FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
24-01-22 23:06  [R/G] Rosyjski czołg ciężki KW-2 / model waloryzowany
Spike 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich forumowiczów.
Przygodę z tym modelem rozpocząłem jakieś 10 lat temu. ściągnąłem z sieci, wydrukowałem, skleiłem częściowo wieżę i... przestałem sklejać modele.
W zeszłym roku odkopałem w szafie karton z tym cudakiem i postanowiłem dokończyć robotę :)








Postanowiłem, że model będzie dla mnie pewnego rodzaju poligonem doświadczalnym. Miały być zatem dodane spawy, ślady cięcia płyt itp.
Im dłużej siedziałem nad tym modelem tym więcej detali przestawało mi się podobać. Na pierwszy ogień poszły peryskopy.
Podmieniłem je na peryskopy z wycinanki KW1 Answera. Na fotce są obie wersje obok siebie. Jako drugie podmieniłem karabiny



Następnie na matę trafiły koła. Koła napędowe i napinające sklejone prosto z wycinanki. Koła jezdne były bardzo uproszczone i wymagały dodania wielu detali. Tutaj było sporo zabawy z miedzianym drucikiem.





--

Post zmieniony (09-02-22 06:30)

 
25-01-22 10:57  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Fajny, world of papertanks?

 
25-01-22 11:27  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

To jest chyba ten model. Dostępny w dwóch wersjach:
http://www.cardarmy.ru/files/kv2/kv-2_mt-1.pdf
http://www.cardarmy.ru/files/kv2/kv-2_mt-2.pdf

Model był potem wydrukowany w WMC Models jako Pz.Kpfw. KW-2 754(R)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
25-01-22 18:57  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dzięki. Orientujesz się jak to wydrukować jeżeli część rysunków wychodzi poza obszar drukowania? Drukarka pewnie będzie drukowała strony z różnym skalowaniem.

 
25-01-22 19:30  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Wojciech Cięciwa   

Drukować bez dopasowania - przy czym nie pamiętam dokładnie jak się nazywa ta opcja.
Pozwala na drukowanie na całym dostępnym do druku obszarze - bez zachowania marginesów.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
25-01-22 19:51  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Drutologią mi zaimponowałeś, ale kartonowe, nieregularne śrubki psują Twoje wysiłki.
Pomyśl nad teorią zrównoważonego rozwoju ;-) , jakkolwiek do tego podejdziesz ;-)

--

Post zmieniony (26-01-22 08:48)

 
25-01-22 21:51  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Spike 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rafael: To dokładnie jest ten model (dostępny w dwóch wersjach)
Piterpanzer: Śrubki w modelu to 95% lasery. Niestety na koła napędowe zabrakło :( Zakładałem, że po przybrudzeniu zawieszenia nie będzie to aż tak widoczne...

--
Pozdrawiam
Spike

 
25-01-22 22:31  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
kari   

... mnie zaintrygowały cięcia płyt czy też spawanie; wygląda to rewelacyjnnie.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

 
25-01-22 22:46  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Spike 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Klejąc zawieszenie, wertowałem strony internetowe w poszukiwaniu odpowiednich gąsienic dla mojego potwora.
Miały być wycinane laserowo i najlepiej "pracujące". Niestety nie potrafiłem się zdecydować od którego producenta będą najlepsze. Ostatecznie mój wybór padł na nowość od extramodel.pl (gąski dedykowane do KW1-B 756(r))
Gąski rozdzieliłem na pojedyńcze ogniwa, przeszlifowałem brzegi i zmontowałem w całość. Jedyne co moim zdaniem trzeba było dorobić to "grzebienie" - tutaj skorzystałem z projektu gąsek rodziny KW od forumowicza QN (kiedyś dostępne w szufladkach tego forum)



Po zmontowaniu zawieszenia w całość model prezentował się następująco



Niestety okazało się, że układ napinania gąsienicy wystaje nieco ponad koło napinające. Gwint samej śruby też wydawał się za duży. Po przerobieniu:



--
Pozdrawiam
Spike

 
25-01-22 22:54  Odp: [R] Czołg KW-2 model darmowy
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Cześć. Kiedyś też kleiłem ten model. Jak na darmowe opracowanie to wycinanka jest bardzo szczegółowa w opracowaniu. Pamiętam ze miałem problem z jarzmem działa coś mi tam nie pasowało ale tutaj widzę że sobie poradziłeś.

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024