FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
02-07-21 23:54  [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Model przez dłuższy czas wędrował po kraju z wydawcą, a potem nie miałem pomysłu jak zrobić wodę. Woda już jest wyszła średnio ale jest :D
Miłego oglądania, wszystkie błędy widać na zdjęciach.

























To nie jest moje ostatnie słowo mam jeszcze jeden model do obfocenia :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-07-21 23:58  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Piękny model, fajnie zrobiony na "morzu".
Gratuluje.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
03-07-21 10:36  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nareszcie dałeś nam możliwość podziwiania Horneta ;). Na mojego jeszcze trzeba poczekać:). Za dużo projektów rozpoczętych i nieukończonych. Wygląda super !!!

Pozdrawiam
Adam

 
03-07-21 11:06  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Nareszcie galeria.
bardzo ładnie o czym już wielokrotnie mówiliśmy.
Woda faktycznie za mało realna, ale najważniejszy jest model a nie podstawka.
Kolejne gratulacje Adamie!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
03-07-21 14:28  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ADAMIE drogi, kilwater wskazuje na dużą szybkość okrętu, podczas gdy odkos dziobowy jest strasznie mały. Powiększ go ZNACZNIE, i dodaj odpowiedniej wielkości wodne "V" po obu stronach dziobu, a będzie cud miód, małpi smalec!
P.S. Nie sprawdzałem, ale sądzę że jeśli wpiszesz w gugla np. "top view photo of the ship moving full ahead (albo po prostu "moving fast") to z pewnością znajdziesz wzorzec do przeprowadzenia udanej korekty.

Sam model - miodzio!

 
04-07-21 12:15  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki, to moja pierwsza woda zrobiona z fachowych materiałów, Hornet miał pecha i trafił na testy:D Tam nie zgadza sie prawie nic, kształt, kolor a kilwater to temat rzeka. Robiłem tą wodę już jakiś czas temu i wzorowałem się na zdjęciu któregoś z bliźniaków, nie wszystkie kadłuby tworzą takie same odkosy, więc najlepiej szukać zdjęcia właściwego okrętu. Na dziobie nie jest powiedziane, że musi być wielka fala.

https://www.navsource.org/archives/02/020807a.jpg

Tego co jest już nie będę ruszał, bo kształt wody jest z masy plastycznej. Ja głupi myślałem że to szybko schnie i się śpieszyłem niepotrzebnie, stąd ta lipna faktura. Kolor najlepiej nanosić aero i kilka odcieni z łagodnym przejściem, a ja pędzlem na bogato i za jasny kolor. Na to poszedł ten szpecyfik z JSC jego chyba najlepiej kilka warstw nałożyć. A pianka to już jest bajka, coś jakby mąkę z białą farbą zmieszać, nakładasz i jest super wychodzi.
Teraz natrafiłem na kanał Studio blue ocean na YT i spróbuję choć trochę zbliżyć się to tego jak oni to robią. Jak sie uda będzie kolejna galeria z brytyjskim okrętem :)

Ogólnie jak ktoś słyszy że mam trójkę małych dzieci, to się dziwią, że w ogóle coś jeszcze robię.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-07-21 13:16  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Szanowny Adamie

Chcąc włączyć się do dyskusji i pomóc Ci w ewentualnym naprawieniu wody chciałbym podnieść kilka kwestii.
Ja też raczkowałem i eksperymentowałem przy zrobieniu każdej swojej wody a mam ich już kilka za sobą.
Nie wiem dokładnie jakich specyfików używałeś, osobiście stosowałem Vallejo i AK.
W zasadzie są one przezroczyste (nawet te kolorowe) i przed nałożeniem potrzebują przygotowania odpowiedniego podkładu - tła.
Tu możesz stosować wszelkie farby jakie masz do dyspozycji. Jedno ale - morze nie jest tak idealnie jednorodne jak wychodzi z nałożenia samego specyfiku. Ponadto nałożenie zbyt grubej warstwy powoduje schnięcie jej przez kilka (!) tygodni, Moja pierwsza woda schła ponad miesiąc a nałożyłem jej ok. 3-5 mm.
Dla ubarwienia wody, do specyfików akrylowych, wodnych można dodawać farbki (w moim wypadku także Vallejo). Tylko farbki powodują, że specyfik wodny staje się mniej lub nawet całkowicie nieprzezroczysty.
Nakładanie przygotowanego kolorystycznie specyfiku przeprowadzam większym pędzlem robiąc paćki na podłożu.
Takich warstw nakładam kilka, nawet 4-5, zależnie od uzyskanego efektu kolorystycznego i wizerunkowego.
Tu pragnę zwrócić uwagę na zbyt regularne i wysokie falki jakie układają się wokół Twojego modelu. Mniej rażą mnie odkos dziobowy lub kilwater. Gdyby jednak do kilwateru dołożyć więcej kolorowej wody co spowoduje wrażenie mniejszej prędkości okrętu, odkosy fal będą właściwe. Może uda się coś z tym zrobić.
Ostatnia warstwa powinna być ze specyfiku bezbarwnego co sprawi wrażenie głębi wody.
Nie obawiaj się pomazania powierzchni morza innymi kolorami - szarym, zielonym, ciemnoniebieskim - w postaci plamek, co powinno trochę ubarwić i ożywić jednorodne morze,
Może kilka przykładowych zdjęć z moich relacji/galerii będzie pomocne. Także galerie moich Kolegów - Stachoo, Yogi, Radzias - mogą być dobrymi wskazówkami do wykonania zadowalającej Cię wody.
To moje przykładowe dwie dioramki wodne. Mam jeszcze dwie inne nie publikowane i specjalnie dla Ciebie mogę je sfotografować.

THV GALATEA
STS Pogoria


Powodzenia Adasiu!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
05-07-21 18:16  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś model. Brawo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-07-21 23:28  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
lee     

Drogi Adamie - model zwala z nóg i jest wykonany super, gdybyś się nie odezwał że woda Ci nie pasi to też by było super. A tak kolejna dysputa na temat wyższości tego nad owym.
Na marginesie tylko dodam że Akry kilwater wskazuje na daleko idące poprawki w konstrukcji samolotów z MM-owskiego Essexa - może się w końcu doczekam.

Życzę dalszych postępów i sukcesów w opanowywaniu sztuki konstrukcji/budowy wody na podstawce.

--

 
06-07-21 07:19  Odp: [G] USS Hornet CV-8 1/300 Lepiej późno niż później :D
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Gratuluje wytrwałości i zadowalającego efektu. : ]

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024