FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-10-22 16:39  [R/G] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Po zawodach modelarskich w Przeciszowie przyszedł czas na to aby zrobić porządki w rozgrzebanych projektach więc zrobiłem selekcję w numeracji Kartonowej Kolekcji. Wybór padł na F-104G Starfighter model samolotu który bardzo mi się podoba. Samolot miał dwie nazwy cudotwórca lub latająca trumna. Druga nazwa wzięła się dlatego, że samolot był nieprzewidywalny, trudny w pilotażu bardzo dużo niedoświadczonych pilotów zginęło za jego sterami. Lecz w rękach doświadczonych pilotów samolot ten potrafił wykonywać cuda pewnie stąd nazwa cudotwórca lub mogę się mylić. Model będę budował z dwóch egzemplarzy jeden był kupiony kilka lat temu od ReVana_1991, a drugi egzemplarz kupiłem od kolegi Mariusza Borka w Przeciszowie do modelu dokupiłem wręgi laserowo wycinane oraz dodatki żywiczne w postaci kół i drążka sterowego. Tyle wstępu do relacji. Zapraszam do oglądania.

Na samym początku okładeczka:


Na samym początku zabrałem się za wycinanie wręg do kabiny pilota. Po wycięciu wszystkich wręg zabrałem się za złożenie szkieletu kabiny pilota gdzie wszystkie elementy pasują do siebie jak klocki Lego.

Budowa kabiny pilota i wnęka podwozia przedniego:


Kolejnym etapem etapem budowy było wykonanie fotelu pilota oraz orczyk niby mało elementów, ale dużo czasu mi zajęło złożenie tego w całość, ale się udało i na koniec przykleiłem do szkieletu kadłuba pilota.

Pierwsze elementy fotel i orczyk:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (15-02-23 20:18)

 
04-10-22 21:38  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Trzymam kciuki, powodzenia:)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
05-10-22 11:25  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

ReVan_1991 dzięki za doping mam nadzieję, że uda mi się ukończyć budowę modelu. Jednakże najtrudniejszy moment przede mną. Oby się wszystko dobrze udało.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
05-10-22 19:52  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

O, będę śledził, lubię tę rurę. Chętnie bym ją kiedyś do swojej kolekcji dołączył i po cichu liczę na to, że kiedyś wyjdzie wznowienie. Powodzenia!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
05-10-22 22:26  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Bardzo fajny model wybrałeś, też go kleiłem.
Moim zdaniem najtrudniejsza jest część kadłuba z podwoziem.
Jeśli to dobrze wyprofilujesz to reszta nie będzie stanowić żadnego problemu.
Stachooo czeka na wznowienie, też z chęcią skleiłbym go jeszcze raz ale w innych barwach.
Powodzenia w budowie :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-10-22 04:16  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

stachoo Myślę, że Paweł Mistewicz zrobi wznowienie modelu tak jak z PZL P50 Jastrząb. Z tego co zauważyłem to dużo ludzi szuka modeli, a F-104 to swoisty biały kruk i każdy szuka tego modelu tak jak innych numerów z Kartonowej Kolekcji.

Windus. Właśnie tego etapu się boję, ale myślę, że się uda to dobrze skleić, a najbardziej oklejanie kabiny pilota poszyciem. Z tego co słyszałem od innych źródeł to nie którzy modelarze mieli problem z segmentem gdzie jest podwozie główne. Będę się cieszył jak będzie zrobiony cały kadłub, a reszta budowy pójdzie z górki.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
06-10-22 07:44  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Też mam ten model w szafie, z autografem Autora...
Gdyby doszło do wznowienia, to chętnie zobaczyłbym malowanie tej maszyny w barwie blachy duraluminiowej z dużym napisem U.S.AIR FORCE, lub w kamuflażu wietnamskim...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-10-22 11:05  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Także mam na koncie ten model i zgadzam się z Windusem odnośnie lekkich problemów z kształtowaniem elementu z wnęką podwozia głównego.
Mariusz - w malowaniu wietnamskim występowała tylko wersja "C". Małe korekty przy usterzeniu pionowym, inne tarcze kół oraz fotel pilota i nowe wydanie jak znalazł;)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
06-10-22 13:05  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Mariusz Jeśli dobrze pamiętam to GPM wypuścił wersję F-104C w malowaniu US Air Force, a ten model opracował Łukasz Fuczek ukrywający się pod pseudonimem Lazarus chociaż wersja Wietnamska też by była ładna F-104.

mario9 Przed budową zrobię sobie ksero segmentu z głównym podwoziem i zobaczymy co wyjdzie z tego. W razie czego skorzystam z relacji cevy choć nie pamiętam aby wspomniał o problemie podczas budowy segmentu z głównym podwoziem. W razie jakbym potrzebował pomocy to się zapytam ciebie lub Windusa gdybym miał problem lub czegoś nie wiedział.

--

Post zmieniony (06-10-22 13:05)

 
06-10-22 14:46  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

To Łukasz musi się ukrywać pod pseudonimem?

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024