FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
27-10-21 12:43  [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Wiadomo, że warsztat próżni nie znosi, no to pora ruszyć z budową kolejnego modelu. Tym razem coś z Wysp Brytyjskich. W Przeciszowie udało mi się nabyć drogą kupna Mk.VIA Crusader IICS. Jest to model w polskim malowaniu, jednak (pewnie ku wnerwieniu niektórych) myślę nad zmianą malowania - celuje w Afrykę. Ale co najważniejsze chciałbym zaprojektować nową wieżę i uzyskać Crusadera MkIII. I związku z tym mam pytania do fachowców:
Rozumiem, że kadłuby nie różniły się z zewnątrz między MkII a MkIII?
I czy gabaryty wież MkII i MkIII były zbliżone? Jednie przednia płyta była ustawiona w pion i delikatnie przesunięta do przodu oraz zmieniony właz z takiego odsuwanego w tył na dzielony otwierany na boki?

A teraz całe trzy fotki. Na początek piękna okładka. Ciekawe kto ją malował? Nie no tak naprawdę wiem i pochwalę się, że znam autora osobiście!(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Świetna robota Tomku.


Przeanalizowałem sobie fotki kilku różnych egzemplarzy czy to MkI, MkII czy MkIII i na wszystkich zdjęciach otworów w gumowych bandażach jest 30 a nie tak jak proponuje autor 36 więc wyrysowałem swoje bandaże - będę miał co dziergać:


No i sklejony i częściowo oklejony szkielet:


Jak widać kleję z kserówki, bo uznałem, że jak i tak model mam przerabiać i malować to szkoda ciąć oryginał. Może się komuś w przyszłości przyda.

To na razie tyle. Pozdrawiam.

--

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (15-03-24 12:43)

 
27-10-21 14:00  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Obecny!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
27-10-21 14:17  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zasiadam na widowni bo niewiele afrykańskich Crusaderów... Te które widziałem to prace wykonane wiele lat temu.
Szkoda że nie robisz Crusader II, tyle że nie CS a z zwykłym 2pdr zamiast haubicy. Wersja z 6pdf jest z Modelika ale chyba ta jest bardziej szczegółowa. Odnosnie różnic to, tyle co kojarzę ale specem nie jestem, wewnątrz była rewolucja ale na zewnątrz chyba kadłuby nie różniły się (nie wiem czy wydech był identyczny), za to na wieży oprócz płyty frontowej zmienił się tez układ peryskopów i doszła duża wentylacja
Co do malowania to akurat ja nie jestem fanem tych polskich malowań WAKu i w ogóle takich lekko nietypowych, jeśli mają być jedynymi z danego wydawnictwa. Wynika to z faktu, że wolę pojazdy używane bojowo i raczej przez typowych użytkowników. Tym samym Pz.III, Autoblinda i Crusader wolałbym w ich bardziej typowych barwach, podobnie np. Panhard z Answera widziałbym w kolorowych francuskich. Malowania we własnym wykonaniu nie uznaję, sam wykonuję w "niby" standardzie, co nie przeszkadza mi w podziwianiu czyichś dokonań.
Na Crusadera czekam, żeby choć trochę bardziej malownie pasowało, a najlepiej żeby ktoś wreszcie wydał w caunter scheme.

 
27-10-21 14:22  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
yak   

W ostatnim numerze Wojsko i Technika Historia 5/2021 jest spory artykuł o czołgach z tej "rodziny". Nie odnalazłem odpowiedzi na postawione pytanie, ale może inne informacje będą przydatne?

 
27-10-21 14:33  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Mucha: Bardzo mi miło!
@danielw: W końcu ktoś kto mnie rozumie, ja tez gdzieś na forum pisałem, że lubię wykonywać pojazdy w ich "naturlanym" kamuflażu i oznaczeniach.
Wiem o modelikowym Crusaderze ale wybrałem właśnie WAK bo pewnie jest lepiej opracowany.

Dzięki za wyliczenie zmian. Co do szczegółów takich jak układ peryskopów itp to sobie poradzę, chodzi mi o "uchwycenie" gabarytów nowej wieży.

Bardzo mnei zainteresowałeś tym malowaniem caunter scheme. Masz może jakieś materiały z Krzyżowcami w tym kamuflażu? Bo szukając na szybko znajduję jedynie MkI

@yak: Dzięki, sprawdzę!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
27-10-21 14:38  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
yak   

https://zbiam.pl/artykuly/czolg-crusader-brytyjski-rycerz-pustyni/

 
27-10-21 15:24  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Zasiadam i oglądam, powodzenia!

 
27-10-21 16:04  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Rzeznik: Tak na szybko to np. tutaj ale chyba jest więcej do wychwycenia. Z tym, że Crusader III raczej już takiego nie miał.
Ogólnie jedyny pojazd wydany w takim malowaniu to Matilda, jednak zarówno Imita jak i Modelik nie bardzo poprawnie oddały te kolory. Szkoda, że w Modeliku to jest chyba tylko kwestia wydruku, bo na podglądzie na ich stronie kolory wyglądają bardzo poprawnie. Tymczasem Stuart ani Crusader nie zostały wydane w tym malowaniu ani nawet w ogóle żadnym afrykańskim. Cruiser Tank A9, A10 i A13 nie zostały wydane chyba nigdy.
Poniżej linki do stronki gdzie pokazane są pojedyncze strony z książki w całości poświęconej caunter scheme: 1, 2 oraz tutaj z kolei współcześnie pomalowany "model" ciężarówki w skali 1:1.
Pozdrawiam, Daniel.

 
27-10-21 16:19  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam.
Będę podglądał, tutaj trochę zdjęć, może się przydadzą.

--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 
27-10-21 19:56  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Był i jest planowany Crusader III, ale w malowaniu jedynym i słusznym - czyli z 1DPanc. Jeśli masz dostęp do monografii W.Gawrycha, to tam znajdziesz rysunki takiego Crusadera; jeżeli nie, to daj znać - prześlę skan.

--
http://messer.cba.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024