FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
14-03-21 10:42  [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich. To moja pierwsza relacja na forum. Jestem jeszcze mało doświadczonym modelarzem lecz na pewno wiąże się z kartonowkami pewnie na dłużej bo pasja mnie wciągnęła na dobre. Jak i wielu was tutaj. Liczę na wskazówki i uwagi z budowy modelu. :) pozdrawiam wszystkich. A więc zaczynamy.



Post zmieniony (24-05-23 22:47)

 
14-03-21 10:52  Odp: >>[R] Czolg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Witaj.
Na początek jednak muszę prosić o uzupełnienie tytułu wątku. Jaka skala, jakie wydawnictwo,( dobrze widziany numer wycinanki i data wydania). A może budowa od podstaw?
Poza tym tradycja naszego forum nakazuje rozpoczynanie relacji w chwili, gdy masz już coś (zdjęcia) do pokazania z budowy, wraz z okładką wycinanki.
Mam nadzieję, że to tylko kwestia niepotrzebnego pośpiechu, cechy nieprzystającej modelarzom... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-03-21 11:20  Odp: >>[R] Czolg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 


Pierwsze kroki. A skala to 1:25 Jak widać na załączonym zdjęciu wyżej.

 
14-03-21 11:35  Odp: >>[R] Czolg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

 
14-03-21 11:40  Odp: >>[R] Czolg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

 
14-03-21 11:43  Odp: >>[R] Czolg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala 1:25 wyd. Extra model 8/20
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 


Na ta chwilę wszystko. Będę wstawic na bieżąco . Pozdrawiam

Post zmieniony (14-03-21 16:58)

 
14-03-21 12:32  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Widzę, że postanowiłeś zastosować retusz czarnym kolorem... To Twój wybór, ale myślę, że wkrótce sam się przekonasz, że nie jest to dobre...

P.S. Określenie skali modelu nie ma wynikać z oglądania zdjęć...
Idzie Ci już lepiej, niż w poprzedniej relacji, jednak wciąż pozostaje kilka elementów do poprawy...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-03-21 13:37  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam Cię Mariusz. Jak już pisałem że raczkuje dopiero w modelarstwo kartonowy. Jeszcze dużo nauki przede mną. Pewnie z czasem zacznę innaczej na to patrzeć. Narazie zostanę przy Tym. A co do zrobienia skali w tytule to nie wiem jak to zmienić ??? Czy trzeba otworzyć nowy wątek.??? Pozdrawiam

 
14-03-21 13:47  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Cześć. Chciałem zapytać z jakiego wydawnictwa jest ten model. Jak na razie wychodzi całkiem przyzwoicie, niemniej przy kolejnym modelu zastosuj retusz zgodny z kolorem części z wycinanki sam zobaczysz jakie otrzymasz super efekty. Hejka i czekam na kolejne zdjęcia.

 
14-03-21 13:51  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
Bonthyc 

 

Zapowiada się ciekawie, chyba pierwsza relacja z klejenia tego modelu w sieci. Na pewno będę śledził. :) Co do retuszu to czarny kolor jest w mojej opinii lepszy niż żaden. Przy kolejnych modelach przyjdzie czas na poeksperymentowanie z mieszaniem plakatówek lub innych farb. Jeśli tak jak sam pisałeś - dopiero raczkujesz w modelarstwie, to lepiej skup się na dokładnym formowaniu i pasowaniu części niźli na dobraniu odpowiedniej barwy koloru pod retusz. Trzymaj się zasady "3 razy przymierz, raz sklej" i przede wszystkim czerp radość z hobby, wszak nie od razu Kraków zbudowano.;)

Edit:
Adam: to z wydawnictwa Extra Model. Zdobyczny KW-1 w niemieckim malowaniu.
https://extramodel.pl/index.php?id_product=114&rewrite=pzkpfw-kw-1b-756r&controller=product&id_lang=1

Post zmieniony (14-03-21 14:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024