FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 45 z 46Strony:  <=  <-  42  43  44  45  46  -> 
25-01-24 09:20  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe, no to dałem się nabrać ; ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
29-01-24 12:00  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
sorki za tak długa przerwę.
Troszkę mnie zasmuciły te znikające fotki z googla :/

97 tak, potwierdzam, trochę jeszcze zostało ;P

Prace postępują, pniemy się w górę nadbudówki.









Opisy jeszcze miejscami niekompletne, będę nad tym jeszcze pracował.
Jak jakiś element pojawia się na rysunku, to staram się go oznaczyć, nawet jak był na innym ujęciu. Stąd czasem dużo numerków :P
Mam nadzieję, że po kliknięciu fotki się wyświetlą.

Pozdrawiam i dziękuję ;)

--



Post zmieniony (20-02-24 23:41)

 
29-01-24 12:18  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Cordel - zerknij do działu testy - kolega Kudłaty napisał co trzeba poprawić w kodzie aby miniaturki się wyświetlały, ja u siebie poprawiłem i na razie (póki google znowu nie zacznie czegoś mieszać) wszystko chodzi po staremu
A krążownik wychodzi obłędnie i ta detalizacja...

--
"Si vis pacem para bellum"

 
29-01-24 13:03  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

jak zobaczyłem te kratownice na instrukcji to mi sie nuszki zegły hehe

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
19-02-24 12:12  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
Problem ze wstawianiem zdjęć z Googla został rozwiązany, dzięki Najger i kezat.
Pozostaje znaleźć dłuższą chwilę na podmienienie reszty zdjęć w relacji...

W międzyczasie rozrysował się tylny maszt ;)









Dziękuję i pozdrawiam ;)

--

 
19-02-24 15:33  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zdaje się, że takie rysunki to mnóstwo manualnej pracy. Ale wszystko widać, wszystko i z każdej strony.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
19-02-24 20:58  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ten model to będzie COŚ.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-02-24 08:36  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Lukee 

 

Rysunki do wydrukowania osobno, oprawienia w ramki i powieszenia na ścianie.
Cudo!

 
12-03-24 11:18  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
Karas program generuje rysunki automatycznie na podstawie modelu 3D, co nie zmienia faktu, że trochę zabawy jest.
Nieraz robię kilka ujęć i z nich wybieram najkorzystniejsze, do dalszej obróbki.
Nie wiem do końca czemu, program nie zawsze rysuje mi wszystkie "przecięcia" części, jakie powinny być widoczne ( np. elementy styczne z pokładem) nawet jeśli jest tam dodatkowo krzywa, którą również powinien wygenerować xD
Zamiast tego często pojawia się zbędny badziew w miejscach niepotrzebnych, najczęściej na relingach.
Przykładowy fragment obrazka przed oczyszczeniem:



Czasem też program ma problem zdecydować, jaki element jest na przodzie, a co w tle i co powinno co zasłaniać xD
Mam wrażenie, że im bardziej skomplikowany/ zdetalizowany obrazek, tym skala problemu jest większa.
Oczywiście, zależy to pewnie też od "starylności" samego modelu 3D.
Odnośniki do elementów i same numerki już trzeba samemu :P

QN, Lukee dziękuję, miło ;)
Cieszę się, że "optycznie" się podoba. Mam również nadzieję, że spełnią swoją funkcję :P

Tymczasem, dalej rysunki.





Ruszyły też pierwsze zabawy w "tetrisa" xD
Nie licząc 3 reflektorów, udało się wcisnąć całą nadbudówkę główną na jeden arkusz A2 ;)



Pozdrawiam

--



Post zmieniony (12-03-24 11:22)

 
12-03-24 11:24  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Noo Cordel, mam wrażenie, że jak wyślesz taką ilość rysunków do wydawcy to dostaniesz kilka nerwowych maili o koszt druku :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 45 z 46Strony:  <=  <-  42  43  44  45  46  -> 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024