u mnie żaden nie rwie się do roboty... warsztat stoi... sprzęt się kurzy...

Rzeźnik, dajesz dalej i pilnuj tego małego coby Ci nie zwiał 😁

 
10-01-23 11:29  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Tommy: może podnieś najniższą krajową?

=============================================================

Cześć wszystkim!
Prace nad modelem posuwają się do przodu w iście żółwim tempie. Troszkę podziałałem nad budką kierowcy:




Tutaj dosłownie moja krwawica:


Kontynuowany jest także temat kół jezdnych:



I tak się dzieje życia cud. Pozdrowienia!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 07:42)

 
27-01-23 09:04  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,

Czas na kolejny czwarty już odcinek przynudnawego serialu pt. Crusader. Zamontowałem i zamknąłem "karmnik" :) oraz uzbroiłem kadłub w drobnicę. Wykonałem także 2 zasobniki (?). Więcej chyba nie ma co się rozpisywać, pora na foty:













Obecnie walczę po trochę z błotnikami, kołami, i innymi głupotami, ale wolno to idzie bo opracowuję nowe techniki robienia przetłoczeń, walczę z kołami jezdnymi by nadać im wygląd przetłoczonego elementu i zaokrąglić krawędzie.


Dziękuję za uwagę.
.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 07:46)

 
14-02-23 12:32  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Zapraszam do zapoznania się z małymi postępami prac nad Krusaderem. Trochę prywaty: początkiem lutego miałem niestety ponad tydzień przerwy. Ogólnie przeważnie jest tak, ze ja coś składam lub kleję, tym razem to mnie składali:


Także rekonwalescencja trwa. Udało mi się usiąść do warsztatu, jednak jak na razie bez korzyści dla tempa prac, mimo, ze ręce zdrowe, to wyjście np. do łazienki to większa wyprawa :)

Crusader wyposażony jest w różne maści haki i to będzie tematem tego odcinka. W sposób obrazkowy przedstawiony proces produkcji przykładowego haka:


i gotowe:


Teraz inny rodzaj. I tutaj po wycięciu pierwszych elementów miałem pewnie skojarzenie. Czy tylko ja tu widzę rozbawione Velociraptory?


I gotowe gadziny:



Ostatni rodzaj:


w tak zwanym miedzyczasie rozpocząłem prace nad kołami napinającymi. Piasta:



Wykonane bandaże:


A tu piasty na miejscu wraz z dodanymi żeberkami:


No to próbuję walczyć dalej z materią w przerwach między rehabilitacją :) Pozdrawiam!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 07:54)

 
14-02-23 12:43  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

łoooo Paaaanie, było się nartować?
trzymaj się i do zdrowia wracaj, PIWKa trzeba zaliczać kolejne :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
14-02-23 13:19  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Miejsce złamania wyjątkowo masakryczne. To ześrubowane wzmocnienie to chyba już na stałe ? Współczuję i jednocześnie podziwiam za kontynuowanie prac nad czołgiem z velociraptorami. Chociaż velo kojarzy mi się z moją złamaną na velocypedzie miednicą. Pozdrawiam !

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
17-02-23 11:31  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@97 Paaanie, ja nigdy nart na nogach nawet nie maiłem.

@jhradca: od lekarzy ciężko było cokolwiek się dowiedzieć, ale podobno tragedii nie ma. Za rok czy dwa chcą mi to wyciągnąć, przecież będą następni połamani :)

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
17-02-23 14:19  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tempo jest grube i detale wyglądają świetnie. Oglądam z zainteresowaniem i będę dalej śledził, bo jakość jest super i idziesz jak burza.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
24-02-23 17:35  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@danielw: dziękuje za miłe słowa, jednak co do tempa nie mogę się zgodzić!

============================================================

Cześć! To znowu ja!

Odcinek 6.

Wykonałem hak holowniczy. Najpierw podstawa:


I sam hak. I tutaj dalej pociągnę wątek paleontologiczny. Wcześniej były velociraptory a tym razem hak kojarzy mi się z fororakiem. Zresztą porównajcie sami!


Cały zespól w komplecie:


Uzupełniłem "karmnik" o detale oraz wykonałem taką sobie listwę na przedniej płycie:



Udało się także dorobić "obsadę" kół napędowych oraz błotniki:






Niestety nie widać tego za bardzo na fotkach ale błotniki mają wykonane te podłużne przetłoczenia. Było trochę z tym walki ale się udało. Na ten moment to tyle. Wszystkiego dobrego!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 08:00)

 
24-02-23 17:58  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

jak się powiększy pierwsze zdjęcie powierzchni to widać.
Jak chcesz uchwycić fakturę powierzchni to polecam zrobienie zdjęcia w ciemnym pokoju i z silnym światłem kierunkowym. Światło musi padać prawie równolegle do powierzchni, żeby wszystkie górki i dziurki stworzyły mikro-cienie. Dobrze jest robić zdjęcie prostopadle do kierunku światła albo nawet pod , ale tak żeby sama lampa nie była widoczna na zdjęciu, bo wtedy nic nie będzie widać.

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
25-02-23 19:07  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładnie to wychodzi, ładnie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
25-02-23 21:46  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pssseplasssammm fisiał htossss mojom sssczenkę, bo wypadla...

Obłęd jak zwykle. I jeszcze czegoś z prehistorii się nauczę. Kibicuję!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
26-02-23 00:09  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jest gruuuubo. Wygląda wspaniale, szczególnie dziupla kierowacza i haki.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
08-03-23 09:43  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@żółtodziób: Tak... kurde oświetliłem sobie frontalnie model i się dziwię dlaczego nie widać przetłoczeń... Poniżej zamieszczam lepszą (mam nadzieję) fotkę.

@Mucha @QN @ danielw: dziękuję bardzo za doping, jest nieoceniony!

==================================================================================================


Dzień dobry Państwu
Dziś mały update czyli odcinek 7! A w nim!

Super świetna skrzynka na pierdoły:



Równie piękne kolanka, którymi będą wychodzić z kadłuba rury do filtrów:


Takie cosie:


Kilka nakrętek na kadłubie:


No i uwaga, uwaga! Przyklejone błotniki! Brawa!



W końcu zaczęło to wyglądać jak czołg. Poniżej drugie podejście do fotografowania przetłoczeń na błotnikach, tym razem chyba lepiej widać.



cdn... mam taką nadzieje :D

Pozdrowienia!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 08:18)

 
08-03-23 09:54  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

widać widać... śruby/nity na kadłubie też :)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
04-04-23 08:01  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Relacja z budowy Krusejdera odcinek 8. Zapraszam! Kołkomania.
Jakiś nie mogłem podjąć tematu kół jezdnych. W jednym z pierwszych odcinków pokazałem, że pracowałem nad bandażami do nich i odłożyłem je do pojemnika by dojrzewały. No i tak długo leżały, że już nawet gnić zaczęły, a mimo to tej kwestii unikałem jak ognia. Problemem dla mnie były dwie sprawy: łagodne przejścia miedzy krzywiznami talerzy kół oraz stożkowe elementy piast. Wrzucam zdjęcie by pokazać o co chodzi:



Skleiłem z kartonu piasty jak i talerze, tej pierwszej nawet mam fotkę:


Jednak toczenie uformowanego elementu na mojej taniej miniszlifierce powodowało wypaczanie - elementy przestawały być osiowo symetryczne. Gdyby do wykonania był jeden, może dwa komplety to uszło by ale przy 10 dałoby to zbyt niską powtarzalność i każe koło byłoby inne, dlatego uciekłem się do druku 3D. Wiem, że to profanacja, ale niemiałem siły z tym walczyć. Na swoja obronę mam to, że własnoręcznie zamodelowałem te elementy:) Następnie poprosiłem kolegę o wydruk. Wyszło to tak:




Następnie wykonałem obręcze i wewnętrzne talerze (ciecie kosztów - i tak ich nie widać), widoczne są tutaj próby uzyskania obłości poprzez szlifowanie:


No i tak wygląda całość:


Brakuje kopułowych zwieńczeń piast.

A teraz koła napędowe. Tutaj też była zabawa z łagodnymi przejściami ale jakoś się to udało.



Wewnętrzne pierścienie prowadzące gąski. Z racji tego, ze po złożeniu kół nie będzie już do nich dostępu musiałem je jakoś pomalować. Jeszcze nie robiłem rozeznania jaki kolor musze kupić więc korzystałem z tego co miałem pod ręką, a pod ręka była Tamiya XF-15 Flat flesh czyli kolor cielisty :) Po zwaschowaniu wyszło całkiem niezłe. Może cały czołg tak pomaluję? :)




Teraz żmudne wycinanie i naklejanie nakrętek i podkładowanie kół. Następnie chciałbym zabrać się za wieżę. Ale niestety jest taki problem, ze nie wiem jak. Nie umiem tego zamodelować by wykonać sobie rozwinięcie bryły. Zastanawiam się nad wykorzystaniem oryginalnej wycinanki, tylko nie jestem pewien czy wieża mk.II i mk.III to zgoła ta sama bryła tylko przednia płyta jest postawiona do pionu i delikatnie przesunięta do przodu. No i rzecz jasna właz załogi jest zmieniony ale to akurat szczegół. Może ktoś nie coś więcej?

Dziękuje za uwagę i zachęcam do komentowania!

Pozdrawiam.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 10:28)

 
04-04-23 09:25  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Kapitalna robota👍. Super, że dużo i szczegółowo pokazujesz etapy budowy, opisujesz problemy i próby ich rozwiązania. Co prawda dokonałeś kartonowej profanacji😄 z tymi kołami ale nie sądzę by komuś to przeszkadzało bo to nie standard a celem jest dokładne odwzorowanie rzeczywistego wyglądu.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
27-04-23 10:00  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@jhradca: Dzięki za miłe słowa. Mam trochę wyrzuty sumienia co do tych drukowanych elementów ale chyba nastąpiło zbyt duże zmęczenie materiału kartonem i dopuszczam się wszystkiego by już zamknąć ten projekt i przy okazji zdążyć na połowę września.

===================================================================================================

Witajcie serdecznie w dziewiątym odcinku relacji budowy Crusadera!
Cieszę się, że możemy wspólnie śledzić postępy prac i dzielić się moimi osiągnięciami. W ostatnim czasie udało mi się wykonać zasobniki
znajdujące się na błotnikach. Na załączonych zdjęciach przedstawiam kolejne etapy budowy, abyście mieli lepszy wgląd w to, jak przebiegają prace.

Ma początek wykonałem tekturowy szkielet w formie pudełka dla każdego zasobnika:



A teraz poszycie. Oto czego użyłem:
-blaszek wyciętych w pracy na laserze,
-kilku kawałków drutu o odpowiedniej średnicy i różnych długościach,
-kawałek pręta do rolowania,
-oraz kulki do poprawy przetłoczeń gdzie było to potrzebne.


Przyłapuję taśmą element poszycia na blaszce:


A następnie roluję:


Co daje taki efekt:


I gotowe!



Dodałem także zawiasy oraz zamki(?) na kadłubowych zasobnikach znajdujących się za wieżą:


Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby śledzić moją relację budowy Crusadera. Wasze wsparcie i motywacja są dla mnie bardzo ważne, dlatego zachęcam do pozostawienia komentarza pod tym postem. Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie i sugestie, które pomogą mi w dalszej pracy nad projektem. Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia w kolejnym odcinku!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 10:35)

 
27-04-23 10:11  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

jakie sugestie?
tu nie ma co sugerować, oprócz jednego - lep dalej!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
27-04-23 10:23  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Narzędzie do wytłaczania podłużnych przetłoczeń ! Super sprawa ! Takie cosik przydałoby się szczególnie standarciarzom.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
27-04-23 18:47  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam. Mnie również bardzo podoba się Twoja praca. Czekam na malowanie.

--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 
12-06-23 14:24  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@97 staram się!

@jhradca Zdaję sobie sprawę, że zaprezentowany przeze mnie przepis na przetłoczenia jest jest dostępny dla każdego. Jednakże jeśli istnieje taka możliwość to staram się korzystać z parku maszynowego jaki (nie zawsze legalnie) mogę wykorzystać:)

@pawlo100 Dzięki! Bardzo się cieszę. Ja też czekam :)
===============================================================

Cześć, drodzy forumowicze!

Witam was serdecznie w dziesiątym odcinku naszej relacji budowy Crusadera! Długo mnie tu nie było, ale bynajmniej nie z powodu braku progresu. Budowa mozolnie idzie do przodu, większy jest problem z weną do relacjonowania budowy w internecine.

Dzisiaj mam dla was niesamowite wieści - temat prac uległ zmianie i skupimy się na budowie wieży! To naprawdę ekscytujące, ponieważ wieża jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów tej konstrukcji.

Nie podołałem rozrysowaniu siatki więc wykorzystałem wycinankowa wieżę i ją przedłużyłem. A oto kolejne etapy budowy:

Szkielet zaprojektowany przez Messera w bardzo rzadkim ryżowym kamuflażu. Idealny na podmokłe równiny w Chinach:


Mimo błagań współmałżonki ryżowy kamuflaż został zasłonięty przez docelową przednią płytę wieży. Dodatkowo zrobiłem podposzycie:


"Utoczyłem" także lufę:


A także udało się mi wykonać zasobnik, który będzie zainstalowany z tyłu wieży.


a poniżej dwie fotki ukazujące z grubsza ukończoną bryłę wieży:




Pragnę podziękować wam, drodzy forumowicze, za waszą nieustającą ciekawość i wsparcie. Zachęcam was do aktywnego udziału w dyskusji, zadawania pytań i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat budowy wieży.

Pozdrawiam

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 13:04)

 
20-06-23 13:43  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Czołgem modelarze!

Mam przyjemność podzielić się z wami kolejnym odcinkiem relacji z budowy mojego kartonowego modelu czołgu Crusader mk 3 w skali 1:25. Cieszę się, że mogę podzielić się postępami i nowościami w moim projekcie z tak wspaniałą społecznością.

W dzisiejszym odcinku chciałbym wam pokazać najnowsze postępy. Na zdjęciach możecie zobaczyć pomalowane i zamontowane "na sucho" koła, a na kadłubie udało mi się zamontować wszystkie zasobniki.

Ale na początek małe wsporniczki błotników które ukryją się zaraz pod zasobnikami:


Zasobniki na kadłubie:



Dopiero na zdjęciu zorientowałem się, że jedno z mocowań na lewym zasobniku wisi urwane. Jest już na miejscu:)

Zamontowałem także haki holownicze (już kolejne):


A także dorobiłem kilka nakrętek oraz takie dynksy (coś jak jakieś wlewy oleju):


Na koniec wspomniane koła:



Pragnę również podziękować wszystkim, którzy śledzą moją relację i udzielają wsparcia. Wasza uwaga i zaangażowanie naprawdę motywują mnie do kontynuowania tego projektu. Bez waszych komentarzy i wsparcia, nie byłoby to tak inspirujące doświadczenie.

Tak więc, zachęcam was wszystkich do komentowania, zadawania pytań i dzielenia się waszymi myślami na temat mojej budowy. Wasze opinie są dla mnie niezwykle cenne i naprawdę doceniam każde słowo.

Dziękuję jeszcze raz za waszą uwagę i zaangażowanie.

Z modelarskim pozdrowieniem!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (26-03-24 07:28)

 
20-06-23 19:24  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Oj coraz ciekawiej się tutaj dzieje.
Szkoda, że na Babierybie nie miałem możliwości z Tobą porozmawiać.

--
http://messer.cba.pl

 
30-06-23 14:33  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@messer: służba nie drużba jak to mówią:)
==================================================================

Dzień dobry.
Kolejna aktualizacja. Znudziła mnie praca przy układzie jezdnym, więc znów postanowiłem wrócić do wieży. Nie ma co pisać, obrazki wszystko pokazują.

















Na koniec fotka przedstawiająca nieudolna próbę ukręcenia liny. niestety trzeba będzie zakpić no wyszło niezbyt ładnie. No chyba, że są jakieś patenty na to by skręcenie wychodziło jednakowo?


Dziękuję za uwagę i jak zwykle zachęcam do komentowania.
Pozdrawiam!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (26-03-24 07:33)

 
30-06-23 15:22  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Na początku chciałem do swojego Crusadera wykonać linę z tego co miałem u siebie. Po kilku porażkach zdecydowałem się na zakup takiej linki:
http://kartonowa.pl/?1483,lina-holownicza-0-6-mm-(miedziana) Kupiłem kilka średnic, udało się dopasować.

--
http://messer.cba.pl

 
01-07-23 11:36  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Super robota. Pięknie wychodzi Ci ta wieża. Co do linek to słyszałem, o ciekawej metodzie odpuszczania w piekarniku rowerowych linek hamulcowych czy przerzutkowych aby zmiękły bo normalnue są zbyt sztywne. Nie wiem jakiej temperaturu trzeba użyć ale przy okazji robieniu czegoś w piekarniku można spróbować. Linki mają grubość 1.5-1.6 lub 1.9-2mm

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
01-07-23 12:00  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

trzeba by kupić najpodlejsze linki, oo te lepsze są z nierdzewki :)
albo wyciągnąć z jakiegoś szrot-roweru :)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024