FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
04-07-21 13:16  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Szanowny Adamie

Chcąc włączyć się do dyskusji i pomóc Ci w ewentualnym naprawieniu wody chciałbym podnieść kilka kwestii.
Ja też raczkowałem i eksperymentowałem przy zrobieniu każdej swojej wody a mam ich już kilka za sobą.
Nie wiem dokładnie jakich specyfików używałeś, osobiście stosowałem Vallejo i AK.
W zasadzie są one przezroczyste (nawet te kolorowe) i przed nałożeniem potrzebują przygotowania odpowiedniego podkładu - tła.
Tu możesz stosować wszelkie farby jakie masz do dyspozycji. Jedno ale - morze nie jest tak idealnie jednorodne jak wychodzi z nałożenia samego specyfiku. Ponadto nałożenie zbyt grubej warstwy powoduje schnięcie jej przez kilka (!) tygodni, Moja pierwsza woda schła ponad miesiąc a nałożyłem jej ok. 3-5 mm.
Dla ubarwienia wody, do specyfików akrylowych, wodnych można dodawać farbki (w moim wypadku także Vallejo). Tylko farbki powodują, że specyfik wodny staje się mniej lub nawet całkowicie nieprzezroczysty.
Nakładanie przygotowanego kolorystycznie specyfiku przeprowadzam większym pędzlem robiąc paćki na podłożu.
Takich warstw nakładam kilka, nawet 4-5, zależnie od uzyskanego efektu kolorystycznego i wizerunkowego.
Tu pragnę zwrócić uwagę na zbyt regularne i wysokie falki jakie układają się wokół Twojego modelu. Mniej rażą mnie odkos dziobowy lub kilwater. Gdyby jednak do kilwateru dołożyć więcej kolorowej wody co spowoduje wrażenie mniejszej prędkości okrętu, odkosy fal będą właściwe. Może uda się coś z tym zrobić.
Ostatnia warstwa powinna być ze specyfiku bezbarwnego co sprawi wrażenie głębi wody.
Nie obawiaj się pomazania powierzchni morza innymi kolorami - szarym, zielonym, ciemnoniebieskim - w postaci plamek, co powinno trochę ubarwić i ożywić jednorodne morze,
Może kilka przykładowych zdjęć z moich relacji/galerii będzie pomocne. Także galerie moich Kolegów - Stachoo, Yogi, Radzias - mogą być dobrymi wskazówkami do wykonania zadowalającej Cię wody.
To moje przykładowe dwie dioramki wodne. Mam jeszcze dwie inne nie publikowane i specjalnie dla Ciebie mogę je sfotografować.

THV GALATEA
STS Pogoria


Powodzenia Adasiu!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D  nowe
ADAM 12 4028 02-07-21 23:54
 Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D  nowe
TLB 63 02-07-21 23:58
 Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D  nowe
Adam 70 03-07-21 10:36
 Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D  nowe
Winek 87 03-07-21 11:06
 Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D  nowe
Akra 74 03-07-21 14:28
 Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D  nowe
ADAM 12 68 04-07-21 12:15
 Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D  nowe
Winek 58 04-07-21 13:16
 Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D  nowe
Borowy 62 05-07-21 18:16
 Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D  nowe
lee 72 05-07-21 23:28
 Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D  nowe
Karas 97 06-07-21 07:19

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024