FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 22Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
22-01-21 22:22  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

ja lepie papierkowe modeliki bez szczepionki na gruzlice - <>

 
22-01-21 22:29  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Vin cent   

Dziękuję za uwagę...idę kleić fajne modele. :-)

 
25-01-21 19:56  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Mierzę , mierzę i z rysunków technicznych wychodzi mi, że ster kierunku jest chyba za niski o prawie 10 mm - mam nadzieje ,że to jedyny błąd rozmiarowy.
Wg danych samolot miał wysokość od pływaków do końca steru 7,465 m - wyszło mi po przeskalowaniu że ster od kadłuba na wysokości powinien mieć 91,5 mm a w modelu ma 82 mm - mam nadzieje ,że się nie mylę. Może mnie ktoś poprawi albo potwierdzi fakt.
Być może błąd w modelu ( mam nadzieje że się mylę ) wynika z tego, że dostępne rysunki w necie są przeskalowane

--

Post zmieniony (25-01-21 20:06)

 
27-01-21 11:52  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Mnie wychodzi, że statecznik pionowy ma wysokość 84mm (mierząc w osi dźwigara), a wysokość modelu wychodzi 217.8 mm. Po dokonaniu skomplikowanych obliczeń, cały model jest za niski o 8,4mm. Na razie za podstawę do tworzenia modelu 3D wykorzystuję rysunki z MM-a, nie wykorzystałem jeszcze rysunków z Ali`d Italia, więc nie wiem czy projektant popełnił jakiś błąd.




Moja praca na Cantem sprowadza się na razie do przerysowania części z arkuszy i stworzenie fragmentarycznego modelu 3D. Model ten posłuży do wprowadzenia poprawek i korekt. Będą to poprawki w konstrukcji i bryle modelu. Jedną z nich jest korekta grzbietu kadłuba za kabiną pilotów. Widoczne jest to być może na powyższych renderach. Autor zaprojektował to w postaci owiewki za kabiną, a powinien być to po prostu garb o przekroju zbliżonym do przekroju grzbietu kadłuba. Kolejną korektą w bryle kadłuba będzie, płynne przejście statecznika pionowego w kadłub, dodanie oprofilowań na styku statecznik pionowy-statecznik poziomy. Jak się uda, to będzie kanciasta szklarnia na stanowisku bombardiera. Poza kadłubem będzie jeszcze korygowana krawędź natarcia skrzydła w okolicy końcówki, bo niewiedzieć czemu autor tak to uprościł, itp itd... Oczywiście będzie przemalowany na włocha. Na chwilę obecną sklejania modelu kartonowego nie planuję, nie pozbyłem się jeszcze wstrętu do kartonu, jaki mnie naszedł po ostatnio sklejanych modelach...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
27-01-21 13:51  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie wiem ceva czemu ma służyć twoja tfurczość. Chyba tylko zniechęcaniu do Canta z MM i w ogóle zniechęcaniu do modelarstwa kartonowego.

 
27-01-21 14:15  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Raczej celem posiadania dobrze zrobionego samolotu w 3D. Nie rozumiem kogo ma to zniechęcić do klejenia? Kto kupił i chce skleić to sklei

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
27-01-21 14:32  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Korzystając z fali szumu wokół Canta, wstawiam link do aukcji WOŚP z Cantem w roli głównej, można zrobić coś dobrego i szlachetnego. :-)

https://allegro.pl/oferta/miesiecznik-maly-modelarz-cant-z-506b-airone-4047-10165226087?utm_source=notification&utm_medium=bidPlacedToBidder&utm_campaign=auction-notifications_bidplacedtobidder_email

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
27-01-21 15:11  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Grigorij     

fajnie ,
to jak koledze @ceva minie wstręt do kartonu to liczę na poprawioną wycinankę w obojętnie jakim wydawnictwie.
Chętnie ją kupię , tak standardowo w liczbie sztuk 3 bądź więcej - jak mam w swoim zwyczaju.
Ponownie zacznę sklejać ten model już w prawilnej i jedynej prawdziwej wersji zgodnej konstrukcyjnie i historycznie.
Podziwiam tupet , jeśli kolega robi polską wersję na podstawie wydawnictwa d'AirITALIA to życzę powodzenia.

Pozdrawiam

 
27-01-21 15:18  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Grigorij, przeczytaj powoli. Ze zrozumieniem. Ceva nie robi maszyny z pierwszej serii produkcji, co już zaznaczył.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
27-01-21 17:45  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Robert R.    

Witam kolegów. Co prawda jestem nowicjuszem na forum, ale zastanawia mnie ta dyskusja nad modelem Cant-a. Kiedyś był tylko MM. Teraz jest mnóstwo wydawnictw.
Ale skoro już na rynku pojawił się nowy model to zamiast rozpocząć relację i na "żywo"prowadzić dyskusję co jest dobre a co jest beee to model jest mierzony, ważony i oglądamy z każdej strony.... Oczywiście "na płasko".
Uprzedzając pytanie....ostatnim samolotem jaki skleiłem z kartonu był SR-71. Bodajże z FlyModel. Ale to było dobre 20 lat temu chociaż mogę się mylić co do lat. A moje umiejętności nie pozwalają prowadzić merytorycznyj relacji z w/w modelu.....
Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 22Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024