FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-03-21 10:42  [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich. To moja pierwsza relacja na forum. Jestem jeszcze mało doświadczonym modelarzem lecz na pewno wiąże się z kartonowkami pewnie na dłużej bo pasja mnie wciągnęła na dobre. Jak i wielu was tutaj. Liczę na wskazówki i uwagi z budowy modelu. :) pozdrawiam wszystkich. A więc zaczynamy.



Post zmieniony (24-05-23 22:47)

 
14-03-21 10:52  Odp: >>[R] Czolg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Witaj.
Na początek jednak muszę prosić o uzupełnienie tytułu wątku. Jaka skala, jakie wydawnictwo,( dobrze widziany numer wycinanki i data wydania). A może budowa od podstaw?
Poza tym tradycja naszego forum nakazuje rozpoczynanie relacji w chwili, gdy masz już coś (zdjęcia) do pokazania z budowy, wraz z okładką wycinanki.
Mam nadzieję, że to tylko kwestia niepotrzebnego pośpiechu, cechy nieprzystającej modelarzom... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-03-21 11:20  Odp: >>[R] Czolg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 


Pierwsze kroki. A skala to 1:25 Jak widać na załączonym zdjęciu wyżej.

 
14-03-21 11:35  Odp: >>[R] Czolg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

 
14-03-21 11:40  Odp: >>[R] Czolg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

 
14-03-21 11:43  Odp: >>[R] Czolg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala 1:25 wyd. Extra model 8/20
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 


Na ta chwilę wszystko. Będę wstawic na bieżąco . Pozdrawiam

Post zmieniony (14-03-21 16:58)

 
14-03-21 12:32  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Widzę, że postanowiłeś zastosować retusz czarnym kolorem... To Twój wybór, ale myślę, że wkrótce sam się przekonasz, że nie jest to dobre...

P.S. Określenie skali modelu nie ma wynikać z oglądania zdjęć...
Idzie Ci już lepiej, niż w poprzedniej relacji, jednak wciąż pozostaje kilka elementów do poprawy...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-03-21 13:37  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam Cię Mariusz. Jak już pisałem że raczkuje dopiero w modelarstwo kartonowy. Jeszcze dużo nauki przede mną. Pewnie z czasem zacznę innaczej na to patrzeć. Narazie zostanę przy Tym. A co do zrobienia skali w tytule to nie wiem jak to zmienić ??? Czy trzeba otworzyć nowy wątek.??? Pozdrawiam

 
14-03-21 13:47  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Cześć. Chciałem zapytać z jakiego wydawnictwa jest ten model. Jak na razie wychodzi całkiem przyzwoicie, niemniej przy kolejnym modelu zastosuj retusz zgodny z kolorem części z wycinanki sam zobaczysz jakie otrzymasz super efekty. Hejka i czekam na kolejne zdjęcia.

 
14-03-21 13:51  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
Bonthyc 

 

Zapowiada się ciekawie, chyba pierwsza relacja z klejenia tego modelu w sieci. Na pewno będę śledził. :) Co do retuszu to czarny kolor jest w mojej opinii lepszy niż żaden. Przy kolejnych modelach przyjdzie czas na poeksperymentowanie z mieszaniem plakatówek lub innych farb. Jeśli tak jak sam pisałeś - dopiero raczkujesz w modelarstwie, to lepiej skup się na dokładnym formowaniu i pasowaniu części niźli na dobraniu odpowiedniej barwy koloru pod retusz. Trzymaj się zasady "3 razy przymierz, raz sklej" i przede wszystkim czerp radość z hobby, wszak nie od razu Kraków zbudowano.;)

Edit:
Adam: to z wydawnictwa Extra Model. Zdobyczny KW-1 w niemieckim malowaniu.
https://extramodel.pl/index.php?id_product=114&rewrite=pzkpfw-kw-1b-756r&controller=product&id_lang=1

Post zmieniony (14-03-21 14:00)

 
14-03-21 13:55  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wystarczy, jak przeedytujesz pierwszy post i w nim tytuł wątku.
Jeśli nie wszystko jeszcze umiesz w tworzeniu relacji, wstawianiu zdjęć , to idealnym miejscem do prób jest nasz dział „testy”.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-03-21 15:04  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witaj na Forum,
Tak powinien wyglądać tytuł wątku:
[R] Czołg Pz.Kpfw. KW-1B 756(r) 1 : 25 Extra Model 8/2020
i okładka

Powodzenia w budowie

 
14-03-21 16:49  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

W takim razie sporo wątków wymaga poprawienia tytułu, albo tematy pt "zgadnijta co kleje", ale przecież "starym wyjadaczom" raczej nikt uwagi nie zwróci.
Nie zachęcam do postępowania niezgodnie z regulaminem, ale, bądźmy konsekwentni.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
14-03-21 17:05  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam nadzieję że już co do tytułu relacji będzie już wszystko ok. Przepraszam za niedopełnienie tego na początku . Pozdrawiam

 
14-03-21 17:12  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję za poprawienie ubytków, na które zwróciłem uwagę.
Watek posprzątałem ze zbędnych ,wadliwych postów.
Jeszcze raz witaj u nas i pokazuj jak uprawiasz nasze wspólne hobby.
Powodzenia!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-05-23 22:38  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



Post zmieniony (24-05-23 22:47)

 
24-05-23 22:43  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



Post zmieniony (24-05-23 22:48)

 
24-05-23 22:52  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dwuletniej przerwie i przepraszam tych co oczekiwali na relacje z budowy tego modelu.
Ale czas był ciezki więc trzeba było hobby odstawić na bok;((
Mam na dzieje że nadgonię stracony czas.
I czas pozwoli ukończyć ten model;))
Pozdrawiam

 
25-05-23 18:58  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam na samym początku klejenia gąsek zrobilem chyba błąd. Chodzi o to że nie wyciąłem otworow pod kolo napedawe. W dodany zdjęciu proszę o jakieś wskazówki.?? Marny mam opis tego modelu . Więc liczę na wasza pomoc;)

URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/7e58edfb88744cb6][/URL]

Tyle co się domyślam to:
- we wredzę gąski naciąć te dwa białe pola. Nie mam pojęcia po co środek jest zaznaczony?
-w poszyciu gąski wycinam tak samo jak we wredzę gąski.?
- i ostatnia rzecz nie wiem czy trzeba w poszyciu gąski wyciąć te czarne pkt??
Mile widziana pomoc. Dziękuję z góry. Pozdrawiam

Post zmieniony (25-05-23 19:38)

 
27-05-23 10:03  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Skoro autor zaczernił te pola, to znaczy że dał ci wybór czy wycinać czy nie. Masz więc dwie możliwości:

1. Wyciąć zaczernione pola pod zęby koła napędowego. Zwykle robi się to po sklejeniu ogniwa, chociaż nie jest to łatwe i wymaga sporo wprawy aby nie zniszczyć sklejonego ogniwa. Tutaj dodatkowo sprawę utrudnia wklejone w ogniwo pogrubienie. Dlatego, jeżeli nie masz dużego doświadczenia z klejeniem gąsienic, to odradzam tą opcję.

2. Możesz zostawić jak jest - czarne pola będą sugerować, że w rzeczywistości tam były otwory. Jednak pamiętaj, że gdy będziesz budował koła napędowe, będziesz musiał obciąć część zębów, tych które miały zagłębić się w gąsienicy. Tutaj https://www.mojehobby.pl/zdjecia/1/1/4/9906_2_bet223_5.jpg masz przykład prostego modelu, gdzie autor od razu przewidział takie rozwiązanie.

Co do czarnego pola na środku ogniwa gąsienicy i odpowiadającego mu prostokąta na wklejce pogrubiającej, to tutaj autor sugeruje, że ząb gąsienicy był pusty w środku i od spodniej strony był otwarty - od spodu do środka zęba można było włożyć rękę. Tutaj zostaw jak jest - brak tego otworu nie przeszkadza, czarne pole wystarczy, a wierne odwzorowanie pustego w środku zęba to już trudniejsze wyzwanie.

W rzeczywistości to wyglądało tak:
https://forum.odkrywca.pl/topic/740413-ogniwo-g%C4%85sienicy/


Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
28-05-23 09:31  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za wyjaśnienie.
Jednak można zrobić pare sztuk na kolo napędowe.
Pytanie czy ma to sens?? Czy robic po całości czy tylko naciąć na te kola napędowe.
Że względu że nie mam za dużego doświadczenia jeszcze. A to mój pierwszy czołg. Lecz lubie wyzwania
A autor modelu w tym wydaniu nie dał opisu ze wskazówkami tylko pare obrazków.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

 
28-05-23 19:35  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzisiaj wycinanie kola napędowego.



Teraz zostanie juz retusz spasować i klejenie

Post zmieniony (28-05-23 20:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024