FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
09-11-22 17:02  Odp: [R] Su 24 Angraf
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dziękuję za podpowiedź, faktycznie stateczniki znalazły się :D Gdyby była potrzebna pomoc w nauce wstawiania zdjęć, służę pomocą.
Co do 50 to okazało się, że nie mam chyba zdjęć (albo nie mogę znaleźć) samej deski rozdzielczej, ale wydaje mi się, że nie było możliwości głębszego montażu tej części 50.

Dzisiaj wpis z mała ilością zdjęć, ale za to prezentujący duży postęp w budowie – skrzydła.
Zaczniemy nieco odwrotnie, niż zazwyczaj bo od efektu końcowego. Model zaczyna coraz bardziej przypominać samolot. Jego piękna linia jest coraz bardziej widoczna. To taki trochę paradoks, że samolot szturmowy, z założenia ciężki klocek, jest tak zgrabny.
Montaż gotowych skrzydeł, może nie tyle był trudny co wymagał pewnego rodzaju ekwilibrystyki. Z jednej strony prowadnice obu skrzydeł musiały być równocześnie założone na centralnym sworzniu, spodnie mocowanie musiało być już na swoim miejscu, albo blisko niego. W tym momencie należało wmontować górne mocowania to wzmocnionej wanny która jest z jednej strony górnym mocowaniem mechanizmu zmiany skosu, z drugiej miejscem mocowania skrzydeł. Przy czym musiał on być zdemontowany na czas montażu prowadnic. Ale jak widać, da się.

Samo klejenie skrzydeł nie było może szczególnie skomplikowane, jednak tradycyjnie w tym modelu nieco rozbudowałem ich szkielet. Tutaj taka mała uwaga. Omówiłem ten temat z pewnym guru z zakresu latających rur i stwierdził, że szkielet zamieszczony w opracowaniu jest wystarczający do prawidłowego sklejenia takiego skrzydła…ale to nie mój poziom. Ja nauczony na pancerce zrobiłem konstrukcję skrzydeł w wersji pancernej, czyli najpierw szkielet został przedłużony do samego końca skrzydła, a następnie uzupełniony o wzmocnienia. Na zdjęciu moja koncepcja takiego skrzydła vs wersja z opracowania

Tak przygotowany szkielet pokryty został podposzyciem wykonanym ze zwykłej kartki drukarkowej

A następnie oklejony poszyciem właściwym. W opracowaniu są zawarte osobne klapy, ja jednak postanowiłem nieco wzbogacić skrzydło o odrębne sloty.

A tutaj zajawkowe zdjęcie kolejnego etapu – garbu. Ten element uzupełniony o dodatkowe wzmocnienia utrzymujące kształt i zapobiegające zapadaniu się, kolejne też będą wykonywane w tym samym standardzie.


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Su 24 Angraf  nowe
Demon 10781 26-09-22 17:21
 Odp: [R] Su 24 Angraf  nowe
Pablos 124 26-09-22 20:51
 Odp: [R] Su 24 Angraf  nowe
JanekS 175 27-09-22 11:59
 Odp: [R] Su 24 Angraf  nowe
Demon 102 03-10-22 17:17
 Odp: [R] Su 24 Angraf  nowe
JanekS 147 03-10-22 20:04
 Odp: [R] Su 24 Angraf  nowe
El Comandante 390 03-10-22 20:48
 Odp: [R] Su 24 Angraf  nowe
Demon 206 24-10-22 17:04
 Odp: [R] Su 24 Angraf  nowe
Demon 107 31-10-22 10:25
 Odp: [R] Su 24 Angraf  nowe
JanekS 141 01-11-22 14:51
 Odp: [R] Su 24 Angraf  nowe
Demon 269 09-11-22 17:02

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024