FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-02-22 14:43  [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
rysiu62   

Ukazał się nowy-stary numer tego wydawnictwa.

Post zmieniony (06-02-22 21:51)

 
06-02-22 15:43  Odp: [N} T-34/85 RUDY Mały Modelarz
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Stary, nowy ale okładki mają teraz okropne.... brrr
pzdr

 
06-02-22 19:12  Odp: [N} T-34/85 RUDY Mały Modelarz
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Szkoda, że znowu "Rudy". Młodsze pokolenie już chyba nie bardzo kojarzy temat, a MM chyba nastawia się na sentyment przynajmniej mojej grupy, czyli 30+.

 
06-02-22 19:20  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Marchewkowy Potwor 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4


 - 0

Ja jestem 30+ i prawdę mówiąc to nie wiem czy jest w tej grupie jakiś sentyment do tego czołgu, w grupie 40-50+ to co innego :) Inna sprawa, że grupa 30-40 to "nie ma czasu", więc taki target ma w sumie sens. Grupa 30+ będzie mieć sentyment do zawartości telewizora w latach 1990-2000. Podejrzewam, że van z Drużyny A albo "Airwolf" byłby bardziej sentymentalny. Ale tak naprawdę nie było takiego jednego kultowego obiektu w tamtych czasach - to się szybko zmieniało. U mnie kultowy byłby złoty ptak z "tajemniczych złotych miast", ale np rocznik wyżej to popularna była "Czarodziejka z księżyca", a kilka niżej "Pokemony".

A ten Rudy jest jakoś super-upgradowany w stosunku do poprzedniego wydania. A okładka no nieszczególnie - można po sklejeniu schować do szuflady :)


PS: w temacie wątku chyba się shift nie wcisnął przy zamykającym nawiasie.

Post zmieniony (06-02-22 19:20)

 
06-02-22 19:28  Odp: [N} T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, a gdzie to sobie można popodglądać, bo na stronie Loku, ani widu ani słychu.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
06-02-22 19:39  Odp: [N} T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Zeus12345   

Witam

koła wytniemy nożyczkami brak krzyza po srodku choc wiem sa na to sposoby :)

tylko nie wiem po co są pełne koła w tym modelu :)

 
06-02-22 19:42  Odp: [N} T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Marchewkowy Potwor 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4


 - 0

W empiku jest, przynajmniej na stronie, więc pewnie w salonach tez jest.

 
06-02-22 20:25  Odp: [N} T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ja jestem niewiele 30+ i z wielkim sentymentem wspominam pancerniaków, jak dziś pamiętam jak jako Janek latałem po krzakach ze strzelbą, a czołg ze starych opon był na boisku hitem. I mimo że pancerki nie sklejam, to kiedyś "Rudego" chętnie zmontuję, ale póki co poczekam aż pan PAweł u siebie wyda, bo kiedyś pewnie to nastąpi, będzie lepszy graficznie na pewno.

--
54323031

 
06-02-22 20:28  Odp: [N} T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To sìódme wydanie Rudego w Małym Modelarzu, tym razem.z okładką panie dzieju taką, że kurde bolek i rany julek, talary juz na zakup liczę.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
06-02-22 21:50  Odp: [N} T-34/85 RUDY Mały Modelarz
rysiu62   

Tak.Zmieniłem.

Post zmieniony (06-02-22 21:51)

 
06-02-22 23:26  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

Ja tam się cieszę i właściwie to nurtuje mnie jedno - czy w końcu jak ktoś na tym forum wspominał w końcu na lufie będą/są odciśnięte ręce załogi ?
Z racji że nie mam na tą chwilę możliwości pokazania , ani okładki ani zwartości - bo czekam na własne egzemplarze. Tak z sentymentu i zgodnie z tematem, takie nasuwające się foto książeczki Przymanowskiego:


Post zmieniony (06-02-22 23:37)

 
07-02-22 09:34  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
rysiu62   

To jest szóste wydanie czołgu o nazwie ,,Rudy" , model wydany w 1975 to jest T-34\85. Dla przypomnienia modele z lat 1967 i 1968 są wersjami z działem 76 mm.

 
07-02-22 09:38  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Prawdziwy999- ja bym najpierw skupił się na tym czy poprawnie odtworzony jest napis RUDY z odciskami. Ukazało się już trochę wersji i edycji modelu Rudego w skali 1/25 i jak do tej pory absolutnie żaden z nich nie miał poprawnie odtworzonego napisu. Albo dłonie były odciśnięte w złych miejscach i brakowało łapy psa (stare modele Pana Wasiaka) albo cały napis był całkowicie źle umieszczony na kadłubie (model Pana Mistewicza). Bardzo to dziwne, bo przecież lepszej dokumentacji, jak proces malowania napisu przez załogę, w 5-tym odcinku serialu, nie można sobie wyobrazić.

 
07-02-22 10:52  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mnie bardziej w tym wszystkim zastanawia upór w robieniu "Rudego" skoro, to były chyba 3 różne czołgi i to powojennej produkcji. Z tego co pamiętam (chyba nawet na forum była dyskusja):
- różne są koła jezdne
- inny jest kształt wieży
- coś chyba jeszcze było z tyłem pojazdu.

Do tego dochodzi ciągły brak odcisków na lufie (która później przecież została obcięta).

A co do samego modelu, to zastanawia mnie, czemu gąsienice są paskami, a w modelu z '96 były ogniwa.

 
07-02-22 10:54  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
rysiu62   

Już wydanie z 67 i póżniejsze miało ogniwa.

 
07-02-22 11:56  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

PiterATS - napis na kadłubie i odcisk rąk to jedno - chyba najbliżej prawdy jeśli o to chodzi było wydanie z 1967 i z 1996 roku.
W żadnym z wydań nie widziałem odcisków rąk na lufie.
Broda Geodety - może dlatego że ten Rudy z filmu to kompilacja T-34 na podwoziu T-54 , aczkolwiek spotkałem się z bardziej naukową dysputą na ten temat.

Post zmieniony (07-02-22 11:58)

 
07-02-22 12:19  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Prawdziwy999- w serialu nie grały żadne kompilacje T-34 na podwoziu T-54. Coś takiego nie istniało. W serialu wykorzystano to co było pod ręką, czyli generalnie T-34-85 polskiej powojennej produkcji.
Ogólnie, żeby wszystko było zgodne z realiami historycznymi w powieści, to pierwszą wersją Rudego powinien być T-34 z armatą 76mm. Niestety nie wiadomo czy był to czołg z płaską wieżą czy też z późniejszą sześciograniastą- nie zostało to sprecyzowane na łamach książki. Dopiero potem załoga dostała nowy czołg (ze składek w Gdańsku) z armatą 85mm. A ponieważ w czasie kręcenia serialu nie było już sprawnego i dostępnego od ręki T-34-76, wykorzystano T-34-85
Natomiast co do detali typu jaki typ wieży, jaki typ kół, jaki typ kadłuba itp to są to rozważania czysto teoretyczne i interpretacji jest tak wiele, jak wielu jest miłośników serialu czy modelarzy robiących Rudego

 
07-02-22 12:40  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Piter ATS, skoro załoga otrzymała wóz w Sielcach nad Oką to musiał to być T34-76 z zakładu 112 (wiem, kilka zdjęć wieży STZ też na zdjęciach się znajdzie). Tylko takie wozy widoczne są na filmie z defilady po przysiędze. Sześciokątne wieże to już późniejsze dostawy, pierwsze chyba trafiły do
2- giego Pułku.
W czasach gry film kręcono były jeszcze sprawne wczesne wozy, było ich na tyle mało, że wożenie się z takim rekwizytem na plan filmowy było problemem, dlatego postanowiono skorzystać z powszechnie dostępnego, będącego na wyposażeniu jednostek T34-85.

A ta "komplilacja T34 na podwoziu t54 " o której wspomina Prawdziwy999 to bzdura o jakiej nie słyszałem jeszcze.
Fakt, że można spotkać w Bułgarii podwozie T34 z wieżą T62 lub T34 z kołami i gąsienicami od T54, ale to raczej warsztatowe hybrydy niż zasada.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-02-22 13:54  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Jak ma ktoś zdjęcia arkuszy to chętnie zobaczę.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
07-02-22 16:33  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

PiterATS / Piterpanzer za chwilę objaśnisz mi że i to stwierdzenie to wierutna bzdura:
"Czterej pancerni na początku swych wojennych przygód wojują na czołgu T-34/76, uzbrojonym w armatę kaliber 76,2 mm. Nie jest to istotna informacja dla laików. Istotne jest co innego. Filmowy „Rudy”, to czołg uzbrojony w inną armatę i wyposażony w wieżę o zauważalnie innym wyglądzie. Ten czołg „udaje” zarówno „siedemdziesiątkę szóstkę”, jak i – już w końcowych odcinkach, odgrywa „swoją” rolę, czyli czołgu T-34/85. ".
Szkoda tylko że ta wypowiedź nie jest moją a kogoś kto się na tym zna. Wierutną bzdurą jest to że czołg który grał w "czterech Pancernych" był wyciągnięty z muzeum. Otóż nie, należał on do jednostki szkoleniowej i miał wycięte w kadłubie i wieży otwory
- po pierwsze dla operatora kamery; oświetleniowca , etc.
- a po wtóre już znajdując się w szkółce dla pancerniaków służył szkoleniowcom do zaglądania w głąb maszyny - po co tego nie wiem ale tą informację potwierdzali zarówno sami filmowcy jaki i fakt że: "Dopiero całe dekady po nakręceniu serialu , i wysłużeniu się tej maszyny w jednostkach szkoleniowych całość zaspawano odmalowano i postawiono w muzeum."
To co napisałem też nazwiesz wierutną bzdurą , czy obrazisz osoby zajmujące się historią wojskowości i bronią pancerną ???

Post zmieniony (07-02-22 17:28)

 
07-02-22 18:18  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

prawdziwy999:
- W kwestii T-34/76 napisałem dokładnie to samo co Ty i Piterpanzer, gdzie tu widzisz więc że jest to bzdura? Chyba że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a jeśli tak jest to polecam powrót do szkoły.
- Czy ja wspomniałem coś o czołgu z muzeum? Nie, chyba że masz jakieś omamy.
A skoro już jesteśmy w tym temacie to precyzując w pierwszej serii serialu (odcinki 1-8, kręcone we Wrocławiu) używano makiety wnętrza czołgu. Dopiero w drugiej serii (odcinki 9-21, kręcone w Łodzi) do ujęć z wnętrza używano pociętego T-34 ze szkółki w Poznaniu.
I nie, ten czołg nie został potem zaspawany, tylko stoi do dziś jako eksponat w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu:

https://bi.im-g.pl/im/4a/12/18/z25242954V,Muzeum-Broni-Pancernej.jpg

To samo co ja pisze też wyżej Piterpanzer odnośnie mutacji T-34 i T-54 bo coś takiego po prostu nie istniało. A skoro twierdzisz że to jest obrażanie kogoś, no to sorki ale ja nie mam więcej pytań

Zresztą polecam poczytać taką książeczkę:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/77787/czterej-pancerni-i-pies-przewodnik-po-serialu-i-okolicach

... mam nadzieję że po jej lekturze twoje personalne ataki i zwyczajne trolowanie zakończą się. Bo najgorsze to powtarzać coś od kogoś, bo coś się gdzieś usłyszało dawno temu i potem pluć jadem na innych bez weryfikacji swoich teorii

 
07-02-22 18:59  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

"A skoro już jesteśmy w tym temacie to precyzując w pierwszej serii serialu (odcinki 1-8, kręcone we Wrocławiu) używano makiety wnętrza czołgu."
W pierwszych dwóch seriach serialu( tzn. pierwszej i drugiej) wnętrze czołgu kręcono w studio. Plenery były kręcone z użyciem prawdziwego czołgu T-34-85 znajdującego się na wyposażeniu jednostek.
"Pierwsza seria serialu powstała na podstawie książki Janusza Przymanowskiego wydanej pod tym samym tytułem, lecz przed ekranizacją mało znanej. Po emisji pierwszej serii w TV i ogromnej popularności osiągniętej przez serial, autor napisał dwa dalsze tomy powieści na początku lat 70. Następnie nakręcono dwie kolejne serie filmu oraz wydano komiks."
"Dopiero w drugiej serii (odcinki 9-21, kręcone w Łodzi) do ujęć z wnętrza używano pociętego T-34 ze szkółki w Poznaniu."
Co do tego sformułowania:
"Plenery
Większość scen została nakręcona na poligonie w Żaganiu (obecnie województwo lubuskie). To właśnie miasto „odgrywało” na planie rolę Lublina i Warszawy. Większość scen batalistycznych nakręcono na poligonie przy jednostce wojskowej Żagań-Las. Ponadto na poligonie Karliki w Żaganiu realizowano poszczególne sceny.
Wiele scen nakręcono również na poligonie w podpoznańskim Biedrusku; w odcinku „Most” wykorzystano pobliski most nad Wartą.
Dolny Śląsk (ogólnie)
Gorzupia Dolna, nad rzeką Bóbr kręcono sceny przeprawy wojsk na Bugu (odc. 2)
Olszyniec (odc. 2 i 8)
Rudawica, folwark – bitwa pod Studziankami (odc. 5)
Gdynia, Krynica Morska, Piaski (odc. 8)
Okolice Sztutowa (most zwodzony), były obóz koncentracyjny Stutthof (odc. 16 i 17)
Kotlina Kłodzka (filmowa Syberia), Twierdza Kłodzko, Kłodzko (odc. 21)
region łódzki: Tomaszów Mazowiecki, Inowłódz (odc. 9), Poświętne (odc. 10), Aleksandrów Łódzki, Spała (most w odc. 14).
Toruń - Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu (odc. 6) grający rolę mostu Kierbedzia w Warszawie ze względu na podobną konstrukcję.
Bydgoszcz – Kanał Bydgoski, planty nad Brdą, Śluza Okole oraz nieistniejąca śluza przy ul. Grottgera, Poczta Główna (odc. 15 i 16), Rybi Rynek, Brda-Młynówka i zejście do niej z ul. Świętej Trójcy (odc. 15 i 16), ul. Grodzka i Malczewskiego oraz most kolejowy na Brdzie. Ogółem w mieście (grającym w filmie rolę miasteczka Ritzen) nakręcono od 19.08.1968 do końca września 1968 4 odcinki (9, 14, 15 i 16).
Świecie nad Wisłą (kościół farny; scena spaceru Janka z Marusią)
Brzegi Wisły w okolicach Starogrodu nieopodal Chełmna (scena forsowania Odry)
Wrocław"

Widzisz tu gdzieś Łódź bo ja nie .

https://bi.im-g.pl/im/4a/12/18/z25242954V,Muzeum-Broni-Pancernej.jpg co do Twojej fotografii to ode mnie tyle:
"Na początku serii wnętrza „Rudego” kręcono w studiu. Dopiero później w kadłubie jednego z T-34 wycięto otwory pozwalające na kręcenie scen wewnątrz prawdziwego czołgu. Po zakończeniu zdjęć oddano go do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu."
i jeszcze żeby nie było wątpliwości :
"Ekipa filmowa nie woziła ze sobą jednego czołgu, za każdym razem wypożyczała maszynę z jednostki, która znajdowała się niedaleko planu filmowego. W serialu uczestniczyło zatem 20 czołgów z numerem 102. Jedyny zachowany do dziś, który na pewno brał udział w serialu, jest eksponatem muzeum w Poznaniu. To w tym czołgu nakręcono wszystkie pancerne wnętrza drugiej i trzeciej serii filmu."
To Wy rzeście wypisywali o tym że piszę o wierutnych bzdurach, polecam więc reportaż o kręceniu odcinków w Sztutowie jak i dokument Andrzej Słodkowski, My czterej pancerni, 2009, oraz serię artykułów z Militaria HISTORIA a także Odkrywcy .

Zanim więc oplujesz mnie po raz kolejny swoimi pseudomądrościami poinformuję Ciebie iż powyżej przedstawione wyboldowane przeze mnie cytaty i informacje pochodzącą z książki:"Czterej pancerni i pies. Przewodnik po serialu i okolicach", Pana Marka Łazarza , ISBN:
83-921900-0-9
Jak znajdę ten artykuł odnośnie czołgu który niedawno zaspawano i wstawiono do muzeum to również go zamieszczę abyś nie siał deprawacji i zamętu wśród fanów serialu.

Tak na marginesie to mi wisi czy przerabiano T-34-85 , czy też T-34-85M1 a może T-34-85M2 , faktem jest że błotniki w dalszych częściach serialu mają się nijak do wersji z T-34 jakiejkolwiek a są bliźniacze do T-54 , wyjaśnisz mi tę zagadkę czy nie ???

Interesuje mnie i nie tylko mnie - jedno aby MM-owski T-34 był tym serialowym , zresztą nie tylko mnie to interesuje i frapuje.

Kończąc już jak będę chciał sobie skleić T-34 zgodny z prawdą historyczną i resztą prawd objawionych, to mam tyle innych naprawdę świetnych wydawnictw iż nie muszę korzystać z Małego Modelarza 7-9/2016.

Post zmieniony (07-02-22 19:01)

 
07-02-22 19:43  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Ale sobie chłopaki temat do spiny znaleźliście... :))

Ja, po STS Lwów, jeszcze obserwuję u siebie objawy PTSD...
Trochę czasu musi upłynąć zanim w ogóle spojrzę na jakiegokolwiek MM'a :)
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
07-02-22 19:51  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

"Prawdziwego" Rudego z armata 76 wydał GPM. Mnie ciągle kusi żeby skleić je i ustawić obok siebie.
Pozdrawiam

--

 
07-02-22 19:56  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

To ten ?

A w zestawie jest też Szarik ? :-)

 
07-02-22 20:18  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

No zrobiło się ciekawie xD
Piterpanzer- można dodasz coś od siebie i sprostujesz informacje bo mi już nie chce się tutaj spinać, a przynajmniej w pojedynkę ciężko się obronić przed świętymi argumentami kolegi wszechwiedzącego :D
Błotniki z T-54... pokaż kadr z serialu że takie coś było xD

 
07-02-22 20:30  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Prawdziwy99 wyluzuj, bo ci żyłka strzeli.
Bzdurą jest twoje twierdzenie o tym, że Rudy z filmu to kompilacja T-34 na podwoziu T-54.
Reszta, o której piszesz generalnie żadną nowością nie jest. Zdjęcie makiety której używano do kręcenia scen wewnątrz wozu także jest, nawet w okopie. O tym gdzie, kiedy i jakie sceny kręcono także wiadomo na funpagach serialu.

Nieprawdą jest to co napisałeś, że cokolwiek zaspawano w pojeździe używanym do szkolenia w Oficerskiej Szkole Wojsk Pancernych im. hetmana Stefana Czarnieckiego, następnie WSOWPanc, późniejszej CSWL, a obecnie MBP w Poznaniu. Pojazd jest, można go zobaczyć na wielu współczesnych i historycznych zdjęciach i tak przygotowany do nauki został jeszcze przed rozpoczęciem kręcenia serialu.
Na stanie MBP znajduje się obecnie odnowiony bumarowski T34-85 pozyskany z Polski i czeka na mnie, żebym na nim wymalował serialowe oznaczenia.
Chętnie także zobaczę zdjęcia Rudego z błotnikami T54 o których wspominasz. To będzie nowość.
Jeśli już poruszyliśmy temat używanych pojazdów, to do filmu użyto obecnych w służbie pojazdów polskiej, bumarowskiej produkcji, ale i wozów wojennej produkcji z zakładu 183. Szkoda czasu na jałowe dyskusje, wystarczy oprzeć się na zdjęciach.

--

Post zmieniony (07-02-22 20:42)

 
07-02-22 20:37  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
rysiu62   

Pax między chrześcijany jak ponoć mawiał Konrad von Jungingen. MM od lat wzbudza chyba największą dyskusję na forach modelarskich.Kolego ,,prawdziwy9999'' film kręcono również w atelier i potrzebna do tego była również Łódż.Bezsensowna dyskusja o prawdach historycznych i objawionych. Serial ten jak wiele innych jest czystą fikcją i nie szukajcie zgodności z historią bo w Wiedżminie też jej nie znajdziecie.Wykorzystano to co było i koniec, widzieliście tzw Pantery i Tygrysy. A teraz do ortodoksyjnych poszukiwaczy - w odcinku jak Panna Honoratka wsiada od zada na czołg widać dokładnie jego bok na którym jest napis RUDY bez łapek. Akurat oglądam serial ten w wersji z komentarzem aktorów i był to chyba 18 odcinek.

 
07-02-22 22:37  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

Sceny w których "T-34" pokonuje bród o własnych siłach w zanurzeniu, wjeżdża T-34, po brodzie w zanurzeniu T-54 a wyjeżdża T-34 i tak w kółko Macieju. Reszta to masz rację jedyny pokrojony czołg T-34 - wnętrza , chociaż co do 8 odcinka to mam pewność że to studyjna atrapa ze studia filmowego we Wrocławiu. Czy i w jakim stopniu zaangażowane było studio filmowe z Łodzi tego nie wiem.
Nie ma co się spinać, tylko trzeba śledzić jak Rysio62 klatka po klatce odcinki serialu. Wtedy wszystko widać.
Swoją drogą to i na lufie raz łapki załogi są a raz ich nie ma.
Coś czuję że aby złożyć swojego Rudego , będę musiał schlastać i poprzerabiać wycinankę a tego nie lubię.

 
07-02-22 22:45  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
kari   

... czy w naszej armii nie używano czołgów T-34 z innymi numerami taktycznymi?!
... nie mam nic przeciw wydawaniu popularnego "teciaka", ale nr 102 z nazwą własną
"rudy" wywołuje we mnie ... sami sobie dopowiedzcie.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
07-02-22 22:47  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
o.Szafa   

OK Ale co z modelem MM ? Czy ktoś już ma ? W empiku już jest. Czy to tylko reprint ?

 
07-02-22 22:51  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

W empiku na pewno widziałem na stronie , kolporter Ruchu milczy informacja z dziś tj. mam umowę że jak fizycznie jest to mi odkładają bo zbieram.
Tak więc jest ale nie ma . No chyba że już ktoś ma go w łapkach.

 
08-02-22 00:10  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

https://nto.pl/w-brzegu-krecili-sceny-do-filmu-czterej-pancerni-i-pies/ar/4067633

 
08-02-22 00:13  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kari w sklepie Panzer Hobby Art oferuję dwie kalki do pojazdów 1 i 2 AWP, znajdziesz tam numery taktyczne do wszystkich udokumentowanych modeli T34 i innych pojazdów gąsienicowych i kołowych. Możesz bazując na wydanym teraz teciaku zrobić dowolny konkretny pojazd z 1BP.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
08-02-22 09:31  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

prawdziwy999- tak jak mówisz prześledziłem klatka po klatce serial i porobiłem też zrzuty ekranu i sorki ale powiedz nam, gdzie widzisz tutaj T-54?

Scena z wjazdu do tunelu pod koniec odcinka 19:



Scena wyjazdu z tunelu na początku odcinka 20:



Przecież to nic innego jak zwykły Kaczor, czyli polski powojenny T-34/85 M2. Dlaczego akurat ten czołg? Bo widać tutaj założony częściowo osprzęt do brodzenia po dnie (min. zawory na rurach wydechowych, osłony siatek wentylacyjnych nad silnikiem czy też osłony z impregnowanego materiału na jarzmo armaty czy kadłubowego KM'u). Do tego dochodzi umiejscowiony obok standardowego reflektora, reflektor podczerwieni dla noktowizora TWN-1 obsługiwanego przez kierowcę mechanika.
Widać tu również modyfikacje dokonane przez ekipę filmową:
- uszczelnienie smarem/towotem wszelkich szczelin, właśnie z uwagi na niekompletny zestaw do brodzenia, o czym wspomniałem wyżej (zapewne chodziło filmowcom o to, żeby czołg choć trochę wyglądał jak wojenny T-34)
- dodana płyta, chyba blaszana, na przodzie, stanowiąca pewnie dodatkowy falochron

Błotników o których wspominałeś nie mogę jakoś tu znaleźć

Post zmieniony (08-02-22 09:44)

 
08-02-22 10:21  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

Po pierwsze prześledzenie w tak krótkim czasie ponad 20 odcinków serii jest niemożliwe , ale tego to już Tobie nie będę tłumaczył. Bo chyba na zegarku to się znasz.
Po drugie w scenach , gdzie czołg brodzi w scenach plenerowych raz napis na boku jest raz nie ma - czemu ??? ano temu że boki wanny nad błotnikami w T-34 są wyższe niż te w T-54, dobry trop miał i ma kolega Rysio62.
Po wtóre w tej scenie którą nam przedstawiasz w berlińskim tunelu czołg wjechał przodem i wyjechał tyłem, po czym ponownie wjechał tyłem a wyjechał przodem. Pozostałą część sceny kręcono w studio na atrapie czy jak tam to się nazywa - ot taki trick filmowy.

Jakbyś miał jeszcze jakieś wątpliwości to w miarę możliwości i swojej wiedzy , wyjaśnię je Tobie PiterATS abyś nie błądził po omacku i nie obrażał wypowiadających się na tym forum modelarzy.

Pozdrawiam

Post zmieniony (08-02-22 10:23)

 
08-02-22 10:39  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Pokazałem tylko tą scenę, o której sam mówiłeś w swoim wczorajszym poście z godziny 22:37. Jeśli masz jakieś inne dowody z innych fragmentów serialu to pokaż je nam, przecież nie będę tego robić za ciebie. Na ten moment tylko piszesz wywody i bełkot absolutnie w żaden sposób nie poparty ani jednym zdjęciem czy sceną z serialu.
Póki co wychodzi na to, że między innymi nie potrafisz odróżnić T-34 od T-54, a mimo to zabierasz głos. Typowe polskie podejście- nie znam się ale się wypowiem, żeby tylko siać ferment i trolować.

Ps. Jeśli dla Ciebie dyskusja z przedstawianiem merytorycznych faktów i twierdzeń jest obrażaniem innych, bo te twierdzenia są niezgodne z twoimi, to nie mam więcej pytań.

Proponuję więc cofnąć się teraz do wczorajszych wpisów bo to nie ja ani nikt inny, tylko Ty zacząłeś pluć kwasem z czterech liter po postach moich i Piterpanzera. Trochę więc ogłady i pokory, bo do tej pory poza biciem piany nie pokazałeś nam choćby jednego swojego modelu

Post zmieniony (08-02-22 10:41)

 
08-02-22 11:41  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W stosunku do wcześniejszego wydania model jest wydrukowany w kolorze ciemnozielonym.

--
PZDR!!

 
08-02-22 11:57  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A czy jest zapowiedź, co ukaże się w następnym numerze ?

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
08-02-22 12:20  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Pancernik Vittorio Venetto. Pewnie przerysowany poprzednie wydanie.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
08-02-22 12:25  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Marchewkowy Potwor 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4


 - 0

A ja myślę, że to zupełnie obojetnie czego dokładnie użyli w serialu. To tylko kwestie techniczne związane z produkcją video. Tak samo używają ślepej amunicji, sztucznej krwi, przebieranych Niemców. Szarik to też chyba nie był jeden pies. No i cała fabuła jest wymyslona.

Sama fabuła serialu okresla czym miał być "Rudy" - miał to być T34 w okreslonej wersji, z napisem "Rudy" na boku, numerem 102, i jeszcze chyba jakieś odciski na lufie. To taki koncept teoretyczny, ale ma przewagę taką, że jest jednoznacznie zdefiniowany. Materialnie nie istnieje i nie istniała, bo Rudego nigdy nie było. Nikt nie wydaje "modelu rekwizytu uzytego w produkcji serialu" tylko "model Rudego". I dzięki temu odpadają rozważania nt. "A w scenie X uzyto innego czołgu", bo wtedy to scena jest niedostkonałą, a koncept Rudego pozostanie niewzruszony.

Jeszcze ciekawsze zastąpienia dotyczyły przecież czołgów niemieckich.

 
08-02-22 12:38  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

PiterATS jasno i wyraźnie w której scenie masz szukać tego o czym pisałem , napisał i dał do zrozumienia Rysio62.
Nie będę zatem trollował powtarzającymi się wypowiedziami.
"Sceny w których "T-34" pokonuje bród o własnych siłach w zanurzeniu, wjeżdża T-34, po brodzie w zanurzeniu T-54 a wyjeżdża T-34 i tak w kółko Macieju. Reszta to masz rację jedyny pokrojony czołg T-34 - wnętrza , chociaż co do 8 odcinka to mam pewność że to studyjna atrapa ze studia filmowego we Wrocławiu. "- gdzie tu masz wpis że to scena z berlińskiego tunelu ????

Myślałem że i Ty PiterATS szukasz wpadek , smaczków , artefaktów i błędów serialowych dotyczących T-34 zwanego Rudym. Po dłuższej rozmowie dochodzę do wniosku że jedyne czego chcesz - to się pokłócić . Co przy prostym , wręcz sielankowym temacie ma wywołać burzę w szklance wody.
Napiszę do Ciebie PiterATS krótko , zgodnie z maksymą kudłatego "... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...", i to będzie ostatnia odpowiedź skierowana do Ciebie.

Masz może darek71 jakieś info czy na lufie są odciśnięte dłonie załogi .
Ponawiam pytanie: Dysponuje ktoś już fotosami , screenami arkuszy wycinanki MM 7-9/2016 ?

--

 
08-02-22 12:53  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie ma odcisków dłoni na lufie, wydanie wygląda mi na takie samo jak poprzednio, tylko kolor zielony ciemny i bardziej intensywny.

--
PZDR!!

 
08-02-22 13:14  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
prawdziwy999     

Dziękuję darek71 za informację.

Czyli bez spiny można przypuszczać na 99% że Redakcja MM odgrzała nam stęchłego kotleta.
Aż ślinka cieknie by zobaczyć na żywo egzemplarz nowego MM.
Zatem. Smacznego Panowie i Panie.

 
08-02-22 14:14  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
rysiu62   

No tak , no tak. 1 godzinę 28 minut zajęło mi prześledzenie wszystkich odcinków serialu.Trzeba kilka spraw omówić i jeśli jestem(a nie jestem ) w błędzie to proszę o sprostowanie .W serialu brało udział kilku ,,aktorów'' o nazwie RUDY. Bez specjalnego wysiłku dopatrzyłem się trzech różnych numerów odlewu na wieży i jedną sztukę gdzie nie było numeru (mogło być więcej czołgów ale nie sprawdzałem).Jeśli T-54 to inny kadłub gdzie szofer wsiada od góry, inna wieża, inny układ kół od T-34 itd. , itp. to czegoś takiego nie zauważyłem (kolego prawdziwy999 , jak pisałem o pannie Honoratce to wspominałem jedynie o braku napisu RUDY i nie sugerowałem że to T-54).Czołg który wjeżdża do tunelu metra i nurkuje ma dodatkowy fartuch z przodu co trochę zmienia sylwetkę ale to dalej T-34.Zakończmy temat czołgu a jeśli kolega prawdziwy999 uważa inaczej to proszę o wskazanie odcinka , albo sceny z dowolnego odcinka jeśli numeru nie zna ,a gwarantuję .że szybko odnajdę. Jeszcze kilka ciekawostek które dostrzegłem.Różne wielkości i miejsca usytuowania numeru 102 i orzełka.Różne wersje napisu RUDY i miejsca umieszczenia psiej łapki(pierwsze malowanie łapki występuje pomiędzy i trochę na dole liter U i D. Nie zauważyłem natomiast momentu naniesienia odbicia dłoni na lufie i tu niespodzianka raz jest sześć , a innym razem siedem.Nie są to wpisy z Wikipedii czy innych dziwadeł tylko moje obserwacje.Z notatek które sporządziłem wynika również , że w scenie w której Gustlik maluje napis RUDY a załoganci nanoszą swe odciski dłoni , na lufie one już widnieją , cztery aby być dokładnym.Reasumując NIE MA jednego jedynego kanonicznego wzorca czołgu T-34 występującego w filmie . O książce się nie wypowiadam gdyż czytałem ją w roku 1972 a był to prezent na gwiazdkę i to było coś nie to co teraz.A ,zapomniałbym to że chyba w piątym odcinku były ślady dłoni na lufie to nie oznacza że były one w szóstym i następnych, co to to nie, to nie takie proste.

Post zmieniony (08-02-22 16:17)

 
08-02-22 15:56  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Panowie, jesteście niesamowici...... :-)
Pzdr

 
08-02-22 19:12  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Marchewkowy Potwor 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4


 - 0

@Zeus "koła wytniemy nożyczkami brak krzyza po srodku choc wiem sa na to sposoby :) "

Zdaje się że zestaw kół różnej średnicy wydrukowany na folii z zaznaczonym środkiem robi robotę. No i koła będą pewnie okrągłe bo druk komputerowy...

 
08-02-22 19:23  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niech ktoś wrzuci w końcu scenę z T54... Chciałbym to zobaczyć...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
08-02-22 19:32  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
kari   

... jak nie ma odcisków dłoni na lufie to nie kupię :-(
-------------------------------------------------------------------------

 
08-02-22 20:51  Odp: [N] T-34/85 RUDY Mały Modelarz
rysiu62   

Uwaga znów będę przynudzał. Mucha -nie zobaczysz. Kari-musisz poczekać na inne wydanie.Tak sobie pomyślałem słuchając Dream Theater iż gdy serial powstawał T-54 i T-55 chyba podobne są ,były najnowocześniejszymi czołgami w LWP. Nie wyobrażam sobie aby minister Spychalski , póżniej Jaruzelski a w szczególności tow. Gomólłka zezwolili na ukazanie w filmie tego czołgu. Wtedy rozmiar onucy był tajemnicą. A wracając do T-34 ,kto zna Rzeszów to będzie wiedział . Jeszcze w 1986 może 1987 tanki te były na wyposażeniu jednostki wojskowej (ul. Jagiellońska obok boiska Zelmeru).Będąc wtedy w służbie czynnej były one wysyłane na pobliski poligon w Nowej Dębie, ale nie to jest ciekawe. Jako żołnierz służb technicznych miałem na stanie warsztat techniczny na aucie GAZ jakiś tam ,a na osłonie silnika wytłoczona cyrylicą nazwa fabryki im. Mołotowa.Jadąc jako pasażer tego auta minąwszy słynny pomnik pi..dy z wielkim bólem pokonaliśmy pierwszą przeszkodę jakim był wjazd na wiadukt nad torami- Korzeniowski by nas wyprzedził.Jakoś doczłapaliśmy ledwo zdążając na kolację

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024