FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-04-22 22:22  [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

W tej galerii chciałbym przedstawić 13 modeli, które zamierzać skleić najpóźniej do końca przyszłego roku, w ramach "świętowania" 30 lat swojej przygody z modelarstwem kartonowym. Rocznica będzie dokładnie w styczniu przyszłego roku, a modelem, który jako pierwszy był sklejony przeze mnie całkowicie to Hs-123 z Małego Modelarza, nr 1/93. W 1993 roku skleiłem w sumie 13 modeli i teraz zamierzam je skleić ponownie. Tym razem mam nadzieję w trochę lepszym stylu niż 30 lat temu. Modele rocznicowe zacząłem jednak sklejać wg kolejności ich wydania. Dlatego na pierwszy ogień poszła P-39Q Airacobra, wydana w numerze 6/1985.
Wg informacji, jakie znalazłem, ten konkretny egzemplarz trafił w ramach Lend Lease'u do ZSRR - dlatego ma takie, a nie inne oznaczenia. Dodatkowo poprawiłem kształt łopat śmigła, dodałem rurkę Pitota, lufy karabinów wykonane od nowa, ale golenie podwozia zwinięte z oryginalnych części.
Poniżej kilka zdjęć gotowego modelu:






Drugim modelem jest Macchi Mc200 z numeru 8/1985.
Tutaj tylko uplastyczniłem śmigło i dorobiłem rurki Pitota oraz lufy karabinów kadłubowych:






--
http://messer.cba.pl

 
07-04-22 22:42  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję ! Z przyjemnością popatrzę na takie modele! Trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-04-22 22:57  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Oryginalny sposób świętowania. Trzymam kciuki :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
07-04-22 23:17  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

To mi się podoba:-)
MC200 to nawet ja skleiłem, jak jeszcze kleiłem wszystko z Małego Modelarza, co mi wpadło w ręce. Zresztą pewnie jak każdy:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-04-22 10:06  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Modele może proste ale pięknie sklejone.
Kapitalne wyzwanie sobie rzuciłeś.
Trzymam kciuki za realizację i kibicuję.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
08-04-22 10:29  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Też planuję skleić od nowa kilka MM - ELCO 70, Avia BH-33, Henschel Hs 123 A-1. U mnie podanie terminu byłoby bardzo ryzykowne :D
Chyba dużo modelarzy ma sentyment do starych modeli, które kiedyś tam skleili. Niektórzy żałują że oddali, spalili bądź wyrzucili.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
08-04-22 12:08  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Cudna wspominkowa galeria :) Widzę, że nie tylko ja mam ciągotki do ponownego mierzenia się z tym, co kiedyś skleiłem lub próbowałem skleić... Ale z P-38 (10-11/87) w oryginale to chyba jednak nie zaryzykuję :D

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
08-04-22 14:11  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Przedni zamysł ! Powodzenia !

 
08-04-22 14:59  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Mi również ten pomysł się podoba, modele prezentują się super, będę zaglądał, powodzenia :)

 
09-04-22 00:26  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dziękuję Panowie, jestem zaskoczony, że takie zabytkowe, proste modele mogą się podobać. Nakręciłem się dość mocno i nie zamierzać odpuścić - ale właśnie w razie czego zacząłem te modele sklejać już rok przed rocznicą; równolegle i tak sklejam cały czas coś nowego. Mogę jeszcze dodać, że staram się sklejać te modele, tak jak zostały zaprojektowane. Czyli w przypadku dwóch powyższych technika montażu segmentów kadłuba opiera się na dwóch wręgach. Jako, że modele są kreślone ręcznie, to od razu wychodzę z założenie, że sąsiadujące ze sobą segmenty nie będą miały równego obwodu. Dlatego najpierw wycinam wszystkie segmenty danego kadłuba, przymierzam na płasko sąsiadujące segmenty i wszelki naddatki obcinam. Wadą tej metody jest często efekt rozjechania się linii podziałowych na kadłubie, ale dla mnie w tym momencie ważniejsze jest utrzymanie pasowania segmentów oraz symetrii całego modelu.

--

Post zmieniony (09-04-22 00:28)

 
09-04-22 08:32  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Fajna inicjatywa, wielu z nas pewnie łezka zakręci się w oku na widok modeli z którymi zaczynaliśmy przygodę modelarską. Prawdziwe muzeum modelarstwa.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
09-04-22 10:37  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Mc200 wygląda świetnie mimo wieku opracowania co jest także zasługą świetnego wykonawcy 👏.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
09-04-22 15:40  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Super inicjatywa, fajnie, że tu nie chodzi o epatowanie milionem szczegółów, ale po prostu o czystą radość z klejenia. Ciekaw jestem co tam następnego pokażesz...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
09-04-22 22:57  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Bardzo intymna galeria... Z przyjemnością oglądam i czekam na kolejne odcinki.
Myślę, że niejeden z nas tęskni do czasów, kiedy fajnie było zrobić po prostu model bez spinania się, aby był idealny :]

 
07-07-22 21:27  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Gotowy jest trzeci model do kolekcji, tym razem jest to Bristol Beaufighter Mk.VIF. Model, autorstwa Bohdana Wasiaka opublikowano w numerze 1/1987.
O samym modelu można powiedzieć tyle - pancerny, żółty karton, każdy segment kadłuba inny ( zwłaszcza dziobowy), kolorystyka różna. W stosunku do wycinanki zmieniłem rury wydechowe - wydrukowałem je od nowa, bo nie dało się ich poprawnie wykonać ze względu na karton; wykonałem również od podstaw zespoły śmigieł - te z wycinanki były po prostu płaskie. W modelu sporo detali przyklejałem za pomocą Pattexu - wikolu. Ze względu na wcześniejszą impregnację kartonu tym klejem, detale bardzo łatwo się przyklejało a klej bardzo szybko wiązał - jak na klej winylowy.
Poniżej mała galeria:






--
http://messer.cba.pl

 
10-07-22 15:42  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
Hator   

Super pomysł! Stare opracowania mają swój klimat. I cóż z tego, że kolory może nie do końca takie, jak trzeba. Że dużo uproszczeń. Że wnętrza kabin przeważnie brak. One są jedyne w swoim rodzaju.
Trzymam kciuki. Świetnie Ci idzie.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
13-07-22 11:17  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Piękna sprawa, gratuluję i podziwiam, jest cel, jest okazja i będzie 13 modeli, już są 3 i widać, że nie sklejane tylko w pośpiechu, ale dla przyjemności.

Czekam na następne.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
13-07-22 11:43  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Świetna sprawa.
MImo pancernego papieru w tym Beaufighterze, wygląda na bardzo wygłaskany. Wygląda elegancko:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-08-22 21:11  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Przed Wami kolejny odcinek serialu - tym razem na warsztat trafił model samolotu z nr 4/1987 - Breguet XIX. Model po sklejeniu wygląda dość efektownie, co prawda jest sklejony w standardzie ( nawet naciągi są kartonowe - zgodnie z wycinanką), ale prezentuje się całkiem znośnie. Niestety, jego budowa to ciągła modyfikacja poszczególnych części, aby jakoś do siebie pasowały. Gruby karton też nie ułatwiał budowy, nie udało mi się zachować idealnej bryły modelu. Ale wszystkie elementy zwijane zostały wykonane z oryginalnych części. Tylko lufy karabinów to barwiony karton.
Poniżej kilka zdjęć gotowego modelu.












--
http://messer.cba.pl

 
30-08-22 21:28  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pamiętam ten model u kuzyna na suficie. Lepiłem wówczas łosie i czaple plastikowe zdublowane w paczkach pod choinką. Modele kartonowe to była zupełna magia i nadzwyczajne umiejętności modelarskie.
Gdzieś od tamtego czasu kartoniki siedziały mi w głowie. Dzięki za "back in time". Model kapitalny.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
30-08-22 22:48  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Jeden z bardziej efektownych modeli MM-a w tych latach! Ładny wykon ale gdzie się bombki zawieruszyły? Nie było ich w wycinance ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
30-08-22 23:26  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Niestety, w wycinance nie było bomb, a sam nie dorabiałem, aby utrzymać się w konwencji sklejania w standardzie.

--
http://messer.cba.pl

 
01-09-22 12:20  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Pierwszy raz słyszę o impregnacji wikolem. Rozumiem, że rozcieńczony w wodzie
- w jakich proporcjach ?
- z obu stron czy jednej?
- jak zachowuje się papier? elastyczność, formowanie, połysk(wolałbym jak najmniej), wpływ na kolory etc.
pytam , bo interesuje mnie alternatywa dla śmierdzącego kaponu.
Mieszkam w domu jednorodzinnym ale nie mam garażu ani piwnicy

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
01-09-22 12:30  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kuuurde, też robiłem tego breżeta...
niestety nie przeżył do dnia dzisiejszego ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
01-09-22 21:15  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Żółtodziób :
Wikol to nazwa ogólna, ja używam kleju Pattex Wood Express. Proporcje rozcieńczania 1:3 - 1:5, ma być dość rzadko, żeby się łatwiej wchłaniało i rozprowadzało po kartonie. Impregnacja oczywiście obustronna, ale po pomalowaniu jednej strony czekam aż wyschnie i dopiero wtedy maluję drugą stronę. Przy starym, grubym kartonie impregnacja kartonem nadaje mu dość dobrą elastyczność, przy nowych wydaniach taka impregnacja jeszcze bardziej ułatwia formowanie kartonu. Karton oczywiście się błyszczy po impregnacji, ale mi to nie przeszkadza, bo modele na koniec i tak lakieruję na mat albo półmat.

--
http://messer.cba.pl

 
01-09-22 22:09  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki
Wypróbuję na jakimś samochodzie :)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
02-09-22 09:45  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Kartonowe naciągi to już standard na poziomie ortodoksyjnym :-) Nie mniej jednak model pięknie sklejony, technika klejenia najwyższej klasy!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
24-04-23 21:19  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jakoś tutaj ucichło, ale nie umarło. Trochę mnie staruszki zmęczyły ( w tej chwili mam jeszcze 3 sztuki w różnych stopniu zaawansowania), więc zaburzyłem kolejność klejenia i przedstawiam model, który miał być jako przedostatni.
Kawasaki Ki-61 Hien. Model został wydany w 1993 roku, jako nr 9. Bardzo jestem zadowolony z końcowego efektu, chociaż miałem problemy z owiewką kabiny. Co prawda zastosowałem dedykowaną kabinę firmy Gomix, ale było trochę docinania. Z niestandardowych rzeczy - reflektor do lądowania i malowanie czarnego pasa przed kabiną. Klasycznie już kilka zdjęć:









--
http://messer.cba.pl

 
25-04-23 10:59  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Obydwa zacne i fajnie się prezentują, dodatkowo jest to świetna podróż sentymentalna. pomysł na świętowanie świetny. Obydwa skleiłem w latach 90-tych, tak jak część przedmówców, ale muszę przyznać ze wstydem, że moje wyglądały znacznie gorzej bo wyszły w kilku miejscach kanciaste z/w na stary karton. Ponieważ podszedłem do nich jak do nowszych modeli karton trochę się połamał, a farba mocno się kruszyła - nie wiele młodszy Ju-87 formował się znacznie lepiej.
Z kolejnych żadnego nie kleiłem ale równie ładnie wyglądają. Powodzenia

--

Post zmieniony (25-04-23 11:56)

 
25-04-23 13:21  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Moim pierwszym sklejonym modelem z MM był krążownik "Tiger" numer 2/1961, do linii wodnej 1:400. Ach, jaki byłem z niego dumny!

 
25-04-23 22:19  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

@messer samolociarze mają szybciej, bo samoloty szyPko latajom :). W mojej karierze skleiłem tylko jeden samolot - Be-2 nie mylić z B-2 - mój pierwszy kartonowy model
potem były już tylko pływadła : Krasin , Le Terrible, Garland oraz nieskończone King George V i Vittorio Venetto. Ciekawe ile by mi zajęło sklejenie tego wszystkiego teraz. Przy Garlandzie prowadziłem nawet szczegółowy dziennik (a co ! :D ) i wyszło , że zajął mi wtedy 125 godzin. Teraz pewnie bym się jeszcze dłużej cackał

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
28-09-23 19:30  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Kolejny model z serii, tym razem Hawker Typhoon - nr 6/1993, projekt autorstwa Jacka Słowika - idealnie zaprojektowany, wszystko pasuje. Sklejanie takiego modelu to czysta przyjemność.








--
http://messer.cba.pl

 
28-09-23 20:15  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

brzydki model, ale bardzo ładnie poskładany: ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
28-09-23 20:40  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

A był w Przeciszowie ? Tak czy inaczej świetnie sklejony. Fakt to jeden z najlepiej zaprojektowanych MM-ów.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
28-09-23 20:42  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
SeWo77   

Pamiętam go, sklejałem jak wyszedł, kilka blaszek za niego z konkursów przywiozłem. Model wzorowo opracowany, zmienić grafikę na współczesną i wydawać.

 
28-09-23 21:08  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Piękny! Też go kiedyś skleiłem, nawet do niedawna istniał. Po tej galerii mam ochotę na powtórkę.

--
pozdrawiam
Piotr


 
29-09-23 09:41  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

jak Karas napisałeś , że brzydki, to już wiem dlaczego mi się tak bardzo podoba :D.
Bardzo lubię tajfuna, daleko bardziej od spita

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
29-09-23 13:36  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

SeWo77 co do grafiki to da się zrobić ;-) Ale z wydaniem gorzej :-( Betonu nie rozbijesz ;-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
29-09-23 21:20  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Fajny ten Tajfun, też go kleiłem w momencie jak się ukazał i Wildcata tego autora też robiłem ,oba +ciemno niebieski Corsair skończyły w miejsko gminnym domu kultury w połowie lat dziewięćdziesiątych o cholera jaki ja już stary jestem :\

 
29-09-23 22:54  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Cieszę się, że takie zabytki jeszcze się podobają.

jhradca - tak, Tajfun był w Przeciszowie.

--
http://messer.cba.pl

 
30-09-23 09:13  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ciekawe, w Przeciszowie była kategoria vintage ale on chyba stał w innym miejscu.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
30-09-23 11:52  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Tak, tam już nie było za bardzo miejsca i mój Typhoon z Hienem oraz drugim Typhoonem stały z resztą samolotów.

--
http://messer.cba.pl

 
23-10-23 20:23  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Do kolekcji dołącza najważniejszy model - Henschel Hs-123 z numeru 1/1993. Dlaczego najważniejszy ? Bo to był mój pierwszy, całkowicie sklejony model kartonowy w życiu. W sumie, łącznie z poniższym, sklejałem ten model 4 razy. Ostatnie podejście obejmuje lekkie wzbogacenie modelu o pokrywy popychaczy na osłonie silnika, oraz wykonanie osłon kół na bazie modelu tego samolotu z wydawnictwa Modelik. Tym razem potrzebowałem dwóch egzemplarzy modelu, tym bardziej że przy pierwszym podejściu zepsułem górny płat, a pozostałe części posłużyły jako dawcy koloru na osłony popychaczy i osłony kół. Poniżej kilka zdjęć:








--
http://messer.cba.pl

 
23-10-23 23:30  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Kolejny ładny model. Po takim pokazie człowiek gotów się skusić na taki "zabytek", a potem będzie dla ukojenia nerwów gryzł tekturę w trakcie budowy ;) Ten lekki połysk widoczny na zdjęciach to efekt lakierowania po budowie, czy też karton był czymś zabezpieczony jeszcze przed pierwszym cięciem?

--
"Wielka Brytania zawsze walczy do ostatniego żołnierza swoich sojuszników"

 
24-10-23 08:58  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

tego henszela widziałem zrobionego, prawie zaraz po wydaniu w '93 - i można wycisnąć z niego naprawdę sporo, co nie umniejsza faktu tego modelu, który jest zrobiony świetnie

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
25-10-23 11:58  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Typhoon to był mój pierwszy model kartonowy, Hien drugi - kosmiczne czasy, każdy nowy numer MM to było wydarzenie.
I taka historia, kiedy przyjechałem po Bristola Beaufighter modele stały oparte w witrynie o ściankę i zgięte w połowie o 30st.

Post zmieniony (25-10-23 17:26)

 
25-10-23 15:55  Odp: [G] 13 modeli na 30-lecie - pseudoprojekt
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

To który z tej planowanej trzynastki ?

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024