FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-06-19 21:38  [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

"O Kapitanie mój, Kapitanie...":)

Odkąd w jakimś starym numerze z MSiO przeczytałem artykuł o tym okręcie (a daaawno to było) marzył mi się jego model. I okazuje się, że marzenia się spełniają.
Mało tego - za projekt modeliku wziął się Alexander Kustov. Czegóż chcieć więcej?



Zatem, aby palce przypomniały sobie, co to karton, w przerwie zabawy z linkami na Mercurym, udało się podkleić wręgi.
A potem je wyciąć. A potem nawet skleić. Jakoś poszło i zassało:)

Modelik robię do linii wodnej. Ma po prostu tak fantastyczny kształt, że jakoś nie wyobrażam sobie go inaczej, niż tylko „na wodzie”.
Wycinanka jest dość gruba, ale po wyeliminowaniu elementów „zbędnych” – czyli wszystkiego związanego z dnem, zaczyna wyglądać całkiem sensownie i rokuje na ukończenie.

Prawdziwym wyzwaniem będzie jednak olinowanie i to ono zadecyduje, czy budowa zakończy się sukcesem, czy haniebną klęską:).

Na razie buduję kadłub, a właściwie elementy, które znajdą się pod górnym pokładem. Tak się składa, że są to chyba najciekawsze elementy kartonowe w tym modeliku, czyli wieże obrotowe Colesa, dla których, jeśli dobrze pamiętam zbudowano ten okręt.
Po linkach i żaglach, budowanie z samego kartonu daje sporo frajdy.



Jak to mówią: czarny to nie kolor - czarny to siła:)



I pierwsze widoczki ogólne.



Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"


Post zmieniony (06-02-24 17:02)

 
26-06-19 23:18  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Jak dla mnie brzydki przeokrutnie, tym lepiej dla niego. Obserwuję relację Kapitanie!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
27-06-19 07:26  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brzydki przeokrutnie, tym lepiej dla niego...
Święte słowa. Jestem, podglądam i kibicuję.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
27-06-19 10:16  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Brzydki-nie brzydki, żagle ma, a Mariaszek zrobi z tego arcydzielo;-) , ja obowiązkowo siadam do oglądania. Powodzenia.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
27-06-19 10:32  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

To pewne jak w banku że dioramka z tym okrętem w roli głównej będzie się znakmicie prezentować.
A zatem obserwuję :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
27-06-19 12:07  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Takie tematy to ja rozumiem ;-)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
27-06-19 13:10  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ważny krok od żagli - parowców do pancernych kadłubowców ;)
Zasiadam

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
28-06-19 14:03  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo mi się podobają okręty żaglowo-parowe, czyli napęd hybrydowy. Jeszcze fajniej by był, gdyby to był napęd boczno-kołowy, ale takich to jak na lekarstwo.
Zapowiada się świetny model. Będę zaglądał.

--
Siwy

 
28-06-19 20:04  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Swietny temat, powodzenia w budowie! Autor + Sklejacz = gwarancja sukcesu!

Siwy - mówisz i masz, właśnie Bumażne wypuszcza coś takiego:
http://papermodeling.net/forum/download/file.php?id=1333&mode=view

--
54323031

 
28-06-19 20:12  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kolejny nietuzinkowy i bardzo ciekawy temat wybrałeś. Powodzenia życzę.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
28-06-19 21:38  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

W Modelarzu 2/1981 są plany bocznokołowca z żaglami . Ja skleiłem w 1:100 - bardzo fajnie wygląda

 
02-07-19 23:09  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Sławomir, no weź! Pokaż tego Constututionena! (najlepiej w osobnej galerii)
Ja też się nań zamierzyłem, ale poległem. Co w niczym nie zmienia faktu, że wcale mu nie odpuściłem i za jakiś czas podejdę jeszcze raz.
Tomek

 
03-07-19 08:30  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

Witam
relacje z budowy prowadziłem na forum
[R/G] S/S CONSTITUTIONEN skala 1:100 projekt własny
niestety brak fotek bo padł wstaw org a ja nie mam już chęci aby wstawiać od nowa fotki (nie tylko w tej relacji)
Nie lubię odsyłać na inne forum ale jesli koniecznie chcesz zobaczyć to fotki zachowały się
http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=524&t=46646
pozdrawiam
Sławek

--

 
03-07-19 10:55  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Jednostka podobnie zakończyła żywot do Vasy. Jednostka ciekawa, jak napisał Art - okres przejścia z żagla na parę. Powodzenia życzę, kibicuję :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
20-09-19 00:33  Odp: [R] HMS
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

I wrzucili bidoka na wejściu do jednego wora z brzydalami. Ale nic to – z Kapitanem pokażemy Wam jeszcze piękną - ba! - niemal klasyczną sylwetkę okrętu eksperymentalnego.

Tyle, że nie dzisiaj:).

Zamocowałem pokład górny, w wycinance zwanym „huraganowym”, uprzednio doklejając mu od spodu sufit.



Sufit ten musiał wejść w „ząbki” w nadbudówce...



... i – co tu dużo mówić – wszedł (nawet jeśli słabo to widać):



Chciałbym napisać, że z resztą też idzie tak łatwo. Tradycyjnie jednak miałem problemy z burtami, tam, gdzie pewnie inni problemów by nie mieli. Troszkę zatem ściąłem wręgi na dziobie, aby dopasować dziobowe kawałki burt do ścian przedniej nadbudówki, ale nie upieram się, że był to dobry pomysł.

Na rufie z kolei zwęziłem same oklejki. Było kilka trudnych chwil, ale na szczęście najbardziej krytyczne łączenia zakryła na koniec listwa, która uratowała dzień.



Po doklejeniu wewnętrznych nadburć utworzyły się piękne rynienki, w których muszę umieścić ośmsetpisiąt hamaków, co troszkę zajmie. Początkowo próbowałem je zwijać z chusteczki, ale to był zły pomysł i ostatecznie zawijam je z wycinanki. Myślałem, że wyjdą gorzej, więc uznaję, że jest dobrze. Celowo układam je ciut nierówno, aby nie wyglądały jak spod linii. Co prawda nie wiem, czy to dobrze, ale grunt to mieć uzasadnienie:).





Nie jestem tylko pewien, czy tych wycinankowych hamaków jest wystarczająco dużo, aby owe "rynienki" wypełnić. Odpowiedź na to emocjonujące pytanie znajdziemy w następnym odcinku relacji:). Od obecnego będzie on różnił się głównie tym, że będzie tam... więcej hamaków.

 
20-09-19 01:18  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Żyjesz!

Model - cóż. Co tu gadać i się powtarzać... Co do hamaków - może dobrym pomysłem byłyby tkie nawilżane ściereczki do monitorów/okularów? Po wyschnięciu wydają się mieć fajną strukturę ni to materiał ni to papier, sztwne anie wiotkie.

--
54323031

 
20-09-19 08:02  Odp: [R] HMS
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Bardzo ciekawy temat wybrałeś :)
Na chwilę obecną wygląda to super, będę tu częściej zaglądał.

PS
Jaką farbką robisz retusz? Przy czarnych elementach nie mogę dobrać odpowiedniej. Przełamujesz czymś kolor?
--

Post zmieniony (21-09-19 09:40)

 
22-09-19 11:22  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nieco późno na poprawki, ale z porównania zdjęć Twojego modelu z fotografiami wież HMS Captain widać, że ścianki luf masz zdecydowanie za cienkie. Na oko powinny być co najmniej 3-4 razy grubsze:

 
27-09-19 23:50  Odp: [R] HMS
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Petrov – mam nadzieję, że to miłe zaskoczenie, a nie … coś innego:).

Wojtas – do retuszu na początku mieszałem biały i czarny akryl Renesansu i tego użyłem na burty. Ale potem przypomniałem sobie o Vallejo 70.994 (Dark grey) i jadę tym już bez żadnego mieszania.

Yarpen Zigrin – na zgłaszanie uwag nigdy nie jest za późno, nawet jeśli przy tym akurat modelu nie dam już rady czegoś poprawić.
W przypadku wspomnianych luf problemu jednak nie było. A po „pogrubieniu” wyglądają duuuużo lepiej - dzięki. Nie wiem, czemu nie zwróciłem na to uwagi wcześniej.
Niby drobiazg, a wygląda to zupełnie inaczej. Jeszcze raz dzięki.


Niechcący troszkę ostatnio pokłamczuszkowałem pisząc, że w nowym odcinku nie będzie niczego innego poza kolejnymi hamakami. Co prawda ten odcinek nastąpił nieco szybciej niż sam się spodziewałem i powstał głównie na potrzeby pokazania poprawek luf, ale skoro już tu jesteśmy …
Robienie hamaków jest tak nudne, że trzeba było jakoś urozmaicić sobie dzień.

W postaci urozmaicenia wystąpił tym razem komin. Wycinanka oferuje możliwość zrobienia go w wersji złożonej i wręcz przeciwnie.
Wybrałem wręcz przeciwnie. Wszak to jeden z tych elementów, które decydują o trudno uchwytnym uroku tego okrętu.



Mam wrażenie, że – patrząc na całość - od razu zrobiło się ciekawiej.



Szkoda, że nie mam na dziada tyle czasu, ile bym chciał mieć, bo checheszki z jego urody to jedno, ale zaczyna mi się coraz bardziej podobać ta sylwetka.

 
28-09-19 17:42  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie dziwne, że zaczyna się Ci podobać jego sylwetka, bo okręt wcale nie należał do jakichś wielkich brzydali. Paskudztwem był np. HMS Inflexible z 1876 r. kiedy go przebudowano pozbawiając ożaglowania:



Co do dział: Ja widziałem to zdjęcie, które wrzuciłem, co najmniej kilkanaście razy, więc utkwił mi w pamięci wygląd wylotów luf. Łatwo jest zauważać szczegóły, które ma się wyryte w głowie. :)

 
28-09-19 22:41  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Tych "kurków" po obwodzie wieży, mam nadzieję, że nie odpuścisz ;)

Take zdjęcie archiwalne i w dobrej rozdzielczości, to rarytas.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
17-11-19 12:20  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Art – uuu, takie rzeczy to już, proszę Pana, dla ART - ystów. A ja, cóż… Coraz gorzej widzę, coraz gorzej słyszę, w sklepie nie pamiętam, po co do niego przyszedłem … gdzie mi do takich cudów:).

Tymczasem w dalszym ciągu urozmaicam sobie zwijanie hamaków. Tym razem łódkami.



A gdy już zacząłem robić łódeczki, to skusiłem się też dla jeszcze większego urozmaicenia na taki pomościk. Takie elementy to ja lubię. To one ustawiają modeliki okręcików z tych czasów na półce z napisem: „Ciekawe”.





Powstało też kilka „domków” na pokładzie i trochę drucików. Nie ma tu nie wiadomo jakich wyzwań, ale niezdarnie parafrazując ucznia z dawnych czasów składających pieniążki na SKO – element do elementu, a będzie … dużo elementów. Liczę zatem na efekt „masy”:).



Mam nadzieję, że prześmiewcy sylwetki Kapitana zaczynają już dostrzegać jego mocno ukryte piękno. Bo jak nie, to… może uda się następnym razem.





Aby przygotować modelik do mocowania na nim różnych odstających cośków, zacząłem robi podstaweczkę.
Jeszcze trochę pracy nad wodą nas czeka, zatem na koniec tylko focia z obecnego, roboczego stanu.



Pozdrawiam

 
17-11-19 12:29  Odp: [R] HMS
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Oczami wyobraźni widzę Cię, jak siedzisz w "dużym pokoju" przy stole i sklejasz ten model, zwijasz hamaki i wykonujesz tą delikatną drutologię :-) Zapewne w TV leci akurat ciekawy program popularno-naukowy z epoki:-) Jak widać, podróże ubogacają wyobraźnię człowieka i moją:P
Woda w początkowym stadium wykonywania, ale już widzę, ze będzie hit:-)
Niemniej jednak hamaki rządzą!:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-11-19 13:18  Odp: [R] HMS
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

REWELACJA!!! Jak widzę Twoje klejenie, to mam ochotę sprzedać swoje egzemplarze tych modeli, które bierzesz na warsztat...
Pytania dwa:
Jaki drut?
Z czego woda?

--

Post zmieniony (17-11-19 13:22)

 
17-11-19 14:45  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Piękne wykonanie, gratuluję i kibicuję.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
17-11-19 23:43  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

StuG - ach, ta Twoja wyobraźnia. Jest tak blisko rzeczywistości, że bardziej nie można:).
Jakbyś jako człowiek i Ty chciał jeszcze popodróżować, to śmiało. A i jakiś nowy motywujący magnesik na lodówkę się może znajdzie:).

Petrov - drut: na relingi i poręcze - mosiężny, a na "pałąki" nad zejściówkami miedziany. A co do wody - została mi jakaś reszta bezbarwnego żelu Vallejo i ją położyłem na pomalowane podłoże. Te żele są naprawdę fajne, choć do tej pory próbowałem je tylko na 700 - kach. Tam jest mniejsza powierzchnia i jakoś tak łatwiej tą "wodę" wymodelować. W skali 1:200 sam jestem ciekawy efektu.
A modeli nie sprzedawaj, tylko rób. Choć rozumiem Cię o tyle, że ja sam również wolę robić jakieś "nieodkryte" wcześniej wycinanki.

El Comandante - ja z kolei śledzę z wielkim zainteresowaniem budowę Twojego Sachsena. I życzę więcej czasu na modelowanie, bo to bardzo ciekawy i efektowny model, z którym świetnie sobie radzisz.

 
18-11-19 09:53  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ślicznie dziergasz to swoje cudo ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-11-19 12:50  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Przepraszam autora wątku za wtręt, ale nie mogłem sie powstrzymać :-)

Historię tego wyjątkowo nieudanego, popisowo wręcz „skopanego” okrętu przedstawiłem w Opowieści 242, pod tytułem „JAK NIE NALEŻY PROJEKTOWAĆ OKRĘTÓW”. Można ją przeczytać tutaj: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=76028&t=73019&page=73

A model wychodzi Ci prze-pięk-ny!

--

 
18-11-19 21:23  Odp: [R] HMS
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

marek1 - E no bez przesady – jakie cuda? Tu (choć wstyd to trochę przyznać - przepraszam), nie ma nawet ambicji na posiadanie ambicji do robienia cudów:). Tu się po prostu robi wycinankę. A że staram się robić ją czysto? Cóż, brudno nie lubię:)
I tyle.

Akra – Twój opis jest tu jak najbardziej na miejscu – fajnie wzbogaca relację. Sam przeczytałem z przyjemnością. Dzięki!

Post zmieniony (20-11-19 10:19)

 
11-12-20 18:07  Odp: [R] HMS
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

W stoczni świętowano z okazji ukończenie hamaków. Poszło szybciej dzięki półseryjnej produkcji.



Na pokładzie dużo więcej już się właściwie nie podzieje. Parę drobiazgów jednak zostało.
Na dziś doszły koła sterowe. Jakimś cudem dało się to wyciąć. Choć jak widać na foci już niekoniecznie dobrze wyretuszować.
Tyle miesięcy temu już to zrobiłem, a dopiero na foci to dziś zobaczyłem. No nic - poprawi się.



A tu dowód niesprawiedliwości modelarskiej. Tyle się człowiek nazwijał hamaków, ale guzik to zmieniło w ogólnym wyglądzie.
A dodasz trzy patyki i od razu modelik jakiś inny.
Patyki ustawione tymczasowo. Trzeba je jeszcze troszkę podkręcić.



Coraz więcej myślę o olinowaniu, bo tak czy siak się zbliża. Nie są to tak całkiem wesołe myśli, bo 1:200 to jednak ciężka skala dla (w miarę fajnego) jego odwzorowania.
Pomału jakieś pomysły się docierają, więc może już następnym razem jakiś sznurek się pojawi.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (21-12-20 21:13)

 
11-12-20 19:05  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A jakieś zdjęcia będą? :P Czy tylko ja żadnych nie widzę?

--
54323031

 
01-10-22 20:04  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Od czasu do czasu udaje się coś przy Captainie ruszyć. Idzie to jednak bardzo wolno.

Model jest dość trudny, a przy przy rozpoczęciu prac nad olinowaniem pojawiło się więcej pytań niż odpowiedzi. Nie dość, że rysunki są nieczytelne, to jeszcze chyba nie do końca przemyślane. Choć może to drugie wyjaśnia to pierwsze :). Linki są narysowane w dużej mierze jako jakieś kreski, które gdzieś prowadzą, ale gdzie i jak je dokładniej zamontować, to już zgaduj zgadula. Dużo elementów robię więc na czuja, ale czy dobrze czuję - nie mam pojęcia.

W efekcie mam wrażenie, że zaczyna z tego wychodzić coś jedynie Captainopodobnego. Model skończyłby już dawno w poczekalni, gdzie czekałby sobie, aż by się sam rozpadł (lub ja). Jednak dwie rzeczy jeszcze utrzymują mnie przy budowie. Raz - nieopatrznie obiecałem komuś, że go skończę i dwa - w sumie to on zaczyna jakoś nawet "wychodzić". I właściwie jeszcze trzy - mam co kleić na spotkaniach sklejaczy SnE. Dziękuję uczestnikom, bo gdyby nie ich obecność, chyba bym sam jednak nie dał rady lepić tego ... czegoś.

I tak wykonując tradycyjne dwa kroki do przodu i jeden do tyłu (czasem mam wrażenie, że nawet dwa do tyłu i jeden do przodu) leciało to tak:

Najpierw zbudowałem kolejne pomosty, jakieś schodnie, podpory masztów i różną druciarnię - głównie ramy do osłon na zejściówkach i kolejne relingi.

W pewnej mierze trud był to zbędny, ale o tym za chwilę.



Przy robieniu olinowania skutecznie części relingów już się pozbyłem. Za duże łapy, za małe części. Nie będę ich na razie naprawiał.
Pracując nad olinowaniem, z nieba spadły mi przygotowane przez Seahorse'a fenomenalne bloczki i nagle. To były pierwsze światełka w tej budowie od wielu, wielu miesięcy. Praca z tymi elementami to sama przyjemność i dzięki nim od razu ruszyło.

Nagle:



Bloczki:



Dużo miesięcy, dużo pracy, dużo poprawek, a efekt dalej odległy od oczekiwanego po tak długim czasie. Ale coś tam jest.





--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
02-10-22 20:13  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Świetnie Cię znowu widzieć z tym modelem.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
03-10-22 20:45  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Nie narzekaj, jest źle ale tragedii nie ma :P Model świetnie wygląda, bardzo ciekawy kształt a wykonanie jak zwykle: może być, ujdzie w tłumie :D Ten model to dowód na to że poczekalnia daje świetne efekty! :D

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
04-10-22 08:35  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak na tyle narzekania, to model wygląda znakomicie:-)
Zresztą bez narzekania tez by wyglądał tak samo:-)
Swoja drogą strasznie masywne te maszty były.
Mnie jednak niezmiennie zachwycaja te zwinięte śpiwory naokoło:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-10-22 20:05  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Podoba mi się! Pokazujesz, że mimo wielu trudności i niedociągnięć opracowania można zrobić z tego ładny model.

P.S. Kołkownice rządzą!

A jak będziesz za dużo narzekał to trafisz do poczekalni razem z modelem, o.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
11-10-22 17:14  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Spychacz - serdecznie dziękuję!

El Comandante, vel Człowieku o wielu imionach (acz żadnym ładnym:)) - również dziękuję. Przychodzi też mi na myśl jeszcze jedno słowo, ale to jutro Kochany:).
StuG - może dlatego najbardziej podobają Ci się te śpiwory, gdyż są one z papieru. Niestety udział tego materiału w tym modelu będzie raczej spadał. Dojdzie więcej kijków i sznurki - prawie fuj:).
Stachooo - jedna chwila, w której dostałeś Moc i od razu byś rozstawiał po poczekalniach:). Mam nadzieję, że Wielkie Oko to widzi, bo z wielką Mocą wiąże się wielka Odpowiedzialność. Poza tym dziękuję i również pozdrawiam.


Ale wracając do relacji. Dziś krótko, ale modelik na tyle zmienił sylwetkę, że postanowiłem podzielić się świeżymi zdjęciami. Doszły kolejne piętra masztów.





Mam lekkiego stresa, bo dość to delikatne i boję się, jak to wytrzyma napięcia linek, ale powalczymy.

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
11-10-22 18:04  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Muszę Ci powiedzieć, że zacnie to wygląda. Wiem, że dna raczej nie będziesz robił, ale myślę, że to dodałoby pokrakowi uroku.
Tak czy inaczej, kawał solidnej roboty ;-)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
17-12-22 15:13  Odp: [R] HMS
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ziga - Masz rację. Musze przyznać, że teraz trochę żałuję decyzji, aby nie robić pełnego kadłuba.

Olinowanie stałe jest właściwie ukończone, udało się też naprawić część relingów, co cieszy mnie szczególnie. Teraz tylko trzeba uważać, by znowu ich nie zepsuć:).

Dzisiejsza aktualizacja będzie jednak ciut inna. Modelik zyskuje bowiem nowy, ciekawy i muszę przyznać dość dla mnie zaskakujący kontekst.
Gdy zacząłem budowę Captaina, ani myślałem, że kogoś poza Szanownymi Forumowiczami taki temat zainteresuje. Okazało się jednak inaczej.

Około roku temu, za pośrednictwem niniejszej relacji nawiązał ze mną kontakt szef projektu, którego celem jest odnalezienie wraku HMS Captain. Jednym z uczestników tego projektu jest jeden z potomków głównego konstruktora tego okrętu (który zatonął wraz z nim), czyli Sir Sherard Cowper-Coles. Początkowa propozycja dla docelowego wykorzystania naszego "konradusowego" modeliku, była taka, by stał się on prezentem dla rodziny Coles'ów.

W międzyczasie jednak pojawiły sią jeszcze inne pomysły. W miarę kończenia modeliku będę się starał o nich pisać w kolejnych aktualizacjach, bo temat dość mocno żyje, a szef projektu ma coraz to nowe i coraz bardziej szalone pomysły:). Generalnie jednak modelik stał się częścią - prawdopodobnie najmniejszą, ale jednak :) - całego tego projektu, co jest dla mnie zarówno ogromnym zaskoczeniem jak i też - jak możecie się domyślić - wielką przyjemnością.

Zainteresowanych historią okrętu i projektem odnalezienia HMS Captain serdecznie zapraszam na stronę, prowadzoną w jego ramach: https://findthecaptain.co.uk/

Aktualizacja zatem nieco dziwna - bo mało modelarska, ale mam nadzieję, że nie zamuliłem za bardzo:). Na koniec tradycyjnie kilka aktualnych zdjęć.











Pozdrawiam

--

Post zmieniony (17-12-22 15:15)

 
17-12-22 16:20  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Panie, zrywa papę z dachu! Podstawka rewelacyjna, znacznie lepsza, niż gdybyś wszystko zaciaprał wodą.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
18-12-22 21:18  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak to mówiłeś na SNE? "Kurde, mam dość tego modelu, nie chce mi się, *********ę to":-)
A tutaj nowe siły wstąpiły w Twoje trzewia:-) Brawo:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-12-22 21:29  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Nie rozumiem narzekania bo model robi on świetne wrażenie! Podstawka idealna a i historia ciekawa. Odstaw Waść plastik bo wychodzi Ci to na zdrowie :D

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
06-02-24 17:33  Odp: [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Serdecznie witam w galerii modeliku!

"Captain" po skończeniu prezentuje się mniej więcej tak:




Przepraszam, że relacja nie była kontynuowana, ale budowa albo nie szła w ogóle, albo nabierała takiego tempa, że trudno było znaleźć czas i sposobność do robienia bardziej godnych zdjęć.



Trzeba uczciwie powiedzieć, że im dłużej robiłem ten modelik, tym mniej go lubiłem. Była to jednak bardziej kwestia jakiejś mojej niezdarności, dzięki której budowa przebiegała w rytmie: 2 kroki do przodu i 1 do tyłu. Gdy tylko coś zrobiłem, zaraz udało mi się to zepsuć, albo uznawałem, że muszę to zrobić jeszcze raz, bo coś mi nie grało. Nawet teraz, podczas robienia zdjęć, udało mi się uszkodzić lekko olinowanie - ech. Natomiast końcówka budowy była już naprawdę przyjemna. Gdy zaczął się wyłaniać obraz całości - to już było to.



Sam model – po skończeniu – bardzo mi się podoba. Tym bardziej żałuję, że nie umiem za bardzo pokazać jego urody na zdjęciach, bo to chyba jedyny u mnie przypadek, gdy modelik akurat „na żywo” wygląda lepiej niż na fotkach. Przy okazji ich robienia zauważyłem kilka niedociągnięć w malowaniu, coś tam się odkleiło, więc jeszcze na chwilkę do modelu trzeba będzie tak czy siak wrócić. Nowych zdjęć już raczej jednak nie zrobię, bo niewiele nowego by wniosły do ogólnego wyglądu.


Bardzo dziękuję Andreasowi za pomoc przy końcowym etapie budowy modeliku w postaci wskazówek pomagających zrobić ostatnie relingi na głównym pokładzie (te czarne :)). Nawet jeśli zabrakło mi cierpliwości (i umiejętności), by zrobić je dokładnie wg tych uwag to i tak chyba najlepszy reling, jaki udało mi się do tej pory wykonać.



Przy budowie miałem wiele zagwozdek i nie do końca zrobiłem wszystko tak, jak przewidywał projektant. Pewnie czasem moje wybory były bardziej trafne, inne pewnie mniej, ale taki to już urok robienia modeliku, do którego są śladowe ilości i to dość niewyraźnych zdjęć. Każdy model w necie tego okrętu też wygląda inaczej, więc budowa bardziej przypominała grę w zgaduj – zgadulę, tyle że bez wygranych :).

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie komentarze, uwagi, a przede wszystkim za towarzystwo w relacji! Było mi bardzo miło.



Ufff - koniec:)

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
06-02-24 18:06  Odp: [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Śliczności. Nieważne, czy jest na 100% zgodny z rzeczywistością, której nie da się stwierdzić czy przywrócić. Ważne, że efekt końcowy jest powalający.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-02-24 19:53  Odp: [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Pięknie wyszedł i tego się trzymaj. Szkoda, że raczej nie będzie szansy zobaczyć go na żywo...

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
06-02-24 22:39  Odp: [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Piękny model (i bardzo fajna woda)! Aż narobiłeś mi ochoty na coś drugiej połowy XIX wieku.

--
pozdrawiam
Piotr


 
07-02-24 12:41  Odp: [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Piękny model ślepego zaułka inżynierii okrętowej.
Samokrytyka niepotrzebna bo prezentuje się super.
Naprawdę spartolone to są moje modele, ale na razie się uczę nowych technik lepiarstwa

Nawet ostatnio zastanawiałem się, czy go nie kupić
al się strzeliłem po pysku (masz już dość niesklejonych modeli)
i pomogło :)
a i woda zacnie wykonana

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
07-02-24 15:29  Odp: [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

I dobrze jest i nie trza psuć. Gratulacje, wygląda bardzo zacnie. Będzie do obejrzenia w Przeci (bo z czymś się na pewno pojawisz:-))?

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
08-02-24 16:01  Odp: [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetne wykonanie. Gratulacje !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-02-24 20:36  Odp: [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Efekt odwrotnie proporcjonalny do Twoich starań przybycia na kolejne spotkania GEKO:-)
Podziwiam za wytrwałość no i bardzo mi się podoba co do tej pory pokazałeś:-)
Co następne?:P

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024