FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
21-11-23 21:17  Odp: [R] Pierwszy polski niszczyciel/kontrtorpedowiec ORP Wicher, MODEL HOBBY, 1:200
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"Oszklisz" bulaje i okna?

 
21-11-23 22:19  Odp: [R] Pierwszy polski niszczyciel/kontrtorpedowiec ORP Wicher, MODEL HOBBY, 1:200
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Akra - wszystkie okna i bulaje są oszklone, może na zdjęciach słabo to widać.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
24-11-23 21:34  Odp: [R] Pierwszy polski niszczyciel/kontrtorpedowiec ORP Wicher, MODEL HOBBY, 1:200
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oszkliłeś klejem? (np.Wikol po wyschnięciu doskonale udaje szło)

 
25-11-23 23:20  Odp: [R] Pierwszy polski niszczyciel/kontrtorpedowiec ORP Wicher, MODEL HOBBY, 1:200
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Akra - bulaje i okna przeszkliłem przyklejając od wewnątrz cienką folię, a tam gdzie jest podposzycie - na burtach i szkielet nadbudówek zamalowuje w tych miejscach (podposzycie i szkielet) na czarno, więc dopiero przy odpowiednim padaniu światła widać, że otwory są przeszklone. Spróbuje następnym razem tak zrobić zdjęcie aby było widać efekt przeszklenia.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
12-01-24 18:32  Odp: [R] Pierwszy polski niszczyciel/kontrtorpedowiec ORP Wicher, MODEL HOBBY, 1:200
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam, szanowne koleżanki i kolegów w Nowym 2024 Roku.

Mały opis jak ja robię relingi na nadbudówkach, gdzie pozycje słupków mogą być nierównomierne:
na kawałku kartki zaznaczam sobie pozycje słupków, następnie od zaznaczonych punktów rysuje równoległe kreski, a potem naklejam taśmę klejącą dwustronną. Do taśmy mocuję druciki słupków w miejscu kresek – to zapewnia, że słupki się nie przesuwają, potem naklejam poprzeczki i na końcu cały reling delikatnie odklejam od taśmy klejącej, skrótowe foto-info poniżej:



Przykleiłem kominy oraz wywietrzniki fajkowe na śródokręciu:




Teraz zanim przykleję odciągi kominów to muszę zrobić wszelkie orurowanie, które jest przy kominach a także pierwszą wyrzutnie torped, aby potem przy obracaniu nie zahaczała o odciąg rufowego komina.

A tu specjalne zdjęcie dla Akry, ukazujące przeszklenie na mostku, bulaje też są przeszklone, ale ciężko jest to pokazać na zdjęciach.



Zrobiłem też gablotkę z plexi, więc będzie można już zacząć przyklejać drobnice pokładową, bo do tej pory co tygodniowe odkurzanie modelu pędzelkiem było by utrudnione. Teraz już model prawie wcale się nie kurzy.



Miniaturki się nie wyświetlają, nie wiem czy to chwilowe, czy coś w ustawieniach się pozmianiało, zdjęcia całe szczęście się otwierają.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

Post zmieniony (28-01-24 19:16)

 
12-01-24 18:43  Odp: [R] Pierwszy polski niszczyciel/kontrtorpedowiec ORP Wicher, MODEL HOBBY, 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, prawie kończysz model , a ja dopiero odkryłem relację , ładne opracowanie i ładnie sobie z modelem radzisz, , pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024