FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-01-04 15:52  Re: PZL P-37A "Łoś"
Jarski 

 

Ale na ziemi musieli mieć jakiś sposób na trwałe otwarcie komór bombowych. Przecież jakoś bomby tam ładowali. Chyba, że były montowane fabrycznie ;-)

Pozdrowienia
Jarek

 
19-01-04 16:07  Re: PZL P-37A "Łoś"
Jurek   

Witam
Widok przyjemny dla oka
Tylko dlaczego takie lenistwo, kabinę można zrobić otwartą, a co za tym idzie
manetki idźwigni jako osobne elementy , przy takich zamiarach jak pełna komora
bombowa wypadałoby uplastycznić wnętrze.
Oczywiście swojich uwag nie narzucamm, tylko proponuję.
Z życzeniami pomyślnej kontynuacji pracy Jurek

 
19-01-04 16:28  Re: PZL P-37A "Łoś"
Jurek   

Witam ponownie
W książce A. Morgały, albo A. Glasa /nie pamiętam/ jest rysunek wnęki komory bombowej z zamocowanymi bombami.
Pozdrawiam Jurek

 
19-01-04 17:21  Re: PZL P-37A "Łoś"
Jarski 

 

Kabina prawdopodobnie będzie otwarta, a co do manetek, to nam zeskanowane i wydrukowane wszystkie takie elementy i ciągle się nad tym zastanawiam. Ale jak uplastyczniać, to wszystko : manetki, cięgna, przewody, ... Szkoda, że wydawcy nie robią tych elementów jako naklejane, gdyż pozwoliłoby to w prostszy sposób wykonać uplastycznienie. Bo co zrobić z wydrukowanymi manetkami jak wykona się ten element w 3D. Zamalować ? Jeżeli tak, to trzeba zamalować całą kabinę, a co za tym z kolei idzie, wykonać w 3D wewnętrzne usztywnienie kadłuba. Już to przerabiałem z SBD-3 i w tym modelu już mi się nie chce. Trzeba by wykonać całe wewnętrzne poszycie. Takie wyzwania zostawiam sobie na emeryturę ;-)




Pozdrowienia
Jarek

 
19-01-04 19:24  Re: PZL P-37A "Łoś"
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Łosia nie da się pokazać z otwartymi skrzydłowymi komorami bombowymi, tak żeby było widać ich ładunek ;o)

 
19-01-04 19:39  Re: PZL P-37A "Łoś"
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Chyba coś mi się pokręciło ;o)
Zdaje się że można go tak pokazać :D

 
30-01-04 21:45  Re: PZL P-37A
Jarski 

 

Oto kilka nowych zdjęć :



Na ostatnim widać dwa kodłuby bomb. Będzie ich 18 + 2 duże.

Pozdrowienia
Jarek

 
30-01-04 23:37  Re: PZL P-37A "Łoś"
igor   

Widze że te bomby jakieś takie nijakie i będzie przy nich troszke roboty.

gg 3678666

 
02-02-04 14:06  Re: PZL P-37A "Łoś"
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Podtrymowane trymery sa cool!

pozdrawiam,
MarcinS

 
02-02-04 17:00  Re: PZL P-37A "Łoś"
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ładny POLSKI motyw....! Przypominaja mi się moje poczatki modelarstwa..... pierwsze modele dostałem od znajomego mojego ojca... Któregos dnia przyszedl on do mojego domu z modelami ŁOSIA w plastiku i ze sklejonym modelem 2silnikowego samolotu... śiakiś stary MM........... za cholere nie wiem co to było... pamiętam jedynie że mial strasznie wysuniete silniki do przodu :-))) mocniej niz kabina pilota!!!!

Będę się bacznie przyglądał budowie Łosia przez Jarskiego.... tymbardziej że gość to robi na wysokim poziomie!

Tylko taka uwaga.... (bo pamiętam Twoj ostatni samolocik)... jezeli bedziesz cos przerabiał w Łosiu... i jakas czesc bedzie wymagała przemalowania.... to starannie zaplanuj jaki to ma byc kolor... bo w poprzednim modelu ten czerwony był za mocy.... zdecydowanie lepszy byłby kolor bardziej blady ;-)))

Pozdrawiam!
Michał

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024