FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-11-22 16:31  [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam!
Po szczęśliwym zakończeniu budowy ORP Garland (relacja TUTAJ), po chwili odpoczynku, mój wzrok zaczął coraz częściej padać na przedwojenne torpedowce ORP Podhalanin i ORP Ślązak:



Oba modele opracowane przez pana Grzegorza Nowaka w skali 1:200 i wydane w 2003 roku. Przed przystąpieniem do budowy, z racji wiekowego kartonu, oba modele pokryłem od strony druku jedną warstwą lakieru Capon.
Budowę rozpocząłem od wykonania szkieletu ORP Podhalanin. Wypełniając przestrzeń kadłuba, podobnie jak w Garlandzie zastosowałem dla treningu kilka technik (doklejanie tekturowych pasków, wypełnianie gąbką florystyczną i wypełnianie przestrzeni arkuszami tektury (burty w części dziobowej). Oklejanie poszycia dna poza małymi korektami elementów poszycia, przebiegło bezproblemowo:








Gorzej było z burtami.





Po raz kolejny (w Garlandzie wyszło podobnie) aby spasować ze sobą wszystkie poszycia burt musiałem odsłonić krawędź górnego pokładu.
Po wykonaniu kadłuba Podhalanina zdecydowałem się na odłożenie go na bok i wykonanie kadłuba ORP Ślązak aby na późniejszych etapach wykonywać oba modele jednocześnie. W tym przypadku całość kadłuba wypełniłem gąbką florystyczną po czym zeszlifowałem jej nadmiar i pokryłem szpachlą do drewna. Po oszlifowaniu i uzupełnieniu większych ubytków gąbki mogłem przystąpić do oklejania poszycia dna.








Podobnie jak w przypadku Podhalanina oklejanie nie przysporzyło problemów i podobnie jak w przypadku Podhalanina musiałem znowu odsłaniać krawędź górnego pokładu, tak aby wszystkie burty zeszły się właściwie.







Miałem więc gotowe dwa gotowe kadłuby i mogłem przystąpić do dalszej budowy, w obu stoczniach jednocześnie.
Do chwili obecnej wykonałem na obu modelach rufową zrzutnię, napęd, wyrzutnię torped oraz kilka drobiazgów widocznych na poniższych zdjęciach:














Na tę chwilę to tyle, pewnie co jakiś, bliżej nie określony czas będę odświeżał relację.



Pozdrawiam.

--

 
14-11-22 18:20  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dolny pokład też musiałeś odsłonic?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
14-11-22 18:58  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Nie, z dolnym pokładem nie było problemu. Pozdrawiam.

 
21-12-22 10:14  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam, delikatna aktualizacja tematu. Modele wzbogaciły się o żurawiki dziobowe i armaty 75 mm, dodatkowo ORP Podhalanin zyskał nadbudówkę przy kominie wraz z relingami. Efekty poniżej:















Do następnej aktualizacji!

 
21-12-22 10:27  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
Lukee 

 

Armatki jak i reszta drobnicy super.
Tylko zastanawia mnie jak można wiedząc, że jest błąd przy części dziobowej kadłuba walnąć go drugi raz? JAk przy pierwszym ewidentnie coś jest za długie lub za krótkie to przy drugim już bym wyrównał szkielet tak by wszystko się zeszło... Tak mi się przynajmniej wydaje chyba, że przyczyna jest jakaś inna.
Ale myślę, że wyposażenie skutecznie odciągnie uwagę od tej krawędzi pokładu 😁

 
21-12-22 10:44  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Hej. Przy drugim modelu (Ślązak) górny pokład podkleiłem o połowę cieńszą tekturą (0,5 mm) ale niewiele to pomogło. Generalnie, podglądając relacje i zdjęcia wcześniej sklejonych modeli, nie zauważyłem tego problemu i winy doszukiwałem się bardziej w swoich umiejętnościach niż w opracowaniu. Zresztą w ORP Garland wyszło mi dokładnie tak samo i nie wiem naprawdę w czym tkwi mój błąd. Na 3 sklejone kadłuby okrętów (to są moje pierwsze w życiu okręty) we wszystkich wystąpił ten sam błąd. Bardzo mnie to dziwi i irytuje, ale masz rację, wiedząc o problemie można było trochę przyciąć wręgi dziobowe...

 
23-12-22 17:48  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Moja ulubiona klasa okrętów z tamtych lat. Kilka z nich skleiłem. Ładnie wygląda to co już wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-01-23 22:48  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam wszystkich w nowym, 2023 roku życząc przy okazji spełnienia wszystkich modelarskich planów. Dzisiaj, w Nowy Rok, wrzucam małą aktualizację wątku. Modele wzbogaciły się w okresie świątecznym o wyposażenie w okolicy komiana jak i o same kominy. W przypadku ORP Ślązak, w oko rzuca się mały błąd w projekcie, mianowicie zabudowanie wejścia pod kominem, co akurat zostało prawidłowo zaprojektowane w Podhalaninie. Jeśli nie zabraknie mi samozaparcia, to postaram się to poprawić, bo jednak rzuca się to w oko. Dobrze to widać na szóstym zdjęciu. Kilka zdjęć z wykonywania detali oraz końcowy stan aktualny przedstawiam poniżej. Pozdrawiam!









 
01-01-23 23:44  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Dumam nad tym twoim pokładem i przyszło mi do głowy co następuje:
może za mało pianki* zeszlifowałeś, przez co wzrósł obwód po wrędze, a ponieważ burty pasowałeś stykiem do poszycia dna, to ci zjechały burty w dół (?) może przy dłuższym obwodzie wręgów w rejonie fordeku ten błąd się uwypuklił
EDIT : * czy tam innej szpachlówki
oraz drugi pomysł - za grby karton użyty do podklejenia wodnicy. pół milimetra tu i pół tam to razem 2 milimetry haha

--

Post zmieniony (01-01-23 23:49)

 
09-01-23 19:03  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Żółtodziób, dziękuję za szukanie przyczyny nieschodzenia się poszycia burt, oczywiście uwzględnię Twoje uwagi i sugestie w następnych modelach.

Przy okazji chciałem zwrócić się do okrętowców o poradę dotyczącą łańcuchów kotwicznych na Podhalaninie i Ślązaku. Autor opracowania zamieścił rysunek wskazujący, że kotwice powinny zostać połączone łańcuchem przeciągniętym przez kabestan:



Wydaje mi się to conajmniej dziwne, chyba, że kotwice były tak spinane podczas rejsów a w razie potrzeby ich zrzucenia wyglądało to inaczej...
Zacząłem przeglądać zdjęcia oraz posiadaną dokumentację ale nabrałem jeszcze więcej wątpliwości.

W zeszycie nr 25 cyklu "Okręty Polskiej Marynarki Wojennej", pan Grzegorz Nowak zamieścił rysunek poglądowy Podhalanina, z którego wynika, że kotwice mają być spięte łańcuchem dodatkowo z wykorzystaniem dziobowych knag:



Na pokładzie dziobowym widoczne są również dwa otwory, które można by zidentyfikować jako kluzy można więc założyć, że to z nich wychodzą łańcuchy. Uwzględniając kluzy, rozkład łańcuchów mógłby wyglądać np. tak:




Dodatkowo w tym samym zeszycie zamieszczone jest zdjęcie planów stoczniowych okrętów typu A 80 z którego wynikałoby, że łańcuchy wychodzą z burt...


Faktycznie, na burcie jest zaznaczone miejsce, które mogłoby być kluzą kotwiczną, wtedy łańcuch mógłby wychodzić z burty, jak na planie stoczniowym, tylko po co wtedy kabestan na pokładzie... Poza tym żadne historyczne zdjęcie tego nie potwierdza.



Pomożecie?

--

Post zmieniony (09-01-23 19:06)

 
09-01-23 19:44  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Jako, że rysunek w instrukcji modelu powoduje więcej wątpliwości niż coś wyjaśnia, to ja na swoim modelu Podhalanina metodą "na pałę" przeprowadziłem łańcuchy prawie tak jak na zdjęciu trzecim, ale bez ich krzyżowania. Czy tak to powinno wyglądać? Prawdopodobnie nie.
https://zapodaj.net/e363e7a47377d.jpg.html
--

Post zmieniony (09-01-23 19:48)

 
09-01-23 21:17  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Może takie plany coś pomogą jest to Modelarz 3/85.


Pozdrawiam Michał.

 
10-01-23 11:55  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

To co nazywasz knagami to półkluzy i tu niestety jest błąd, bo na planach widać półkluzy a w modelu są kluzy.
Półkluza to taka kluza z najczęściej ukośnym rozcięciem (czasem też prostym) u góry, aby można było linę/łańcuch wygodnie przez nią przełożyć bez przewlekania całości począwszy od końca yyy dziwnie to zabrzmiało hehe

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
11-01-23 00:57  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Tu ładnie widać półkluzę i osłonę krawędzi pokład burta pod nią, żeby łańcuch nie haratał i gładko schodził
https://rocznikgdynski.pl/wp-content/uploads/2020/05/iTorpedowiec-ORP-PODHALANIN-zacumowany-przy-nadbrze%C5%BCu.jpg


--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
22-01-23 23:08  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Cześć, mała aktualizacja. Oba okręty obecnie są wykonane dokładnie na tym samym etapie. Ostatnio uwagę skupiłem na nadbudówkach okrętów. Efekty poniżej:













Trzeba przyznać, że okręciki nabierają kształtu, co bardzo mnie raduje i mobilizuje do podkręcenia tempa w stoczniach.



Pozdrawiam!

 
24-01-23 09:57  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Pięknie to wszystko wygląda. Nadspodziewanie dobrze wyglądają te papierowe imitacje brezentu na relingach.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
24-01-23 13:03  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Dzięki, trochę korciło mnie przybrudzenie tych plandek, ale póki co odpuściłem próby. Ostatecznie decyzję podejmę przy końcowym retuszu modeli.

 
25-02-23 20:09  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Czołem, krótka aktualizacja stanu prac przy obu modelach. Muszę przyznać, że Ślązak poszedł z pracami dużo bardziej do przodu niż Podhalanin. W zasadzie na Ślązaku zakończyłem wszystkie prace na dziobie. Na pierwszy ogień poszły relingi. Słupki przycinałem wg szablonu zrobionego z igły lekarskiej. Potem przy użyciu kleju Kropelka przyklejałem barierki





Oglądając archiwalne zdjęcia uzupełniłem elementy modelu o poprzeczki kotwic oraz wystające poza obrys kadłuba "podkładki" pod kotwicę i łańcuch. Dorobiłem również na szczycie dziobu czarny element z otworami do cum. Łańcuch o zbliżonych wymiarach do szablonu znalazłem w Rossmannie jako jeden z wisiorków za dwadzieścia parę złotych. Zaczerniłem go preparatem AK 174



Gotowy dziób ORP Ślązak prezentuje się następująco:







Dodatkowo, w nadbudówce zabudowałem lampy sygnalizacyjne, tak, żeby docelowo stały we wnęce. Lampy sygnalizacyjne i wnęki w której stoją nie były w ogóle przewidziane w wycinance, autor jedynie zaznaczył w 2D ich miejsce na bokach nadbudówki.



A co słychać u Podhalanina? Przybyło trochę drobnicy na pokładzie dolnym, przykleiłem słupki relingów, wykonałem czarne podkładki pod łańcuch i kotwice oraz wykonałem czarne półkluzy do przełożenia łańcucha. Autor wycinanki zaproponował w tym miejscu zwykłe knagi co jest niezgodne z archiwalnymi fotografiami Podhalanina.



Tyle na razie, jak coś więcej przybędzie, będę odświeżał wątek. Pozdrawiam!

 
26-02-23 09:36  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
michal84   

Witaj, zdecydowanie widać progres umiejętności po budowie Garlanda, bo widać staranność i dbałość o detale. Twoja praca na pewno może być wzorcem przy budowie torpedowców dla innych modelarzy podejmujących ten temat (a z pewnością i ja kiedyś będę bazował się na Twojej relacji).

m84,

--
https://kartonowe-hobby.pl/galeria-i-relacje/

 
27-02-23 09:09  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

michal84 dziękuję za dobre słowo, obserwując Twoje relacje muszę przedefiniować znaczenie słów cierpliwość, dokładność, staranność i dbanie o szczegóły w kontekście modelarstwa kartonowego. Człowiek uczy się przez całe życie :). Pozdrawiam!

 
18-04-23 13:41  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Czołem, kolejna krótka aktualizacja stanu prac przy obu modelach. Niestety brak czasu powoduje, że budowa strasznie rozciąga się w czasie. Oby tylko szczęśliwie dobrnąć do końca...

ORP Ślązak nadal jest "do przodu" z budową. W zasadzie z grubszych rzeczy to pozostało zrobić w nim przedni maszt z olinowaniem i CKM-y. Podhalanin nie ma jeszcze relingów pokładu dolnego i masztów. Oba modele za to mają skończoną część dziobową. W zasadzie pozostało tylko dokleić siatkę osłaniającą na relingi w Podhalaninie. Jako materiał na siatkę wykorzystałem drobną siateczkę wyjętą z filtra do wody Dafi.
Oba modele zacząłem już składać do kupy i przykleiłem w nich na stałe dolną część nadbudówki. Ponadto w obu modelach wykonałem tą dziwną konstrukcję przed nadbudówką (czerwona strzałka na zdjęciu poniżej) pomimo tego, że w opracowaniu Ślązaka nie występowała. Analiza historycznych zdjęć upewniła mnie jednak, że na przestrzeni lat dwudziestych i trzydziestych element ten występował również na Ślązaku.



Poza tym wykonałem szalupę wraz z żurawikami dla obu okrętów, na razie nie przyklejam bo będzie przeszkadzała przy mocowaniu olinowania masztu przedniego.



Budując tylnią częśc relingu Ślązaka starałem się kierować wskazówkami ze starych zdjęć i planów. Efekt będzie widoczny po jego pomalowaniu.



Poza tym, trochę drobnicy, reflektor i maszty. Zdecydowałem, że przedni maszt modeli będzie z plastikowej rurki, natomiast ramiona to drut miedzieny. Tylni maszt natomiast jest w całości zlutowany z miedzianego drutu. Efekt dotychczasowych prac poniżej:






Tyle na razie, kolejny post powinien już być końcową galerią.
Pozdrawiam!

 
18-04-23 22:58  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ładnie Ci idą te okręciki. Fajne żurawiki i reling. Ale szkoda, że nie przeszkliłeś świetlików. Zrobiłeś reflektor z żarówką a te świetliki z niebieskim kolorkiem zostawiłeś. Moim zdaniem albo szklić co się da albo zostawić konsekwentnie elementy z wycinanki. Tym niemniej modele będą efektowne 👍.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-04-23 07:42  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Dzięki. W pełni się z tobą zgadzam, miałem po fakcie podobne przemyślenia i chyba jedyne co mi pozostało w tym momencie to trochę przygasić ten oczobitny kolor świetlików. Pozdrawiam.

 
19-04-23 08:12  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Niekoniecznie, lepiej już nic z tym nie zrobić, a zebrane doświadczenie wykorzystać w kolejnym projekcie. W modelarstwie redukcyjnym, bardzo ważna jest konsekwencja. Uproszczenia rzecz normalna, na tym polega słowo 'redukcyjny', ale konsekwencja pewnych decyzji i założeń jest istotna.
pozdr

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
19-04-23 10:21  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Karaś ma rację. Zostaw świetliki w spokoju. Można coś popsuć przy tej drobnicy, relingach a efekt niekoniecznie będzie tego wart.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-04-23 20:32  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Piotr możesz pokazać bliżej w jaki sposób zamocowałeś linki do pokładu? I jak zrobiłeś że są tak ładnie napięte? Pytam jako okrętowy laik ;-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
03-07-23 08:23  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Cześć!
Szczęśliwie dobrnąłem do końca budowy ORP Ślązak. Nie udało mi się utrzymać równoległego tempa prac przy obu okrętach i w pewnym momencie zacząłem budować wyłącznie Ślązaka. Teraz, już na spokojnie, mogę kończyć Podhalanina, chociaż ciężko będzie o motywację po ukończeniu bliźniaka.

Podsumowując budowę ORP Ślązak, muszę stwierdzić, że była to bardzo przyjemna praca, część elementów zwaloryzowałem, część dodałem na podstawie zdjęć i wyszło to co wyszło. Efekt pracy poniżej:



Do zamknięcia wątku pozostanie jeszcze wstawić fotki ukończonego Podhalanina, i jeśli się to uda, obu ukończonych okręcików, chociaż ze względu na fakt, że Ślązaka robiłem dla znajomego, może pojawić się problem z obfotografowaniem dwóch sklejonych jednostek.
Pozdrawiam!

 
03-07-23 09:03  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Gratulacje! Bardzo ładne wykonanie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
03-07-23 12:03  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

całość nie powiem nie powiem|
szkoda, że komin kompletnie ślepy zrobiłeś

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
03-07-23 13:12  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Komin to mój wyrzut sumienia. Słusznie zauważyłeś, że razi oko. W momencie budowy komina wyszła moja niewiedza nad jego faktyczną konstrukcją. Na podstawie części będącej jego zaślepką wywnioskowałem mylnie, że komin był przykryty siatką i wobec tego uznałem, że można go skleić w sposób zaproponowany przez autora opracowania. No cóż, jest jak jest :).

 
04-07-23 00:05  Odp: [R] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Piękny model, czysto i starannie sklejony. Bardzo mi się podoba :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
04-12-23 11:51  Odp: [R/G] ORP Podhalanin (Quest) i ORP Ślązak (Answer) 1:200
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Czołem, celem zamknięcia wątku, dodaję parę fotek obu ukończonych okrętów. Niestety w Podhalaninie popełniłem błąd i w roztargnieniu skróciłem o ok. 1 cm za dużo maszt tylni. Widać to aż za dobrze na pierwszej fotce. Błąd spostrzegłem już po przyklejeniu masztu i wykonaniu olinwania, stwierdziłem, że nie będę już tego rozgrzebywał. Kończę więc wątek dziękując wszystkim za komentarze i zaglądanie tutaj. Pozdrawiam!









 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024