FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 42 z 46Strony:  <=  <-  40  41  42  43  44  ->  => 
10-10-23 10:10  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

kotwice jak malowane :)
chyba w żadnym modelu jeszcze nie widziałem tak wiernie odtworzonych (nie mówię o jakimś 1:50)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
10-10-23 11:40  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
cześć ceva ;)
Miło, że zaglądasz i czuwasz :P
Oczywiście, masz rację.
Mimo, że rozmiar ogniwek narysowałem na podstawie już istniejącego łańcuszka (ogniwka 1,2 x1,75) wciąż może to nie siąść idealnie w koła orzechowe, mimo że uwzględniłem spore luzy (możliwe, że i za duże xD).



Łańcuszek w tym rozmiarze jest dostępny w dwóch sklepach.
Jeden w Model-Hobby, drugi w Dom Bumagi. Ja mam ten z Dom Bumagi, ale póki co nie zamierzam go używać :D
Czy z ich dostępnością będzie problem? Trudno powiedzieć xD Teoretycznie wystarczy włączyć drukarkę i problem powinien zniknąć ;)
Link do jednego ze sklepów:

https://wydawnictwo.model-hobby.pl/modele-3d-druk-odlew/flota-2/skala-1-200/lancuch-okretowy-d-1-20-x-l-1-75-mm-14-cm-zywica.html

I screen z profilu z Dom Bumagi. Na obecną chwilę nie widzę go na ich stronie :/



Informację o rozmiarze ogniwek planuję zamieścić w wycinance. Mam nadzieję, że nie zapomnę :P

Oczywiście, jak wspomniał/zażartował Demon można również próbować dziergać samemu xD

Jak ktoś nie będzie chciał się bawić w koła orzechowe, to będzie opcja kabestanu bez nich ;)

Dzięki żółtodziób ;)

Pozdrawiam

--

 
11-10-23 02:26  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

ten z modell hobby wygląda za delikatnie - dobry za przeproszeniem do palowania krowy ;) edit: mam na myśli to zdjęcie z linijką, bo projekt nawet wygląda całkiem ok
z domu bumagi ok
łańcuchy kotwiczne są dosyć "ciasno" pasowane
dwa przykłady - luźniejszy i ciaśniejszy



--

Post zmieniony (11-10-23 02:29)

 
11-10-23 09:02  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Też mi trochę nie leżą proporcje rozmiaru oczka, ale rozumiem, że to względy technologiczne, aby łańcuch pozostał łańcuchem. Nie mniej, nadal taki czy inny to bardzo drobny detal całej układanki. Ludzie potrafili wrzucić łańcuszki z oczkiem owalnie skręconym i było... OK. hehe. Więc nawet jeśli wystąpi poprzeczka w takim czy innym modelu łańcucha, można wypełni nazwać go odpowiednim: ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
13-10-23 14:39  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Czytam , czytam i czytam . Tak jak nie jestem zainteresowany produkcją okrętów tak przyciąga mnie tu sposób prowadzenia tej relacji . Myślę że samo poznawanie konstrukcji i dociekanie co gdzie i jak musi bawi naszego projektanta bez tego by nie przetrwał . Doszukiwanie na każdym kroku szczegółów toż to prawie masochizm ale to jest właśnie ciekawe . Nawet taka prosta rzecz jak łańcuch kotwiczny toż to prawie dysertacja . Jak zaglądam na forum to pierwsze co oglądam to co nowego na Trento . Brawo .

Pozdrawiam


Jańcio


---



,,Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę."
,, Pierdu , pierdu a walizki skaczą po peronie !!! "

Post zmieniony (13-10-23 14:42)

 
08-11-23 18:39  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
52olej 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zaczynam się niepokoić. Dawno żadnej aktualizacji nie było a my wszyscy chcemy wincyj. Mam jeszcze cichą nadzieję, że będę wiedział co powiedzieć żonie co może mi kupić pod choinkę. Powiedz, że jest jeszcze szansa.

 
09-11-23 22:58  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
przyznaję, że zapuściłem troszkę relację, za co przepraszam ;)

żółtodziób mój łańcuszek również wyszedł za szczupły, ale taki już zostanie xD
Dzięki za przykładowe fotki ;)

Karas to prawda, ewolucja łańcuchów na modelach okrętów była ciekawa :P

Jańcio dzięki za miłe słowo.
Jak widzę, że coś się nie zgadza ze zdjęciami, to staram się to w miarę możliwości poprawiać i w jakimś stopniu to rzeczywiście "bawi" :P
Choć gdybym do kilku zmian w projekcie nie został zachęcony publicznie, tu na forum, to możliwe, że bym odpuścił :D
Albo nie wiedział, że należy coś jednak zmienić xD

52olej rzeczywiście, minął prawie miesiąc...
Robota postępuje, ale nie w takim tempie, jakim bym chciał :/
Obawiam się, że na te święta się nie wyrobię i trzeba będzie szukać na prezent czegoś innego ;)
Kończenie na siłę i w pośpiechu raczej nie przyniosłoby dobrego efektu.

Pora zakończyć temat łódeczek.
Ostatnia szalupa z alternatywnym dnem.









Czy można mówić o sukcesie? Chyba nie do końca :/
Miałem problem upchnąć wnętrze do środka, tak jakby na dnie brakowało jej objętości. Z kolei górny obrys burt przyjął kształt zbyt pękaty :/
Całość miała tendencję do trzymania własnego kształtu. Jak w jednym miejscu coś się poprawiało, to w innym wychodziło gorzej.
Prawdopodobnie to alternatywne poszycie i tak umieszczę w wycinance, bo nie zajmie wiele miejsca, ale w przypadku akurat tej szalupy
bardziej polecam wersję z "listkowiem". Nie ma się czego bać :P Czarne/ciemnoszare dno sprzyja maskowaniu łączeń i bardzo przyjemnie
się retuszuje ;)

Tu na miejscu docelowym:



Niby wlazła, ale widać jak odstaje od podpór, zwłaszcza na dziobie. Ta druga siadła może nie idealnie, ale dużo lepiej ;)

Ogólnie do zlepienia testowego nie zostało wiele, do końca roku chciałbym trzasnąć jakąś "pseudogalerię" końcową.

Ostatnio jednak więcej czasu siedzę na kompie xD Zacząłem robić rysunki. Pierwsze koty za płoty :)



Bałem się tego etapu, bo to dla mnie swego rodzaju nowe doświadczenie. Może nie będzie tak źle...
Oczywiście ten rysunek jeszcze nie jest skończony, ale na tym co widać będę się starał już jakoś oprzeć ;)


Pozdrawiam i dziękuję.

--

 
10-11-23 09:16  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

o kukuryku, hehehe
Grubo: ], Rysunek jak starego wyjadacza, wygląda profesjonalnie. Cieszy tez info, że dobijamy już do brzegu: ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
10-11-23 10:50  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

A ja jak zwykle czepię się skrzydeł pędników - już nawet w instrukcji są niezafajnie narysowane.
Przeczytaj mój post z przykładami TUTAJ 2gi od góry
to taka moja mała krucjata na rzecz ogólnoświatowego modelarstwa 🤡

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
10-11-23 10:54  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ożesztykur$#@jeb^%$pier&*^%mać!
napisz jeszcze o tej ilości elementów, z których będą zlepiane działka ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 42 z 46Strony:  <=  <-  40  41  42  43  44  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024