FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-10-22 16:39  [R/G] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Po zawodach modelarskich w Przeciszowie przyszedł czas na to aby zrobić porządki w rozgrzebanych projektach więc zrobiłem selekcję w numeracji Kartonowej Kolekcji. Wybór padł na F-104G Starfighter model samolotu który bardzo mi się podoba. Samolot miał dwie nazwy cudotwórca lub latająca trumna. Druga nazwa wzięła się dlatego, że samolot był nieprzewidywalny, trudny w pilotażu bardzo dużo niedoświadczonych pilotów zginęło za jego sterami. Lecz w rękach doświadczonych pilotów samolot ten potrafił wykonywać cuda pewnie stąd nazwa cudotwórca lub mogę się mylić. Model będę budował z dwóch egzemplarzy jeden był kupiony kilka lat temu od ReVana_1991, a drugi egzemplarz kupiłem od kolegi Mariusza Borka w Przeciszowie do modelu dokupiłem wręgi laserowo wycinane oraz dodatki żywiczne w postaci kół i drążka sterowego. Tyle wstępu do relacji. Zapraszam do oglądania.

Na samym początku okładeczka:


Na samym początku zabrałem się za wycinanie wręg do kabiny pilota. Po wycięciu wszystkich wręg zabrałem się za złożenie szkieletu kabiny pilota gdzie wszystkie elementy pasują do siebie jak klocki Lego.

Budowa kabiny pilota i wnęka podwozia przedniego:


Kolejnym etapem etapem budowy było wykonanie fotelu pilota oraz orczyk niby mało elementów, ale dużo czasu mi zajęło złożenie tego w całość, ale się udało i na koniec przykleiłem do szkieletu kadłuba pilota.

Pierwsze elementy fotel i orczyk:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (15-02-23 20:18)

 
04-10-22 21:38  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Trzymam kciuki, powodzenia:)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
05-10-22 11:25  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

ReVan_1991 dzięki za doping mam nadzieję, że uda mi się ukończyć budowę modelu. Jednakże najtrudniejszy moment przede mną. Oby się wszystko dobrze udało.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
05-10-22 19:52  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

O, będę śledził, lubię tę rurę. Chętnie bym ją kiedyś do swojej kolekcji dołączył i po cichu liczę na to, że kiedyś wyjdzie wznowienie. Powodzenia!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
05-10-22 22:26  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Bardzo fajny model wybrałeś, też go kleiłem.
Moim zdaniem najtrudniejsza jest część kadłuba z podwoziem.
Jeśli to dobrze wyprofilujesz to reszta nie będzie stanowić żadnego problemu.
Stachooo czeka na wznowienie, też z chęcią skleiłbym go jeszcze raz ale w innych barwach.
Powodzenia w budowie :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-10-22 04:16  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

stachoo Myślę, że Paweł Mistewicz zrobi wznowienie modelu tak jak z PZL P50 Jastrząb. Z tego co zauważyłem to dużo ludzi szuka modeli, a F-104 to swoisty biały kruk i każdy szuka tego modelu tak jak innych numerów z Kartonowej Kolekcji.

Windus. Właśnie tego etapu się boję, ale myślę, że się uda to dobrze skleić, a najbardziej oklejanie kabiny pilota poszyciem. Z tego co słyszałem od innych źródeł to nie którzy modelarze mieli problem z segmentem gdzie jest podwozie główne. Będę się cieszył jak będzie zrobiony cały kadłub, a reszta budowy pójdzie z górki.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
06-10-22 07:44  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Też mam ten model w szafie, z autografem Autora...
Gdyby doszło do wznowienia, to chętnie zobaczyłbym malowanie tej maszyny w barwie blachy duraluminiowej z dużym napisem U.S.AIR FORCE, lub w kamuflażu wietnamskim...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-10-22 11:05  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Także mam na koncie ten model i zgadzam się z Windusem odnośnie lekkich problemów z kształtowaniem elementu z wnęką podwozia głównego.
Mariusz - w malowaniu wietnamskim występowała tylko wersja "C". Małe korekty przy usterzeniu pionowym, inne tarcze kół oraz fotel pilota i nowe wydanie jak znalazł;)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
06-10-22 13:05  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Mariusz Jeśli dobrze pamiętam to GPM wypuścił wersję F-104C w malowaniu US Air Force, a ten model opracował Łukasz Fuczek ukrywający się pod pseudonimem Lazarus chociaż wersja Wietnamska też by była ładna F-104.

mario9 Przed budową zrobię sobie ksero segmentu z głównym podwoziem i zobaczymy co wyjdzie z tego. W razie czego skorzystam z relacji cevy choć nie pamiętam aby wspomniał o problemie podczas budowy segmentu z głównym podwoziem. W razie jakbym potrzebował pomocy to się zapytam ciebie lub Windusa gdybym miał problem lub czegoś nie wiedział.

--

Post zmieniony (06-10-22 13:05)

 
06-10-22 14:46  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

To Łukasz musi się ukrywać pod pseudonimem?

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
06-10-22 14:50  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

ReVanku jak człowiek w pośpiechu pisze to różne słowa wychodzą. Raczej chodziło mi o nick niż pseudonim.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
06-10-22 17:41  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Kolejnym etapem budowy i ukończenia kabiny pilota było przyklejenie paneli bocznych, tablicy zegarów po przyklejeniu tych elementów pomalowałem drążek sterowy na kolor czarny, spód na kolor szary, a przyciski na kolor czerwony. Po wyschnięciu farby drążek przykleiłem na swoje miejsce i na samy końcu za kabiną pilota przykleiłem element który chyba służy do ochrony elektroniki, ale nie jestem pewny. Więc mogę powiedzieć, że kabina pilota została ukończona. Kolejny etap będzie trudny i kluczowy czyli oklejanie poszyciem kabiny pilota więc trochę się denerwuje i boję tego zadania więc trzymajcie kciuki aby się udało. Zapraszam do oglądania.

Kompletna kabina pilota:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
06-10-22 19:48  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No fakt z tym U.S.AIR FORCE... No jak mogłem zapomnieć...
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=384333&t=384333&filtr=0&page=1

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-10-22 20:20  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Po przytoczeniu modelu z GPMu warto wspomnieć że te dwa wydania różnią się gabarytami, które wydanie jest bliższe prawdy?

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
06-10-22 21:17  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Mariuszu jeśli chodzi o projekt Mistewicza i Fuczka to widać, że jest różnica w obu wycinankach która nie tylko wytępuje w kabinie pilota, przedniej wnęki golenia podwozia, segmentu głównego podwozia, ale innych detalach o których wspominał mario9 To model ReVana_1991, a Tutaj mamy relację cevy. Więc widać, że obie wycinanki się różnią od siebie. I warto dodać jeszcze, że w GPM-ie jest szkielet okrętowy, a w Kartonowej Kolekcji jest tylko szkilet kabiny pilota i szkielet głównego podwozia.

ReVanku tu się z tobą zgodzę iż nie wiadomo które opracowanie jest prawidłowe z GPM-u czy Kartonowej Kolekcji.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
06-10-22 23:17  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Z tego, co mówią wiewiórki, to KK ma poprawne gabaryty.

--
http://messer.cba.pl

 
16-10-22 19:30  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Kolejnym etapem budowy było oklejanie kabiny pilota poszyciem powiem szczerze, że się bardzo bałem tego etapu. Po przyklejeniu poszycia przykleiłem segment idąc w stronę nosa. Może i nie jestem mistrzem łączeń, ale wciąż się uczę, a ten model potraktuje jako treningowy. Mam nadzieję, że nie wykonam manewru cevy jeśli mi coś nie wyjdzie. Jeśli nie będzie ten model w najlepszym moim wykonaniu to i tak będę się cieszył, że ukończę kolejny model który stanie na mojej półeczce. Zapraszam do oglądania.

Fotki z dalszej budowy:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
16-10-22 20:43  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Rynienka pod działko - przegapiłeś czy celowo nie wykonałeś ? Akurat ten detal jest w innym miejscu na arkuszu, niż wszystkie detale tego segmentu i mi się udało go przeoczyć - na szczęście jeszcze nie okleiłem kadłuba.

--

Post zmieniony (16-10-22 20:45)

 
16-10-22 21:01  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

messer. Celowo nie wykonałem rynienki pod działko nie czułem się na siłach aby tą część wykonać.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
17-10-22 19:04  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Udało mi się dokleić kolejny segment do kabiny pilota. Niestety nie najlepiej wyszedł ten element dałem ciała. Nie zamierzam wyrzucać modelu do kosza bo mi go szkoda. Jaki mi wyjdzie taki będzie model. Mam nadzieję, że kolejny segment mi wyjdzie lepiej i niż segment kabinowy. Ale ceva miał rację, że trzeba wręgi szlifować, aby dobrze dopasować do segmentu. Cóż chęci kupa, a modelarz ****. Zapraszam do oglądania .

Segment kabinowy ukończony:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (17-10-22 19:11)

 
18-10-22 17:46  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Po wykonaniu segmentu kabinowego. Przyszedł czas na wykonanie szkieletu segmentu z podwoziem głównym. wszystkie wręgi zostały wycięte i złożone w całość oraz wyciąłem środki kratownicach. Moim zdaniem wyszło całkiem dobrze. Zapraszam o oglądania

Złożony szkielet segmentu z podwoziem głównym:


Teraz zastanawiam się jak dobrze wyprofilować poszycie, aby ładnie wyszło i był zadowolony z efektu. Ciężki orzech mam do zgryzienia. Trzmajcie kciuki aby się udało.

Poszycie wycięte do wyprofilowania:


I na koniec dwa elementy segmentu które idą do silnika. Po raz pierwszy spróbowałem połączyć oba segmenty na pasek łączeniowy i powiem, że efekt mnie zadowala mimo fatalnie wykonanego segmentu kabiny pilota.

Segmenty do silnika:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
18-10-22 21:59  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Klej dalej. Dobrze jest.
Jak przejdziesz ten segment to będzie już z górki.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
19-10-22 10:06  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Windus bardzo fajnie by było, ale jeszcze kilka pomyślunku będzie w międzyczasie wykonam inne segmenty tuż za segmentem podwozia głównego. Ogólnie model będzie traktowany jako poligon doświadczalny.
--

Post zmieniony (19-10-22 20:14)

 
22-10-22 21:46  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Zanim okleję segment z podwoziem głównym poszyciem. Postanowiłem zrobić dwa segmenty które są między segmentem kabiny pilota, a segmentem z podwoziem głównym. Po przyklejeniu obu segmentów za segmentem przymierzyłem segment z podwoziem głównym, aby mieć obraz jak będzie długi ten model. Myślę, że będę stopniowo przyklejał segmenty. Zapraszam do oglądania.

Fotki:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
09-11-22 16:53  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Mam pytanie do osób którzy budowali ten model. Chodzi mi głównie o to czy poszycie jest za duże w stosunku do wymiarów wręg. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
16-11-22 16:33  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Kolejny trudny element za mną. Zacząłem oklejać szkielet segmentu podwozia głównego i powiem szczerze, że jest to trudny element. Oklejanie wyszło raczej średnio w moim wykonaniu. Mimo tego nie poddam się i będę walczył z modelem do samego końca budowy. Choć poszycie można było rozwiązać na dwa osobne poszycia dzięki czemu łatwiej było by uformować lub rozciąć i dodać pasek łączeniowy. Lecz nie uniknąłem wpadki i wyciąłem dwa otworki które zaślepię. Zapraszam do oglądania

Kolejna porcja fotek z budowy:


I popełniony błąd:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
21-11-22 17:50  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Mogę powiedzieć, że przykleiłem kolejne segmenty w kierunku ogonu. W jednym segmencie wyciąłem otworki gdzie jest umiejscowiona wnęka hamulca aerodynamicznego. W niektórych miejscach widać, że segmenty są wymęczone mimo tego model jest trudny w budowie więc się nie zrażam i zmierzam walczyć z tym modelem i go ukończyć.

Fotki jak model rośnie:


Wspomniane segmenty i wycięte wnęki do hamulca aerodynamicznego:


Następnie krokiem za którym się zabrałem było wykonanie skrzydeł. Budowę skrzydeł rozpocząłem od trasowania igłą od nie zadrukowanej strony, aby skrzydło było dobrze się zaginało. Po na trasowaniu igłą poszycie skrzydła wyciąłem i wyretuszowałem. Kolejny krok to wycięcie pod poszycia w dolnej części skrzydła na które przykleiłem dźwigary oraz górne pod poszycie. Kilka razy sprawdzałem czy oba końca poszycia się zejdą. Jak oba końce poszycia się zeszły to zacząłem na początku stopniowo smarować punktowo igłą poszycie dolne z pod poszyciem klejem BCG. Tak samo zrobiłem jak łączyłem poszycie górne z pod pod poszyciem i mamy skrzyło gotowe. W następnym modelu postaram się to zobrazować.

Fotki budowy skrzydeł:


Gotowe skrzydło:


Nie mogłem się powstrzymać i postanowiłem zrobić zdjęcie kadłuba z założonymi skrzydłami. Skrzydła nie są przyklejone do kadłuba samolotu. Po prostu chciałem zobaczyć jak model powoli przypomina samolot.

Kadłub ze skrzydłami:


Klapy i hamulce aerodynamiczne przykleję na samym końcu budowy będę się starał coś co tydzień pokazywać postęp budowy nad modelem. Zapraszam do oglądania.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
28-12-22 22:02  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Kolejnym etapem udowy było wykonanie statecznika i dyszy silnika elementy bardzo dobrze się kleiły i nie były trudne do wykonania. Po wykonaniu tych elementów na samym początku przykleiłem statecznik, a potem dyszę silnika. Skrzydła nie są na stałem przyklejone do kadłuba ponieważ mam obawy czy się nie uszkodzą podczas manewrowaniem. Powoli widać kawal modelu i jest ciężko z fotografowaniem całej sylwetki samolotu. Wiem, że obiecałem wszystkim iż będą aktualizacje co tydzień, ale dopadł mnie kryzys weny modelarskiej więc nie chciałem nic na siłę kleić. Zapraszam do oglądania.

Fotki sylwetki samolotu:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
01-01-23 19:13  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. W dzisiejszej noworocznej aktualizacji pokażę wam postęp prac nad budową modelu. Kolejne elementy trafiały na swoje miejsce na samym początku do kadłuba przykleiłem lewy i prawy wlot powietrza do silnika wraz ze stożkami Sama budowa była bardzo przyjemna. Bardzo jestem zadowolony z łączeń i wykonanych wlotów. Zapraszam do oglądania.

Lewy i prawy wlot powietrza wraz z stożkami:


Po przyklejeniu wlotów powietrza do silnika zabrałem się za przyklejenie skrzydeł wraz z pylonami do których są montowane zbiorniki paliwa:


I rzut ogólny na całość:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
01-01-23 23:14  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Coraz lepiej :)
Jakiego kleju używasz?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
02-01-23 04:17  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Windus Model tylko i wyłącznie kleje odparowanym BCG z kilku elementów jestem zadowolony jak dobrze mi wyszły z innych trochę mniej. Dla mnie najtrudniejszych elementem było wyprofilowanie poszycia segmentu podwozia głównego. Mogłem rozwiązać taki sposób, żeby poszycie rozciąć na pół i dać pasek łączeniowy inaczej ten segment się ułożył do wręg i lepiej by wyglądał.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
02-01-23 12:35  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Przód kadłuba wygląda dobrze ale od segmentu podwozia głównego do ogona jest już nie najlepiej. Wydaje mi się, że używasz zbyt dużo kleju co powoduje rozmiękczenie kartonu a w rezultacie krowie żebra. Widzę też brak uformowania oklejek do kształtu wręgi przed przyklejeniem. Oklejka musi idealnie pasować do wręgi na sucho. Ma nasuwać się lekko i bez siły. Jak będzie ciasno to problem gwarantowany. Krawędzie oklejek po uformowaniu dobrze jest najpierw zaimpregnować cienką warstwą BCG tak na ok 1 - 1,5mm szerokości od krawędzi. Poczekać aż wyschnie do sucha i dopiero potem nakładać drugą, cienką warstwę już do własciwego klejenia. Klej wtedy nie wsiąknie tak szybko w karton a dobre spasowanie oklejki zaowocuje idealnym łączeniem segmentu :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
02-01-23 17:50  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Piotr P. No niestety błąd doświadczonego modelarza przy następnym samolocie będzie lepiej z łączeniami segmentów bardzo bym chciał skleić jeszcze raz ten samolot bardzo mi się podoba, a jaki to będzie model zobaczymy mam pewną koncepcję co to będzie.

Tu mam pytanie do osób kleiły ten samolot odnośnie jakich kół użył z wycinanki czy żywiczne. Z stąd pytanie ponieważ zastanawiam się nad trzema opcjami.

1 opcja to ścięcie mocowania koła do golenia podwozia w miejscu gdzie jest zaznaczona czerwona linia:


2 opcja to poszerzenie otworu w kole żywicznym gdzie jest zaznaczone na czerwono:


3 opcja to dopasować tak mocowanie aby pasowało do otworu

Nie wiem co zrobić mam ciężki orzech do zgryzienia.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
02-01-23 23:15  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Piotr P. dobrze Ci radzi z klejeniem za pomocą BCG.
Jutro sprawdzę jak zrobiłem u siebie z kołami bo szczerze to już nie pamiętam.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
03-01-23 11:56  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam sentyment do tej rury, bo dla mnie, chłopaka z prowincjonalnego miasteczka (Gryfic) to był pierwszy model spoza RWPG jaki udało mi się kupić w '90r w gdańskim sklepie, którego lokalizacji bym teraz ni chu nie odnalazł....pamiętam, że był z Matchbox'a w 1:72 i wszystkie chłopaki z klasy go zazdrościły ;P Bo ileż można było żreć te wszystkie Jaki, RWD, Łosie i Karasie z PZW... a tylko to było w kioskach poza MM.. Skleił bym go z chęcią ale w innym malowaniu bo niemiecki krzyż to u mnie w kolekcji nigdy nie zagości... Ale chociaż sobie pooglądam ;)

--
GG 6801515

 
12-01-23 17:46  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Kolejne etapy budowy za mną do modelu dochodzą kolejne przyklejone elementy. Na samym początku przykleiłem charakterystyczny garb oraz przednie i główne golenie podwozia. Jeśli chodzi mocowanie kół do podwozia głównego to wybrałem trzecią opcję czyli dopasowałem mocowanie, aby pasowało o otworu w kole. Mogę powiedzieć, że stopniowo powoli zbliżam się do końca budowy modelu. Kolejny element który trafi swoje miejsce to ster kierunku i wysokości. Zapraszam do oglądania.

Garb:


Przednie i główne golenie podwozia:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (15-01-23 16:00)

 
15-01-23 16:26  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Prace nad budową F104 posuwają się na przód do modelu przykleiłem ster kierunku i wysokości oraz klapy do skrzydeł. Muszę przyznać, że model co raz bardziej mi się podoba i daje mi dalszą mobilizację do tego aby ukończyć relację, wziąć kolejny model na matę oraz aby kleić systematycznie. Zapraszam do oglądania

Ster kierunku i wysokości:


Klapy skrzydeł:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
15-01-23 21:27  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Coraz lepiej.
Działaj dalej :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
16-01-23 14:27  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Windus dzięki staram się kleić systematycznie model po trzy godzinki dziennie. Choć nie zawsze było to możliwe, ale staram się kleić co raz lepiej i czysto.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
16-01-23 23:08  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

I o to chodzi :)
Trzy godziny dziennie... marzenie :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
18-01-23 17:07  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Choć zdarza się kilka więcej godzin posiedzieć w weekendy. Zależy jaki mam dzień i czy wena jest. Już nie dużo elementów brakuje abym ukończył model i miał satysfakcję iż kolejny model został ukończony na dobrym poziomie sklejania. Staram się trzymać tego, aby kolejny model był lepiej sklejony niż poprzedni. Ogólnie model mam na finiszu. Więc za kilka dni będzie można się spodziewać galerii w tedy wszystkie będą wrzucone aktualne zdjęcia z budowy.

-

Post zmieniony (20-01-23 15:13)

 
22-01-23 20:50  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Budowa modelu już dobiega końca. Dziś wam pokażę kolejne przyklejone części między innymi hamulce aerodynamiczne oraz instrumentów kabiny pilota. Do przyklejenia tych elementów użyłem innego kleju którego doradził mi kolega messer i jestem bardzo zadowolony jak przyjemnie się nim klei Klej Cre Action. Można powiedzieć, że klej jest na bazie wikolu można go stosować do papieru, tektury, skóry, gipsu, ceramiki można go kupić w Actionie. Zapraszam do oglądania.

Hamulce aerodynamiczne:


Inne elementy kabiny pilota:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
27-01-23 22:28  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Fajny modelik, jeśli będzie wydany skleję go jeszcze raz.
Ten klej to coś podobnego do Magica?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
28-01-23 22:18  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Nie jestem pewny czy te klej jest podobny do Magica. Ponieważ Magica nigdy nie używałem więc ciężko mi jest ocenić czy oba kleje są podobne. Jeśli chodzi o ten klej to mogę dodać, że idealnie nada się do przyklejenia ramek do wytłoczki kabiny, a nadmiar kleju można usunąć przy pomocy wody, a po wyschnięciu klej staje się przezroczysty.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
28-01-23 23:37  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kiedyś wypróbuje.
A jak idą prace nad modelem?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-01-23 08:46  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Prace nad modelem mają się ku końcowi. Zostało mi do zrobienia. Koła do malowania, rurka pitota, zbiorniki paliwa, ewentualnie rakiety zamiast zbiorników paliwa i owiewka kabiny pilota. Ciężko mi powiedzieć kiedy będzie galeria końcowa. Więc trzeba będzie poczekać.

--

Post zmieniony (29-01-23 08:58)

 
29-01-23 17:25  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Rurka Pitota niech zostanie w spodniach pilota (skąd wiedziałeś jak się nazywał pilot ?)



--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
30-01-23 21:50  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Windus jutro spróbuję wrzucić zdjęcia z postępu prac nad modelem. Również jeszcze raz bym skleił ten model jeśli Paweł Mistewicz wznowi wydanie. Jeszcze w międzyczasie budowy F-104 rozpocznę prace nad innym modelem którego będzie relacja z budowy. Także galeria trochę się opóźni. Lecz model będzie ukończony na 100%

żółtodziób (nie wiem jak się nazywał pilot samolotu) lecz istnieje takie coś jak rurka pitota.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
30-01-23 22:00  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Nie pali się z tą galerią 😉
Na spokojnie.
Co następne?

--

Post zmieniony (30-01-23 22:02)

 
31-01-23 11:28  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Też pewnie coś z Kartonowej Kolekcji. Ale na pewno będzie to samolot bez pasków łączeniowych.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024