FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 
08-11-20 19:48  Odp: [R/G] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Guciu Gratuluję!!!
Twoja relacja wzbudziła u mnie i jestem przekonany, że nie tylko u mnie apetyt na ten model.

Pozdrawiam Adam

 
08-11-20 20:20  Odp: [R/G] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratulacje super sobie poradziłeś ,brawo.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
08-11-20 20:32  Odp: [R/G] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Super czysto i precyzyjnie wykonany model , podoba się !
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
08-11-20 21:21  Odp: [R/G] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Świetny model, relację czytałem z przyjemnością. Gratuluję efektu końcowego.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
08-11-20 21:51  Odp: [R/G] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Z kolei ja dziękuję za relację - porządne zdjęcia i opis, które przekonały mnie co do wartości tego modelu:-) Zrobiłeś mu niezłą reklamę.
Wz. 29 w Twoim wykonaniu wygląda świetnie, a to co mnie ujmuje (od zawsze zresztą) to czystość i dokładność. W standardzie to cechy nadrzędne.
Dobrze, że dokleiłeś nity i śrubki - to zawsze wartość dodana, która zdecydowanie poprawia odbiór całości.
Patrząc na zdjęcia mam wrażenie, że jeśli chodzi o retusz, to najwięcej problemów było z brązowym - przynajmniej tak wynika z fotek. Aczkolwiek tryb makro ujawnia to, czego gołym okiem nie sposób dojrzeć, więc uwaga pewnie na wyrost:-) Zwróciłem również uwagę na brak kamuflażu na jarzmach karabinów i działa "pitu-pitu":-) Ale to problem wydawniczy.

Gratuluję efektu. Jest na co popatrzeć:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-11-20 08:35  Odp: [R/G] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Bardzo mi się podoba, perfekcyjna robota, gratulacje!

 
09-11-20 11:41  Odp: [R/G] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pięknie i czysto sklejony model zawsze cieszy oczy, tym bardziej, że nity i śrubki są taką wisienką na torcie.

Nie przekonuję mnie tylko kolory kamuflażu, ale to odwieczny problem przy kartonowych modelach polskiej pancerki.

 
09-11-20 12:44  Odp: [R/G] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Gratulacje, jestem pod wrażeniem szybkości (pomarzyć) i jakości wykonania, fajnie było śledzić relacje i mam nadzieję, że niebawem kolejna :).

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
09-11-20 15:10  Odp: [R/G] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dziękuję Panowie za tak przychylne recenzje. Dopiero przeglądając sterty modeli w poszukiwaniu kolejnej "ofiary" natknąłem się na wz. 29 wydany 20 lat temu przez GPM. Dopiero uderzyło mnie jak ogromne są różnice w tych opracowaniach. Pomyśleć, że kilka miesięcy temu byłem gotów go pociąć... A co do kamuflażu, zebrałem dla porównania kilka różnych opracowań i interpretacji wrześniowego kamuflażu. Istotnie, te barwy to pojęcie względne... I tak od lewej: 10 TP Sklej Model, wz. 29 GPM, wz. 34 GPM (ciągnik), wz. 34 samochód pancerny Kartonowa Kolekcja i FT-17 Answer -choć co do tego ostatniego to w sumie nie wiem czy na pewno ma imitować to malowanie, przejścia nie są płynne.



Pozdrawiam i do następnego wkrótce ;)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
09-11-20 15:51  Odp: [R/G] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Powiedziałbym, że ten model jest jakby zbyt żółto-zielony:-)
To znaczy, że wszystkie trzy kolory kamuflażu są jakby na bazie jednego koloru - nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć.
Nie wiem, czy to starcze omamy, ale np. na zbliżeniu wieży widzę na brązowym kolorze prześwity właśnie żółto-zielonej barwy. Zresztą można to dostrzec również podczas porównania wykonanych modeli na powyższym zdjęciu - nawet z dość sporej odległości widać różnicę - szczególnie odnośnie brązowego.

Co nie zmienia faktu, ze model wyszedł znakomicie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024