FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
19-11-20 12:18  [R/G] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam wszystkich, po dość długiej przerwie. W założeniu miał być to szybki model odpoczynkowy od Messera, ale oczywiście nie pykło... Rozpocząłem go w połowie sierpnia 2018, skończyłem w marcu 2020, w międzyczasie mając trzymiesięczną przerwę spędzoną przy czymś jeszcze innym ^^ Relację w zasadzie planowałem od początku, zdjęć mam całkiem sporo. Niestety, część straciłem razem z telefonem, głównie było tam powstawanie układu napędowego i sterów. Trzeba będzie cyknąć nowe, niestety już ukończonego :) Ale do tego etapu jeszcze daleko.

Model w zasadzie miał być eksperymentem, głównie sposób budowy kadłuba. Plan był taki, by "nawlec" sklejone w pewnym stopniu poszycie na szkielet. Mogę zaspoilerować, że nie wszystko poszło tak jak chciałem, kilka razy chciałem zaprzestać budowy, ale ostatecznie jakoś dociągnąłem temat do końca. Będziecie mieli więc okazję zobaczyć, jak dotychczasowy samolociarz bierze się za okręt :P

Relacja będzie wyjątkowo na jednym forum, mam nadzieję, że powinna pójść dość szybko.
Tradycyjnie okładeczka:



Fotka oryginału (prawdopodobnie). W relacji pojawi się również parę zdjęć z epoki, może komuś się przydadzą :)



..i poczatki prac, czyli wycięte i częściowo sklejone poszycie.



Pokusiłem się o uplastycznienie poszycia pod otworami i podklejenie papierem od spodu. Niestety, w poźniejszym etapie narobiło to sporo komplikacji przy formowaniu i dopasowywaniu do szkieletu :/









Na pierwszy wpis może wystarczy. Do zobaczenia, mam nadzieję wkrótce :)

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (26-03-21 11:52)

 
19-11-20 13:26  Odp: [R] Japośki okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No proszę... Autor Cordel, ale nie samolot...
Dodatkowo do odwiedzenia relacji zachęcił mnie intrygujàcy przymiotnik “japośki”... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-11-20 14:29  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
yak   

I jeszcze nr do poprawki bo I-19+I-10=I-29 :-)

 
19-11-20 16:52  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Pięknie, pięknie! Czy przed formowanie burty były caponowane?

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
19-11-20 18:18  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Cordel, Ty żyjesz ;P. Podoba mi się ten okręt. Zastanawiałem się nad jego kupnem.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
20-11-20 09:09  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

O proszę. Cordel się wziął za podwodniaka. Będzie arcydzieło.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
20-11-20 11:00  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam ,
yak w modelu są 4 wersje kiosku do wyboru, ja skleiłem 1-19. Czyli ze zdjęciem oryginału dałem ciała, bo w tych misjach Yanagi brał udział I-29 :/ Ale, jakby nie patrzeć, wyglądają podobnie ^^
Kruszyna burty nie były caponowane, zostały za to pryśnięte lakierem. Jest to moja druga wycinanka potraktowana tą metodą , na razie dostrzegam w tym więcej korzyści niż utrudnień i pewnie dalej będę podążał tą drogą.
NyFu ogólnie wycinankę polecam. O kilku drobnych błędach pewnie wspomnę w relacji, na szczęście są dość łatwe do naprawy :)
TRH arcydzieło to delikatnie mówiąc przesada, aż tak cudnie ten model mi nie wyszedł :P

Kontynuując budowę.. Poszycie denne pasowało super, nie licząc jednej, jak się okazało później, za długiej oklejki. W tym miejscu popełniłem błąd. To ta trzymana palcami.



Nie przymierzyłem jej przed doklejeniem do następnego elementu, który miał poprawną długość. Zamiast przyciąć tą oklejkę, wsztukowałem wcześniej fragment w okolicach stępki :/ Całkowicie niepotrzebnie ^^ Trzeba było ją skleić w całość, tak jak została zaprojektowana.





Pozostało jakoś zrównać tą przydługą oklejkę do reszty kadłuba. O tym pewnie następnym razem ^^
Pozdrawiam

--

 
20-11-20 11:44  No Subject
Krzysztof1976 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Post zmieniony (20-11-20 12:42)

Post zmieniony (20-11-20 12:42)

 
20-11-20 12:17  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ze 3 pewnikiem ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
20-11-20 12:27  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Sławko   

Koledzy szanujmy swój cenny czas i przed zadaniem pytania przeczytajmy co autor napisał ;)
"burty nie były caponowane, zostały za to pryśnięte lakierem".

Modelik zapowiada się całkiem dobrze - będę zaglądał.
Ciekawa konstrukcja szkieletu - wydaje mi się dość dobrze przemyślana pod względem sztywności i pozwalająca na zminimalizowanie ryzyka zniekształceń podczas klejenia.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024