FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-12-22 17:38  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Żeby kleić Hala, trzeba być mocnym... To jeszcze nie mój etap. Świetnie Ci idzie. Kibicuję każdemu kto klei maszyny wielosilnikowe:)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
12-02-23 20:01  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Dość długo niczego nie pokazywałem, ale zwyczajnie czasu na klejenie ciągle mało.
Mimo wszystko powolutku nowych elementów ciągle przybywa.
Jest już gotowy centropłat.


Skleiłem też:
Fotel pilota i płytę pancerną:


Panele radia:


A także poszycie dolnej części tyłu kadłuba. Ten element najpierw skleiłem "w powietrzu" bez retuszu na podklejanych od spodu skrawkach cienkiego papieru, a następnie całość nakleiłem na szkielet. Uważam, że wyszło znośnie, poza retuszem (robionym po sklejeniu), który w dwóch miejscach mi się nieco rozmazał, ale zobaczyłem to dopiero na zdjęciach.


Teraz to samo muszę zrobić z grzbietem kadłuba, ale ten element połączony jest z oszkleniem. W tym to celu zrobiłem kopyto. Szablon z wycinanki skserowałem na brystolu, dorobiłem od dołu coś w rodzaju szkieletu z tektury, zabezpieczyłem cyjanoakrylem i wypełniłem szarym gipsem. Następnie zaczęło się tłoczenie ręczne. Zrobiłem trzy sztuki, z których żadna mi nie odpowiada i na razie tyle - nie mam chwilowo więcej folii termoplastycznej. Jak uda się to zrobić - pokażę efekt.
Kopyto:

Pierwsze niezbyt udane próby:


Na razie jest lekka frustracja, ale coś mi mówi: Don`t give up!

No i to tyle. C.D.N.

Post zmieniony (12-02-23 20:11)

 
13-02-23 09:00  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Segmencik piękny.
Co do tłoczenia - w czym tkwi problem, może folia jest za gruba?
Robiąc swoje kabinki, kopyta wykonywałem z nadmiarem aby później mieć z czego wycinać i dopasowywać.
Czy Twoje kopyto jest "pod wymiar"? Może spróbuj go przedłużyć z obu końców.
Powodzenia w dalszych zmaganiach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
13-02-23 16:54  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Na takim kopycie ciężko będzie Ci uzyskać dobry efekt. Podejrzewam, że powierzchni daleko jest do gładkiej. Zachęcam do zrobienia jeszcze jednej wytłoczki i zalania jej gipsem (warto wetknąć do środka jeszcze jakąś śrubę czy innego dynksa, który będzie można przymocować w imadle). Takie kopyto możesz ładnie wyszlifować i przepolerować.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
13-02-23 17:43  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
No właśnie gładkość jest małym problemem, ale zalałem to cyjanoakrylem i wypolerowałem. Natomiast w żadnej z trzech prób nie uzyskałem idealnego kształtu - chyba jednak folia jest za gruba. Poszukam, popróbuję i się zobaczy.

 
14-02-23 20:37  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Piotreq ,. samym kopytem nic nie zdziałasz . Poszukaj sobie parę relacji jak to się robi prawidłowo . Musisz mieć płaską odstawę z otworem takim aby można było wcisnąć kopyto . I na tej podstawie układasz folię którą rozgrzewasz .Kopytko warto jeszcze posmarować olejem , to jest mój knif .Osobiście kopyta robiłem ze szpachlówki samochodowej . Bardzo ładnie się obrabia i uzyskuje się b. dobrą gładkość .


Pozdrawiam

Jańcio


,,Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę."
,, Pierdu , pierdu a walizki skaczą po peronie !!! "

--

Post zmieniony (14-02-23 20:42)

 
02-04-23 19:03  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Czas na aktualizację.
Powstało oszklenie i tylna część kadłuba.


Na dole wykonałem konstrukcję we wnękach klap.


W następnej kolejności wziąłem się za szkielet skrzydeł.
Na początku był chaos.

Z którego powoli zaczęło się coś wyłaniać.

Gotowy szkielet czeka na oklejenie.


C. D. N.

 
12-07-23 15:12  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Ostatnio miałem sporo wyjazdów, które nie sprzyjały klejeniu. Ale już jestem w domu i działam.
Skończyłem skrzydła i wziąłem się za silniki.






C. D. N.

 
13-07-23 10:51  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Tył kabiny wyszedł bardzo dobrze. A co z resztą kabiny ? Nie byłoby lepiej/bezpieczniej zrobić całość i odciąć tył aby idealnie pasowały do siebie ? Czy zmniejszałeś grubość kartonu w elementach grzbietu na styku z centropłatem ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
13-07-23 11:49  Odp: [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam taką zasadę, że kabinę robię na samym końcu. Tym bardziej, że zamierzam zrobić otwartą. Być może trochę się wyłamię, ale na razie zostawiam to na później.
Wszelkie elementy oprofilowania zawsze fazuję od spodu, żeby nie było uskoku na miejscu styku.
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024