FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
22-01-21 22:22  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

ja lepie papierkowe modeliki bez szczepionki na gruzlice - <>

 
22-01-21 22:29  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Vin cent   

Dziękuję za uwagę...idę kleić fajne modele. :-)

 
25-01-21 19:56  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Mierzę , mierzę i z rysunków technicznych wychodzi mi, że ster kierunku jest chyba za niski o prawie 10 mm - mam nadzieje ,że to jedyny błąd rozmiarowy.
Wg danych samolot miał wysokość od pływaków do końca steru 7,465 m - wyszło mi po przeskalowaniu że ster od kadłuba na wysokości powinien mieć 91,5 mm a w modelu ma 82 mm - mam nadzieje ,że się nie mylę. Może mnie ktoś poprawi albo potwierdzi fakt.
Być może błąd w modelu ( mam nadzieje że się mylę ) wynika z tego, że dostępne rysunki w necie są przeskalowane

--

Post zmieniony (25-01-21 20:06)

 
27-01-21 11:52  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Mnie wychodzi, że statecznik pionowy ma wysokość 84mm (mierząc w osi dźwigara), a wysokość modelu wychodzi 217.8 mm. Po dokonaniu skomplikowanych obliczeń, cały model jest za niski o 8,4mm. Na razie za podstawę do tworzenia modelu 3D wykorzystuję rysunki z MM-a, nie wykorzystałem jeszcze rysunków z Ali`d Italia, więc nie wiem czy projektant popełnił jakiś błąd.




Moja praca na Cantem sprowadza się na razie do przerysowania części z arkuszy i stworzenie fragmentarycznego modelu 3D. Model ten posłuży do wprowadzenia poprawek i korekt. Będą to poprawki w konstrukcji i bryle modelu. Jedną z nich jest korekta grzbietu kadłuba za kabiną pilotów. Widoczne jest to być może na powyższych renderach. Autor zaprojektował to w postaci owiewki za kabiną, a powinien być to po prostu garb o przekroju zbliżonym do przekroju grzbietu kadłuba. Kolejną korektą w bryle kadłuba będzie, płynne przejście statecznika pionowego w kadłub, dodanie oprofilowań na styku statecznik pionowy-statecznik poziomy. Jak się uda, to będzie kanciasta szklarnia na stanowisku bombardiera. Poza kadłubem będzie jeszcze korygowana krawędź natarcia skrzydła w okolicy końcówki, bo niewiedzieć czemu autor tak to uprościł, itp itd... Oczywiście będzie przemalowany na włocha. Na chwilę obecną sklejania modelu kartonowego nie planuję, nie pozbyłem się jeszcze wstrętu do kartonu, jaki mnie naszedł po ostatnio sklejanych modelach...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
27-01-21 13:51  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie wiem ceva czemu ma służyć twoja tfurczość. Chyba tylko zniechęcaniu do Canta z MM i w ogóle zniechęcaniu do modelarstwa kartonowego.

 
27-01-21 14:15  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Raczej celem posiadania dobrze zrobionego samolotu w 3D. Nie rozumiem kogo ma to zniechęcić do klejenia? Kto kupił i chce skleić to sklei

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
27-01-21 14:32  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Korzystając z fali szumu wokół Canta, wstawiam link do aukcji WOŚP z Cantem w roli głównej, można zrobić coś dobrego i szlachetnego. :-)

https://allegro.pl/oferta/miesiecznik-maly-modelarz-cant-z-506b-airone-4047-10165226087?utm_source=notification&utm_medium=bidPlacedToBidder&utm_campaign=auction-notifications_bidplacedtobidder_email

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
27-01-21 15:11  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Grigorij     

fajnie ,
to jak koledze @ceva minie wstręt do kartonu to liczę na poprawioną wycinankę w obojętnie jakim wydawnictwie.
Chętnie ją kupię , tak standardowo w liczbie sztuk 3 bądź więcej - jak mam w swoim zwyczaju.
Ponownie zacznę sklejać ten model już w prawilnej i jedynej prawdziwej wersji zgodnej konstrukcyjnie i historycznie.
Podziwiam tupet , jeśli kolega robi polską wersję na podstawie wydawnictwa d'AirITALIA to życzę powodzenia.

Pozdrawiam

 
27-01-21 15:18  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Grigorij, przeczytaj powoli. Ze zrozumieniem. Ceva nie robi maszyny z pierwszej serii produkcji, co już zaznaczył.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
27-01-21 17:45  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Robert R.    

Witam kolegów. Co prawda jestem nowicjuszem na forum, ale zastanawia mnie ta dyskusja nad modelem Cant-a. Kiedyś był tylko MM. Teraz jest mnóstwo wydawnictw.
Ale skoro już na rynku pojawił się nowy model to zamiast rozpocząć relację i na "żywo"prowadzić dyskusję co jest dobre a co jest beee to model jest mierzony, ważony i oglądamy z każdej strony.... Oczywiście "na płasko".
Uprzedzając pytanie....ostatnim samolotem jaki skleiłem z kartonu był SR-71. Bodajże z FlyModel. Ale to było dobre 20 lat temu chociaż mogę się mylić co do lat. A moje umiejętności nie pozwalają prowadzić merytorycznyj relacji z w/w modelu.....
Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość.

 
27-01-21 18:09  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja tak jak obiecałem, niedługo zacznę relację. Dla mnie, uwagi Cevy (Wojtka) są bardzo cenne, bo pozwolą mi zmienić i dodać to i owo. Tak jak pisałem wcześniej, ja podobnie jak Ceva, będę próbował przerobić go najpóźniejszą wersję, z kwadratową szklarnią bombardiera. I zdecydowanie nie popełnię go w polskim malowaniu, bo do bólu kojarzy mi się z atrakcyjnością równą Miga 21... Apeluję jeszcze o chwilę cierpliwości, zacznę na pewno!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
27-01-21 18:21  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mucha - mogę podesłać jakbyś chciał trochę materiałów do Canta sądzę, że ciekawych z włoskiej instrukcji
Nie mam tylko Twojego maila.
Ryszard

Post zmieniony (27-01-21 18:21)

 
28-01-21 09:08  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Grigorij     

@Mucha
co mnie to obchodzi w której wersji kolega @ceva będzie robił swojego Kanta :) ,
mnie interesuje jedna wersja i to ta którą wydał MM.
Najłatwiej wziąć czyjąś pracę , przerobić i na koniec powiedzieć jeszcze że to z czego czerpało się garściami było beee. Żenada.
Trochę dziwne że żaden z was nie robił tego przed MM , skoro i tak wiedzieliście już wtedy wszystko na temat tej konstrukcji.

Pozdrawiam

 
28-01-21 10:30  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Żenada to są Twoje wypowiedzi, którymi co jakiś czas celujesz w wypowiadających się nie tylko w tym wątku.

 
28-01-21 10:37  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ryszard, a czy ja mógłbym się też załapać na paczkę materiałów n.t. Canta?

Grigorij, ABC i podobni, mam każdemu z Was do powiedzenia tylko to https://youtu.be/d1ylXs9Fla0?t=4

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
28-01-21 12:02  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Panowie Grigorij, ABC. Bardzo mi przykro gdy czytam Wasze wpisy i na pewno nie jestem jedyny. Nie rozumiem dlaczego nie możecie przejść obojętnie obok tematów które Was nie interesują tylko poddajecie się potrzebie obrażania i atakowania ludzi. Takie wpisy nie wnoszą niczego pozytywnego do dyskusji, jedynie prowadzą do kłótni, niepotrzebnych obraz i często banowaniem z forum. Modelarzy kartonowych nie ma wielu więc jeżeli chcecie żeby jakieś wartościowe forum istniało jeszcze parę lat to nie psujcie tej małej społeczności takimi zachowaniami.

Druga sprawa to że jestem100% pewien że twarzą w twarz nie oddzywalibyście się w taki sposób do kolegów z forum. Można wyrazić swoje zdanie jakie by ono nie było, bez obrażania ludzi i psucia społeczności.

Pozdrawiam!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
28-01-21 12:35  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie wiedziałem że ceva rysuje na poważnie. A jak się czyta że on ma dość kartoniaków , to trudno dojść o co facetowi chodzi. Pewnie jak będzie kolejny czy nawet kolejne wydane Canty to i tak kupię. Bo po prostu samolot jest fajny.

 
28-01-21 13:54  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Grigorij     

@El Comandante ;@MPaweł ;@ceva
- mogę powtórzyć swoją wypowiedź również twarzą w twarz i trochę w bardziej dosadnym tonie.
Jazda bez trzymanki po redakcji i projektantach z MM , to jak już pisałem wielokrotnie , jest poniżej wszelakich norm.
A jak macie panowie takie wielkie cohones to zaprojektujcie ten temat wyłóżcie własne pieniążki na druk a ja bardzo chętnie kupię kolejną wersję Canta/Kanta i też się poznęcam nad waszą tfurczością.

Jeszcze jedno pokazywanie mi Lindy ze swoim "nie chce mi się gadać" jest śmieszne. Pamiętam tylko jak chłopcy bez karków wpadli do jednej z jego restauracji a macho o inicjałach B.L. sfajtał się w gatki.

Bez pozdrowień.

 
28-01-21 14:21  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

najpiwerw kilka lat na model czekaja i nie moga sie doczekac - potem bredza ze MM to szmelc ze AN 28 ze to ze tamto - Przestancie bred\zic w lapy nozyce i sklejcie jak wydali - o ile umiecie kleic modele kartonowe a nie tylko uprawiac patomodelarstwo w internecie

 
28-01-21 14:29  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Ceva: masz rację z Lindą. Poddaję się i przechodzę na tryb "nie karmić trola".

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
28-01-21 14:34  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Pewnie! Rzucajmy się sobie do gardeł, najlepiej zróbmy ustawki, obrzucajmy się błotem, udowadniajmy swoją wyższość nad innymi. Dosyć bagna mamy naokoło, ludzie by się zabili o ostatnią rolkę papieru toaletowego, więc dorzućmy jeszcze do tego kotła wzajemnej niechęci do siebie nawzajem. Powodem niech będzie sklejanie kolorowych papierków. Wyśmienity powód. Zachęcajmy tym samym wszystkich do tego wspaniałego hobby! Bo wszak jak to widnieje na stronie głównej? "Modelarze Kartonowi to ludzie koleżeńscy, chętni do pomocy (...)" Brawo!

--
54323031

 
28-01-21 14:54  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Dobra Panowie.

Ochłońcie.

Czekamy na jakąś relację z budowy Canta, chętnie wszyscy pooglądają.

Nie będę czyścił wątku - po prostu zamknę go na testowe 24h.

O samolot z papieru się pozabijają...

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-01-21 19:44  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
cantakawah 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 9

Jak dzieci...

--
Boże ! daj mi czas ... modele już mam :)

Z modelarskim pozdrowieniem

R.W.

Ukończone: BELL AH-1F "Tzefa" , Messerschmitt Bf-110 G-4,Sherman "Maczuga" (WAK),TA - 154 Mosquito (Modelik), P-420 Sparviero GPM, F-14/A Tomcat , IK-3 Rogozarskij , Sd.Kfz.8 DB-10 & Pak 44 128mm Angraf.
W budowie: RMS TITANIC (MM), Gaz-51 "Wichura" GPM.

 
31-01-21 22:07  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Wręgi do tegoż samolotu, który tyle negatywnych emocji wzbudził, są u wydawcy cena wyższa niż za model czyli, 60 pln

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
19-03-21 18:58  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

My tu gadu, gadu, a tu proszę państwa "Niemcy nas biją!"

https://www.kartonbau.de/forum/thema/42724-cant-z-506-b-airone-vom-maly-modelarz-im-ma%C3%9Fstab-1-33/

Jak widać się da i to bez 18 stron dyskusji... ;-)
Ale zauważyłem, że taki ten nasz światek modelarski, podobnie jest u plastikowców, wszyscy kupują modele, narzekają, a mało kto skleja.
Ale przynajmniej firmy modelarskie z tego żyją, bo gdyby kupowali tylko ci którzy sklejają to byłoby cienko.

 
19-03-21 21:47  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ale jak? Przecież ten model już z założenia jest tak kiepski, ma tyle błędów merytorycznych, jest tak słabo rozrysowany, projektant chyba na głowę upadł... Przecież jego nie da się skleić na przyzwoitym poziomie, to przecież od razu widać...

--
54323031

 
20-03-21 10:01  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bart - oni nas też cytują i myślę, że mają z tego powodu ubaw...
Prawdziwi modelarze sklejają modele, gawędziarze skaczą sobie do oczu...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-04-21 09:01  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wyciągnołem ten wątek o tem nieszczęsnem Cancie, bo na kartonbau można obejrzeć skończony model.
Jego budowniczy pisze, że pasowalność byłą dobra i sklejanie dało mu radoche.
https://www.kartonbau.de/forum/thema/42724-cant-z-506-b-airone-vom-maly-modelarz-im-ma%C3%9Fstab-1-33/?pageNo=3


No to to tera można se zaśpiewać gromkiem głosem:

Gdzie te Canty ? Gdzie te Canty ?

Nie ma - nie ma -nie ma !!

PS
Skuszony falą przepowiedni, proroctw, złorzeczeń, ironizmów na temat tego modelu i MM-a, jaka przetoczyła sie na tutejszem Forum,
zakupilem go sobie (do szuflady).
Multum części i tektury, temu kartonowcowi należą sie gratulacje, że w dwa miesiące go sklejił .

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
19-04-21 09:46  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

nooo
Rainer, dobrą robotę wykonał
:D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
19-04-21 10:17  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ha, ha, ha ! A co onegdaj pisałem ? Jak już wreszcie zostanie wydany to fora modelarskie zarzucone zostaną relacjami z budowy !
Same półkowniki !

 
19-04-21 12:02  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

CHOLERA , Niemce znowu Nas biją !


pozdrawiam .

 
19-04-21 12:27  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
lee     

hehe to teraz nijaki / niejaki GRIGORIJ ruszy dupkę na tamtejszym forumie
i cóś czuję że będzie powtórka z rozrywki
drugi sklejony - tylko szkoda że nie tutaj....

Z tego miejsca pozdrawiam Sz.P. Muchę

--

 
19-04-21 12:43  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

heheheh rzeczywiście u nas tyle piany a tu sklejony. :-)
I fajnie nawet wygląda :-)
Pzdr

 
20-04-21 09:48  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Jańcio, spójrz na to inaczej.
W kategorii "bezproduktywne dyskusje na temat Canta" - Konradus vs. Kartonbau 1:0
:-D

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
20-04-21 11:27  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Nie wiem skąd założenie o tym wysypie relacji. Może model jest budowany przez wielu modelarzy, którzy nie widzą potrzeby się tym chwalić na Konradusie, albo na innych forach? Oczekiwanie i ciągłe wypytywanie kiedy będzie ten model itp. był zrozumiały chyba dla wszystkich. W końcu to nie kolejny Bf-109 czy Spitfire. Nudne to się już robi.

--

 
20-04-21 13:11  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Mejdej, podpisuję się pod Twoim postem.

 
20-04-21 17:57  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Założenie o wysypie relacji" - Panowie przecież takie stwierdzenie ma ironiczny wydźwięk.
Ha, ha, ha - " Może model jest budowany przez wielu modelarzy, którzy nie widzą potrzeby się tym chwalić na Konradusie, albo na innych forach?"
Chciałbym w to wierzyć !

 
20-04-21 18:19  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
yak   

Właśnie przykleiłem dźwignie do części 92d. Nie bardzo wiem co zrobisz z tą informacją, ale zapewniam, że model ten jest realizowany zgodnie z zapowiedziami. Przynajmniej u mnie. Na półce nie leżał nawet doby.... :-)

 
21-04-21 15:38  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

yak - cieszę się bardzo i mam nadzieję, że po ukończeniu zaprezentujesz nam zdjęcia.
Powodzenia w budowie życzę,
Pozdrawiam,
Ryszard

 
21-04-21 16:29  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
yak   

Dziękuję za życzenia, a co do zdjęć to obiecuję, że nie zaprezentuję. Po ostatnich zdjęciach z jańciowego Bristola nie ma takiej opcji. Nie umiem sklejać, nie umiem robić zdjęć, nie mam aparatu, nie mam dostępu do Internetu, nie jestem godzien :-)

 
22-04-21 11:31  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Czarny koń 

 

Witam.
Mam pytanie jak oceniacie poniższy obrazek. Zdaję sobie sprawę z jego niedostatków w postaci braku bocznej strzały, lin na pływakach i lin grzbietowych. Czy mógłby być okładką. Pozdrawiam.


 
22-04-21 18:50  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

wg mnie coś z proporcjami i perspektywą nie tak... centralny silnik wydaje się zbyt mało wysunięty do przodu (albo te na skrzydłach cofnięte), a wiezyczka górnego strzelca jest zbyt wyniesiona w górę, zbyt wypukła - tak na pierwszy rzut oka...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
23-04-21 00:27  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Czarny koń 

 

No cóż Kliminster dzięki ze zwróciłeś uwagę na mój wpis

 
03-05-21 08:03  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
lee     

Kolego Majdej założenie o wysypie relacji było całkiem uzasadnione , z zapowiedzi forumowych kolegów. Skoro relacja Grigorija czy innego kóminiarza z Sandomierza zakończyła się ogólnoforumową pyskówką , więc moderator Rajkub się wkurzył i pousuwał posty. Potem wkurzył się Grigi i pyskując Rajkubowi trochę poszalał, na co administracja forum stwierdziła że lepiej zbananować delikwenta. Od tego czasu .... jakby to zgrabnie ująć .... każdy popełnia skrytoklejactwo . Została jeszcze relacja Muchy , ale skoro on się zgubił w Castoramie czy innym OBI, to sobie na tym forumie póki co nie pooglądamy relacji z klejenia Canta.

Do meczu dołączam następujące wyniki:
redakcja MM (LOK) vs. modelarze Konradusa _ 1:0

--

 
03-05-21 09:35  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

>> każdy popełnia skrytoklejactwo

Gdyby tylko nie ta straszna administracja byłyby setki, nie, tysiące relacji. A tak, rzesze modelarzy w ukryciu sklejają dziesiątki tysięcy modeli.

Sam boję się wpisać cokolwiek na forum, a już na pewno nie relację. Pamiętajcie koledzy: moderator czyha za każdym akapitem! Forum totalitarne. Jedynie Europejski Trybunał Praw Modelarza pomoże, zakładając że się jeszcze nie zaszczepili na tej płaskiej ziemi.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
03-05-21 09:53  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

:)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
03-05-21 11:53  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9


Skoro przez tak długi okres oczekiwania na wydanie było olbrzymie zainteresowanie tym modelem, to logiczne, że można było założyć, że gdy wreszcie model zostanie wydany pojawią się relacje z budowy .i to nie jedna.
A tu relacji brak !
Może jest obawa, że w trakcie budowy coś pójdzie nie tak i wyląduje on w koszu ?

 
16-05-21 09:52  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
lee     

Raczej obawa że w trakcie budowy znów pojawi się iluś niekompetentnych a pyskujących i wątek znów pójdzie do kosza

--

 
17-05-21 13:07  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Ryszard prosimy zatem o relację. Daj przykład :)

--

 
17-05-21 13:29  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Na 'Takao' od Hala też ludzie czekali latami i co? ile mamy relacji?
Prawdą jest, że tylko niewielki odsetek klei, a jeszcze mniejszy uzewnętrznia się z tym po forach.
Ale zmiany należy czynić od siebie najpierw.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024