FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-09-22 13:38  [P] Papier barwiony w masie
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Czy ma ktoś sprawdzony sklep internetowy z papierem 160-180g barwionym w masie w kolorach typu oliwkowy, grafitowy/ciemno szary, piaskowy itp. Ponieważ o ile kupienie czerwonego, pomarańczowego czy niebieskiego nie jest problemem, o tyle kolory występujące w kamuflażu dostępne są znacznie mniej - przynajmniej w sprawdzonych przeze mnie sklepach stacjonarnych, gdzie mogłem papier wziąć do ręki. Kupowałem kilka papierów o większej gramaturze i niestety rozwarstwiają się i/lub łamią. Chyba, że wie ktoś o takim sklepie stacjonarnym w Rzeszowie. Dzięki z góry za odzew.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
02-09-22 15:07  Odp: [P] Papier barwiony w masie
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Rzeszów, sklep dla plastyków - ul. Hetmańska (nad sklepem SPOŁEM)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
02-09-22 15:37  Odp: [P] Papier barwiony w masie
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

1. alledrogo - papiery CANSON "colorline" ~170 / "iris" ~240 - formaty od A4 do A2 (lub w blokach a3 / a4)
2. carreforu - ma arkusze a4 i a3 ~160 lub bloki canson / innych producentów

wiem, trochę bezsensem jest kupowanie całego bloku 10 kartek dla 1 koloru, ale można sprawdzić przynajmniej kolorystykę większych arkuszy danego producenta

 
02-09-22 15:57  Odp: [P] Papier barwiony w masie
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Art Dziękuję - sprawdzę po niedzieli. Zapomniałem o nim. Na Jagiellońskiej i w kilku papierniczych nie specjalnie coś było.
walkiria na Allegro jest tylko to jest jak w sklepach internetowych, nie wiadomo co się kupuje i dlatego pytałem o SPRAWDZONY. Kupowałem w kilku i w zasadzie wszystkie są w najlepszym razie przeciętne. Czy kupowałeś u któregoś z tych sprzedających?

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
02-09-22 17:19  Odp: [P] Papier barwiony w masie
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Canson ma dobre jakościowo, ale z szarości tylko dwa kolory, szary i popielaty, jakbyś chciał sprawdzone, to na alledrogo szukaj sklep shan, mają duzo kolorów, w różnitych gramaturach.



Dodatkowe słowa klucz to, protos i rainbow.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-09-22 18:48  Odp: [P] Papier barwiony w masie
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

A próbowałeś zmieszać tusz żółty i czarny, a potem wykąpać w nim zwykły, biały arkusz?

 
02-09-22 19:47  Odp: [P] Papier barwiony w masie
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

https://www.papiera4.pl/brystol-kolorowy-a4-170g-granatowy-20ark-p-35140.html

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-09-22 23:56  Odp: [P] Papier barwiony w masie
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzięki wszystkim za odzew. W poniedziałek sprawdzę w sklepie stacjonarnym na miejscu polecanym przez Arta, a później wskazane internetowe.
ADAM 12 Shan mam kilka kolorów ale z takich jak są na allegro i nie widzę tam takiego oliwkowo zielonego jaki pokazałeś na fotce, chyba że to taki ale zdjęcia z aukcji nie bardzo odpowiadają temu Twojemu.
ceva Ne tej stronce papiera4.pl zielone też wyglądają na "standardowe" i oliwkowo zielonego raczej nie znajdę ale szare już lepiej.
KayFranz Takich eksperymentów nie rozważam raczej:)

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
03-09-22 14:03  Odp: [P] Papier barwiony w masie
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Na sklepie Shan jest szary cementowy lub szary kamienny, niestety zostały tylko w gramaturze 110.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-09-22 20:35  Odp: [P] Papier barwiony w masie
Mateusz Skałecki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Polecam https://paperconcept.pl Wada - trzeba kupić tak min 10 lub 20 arkuszy danego koloru

--
Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024