FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-02-21 22:54  [R/G] Knoller CII z Answera
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Pozostajemy w temacie drutolotów. Znowu nie pancernik, bo wciąż w tle świeci się czerwony alarm - miejsce w mieszkaniu.



Samolot wizualnie ciekawszy niż LVG B.I bo fajnie pomalowany w lozenge, jednak o niezbyt błyskotliwej historii - wyprodukowano ok 120 sztuk, z których żadna nawet nie została zmontowana i uruchomiona, bo przy pierwszym locie testowym skrzydła się złożyły i załoga zginęła. Zamówienia odwołano.
Unikam więc rozważań nad zdjęciami frontowymi typu taki karabin czy inny, rurka z tej strony czy z tamtej, typy silników i różne drobne szczegóły.
Budowa tego modelu sprowadza się w takim razie do wykonania kopii egzemplarza muzealnego, który jest w muzeum w Pradze i w internecie jest sporo jego zdjęć. Niestety, zdjęcia kokpitu pokazujące cokolwiek są tylko dwa, a od tego zaczyna się cała zabawa. Do tego kilka zdjęć samej tablicy przyrządów.
Może dlatego, że samolot wisi podwieszony pod sufitem w muzeum i dostęp do wnętrza jest po prostu niemożliwy.
Zabawa ta jest zresztą dość ambitna biorąc pod uwagę, że instrukcji w zasadzie nie ma a rysunki nie za wiele pokazują, więc dużo czasu traci się na domysłach. Na szczęście jestem w kontakcie z autorem (Piwofil), bez tego nie byłoby szans na poprawne złożenie tego wszystkiego.

Budując wnętrze posiłkowałem się tymi zdjęciami:



Wygląd tablicy różni się od tego z opracowania więc postarałem się upodobnić model do oryginału, zastąpiłem też pomarańczową deskę wydrukowaną jasną "sklejką" i dorobiłem mosiężne przełączniki, korbki itp..
Oto początkowe fazy montażu szkieletu. Wniosek jest jeden - zalecana w opisie kolejność klejenia według numeracji części to bardzo zły pomysł. Trzeba w głowie sobie dokładnie ułożyć co kiedy przykleić, na jakim etapie przewlekać poszczególne linki ale najpierw rozpracować przebieg wszystkich naciągów wewnątrz, a tego rysunki nie wyjaśniają.



Tutaj testowa metoda wykonania foteli (to był fotel! Jak z salonu meblowego za Ludwika XVI, z podłokietnikami) - w 100% z kartonu. Tekturka piwna nasączona BCG, sfazowana na brzegach, potem "obijanie" skórą czyli cieńszym papierem barwionym na brązowo + guziki, wszystko na BCG. Wgłębienia pod guziki wygniatałem stępionym szpikulcem zrobionym z dawnej lotki po rozmiękczeniu BCG.
Na zdjęciach oryginału skóra jest ciemna ze starości, moja jasna, bo samolot będzie nowy :-)



I tak to wygląda na dzisiaj:



--

Post zmieniony (03-04-21 17:04)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Knoller CII z Answera  nowe
Batonus 7911 14-02-21 22:54
 Odp: [R] Knoller CII z Answera  nowe
MARIUSZ 116 14-02-21 22:59
 Odp: [R] Knoller CII z Answera  nowe
CIDER 134 14-02-21 23:03
 Odp: [R] Knoller CII z Answera  nowe
Mucha 122 15-02-21 09:11
 Odp: [R] Knoller CII z Answera  nowe
Zajonc Poziomka 127 15-02-21 09:46
 Odp: [R] Knoller CII z Answera  nowe
Ryszard 139 15-02-21 14:27
 Odp: [R] Knoller CII z Answera  nowe
Batonus 129 15-02-21 15:46
 Odp: [R] Knoller CII z Answera  nowe
Ryszard 167 15-02-21 20:41
 Odp: [R] Knoller CII z Answera  nowe
Batonus 153 27-02-21 21:06
 Odp: [R] Knoller CII z Answera  nowe
Ryszard 129 27-02-21 23:03

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024