FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
06-01-21 12:05  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki ;)
Cóż, wycięcia szpary nie pominąłem z racji lenistwa, wierzcie, zaoszczędzenie w sumie 5-10 minut przy tym (raczej nie odpoczynkowym) modelu to nie było coś czym bym się kierował. Zdecydowałem, że lepiej nie kombinować, bo wymęczony element bardziej by się rzucał w oczy niż to co widzicie na zdjęciach. Tak już zostanie, mi to nie przeszkadza ;)

Wczoraj jeszcze na tej ścianie doszły: łopata, łom i ich specyficzne mocowanie, które słusznie autor przewidział wydrukowane na cienkim papierze. Owe mocowanie:


No i ściana cała zagospodarowana:




Szukałem odpowiedniego druta dla łomu i nie mogłem znaleźć odpowiedniej średnicy, zwinięty zatem z paragonu sklepu znanej sieci. Świetny materiał, gładki, cienki, łatwo się zwija. Lufy także z niego wykonałem. Krawędzie łomu z pomocą cyjanoakrylu dało się odpowiednio pościnać. Łopata z trzonkiem z oszlifowanej wykałaczki, maźnięta rozwodnioną akwarelą. Elementy "metalowe" pomalowane szarą farbą bo oczywiście były jasnoszare :3

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
09-01-21 14:02  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Gapi się!







Było trochę nerwowo ale z racji rozmiarów, spasowanie ok. Wykonane bez żadnych rewolucyjnych metod; jakieś sreberko z opakowania sklejone w stożek, zamknięte denkiem z przezroczystego materiału. W większości klejone BCG bo z cyjanoakrylem wiadomo co może się wydarzyć :) Szału ni ma ale ujdzie w tłoku. To chyba były ostatnie stresujące elementy w tym modelu (mam nadzieję).

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
09-01-21 19:31  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Super wykonanie. Wycinanka była czymś pokryta przed operacjami?

 
09-01-21 21:10  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Reflektory super poprostu super......

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
12-01-21 14:16  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanko.

GTiStyle -wycinankę przed rozpoczęciem prac pokryłem bezbarwnym lakierem od dragona -emalia.

Signore e signori, la costruzione è completa! Budowa trwała dokładnie dwa miesiące. Myślę, że niezły wynik, żeby nie było, nie spieszyłem się. Po prostu projekt na tyle fajny, że nie było większych przerw. Od czego by tu zacząć, żeby nie zanudzić. Może od retuszu. Otóż do retuszu użyłem "dunkelgelb" z Pactry. Wydaje się to dziwne, ale przypadkiem tak się złożyło, że kolor pasował. No prawie; z czasem gdy farbki ubywało dodałem troszkę panzergrau -i w tedy to było TO. Stąd na początkowych etapach budowy retusz się jednak nieco wyróżnia, a dokładniej elementy podwozia. Lampa tę nieścisłość podkreśla i da się to zauważyć na zdjęciach. Dalej Retusz okazał się na tyle trafiony, że śmiało można malować wszystkie elementy z drutu. Na żywo jest na prawdę znośnie pod tym względem, trafiło się :)
Co do spasowania, to praktycznie o wszystkim meldowałem w relacji, wpadek jest bardzo mało. Dość znamienna przypadłość tego modelu to prawie wszędzie za małe obwody wszelkich okręgów ale lepiej, że w tę stronę niż za duże średnice kółek. Instrukcja ostatecznie stwierdzam -czytelna, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się to skomplikowane, szczególnie układ jezdny. Kolejna duża zaleta opracowania to elementy ciasno zwijane wydrukowane na cienkim papierze. To ma duże znaczenie dla estetyki, nie trzeba rozwarstwiać części na kartonie. Na plus także dodanie wielu drobnych czy newralgicznych elementów na zapas (koła, klosz reflektora, gąsienice, zawiasy i całe mnóstwo innej drobnicy. Zapasu koloru też jest baardzo dużo jak na tak mały i tak dobrze opracowany model :). Gdyby komuś chodziło po głowie (nic nie sugeruję) to śmiało wystarczy materiału na wersję z miotaczem ognia, gdzie pojazd ciągnie za sobą przyczepkę.
Co do rachunku sumienia, to chciałbym osiągnąć lepszą estetykę, tj. żeby mi niiigdzie klej nie wyłaził oraz to, że kilka elementów w trakcie oklejania kadłuba można było lepiej umieścić na swoim miejscu. Przyklejając na cyjanoakryl czasem się nie trafi, z kolei klej taki jak BCG potrafi podczas schnięcia minimalnie ściągnąć element w jakimś kierunku -na to też trzeba zwracać uwagę. Aha no i te nieszczęsne wizjery na tylnej ścianie :D
Do budowy modelu zużyłem też około 400 nitów 0,8 mm. To więcej niż się wydaje. Niektórzy może zwrócą uwagę, że są miejsca gdzie można by się nitów spodziewać, ale ich tam nie ma. Z tego co widać na zdjęciach oryginału część nitów była zeszlifowana. Starałem się zrobić je w pewnych miejscach, wg. zdjęć dostępnych w internecie, ale i tam się zdarzały jakieś nieścisłości, nie wiem, nie zagłębiałem się w temat. Mam nadzieję, że nie przedobrzyłem z ich ilością.
Reasumując. Model godny polecenia, choć wymagający. Zaletą jest dobre opracowanie, sporo detali, ale też nie takich na których utkniemy na kilka miesięcy. Zdarzały mi się modele bardziej pracochłonne a jednak ostatecznie mniej atrakcyjne. Kto ambitny to śmiało może ulepszyć model (i to bez malowania), bo tak jak wspomniałem, zapas koloru jest konkretny i można przerobić na miotacz płomieni czy wersję contracarro -jeszcze prostsza sprawa. Wybrałem wersję zieloną z walk w Hiszpanii. Piaskowy CV 38 też kusił, na pewno byłby milszy dla oka i fotografowania, ale zielony (CV 35) ma jak dla mnie, ciekawszy układ jezdny; choć bardziej wymagający jak sądzę. Mnóstwo frajdy za śmieszne pieniądze.

Dziękuję wszystkim dopingującym, mam nadzieję, że coś tam na tych zdjęciach widać i relacja komuś się przyda.

































Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
12-01-21 15:02  Odp: [R/G] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fantastyczny efekt końcowy znakomitej pracy w standardzie.
Model dopieszczony i - mimo marudzenia wykonawcy - czyściutko sklejony:-)
Gdybym miał na siłę szukać jakichś niedociągnięć, to czepiłbym się koloru podnośnika (urok standardu) i takiego samego koloru łopaty, łomu i wydechów. Ale to są tylko spostrzeżenia gościa, który mimo, że nie maluje modeli, standardu się też nie trzyma kurczowo:-)
Ty masz swój styl i przede wszystkim znakomity warsztat, a co najważniejsze, jesteś konsekwentny w działaniu i nie notujesz dłuższych przerw podczas budowy:-)

Świetnie się prezentuje ta tankietka:-)

Z otwartym ryjem i cieknącą śliną oglądałem zdjęcia i czekam na kolejną ciekawą relację:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-01-21 15:11  Odp: [R/G] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Piękny model - moje gratulacje!
Jakość wykonania imponująca. Jak dla mnie, jest to wzorzec wykonania w standardzie.

Pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
12-01-21 15:14  Odp: [R/G] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Niewiele jest relacji kompletnych, takich w których wszystko gra. Tu jednak coś takiego mamy przed sobą.
Warsztat, zdjęcia, opis, wszystko na takim poziomie że aż szkoda że to już koniec. No ale koniec czegoś jest przeważnie początkiem czegoś innego więc gratuluję pięknego modelu i czekam z niecierpliwością na następną relację.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-01-21 17:15  Odp: [R/G] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wspaniale wykonany model. Nic tylko podziwiać i gratulować !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-01-21 18:51  Odp: [R/G] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Też bardzo mi się podoba.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024