FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
18-04-11 20:38  [R/G] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Zacząłem zabawę z nowym pancernym potworkiem.

Tym razem padło na amerykański czołg ciężki M26 Pershing.



Egzemplarz, który będę chciał zbudować to czołg z numerem seryjnym 38 i nazwą własną Fireball.

Był to pierwszy z wyeliminowanych w walce czołgów tego typu. Czołg przypisany był do kompani F 33 Pułku Pancernego 3 Dywizji Pancernej. Wyeliminowany został z walki przez Tygrysa I w dn. 28.02.1945 roku koło Elsdorf.
Z odległości ok. 100 m załoga Tygrysa 3-krotnie trafiła Fireball'a - 2 razy w wieżę i 1 w lufę czołgu zabijając 2 członków załogi Pershinga - ładowniczego i celowniczego. Następnie Tygrys rozpoczął wycofywanie się i zawiesił się podwoziem na stercie gruzu na poboczu drogi.

To tyle historii. A teraz to, co udało mi się zrobić, czyli gąski.
Kilka pierwszych etapów sklejania:



Potem już tylko żeberkowanie i zalewanie rozcieńczonym wikolem w różnych etapach schnięcia:



I efekt końcowy w postaci skończonego ogniwa i kompletu 175 kawałków robali:



Kontynuacja jak coś zrobię, czyli znów nieprędko...

--

Post zmieniony (01-08-17 21:50)

 
18-04-11 21:15  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Nareszcie! Czekałem i się doczekałem :)

--
http://messer.cba.pl

 
18-04-11 22:00  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
indianscout   

Witam , gąski w Twoim wykonaniu jak zwykle lepsze od oryginalnych . Pozdrawiam i życzę powodzenia .

 
19-04-11 07:45  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Jest tak jak myślałem - Jesteś Cyborgiem : )

Pozdrawiam .

--

 
19-04-11 10:01  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Masacra...

--

 
19-04-11 13:09  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
paulusx 

 

Wreszcie QN wrócił! I w dodatku TAKI temat...

 
19-04-11 13:30  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Marins 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Temat I klasa, QŃ-a prace zawsze się miło ogląda :D

 
19-04-11 18:01  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Topper 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Czy to będzie produkcja jednostkowa? Czy jest szansa na opublikowanie? Ten czołg to jedno z moich modelarskich marzeń.

 
19-04-11 20:24  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Niestety, znajac Qnia, to bedzie to jedyny niepowtarzalny egzemplarz :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
19-04-11 21:31  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

HA!
Qń organizuje zajęcia SADO - MASO on-line.
Chyba bardziej na razie MASO, wnioskując z tej sterty ogniw. Mnie już by coś trafiło.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
19-04-11 22:12  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

I kolejna obowiązkowa relacja :) świetny temat sobie wybrałeś czekam na dalsze postępy :)

--

 
20-04-11 08:44  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Świetna sprawa!
Będę oczekiwał na kolejne odcinki i zdjęcia jak na kolejne części "Gwiezdnych Wojen"...;-)
Niech moc będzie z Tobą!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-04-11 08:52  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Dobrze napisałeś, że w Twoim wykonaniu klejenie tego modelu to zabawa.
Patrząc na stertę ogniwek i ich stopień detalizacji, każdy wymięknie.
Będę z dziką radościa podglądał Twoje zmagania z modelem, ale i podglądał Twój warsztat pracy.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
20-04-11 19:37  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Rozumiem że to będzie wersja po wyeliminowaniu z otwartą wieżą ;)

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
30-12-11 21:17  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Witam w kolejnej odsłonie
Sporo wody upłynęło, czasu na klejenie coraz mniej, ale udało mi się w tym roku w końcu cos ukończyć - nawet, jeśli są to tylko jakieś podzespoły, czyli komplet kół nośnych i podtrzymujących.
Na początek zrobiłem podstawowe pierścienie kół. Pismo obrazkowe poniżej:



Na ostatnim zdjęciu widac już koło oszlifowane, z lekko sfazowanymi krawędziami zewnętrznymi.
Następnie wykonałem wewntrzne stożki - sklejone z 3 warstw kartonu 0.25 mm, szlifowane krawędzie, żeby uzyskać ostre "schodkowanie" elementów koła, doklejony pasek oddający załamanie stożka.
Na koniec powalczyłem z pierścionkiem. Dwie warstwy kartonu kredowego 0,25 mm skleiłem ze sobą, cyrklem olfy wyciąłem zewnętrzną krawędź. Po wycięciu zaglutowałem ją i wyciąłem wewnętrzne koło. Kilkanaście prototypów poszło do wyrzucenia, ale reszta przeszła kontrolę jakości.



A tak wyglądało to po sklejeniu do kupy:



Na pierwszym zdjęciu widać, w jaki sposób utrzymywałem właściwą odległość wklejanych elementów od krawędzi. Klejone na wikol, objeżdżałem takim przyrządem koło do okoła, zachowując właściwyą odległość wklejanej części wewnętrznej od zewętrznego pierścienia.
Potem przystąpiłem do wykonania wewnętrznych tarczy. Tu chciałem odtworzyć charakterystyczny pierścień na zewętrznej części koła. Wymyśliłem to tak:



Rurka była obcinana jeszcze na pręcie - w ten sposób udało mi się uzyskać minimalnie wystający i idealnie okrągły pierścień.

Następnie na warsztat trafiły piasty kół:



Po nich przyszedł czas na to, co tygrysy lubią najbardziej - kopułki z "dodatkami". A robiło się je tak:



Wystające rurki odcinałem nową żyletką - żaden nóż tak dobrze sobie by z tym nie poradził. Zyletka przydała się też przy przyklejaniu śrub - wykonane z plastikowych, sześciokątnych pręcików, przyklejanych na SG i obcinanych żyletką.



Na koniec zestawienie gotowych podzespołów i koła sklejone do kupy:



A poniżej cała rodzinka - 14 sztuk kół nosnych i napinających (były identyczne).



Trochę mi się zeszło z tymi kołami, ale do prostych one nie należały. Było kilka problemów technologicznych, które musiałem rozwiązać, żeby wynik klejenia mnie zadowolił. Stąd wiele elementów było robionych w wersjach testowych, kilka koncepcji wyglądających w teorii obiecająco legło w gruzach, kilka się sprawdziło praktycznie. No i sama ilość części też robi swoje. Jedno koło to 110 części, z czego 57 to śruby, nakrędki itp.

Do natępnej aktualizacji - z kół pozostały jeszcze podtrzymujące (10 sztuk) i 2 napędowe.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
30-12-11 22:34  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

QN miażdży z końcem roku.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
31-12-11 09:51  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

A świstak siedzi i zawija....................

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
31-12-11 10:08  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
cfemar   

Takie koło jest chyba nie do wykonania w standardzie...:-(

 
31-12-11 11:10  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dlatego fajnie jest zbudować sobie model od podstaw dopieszczając go do skutku, tyle, że trzeba mieć do tego niezłe zaparcie i mnóstwo cierpliwości :)

--
Pozdrawiam!

 
31-12-11 15:20  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Topper 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

To się nazywa mocna końcówka roku. Życzę jeszcze bardziej owocnego roku 2012 i więcej czasu na klejenie.

 
31-12-11 16:43  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Piękna rzecz,a czy będzie on dostępny w sprzedaży?Mnie się straszliwie marzy o nim.
Kurcze zaczynam wierszem gadać....................

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
31-12-11 20:16  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Krzysiek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak, trzeba mieć QNskie zdrowie :)))
Pozdrawiam i podziwiam

--

 
01-01-12 18:24  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

W sprzedaży nie będzie dostępny - to jednorazowa robota. To nie są rozwijane siatki, tylko ręczna pasówka - nie do wydania.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
01-01-12 18:40  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Fajnie wychodzi! Ładnie się nadłubałeś tych kółeczek.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
02-01-12 09:29  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Oj,Qń się starzeje.:)) Śrubki z pręcika--kiedyś nie do pomyślenia.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
10-02-12 20:34  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Tym razem sklejone koła podtrzymujące. Troszkę walki było, zmian koncepcji klejenia, źle sklejonych elementów.

Ale do rzeczy. Na pierwszych obrazkach inny sposób klejenia kopułek na piasty - wzorowałem się na Wujku Andrzeju:





Potem przyszedł czas na zasadnicze części kółek. Na 3 zdjęciu te, które były błędnym zaułkiem i nie przeszły kontroli jakości.



Potem reszta elementów:



I efekt końcowy - skończone koło podtrzymujące:



A tutaj cała rodzinka:



Podsumowując.
Pracy sporo, moze mniej niż przy nośnych, ale za to mniejsze elementy. Też się trochę trzeba było nagimnastykować. Przy czym jak zwykle - więcej trzeba cierpliwości i precyzji niż jakiś specjalnych umiejętności.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
31-03-12 09:40  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

I ostatnie dwa koła gotowe - tym razem napędowe.
Proces produkcyjny pokazuje pismo obrazkowe.
Rozpocząłem od wewnętrznych części kół:



Potem dorobiłem tarcze z zębami i wyposażeniem



Ostatnie, najbardziej wewnętrzne elementy:



I skończone koła napędowe:



To na razie tyle.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
12-01-14 11:31  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No, ruszyłem z dalszą częścią relacji.
Teraz już chyba będzie z górki.

Na początek bryła kadłuba - zrobiona jeszcze w wakacje, ale dopiero teraz pospawana:

Przód w szczegółach:

Szczegóły tyłu:

Zabrałem się też za elementy zawieszeń. Historia obrazkowa, jak to było robione:

I efekt końcowy:



Teraz na warsztacie są wahacze.
W międzyczasie wymieniłem też wszystkie pierścienie z zębami w kołach napędowych. Miały o 0,5 mm za głębokie wycięcia. Na zdjęciach wygląda to praktycznie tak samo.

--

Post zmieniony (12-01-14 11:34)

 
12-01-14 11:49  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

QN napisał:

W międzyczasie wymieniłem też wszystkie pierścienie z zębami w kołach napędowych. Miały o 0,5 mm za głębokie wycięcia.

http://img.photobucket.com/albums/v630/qn111/M26%20Pershing/M26_070.jpg

No właśnie miałem pisać, że te wręby w kołach napędowych są za głębokie. :-)))))))

A tak na poważnie to MAJSTERSZTYK !!!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-01-14 16:12  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Qń ja Cię błagam wydaj tego perschinga jest to mój ulubiony czolg już parę razy bezskutecznie apelowałem o jego wydanie w wątku ,, Koncert życzeń prośby do projektantów" jak do tej pory nic domyślam sie że z powodu braku perschinga w polskich jednostkach i niemożliwości nadania mu polskich oznaczeń.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
12-01-14 16:41  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

A jak mam go wydać?

Narysować kawałek instrukcji i napisać - "Te obłości proszę wykonać we własnym zakresie...". Nie potrafię tak tego zaprojektować, żeby dało się rozwinąć siatki.

Jak widać w relacji, to nie jest model, którego konstrukcję da się skleić w standardzie.
Części nie są porozwijane, tylko klejone blokowo, szlifowane i szpachlowane.

Zresztą wydaje mi się, że modelu tego czołgu nikt jeszcze nie wydał, bo rozwinięcie siatek kadłuba, zawieszenia i wieży jest wyzwaniem samym w sobie. A i po rozwinięciu sklejanie tego w standardzie dla mnie mija się z celem - za dużo pasków i łączeń.

A nawet gdyby ktoś rozwinął te siatki, to jaki szalony wydawca wyda model czołgu bez wnętrza z kilkunastu tysięcy części?

Ile jest osób. które to skleją? Ci co potrafią, to są sobie w stanie sami taki model zrobić.

Ps. LuZaK, popraw proszę interpunkcję i wielkie litery. Koszmarnie się czyta Twoją wypowiedź.

--

Post zmieniony (12-01-14 16:44)

 
12-01-14 20:39  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Popieram qń- a tego hamerykanckiego szmelcu nieda się rozwinąć :-) i dla tego d0o dziś nie powstał model kartonowy.
A takie fajne były w korei ze szczękami rekina :-)

 
12-01-14 20:50  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A czym niby ten czołg się różni od innych czołgów o odlewanej wieży - kartonowych T-80, T-72, PT - 91 Twardy, Shermana nie widziałeś sklejonych bez malowania Darecki IV ?
Czym ta wieża znacząco różni się od Shermana ? http://hsfeatures.com/m26sb_1.htm
Ten model nie powstał bo temat mało interesujący - otóż : )

Post zmieniony (12-01-14 20:54)

 
12-01-14 20:53  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Kolejna odsłona qniologii stosowanej.
Macałem całość jakiś czas temu i jestem pod dużym wrażeniem. Jak dla mnie - rewelacja.

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
13-01-14 21:37  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ja sobie nie narysuję,a chcę mieć.I co będzie?Pooglądam sobie tylko Twój.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
02-02-14 10:05  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Tym razem drobna aktualizacja - zrobione 10 wahaczy do kół nośnych.

Klejone z kilku warstw tektury, szlifowane, glutowane itd. - do skutku. Największy problem przy klejeniu to bolące palce.

Kilka zdjęć:



Teraz zabieram się za wahacze do pierwszych kół nośnych i napinających - były ze sobą sprzężone. Dość "ciekawa" konstrukcja - będzie co robić.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
02-02-14 11:37  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Patrze i sie przygladam, a szczeka coraz nizej. Mariusz, mysle, ze wydanie tego modelu wcale nie byloby niemozliwe, tylko, ze do wydrukowanych czesci wydawca powinien dolaczyc pare arkuszy papieru sciernego i rysunki, jak ta czesc powinna wygladac po oszlifowaniu :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-02-14 18:00  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

...a ja tu widzę pole do popisu dla drukarek 3D.
Myślę,że to kwestia kilku lat i będziemy mogli zamówić poza częściami ciętymi laserem, fototrawionymi , toczonymi z metalu,perforowanymi,barwionymi,tłoczonymi z folii etc... - także elementy przestrzenne-drukowane na drukarce 3D.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-02-14 19:19  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ale fun już nie taki ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-03-14 16:32  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Zawieszenia ciąg dalszy.
Na początek wahacze pierwszego koła nośnego i koła napinającego. Są one ze sobą sprzężone, pracują wspólnie. Na obrazkach wykaz podzespołów i wygląd w całości:



Potem przygotowałem przekładnie kół napędowych. Sporo szlifowania, pierwsze "druciane" napisy. Są nieco "od czapy", ale nie mam aż tak dokładnych zdjęć tego pojazdu. Po prostu zrobiłem je na wzór innych egzemplarzy z tego okresu.



Na koniec mały rzut oka na dotychczas wykonane elementy zawieszenia:



I ostatnie zrobione elementy - uchwyty do mocowania amortyzatorów. Na zdjęciu jeden przykładowy, a wykonany jest cały komplet 6 sztuk.



Co dalej? Elementy zawieszenia cd... ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-03-14 18:26  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dość skomplikowana konstrukcja, przypuszczam, że rosyjskie lub niemieckie czołgi były technicznie prostsze.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-03-14 19:44  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Qniu - mam nadzieję, że w końcu pojawisz na się w tym roku we Wrocławiu i/lub w Przeciszowie i będziemy mogli pogadać. Oczywiście główną atrakcją będą pokłony i całowanie Twych stóp, ale nie siejmy niepotrzebnie paniki:-)

Praca jest niesamowita:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-03-14 19:49  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,konstrukcja ,konstrukcją,ale te szaleństwo literki z drutu wielkości 2mm na obudowach .pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-03-14 00:11  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Podpisuję się pod StuG'em. Widziałem co się dało słyszałem wiele poznać bezcenne. ;-)

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
02-04-14 15:54  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Co udało mi się zrobić:
odbijacze, amortyzatory i mocowanie kół podtrzymujących:



I na koniec, po wielkich trudach i wysiłku, kompletne elementy zwieszenia tego czołgu:



Chyba jedno z trudniejszych i bardziej skomplikowanych, jakie do tej pory widziałem i kleiłem.
Ale się udało :-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
02-04-14 17:35  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Taaa.... teraz te puzzle ktoś musi poskładać :)

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
08-06-14 11:39  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kolejny etap budowy modelu M26 to wykonanie błotników z wyposażeniem.
Myślałem, że będzie prosto, ale… trwało to dwa miesiące, w tym naprawdę wiele godzin klejenia.
Te „proste” błotniki nieźle dały mi w kość. W sumie okazało się, że z podkładkami, śrubami itd. Wyszło dobrze ponad 500 elementów. A i tak zrezygnowałem z robienia łbów śrub pod błotnikami, bo po doklejeniu bocznych fartuchów nie da się tam niczego zobaczyć.
Rozpocząłem od przyklejenia kątowników i belek służących do mocowania błotników. Konstrukcja identyczna z oryginałem:

Potem rozpocząłem błotniki. Najtrudniej było zachować właściwy profil i zrobić ładne przetłoczenia.
Z profilu wybrnąłem doklejając ukształtowany błotnik do kartki z zaznaczonym poprawnym profilem. Po odcięciu powstała boczna, zagięta część błotnika. Następnie przykleiłem kawałki drutu 0,3 mm, który będzie zapobiegał zapadnięciu się przetłoczeń przyklejonych z wyprofilowanych pasków 100g papieru.

I tak oto powstały kompletne błotniki:




A tak to wygląda w całości:


Kadłub znacznie się poszerzył wizualnie.
Po wykonaniu błotników przyszła pora na skrzynki i sygnał dźwiękowy, czyli ich wyposażenie.
Wszystkie elementy są złożone „na sucho” – będą przyklejone dopiero po pomalowaniu.
Lewa strona:

Prawa strona:

Niby proste elementy, a prawidłowe spasowanie elementów tak, aby idealnie wchodziły we właściwe przestrzenie pomiędzy mocowaniami oraz wykonanie klamek i zawiasów zajęło mi około 6 dni urlopu, gdzie siedziałem co najmniej 6 godzin dziennie.
Na koniec, żeby zamknąć temat błotników, dorobiłem boczne fartuchy:

I to na razie tyle…

--

Post zmieniony (08-06-14 11:42)

 
08-06-14 22:01  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Mnie też by się przydała taka miksturka :))))

 
08-06-14 22:16  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mariusz - miażdżysz cojones bez litości coraz bardziej:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
28-06-14 10:19  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Udało mi się wykonać wyposażenie przedniej części kadłuba. Elementy nie są jeszcze przyklejone, druty w reflektorach będą przycięte po malowaniu.

Literki na przedniej dolnej płycie kadłuba nie wyglądają za dobrze, ale robiąc je bez lupy tego nie widziałem. Mają 3mm wysokości. Mogłyby być bardziej kształtne, ale jeszcze i tak będą zalane farbą, która złagodzi kształty i zapełni nierówności.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024